Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
12.6.2007 15:33 - Dalcor
a co ten link?
12.6.2007 15:43 - Joe
14.6.2007 10:56 - Corvus
dneska som zhanal nove cislo ale videl som ze prve cislo mali este v stanku na racianskej pri figare, kto ho chce, nech tam uteka...
18.6.2007 09:45 - Bajo
A jak to vypada s druhym cislem?
19.6.2007 09:39 - unknown
vcera som ho kupil... hned musim zial povedat ze obalka je o 3 triedy horsia... ale papier lepsi, casopis znatelne hrubsi... precital som zatial clanky o wfrp (celkom fajn, mozno zbytocne podrobny), gamemastrovani (goweryho 'score-like' humor je pritomny, hoci trosku umiernenejsi) a o cardhalii (ktory ma moc nebavil pretoze to bol trochu suchy popis).. este musim precitat Dalcora a Qualdezara...
teraz ho nemam pri sebe aby som to presnejsie popisal ale nejak som nepochopil k comu patri trochu podivny popis goblinov a koboldov ktory nasleduje po dalcorovom BG.. nejak to tam je rozchaosene.. ale mozno som len nepochopil...
ale v celku az na tu obalku je to krok k lepsiemu.
19.6.2007 09:40 - Corvus
no tak to som bol ja.. som si nevsimol ze ma to po zmene stranky odhlasilo.
20.6.2007 10:16 - Dalcor
Tak jsem si koupil Alduron 2.Zatím jsem četl jen své člányk a zase sjem si našel chyby za což se omlouvám. Četl sjem Qualdezarův popis systému ve V:TM - mám pocit že na fórech k němu byl sotřejší. A Thracusův popis Warhammeru Fantasy Roleplay. A Goweryho článek o přípravě na hru. Zatím to šlo.
20.6.2007 10:45 - Jerson
Taky mám druhý díl, povídky rovnou přeskakuju, ale na první pohled působí o něco lépe než díl první. Hlavně má ale dostatečně velké obrázky, sláva.
20.6.2007 11:08 - Bajo
2 Dalcor: mas pravdu asi jsem byl, problem je v tom ze to co mi na ni nejvice vadi, k tomu jsem se jeste nedostal, to jest, samotne hrani hry (a uchopeni hry), o tom budu mluvit pozdeji, nejdrive po casti o settingu, ktera bude mit asi dve casti. Kazdopadne zitra ho asi budu mit taky, tak uvidim.
20.6.2007 11:18 - Rytíř
Nevezmete ho někdo na sraz? Já ještě neviděl ani jedno číslo.. :)
tady po tom fakt není vůbec tucha :(
20.6.2007 11:20 - Dalcor
vemu
22.6.2007 07:18 - Reidden - Alduron
Tak, přečetl jsem si a zuřím. Poslouchejte lidi, to jak tady rozebíráte Goweryho, já bych to zhodnotil následovně - kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Souhlasím, že má několik nepřesností v textu. Nějaká kritika mi přišla i mailama, ale nezdá se vám to trochu přehnané? Tohle fórum mi připadne jako inkvizice a ječící dav, honíc čarodějnici za každou cenu. Jasně, že se sekl v Morrowindu i v dalších věcech, ale podle jednoho, puntičkářsky kritizovaného článku nevyženu redaktora. Článek druhý má docela, teda podle současného ohlasu o poznání lepší. Proč bych mu nedal prostor pro nápravu? Uvědomte si, kolik je lidí, kteří vůbec rozumí tomu, o čem tady píšete. Je to jen hrstka kritiků, lidí od fochu, ale časopis čte z 90% lidstvo neprofesionálů, fandů fantasy a her na hrdiny, takže si myslím, že v prvním čísle, první chybný článek, zas až tak nikomu neublížil. S Gowerym si promluvím, ale myslím, že to není potřeba. Jeho druhý článek , jak už jsem psal je o dost lepší. Někteří lidé, neumí napsat pořádně ani své jméno pod článek.....někteří dokonce posílájí takové hovadiny k publikaci, že to skoro vypadá jako fantasy superstar a její hvězdná pěchota, ale do té Gowery nepatří.
22.6.2007 08:20 - Rytíř
Reidden: zuřit nemusíš, emoce se nám tu předtím trochu vzedmuly, pravda, ale rozbouřená hladina už se zas uklidnila, chlapci si to pokud si pamatuju celkem vyjasnili. Což si myslím, že pomohlo všem zúčastněným. Teď už by snad Goweryho nikdo odnikud nevyhazoval :)
Jinak ale ti musím trochu oponovat - tvrdit, že když tomu až na pár výjimek nikdo nerozumí, tak nevadí, že je něco napsáno blbě, to je teda dobře zcestné. Teď se vůbec nebavím o nějakém konkrétním článku, aby bylo jasno. Prostě v obecné rovině: cokoliv se sděluje nevědomým je naopak podle mého soudu nanejvýš žádoucí, aby bylo dobře! Protože ty lidi pak na tom staví, nemají možnost/chuť si to s něčím porovnat, ověřit si to.. berou to za dané.
A kdo jiný by měl posuzovat takovouto věcnou správnost, než kolega od fochu, který tomu rozumí? To mi není jasný ;)
Je samozřejmě pravda, že každá kritika musí mít nějakou úroveň, pokud pisatel chce, aby zapříčinila nápravu věcí, s nimiž není spokojen. Když jí nemá, je lepší se jí nezabývat (i když je to hodně těžký, to uznávám). Pokud jí má... pak je naopak namyšlenost jí opomíjet ;)
Aby nebylo mýlky, pořád jsem v obecné rovině. Alduron jsem viděl prvně ve středu, druhé číslo; články jsem nečetl. Jako počin je to bezesporu výborná věc a já doufám, že se brzo dostanu k tomu, abych si obsah v klidu pročetl.. pak bych se kdyžtak ozval s vlastními, konstruktivními postřehy ;)
Do té doby budu jen držet palce, aby se mu co nejlíp dařilo, stejně jako všem autorům, kteří do něj přispívají.
22.6.2007 08:24 - Joe
Všeobecne ku kritike niekoho/niečoho: má slúžiť na poukázanie na chyby, aby ich dotyčný vedel v budúcnosti napraviť. Ak kritizujú ľudia, ktorí sa v tom vyznajú, treba čakať skôr horšiu kritiku. Predpokladám, že bežný čitateľ taký kritický nebude (ak nepozná danú problematiku dopodrobna). Preto by som žiadnu kritiku nebral osobne, ale skôr podnecujúco pre ďalší rozvoj.

Hlavne vtedy, ak ide z vlastných radov.
22.6.2007 09:16 - andtom
Pro zajímavost: Jistý recenzent v novém čísle Levelu (časopis o PC hrách) v recenzi na simulátor vrtulníku prohlašuje, že UH1B znají všichni, co mají doma televizi, neboť se vyskytoval ve znělce MASH :)) Pozn. Shigor Birdman (což by měla být osoba starším hráčům AD&D známá, neboť kdysi přeložil a umístil na net český překlad Player's Handbook k AD&D) k uvedenému výplodu v Levelu na jednom diskusním fóru píše: znalci pozor, ať se nezadusíte smíchy :) Už vidím, jak mu někdo z Levelu přispěchá napsat, že je ječící dav a cosi o honění čarodejnic. Přitom chybu s vrtulníkem v Levelu postřehne IMHO procentulelně mnohem méně čtenářů časopisu, než Morrowind v Alduronu ;)
22.6.2007 09:25 - Alnag
Musím říct, zdá se mi ze strany redakce poněkud velice netaktické (a netaktní) označit potenciální či dokonce faktické zákazníky za inkvizici a ječící dav.
22.6.2007 09:47 - Reidden - Alduron
Asi jste mě nepochopili. Kritika je zde na místě! Ale nic se nemá přehánět. Chtěl jsem jen říct, že se snad zase tak moc nestalo, obzvlášť, když si z toho autor článku vzal ponaučení. Na můj vkus byla ta kritika až moc přehnaná. A teď nemyslím pouze toto fórum, ale i ohlasy jiné, odjinud. Uvědomte si, že mám trošku širší rozhled a čtu trošku více reakcí, než vy tady na fóru, proto vám možná některé moje reakce přijdou zcestné,jak tady někdo prohlásil, ale není tomu tak. Byli lidé, kteří si Goweryho článek chválili a nelíbil se jim Warhammer a někomu VtM. Jinému zase povídky, někdo zase, že povídek více, zkrátka je to kolotoč. Jen se snažím být objektivní. Rozhodně si nemyslím, že vzhledem k tomu, že je tolik lidí neznalých, můžeme jim podstrkovat nepravdivé věci. Tak to myšleno rozhodně nebylo. Nerad bych tady mezi váma čeřil vodu a rád bych to uzavřel. Gowery se sekl, snaží se to napravit a v průběhu dalších vydaní Alduronu uvidíme, jaká bude reakce. Rozhodně se nebojte, že pokud by Gowery opravdu nezvládal DnD, vezme si to někdo jiný .Howk !
22.6.2007 09:51 - andtom
Škoda, že už nevychází časopis Ramax, což byl takový časopis formátu A5 věnující se recenzím fantasy a sci-fi knížek. Pamatuji si, jak tam jednou kdosi kritizoval překladatele jedné military sci-fi série za termín "bodová obrana", překlad hodnostního označení důstojníků apod. Debata formou článků se mezi kritikem a recenzentem táhla asi přes 4-5 čísel. Překladatel se v žádném případě nebránil přes ječící dav apod., Naopak, něco uznal, něco vyargumentoval a na něco společného došli. Bylo zajímavé sledovat tu debatu. Překladateli bylo totiž jasné, že onen čtenář má o ty knížky zájem, pouze mu záleží na tom, aby v nich nebyly nesrovnalosti.
22.6.2007 09:53 - Reidden - Alduron
A ještě jedna věc, hodíme na web časopisu omluvné prohlášení s komentářem Goweryho. To by mohlo myslím stačit.
22.6.2007 09:58 - wraiths
Reidden - Alduron : a ja zas myslim ze tu nekteri moc Goweryho nezdrbli. ze je vse v poradku. a pokud se napravil tak je to snad plus ze precetl par "ostrych" radku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088444948196411 secREMOTE_IP: 54.208.238.160