Tipy a triky

Ebon Hand
18.5.2007 13:58
Styl hraní AD&D
Pro tento dotaz mě inspirovala mailová korespondence s Alnagem.

Zde jej cituji:

"No, měj se fajn a za nějaké budoucí pokračování trpaslických eskapád taky nezlobil. Vždycky mne překvapí jak odlišně se (A)DnDčko dá hrát. ;-)"

A vytanula mi otázka, jak hrajete a čím se postavy zabívají během dobrodružství, jak čistě dějově (boj, vyjednávání, cestování) tak vnitřně (deprese, pocit zodpovědnosti atd.)?

Jak jste si někteří všimli, u nás se hraje celkem odpodlahy. Postavy putují za svým cílem, který si vybrali z vnitřních pohnutek (jež příliš nesdělují DůMovi), často se motají do bojových scén, občas skutečně velkých rozměrů a stále je žene vpřed jakýsi temný vnitřní žár, jež také hráči moc neodkrývají, ale sami se o něm navzájem ujistili (čímž se u obou potvrdila jeho existence) a pomalu prosakuje z herních zápisů, kde se občas objevují i vnitřní pocity postav.

Ty vlastně dlouhou dobu v našem pojetí neexistovali a až během posledního půl roku se začali vkrádat, jak temný stín, do hry. A neustále vzbuzovat v hrdinech otázky a pochybnosti o jejich konání..
Pro informaci toto "naše pojetí" je ze hry dvou trpaslíků. :-)
Autorská citace #21
10.3.2008 08:10 - Jerson
Když jsem četl Ebonovův pohled, tak mi přišlo, že přesně to samé se dělo v mé družině. Dobrá hra začala tehdy, když hráči vzali záchranu světa osobně a ne proto, že jsem jim to nařídil z pozice CPčka, a ještě se vylepšila, když postavy začali jednat jako postavy - tedy obvykle spolupracují, ale když se jeden z nich rozhodne přestat s kouřením a chlastem, tak ho všichni tři lákají na alkohol a Freya mu kouří pod nosem. Případně se dohadují, zda jít do kavárny na čaj (jeden z nich je Angličan) nebo do hospody na pivo.
A pokud jde o příběh nebo vyšší cíle, když jsem bez milosti zabil dva agenty, kteří je přijeli vytáhnout z bryndy, tak si usmysleli, že na koci světa pro ně musí něco udělat - ostastně musí něco udělat i pro všechny ty lidi, kteří jim celou dobu pomáhali (tedy to si myslí dva z nich, Freya chce oživit svého milovaného nácka).
Ze zdejší skupiny jde třeba o Ebonovu postavu - ale jak to celé dopadne, to nevím.
(Jen nevím, zda nejsem OT, když nehraju ADnD)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19995284080505 secREMOTE_IP: 18.204.48.199