Babau14
12.5.2010 19:48
New Orders
Mate-li se chut pridat k hrani SW Saga v prostredi klonovych valek, napiste mi (nick Hunter).
PS: Hrajeme pravidelne cca jednou za dva tydny v nedeli, cca od jedne do osmi v Praze.
25.7.2016 12:22 - Hunter
Stihaci perut jednotky Adra
“Obrat, obrat, obrat!” do mikrofonu hulaka jeden z pilotu. Sestava na okamzik zrusi formaci, kazda ze ctyr masivnich stihacek provede elegantni obrat a v novem kurzu se opet hladce sjednoti. V prekvapivem kurzu podleti tezky transport a na jeho druhe strane vypusti salvu torped.
Doba letu k cili je necelych pet vterin. Dost na to, aby obrane systemy spustily poplach a zbrane zacaly vyplivovat v zrychlene kadenci obrane davky koherentniho svetla. Torpeda jedno po druhem vybuchuji jeste driv, nez se stihnou dostat ke stitum stihle fregaty.
“Parada, dobra prace, strelci.” Dex se na mustku usmiva nad vysledky prave probehleho cviceni protistihackove obrany flotily.
“Dex na 45, peknej trik Boomere, skoro by prosly.”
“45 veliteli, diky pane, snazili jsme se, aby chlapci neusnuli.” Usmev v hlasu velitele stihaci letky je jasne slyset.
“Hehe, jo, verim ze je to probralo. Vratte se zpatky, doplnime palivo a pak tu mam jednu specialni misi navic.” Dex konci rozhovor, predava veleni sluzbu konajicimu dustojnikovi a vyrazi do sve ubykace pro zbroj. A zbrane. Vsechny zbrane...

Soustava Gammora, Huttsky vysostny sektor, 8 hodin pote
Stihle fregaty a dva krizniky, vsechny z pokrocilych slitin s osovou vyzbroji tak charakteristickou pro Kmeny se vznasi nad dobytou planetou. V okoli mesicu a na orbite se nachazi trosky posledniho pokusu Huttu o dobyti sveho uzemi. I Kmeny musely draze zaplatit a na lodich proto probihaji opravy. Dve zajate Marauder korvety zajistujici perimetr zjisti vystup lehkeho plavidla v soustave. Jedna se o ARC stihacku. Presunuji se proto do zachytnych pozic, protoze velke lodi Kmenu postradaji vhodnou vybavu na boj s malymi cily. Tech nekolik odpalovacu torped, poslednich to modifikaci, by se s jednou stihackou sice melo snadno vyporadat, ale i jedna stihacka muze napachat znacne poskozeni a pozabijet cenne opravare.
Dex se zasklebi na monitor a oznaci nejvetsi lod. “Boomere, led primo k tehle a zadne manevry.”
Boomer prikyvne a prida na rychlosti. Dex mezitim otevre volaci frekvenci, co poskytl Pakla.
“Tady sampion jednotky Adra, valecnik a hrdina, zabijak Sithu, Lovkyn a divych Akku” Dex se pri tom usklibne. Takova volovina. Pak pokracuje.
“Prisel jsem vyzvat jednoho z vas. Podle tradic a podle zakonu, vyzyvam toho, jenz je vasim vyslancem u Kmenu, toho jenz mluvi za vas Kmen, aby se se mnou utkal na zivot a na smrt.”
Odpovedi je pouze ticho. Dex zabruci na Boomera “Vysilali jsme, ze jo?”
“Jo, jo, ale zatim nic”.
“Kmen Ahla prijima tvou vyzvu, Dexy z Adry. Bude nam cti te porazit ve cti a v krvi.” Hlas s prizvukem je nasledovan koordinaty.
“Nejdrive ale musis prokazat, ze jsi ten, za koho se vydavas.” Dex na to jen pozvedne oboci. Poplaca si kapsy s trhavinami, jak marne hleda. To jsem si mel vzit obcanku? Ach jo, ja vedel, ze jsem na neco zapomel...

Pristavaci dok krizniku Nesmiritelny
ARC lod postava stranou a uprostred rozlehleho hangaru stoji Dex proti Lovci. Oba jsou pripraveni a cekaji na signal. Kovove Ding se rozlehne prostorem. Dex nevaha a jeste nez dozni signal, vystreli z kanonu na rameni a pak se vrha do kotoulu, aby se vyhnul odvete. Nekolik vystrelu z elektromagneticke pusky se vsak neskodne zakousne do jeho zbroje. Z pokleku pusti na pohybujiciho lovce, co se zacina maskovat, davku strel z rotacniho kulometu. Gyroskop zvlada zpetny raz na vybornou a strely Lovce vychyly z drahy. Jeho trysky ho tak odnesou na hromadu beden, misto za ne. S rachotem je shodi a pak zmizi v cirem vzduchu.
Dex se pousmeje, privola si Silu a s mrknutim oci vyciti pritomnost Lovce. Ten se snazi krast stranou, aby mohl Dexovi vpadnout do zad. Dex posle dlouhou klamnou davku do oblasti beden, kde predtim Lovec byl. Pak zavre oci a soustredi se. Lovec dorazi na pet metru od jeho zad. Cerstvy plukovnik se vsak bleskove otoci a vypusti rizenou davku primo do obliceje prekvapeneho Lovce. Zbroj napor nevydrzi a hlava, stale jeste v helme se oddeli od tela. Telo Lovce jeste pokracuje v letu na Dexe, dokud ho ten nesrazi ranou ocelove pesti k zemi.
Rak Dol by si tedka zacala piskat, napadne Dexe, kdyz vyrazi k vnitrnim vratum. Usklibne se. Nekde dal v lodi se nachazi ten, kvuli kteremu tu je. Ten, ktereho bude muset porazit v tomhle boji na zivot a na smrt. Zbytecnem boji na zivot a na smrt. Posahane ritualy...
Ve treti mistnosti za hangarem na nej Dex narazi. Ma ritualni barvy na zbroji, prehoz a zdobeny bandalir. Presne tak, jak ukazoval na obrazku Pakla. “Bud zdrav ty, jenz hovoris za kmen Ahla” Dex to doprovodi lehkou uklonou.
“Sampione Adry, necht tvoji bratri zpivaji o tve odvaze”, ukloni se i vyslanec. “Zacneme” pronese a s tim tasi mec.
“Promin, specham” pronese Dex a pak natahne ruku a s ni i Silu. Ta sevre valecnika silnym objetim, zvedne ho do vzduchu a zacne ho drtit. Pred koncem vyslancova zivota zazehne Dex svuj fialovy mec a prozene ho telem Lovce. Ten ani nedostal sanci bojovat. Dex se snazil to udelat bez emoci, ale presto citi, jak se v nem neco hnulo. Prosta vrazda z politickych duvodu. Mozna tim pomohu bratrum, ale... Srovna zmucene telo byvaleho vyslance jako posledni poctu. Potrepe hlavou a vzhledne ke kamere umistene v rohu mistnosti.
“Timto jsem se stal vyslancem kmene Ahla. Dle tradic a zakonu krve, jsem i clenem kmene Ahla. Vzdejte mi hold a prohlaste me za sveho.”

Mustek fregaty Adra, o 10 hodin pozdeji
“5 minut do selhani systemu, 5 minut do totalniho selhani systemu. Opustte lod, opustte lod!” lodni pocitac hlasi nezucastnene to, co kazdy vi. Vzduch je davno zbaven vetsiny kysliku, vsichni jedou na zalozni skafandry a zdroje vzduchu. Zbyva necelych 50 minut a na lodi nezbude nikdo nazivu. A to presto, ze je vetsina posadky uspana v transu.
Dex bouchne do tlacitka mute a vypne otravne hlaseni. Atmosfera planety se blizi a jako roj meteoritu se vycerpana flotila poskozenych lodi snazi vmanevrovat nad jeho severni polokouli.
“Takze jako v kantyne behem vycviku. Hezky jeden po druhem, nepredbihat, na vsechny se dostane” Major Treb, velici zastupce rady klonu zni v komlinku rozvazne, ale s usmevem. Vi, ze at tak nebo tak, dlouhe utrpeni z chybejicich zasob a nebezpecne cesty dnes skonci. Jeho opryskany Trhac, fregata tridy Arquitens klasifikovana jako lehky kriznik za sebou ma tezkou pout.
“Pilote, nastavte kurz na sestup, ale nechte letet ostatni lode jako prvni. Budeme manevrovat za nimi a brzdit ty, ktere se zacnou vymykat kontrole. Ruko, bud pripravenej, budeme ti posilat cile a vektory tahu.” Dex se rozhledne po mustku. Vsichni jsou pripraveni a soustredeni.
“Dex velitelum, jdeme na to”.
Lode v tichu vesmiru zacne rusit sumeni ridke atmosfery. To postupe prechazi v hukot a nasledne rvouci uragan, jak se trupy lodi a jejich tepelne stity rozhavuji pri prudkem sestupu.
Amfora, prepravni lod, tedy spise autobus zakolisa. Jeji hlavni manevrovaci trysky prave vypovedely sluzbu. Zalozni se sice snazi, ale trup lodi se nebezpecne naklani bokem. Atmosferu rvouci platy, ktere nebely stavene na takovou zatez, nic nezastavi. Dokud se neaktivuje vlecny paprsek Adry a nepomuze srovnat lod tak, aby opet padala pouze tepelnym stitem napred.
Cile se meni a Adra pomaha kde muze. Trosky zaplni oblohu, jak se z poskozene poloviny lodi oddeluji casti motoru, kridel a trupu. Ruka prestava stihat, cilu je prilis mnoho. Dex cini tvrda rozhodnuti a ridi se pocty. Kde je vic lidi, tam se zasahne.
“Petka veliteli, Mustafa prave ztratil hlavni motor a pada!” Probohy, to je lod s 2000 klonu na palube! Nejvetsi, jako kriznik velky transport nalozeny ranenymi a lekarskymi zasobami. Mela to byt nejspolehlivejsi lod!
“Zatracene, Ruko, zamer se na nej, plnou silu do paprsku!” Dex zadava data do pocitace, spousti rychle simulace, ale cisla jsou nemilosrdna. Fregata neni dost silna, aby masivni lod zastavila. Bez motoru je Mustafa odsouzen k smrti v gravitacni pasti planety.
“Mustafa pada, Mustafa pada, jdete jim z kurzu!” Dex se snazi na neco prijit, ale vzdalenost k povrchu se zkracuje. Zkusi se dokonce natahnout Silou, ale lod je prilis velka a pada prilis rychle. Jeho moc je na ni nestaci. A pak vidi na displeji Trhace, jak se sune pod Mustafu.
“Trebe, co tam sakra vyvadite, vzdyt vas to rozmazne a vase tazne paprsky jsou mimo!” Dex zoufale vola sveho pritele.
“Reknete me zene, ze jsem ji vzdycky... Ale kulovy, stejne zadnou nemam. Dexi, drz je shora, my je, hmm, zbrzdime zezdola. Jo a prokaz mi sluzbu, posbirej me chlapce, dobre?”
Na displeji je videt, jak Trhace opousti escape pody. A cestou po nich i muzi vybaveni jetpacky. Je to skoro sebevrazda, tohle zkouset pri tolika lodich v okoli, ale Dexovi se dari lode zkoordinovat a odklanet stranou, aby muzi meli vetsi sanci. Presto je jich desitka strzena turbulenci za Trhacem a jejich tela se rozdrti o padajici kolos Mustafy.
Trupy velkych lodi se se skripanim dotknou. Trhacovy motory jedou na 115%. Zatizeni, ktere behem minuty spali vsechny rozvody a hrozi katastrofickym pretizenim fuznich generatoru. K zemi to je ale uz jen 30 vterin. 20... 10... Na Adre se zkratuji kompenzatory a zhasnou vsechna svetla, kdyz vypadnou zalozni zdroje zaloh. Veskera volna energie se naprela do tazneho paprsku. Zivotni podpora nadobro vysadila. Fregata vsak svuj pad podle udaju zastavila 50 metru ve vzduchu. Jak je natom Mustafa nikdo nevi.
“Vyslete patraci letouny, zachrane transporty, LAAT, zkratka vsechno co leta. Chci mit zachrane cety venku co nejdriv. Jo a sakra, otevrete okna a vyvetrejte!” Dex zacina organizovat patrani po prezivsich, nedobrovolnych vysadkarich a ostatnich, co potrebuji pomoc.
Diky obeti Treba a jeho posadky masivni lod Mustafa sedi bezpecne v rozsedline pod vznasejici se fregatou Adry. Trhace vsak uz nic nezachrani. 20 muzu se obetovalo pro 2000. A to nebyli dnes ti posledni.

EDIT 1 - Provedena gramaticka a stylisticka korekce :-)
25.7.2016 14:42 - Hunter
Tak jsem prave dost znechucene zjistil, ze Star Trek je z nejakeho duvodu az 18. srpna a ne TED jako vsude jinde ve svete... Ja se picnu... Andy, jestli mas lepsi ceny, nebo tak neco, tak se klidne pridam na CinemaCity - Slovansky dum treba?

Ad Suicide Squad - samozreeejmeeeeee :-) Kdy to bude v nasich kinech, vis?
25.7.2016 15:07 - Bleška
Suicide má premiéru 4.8., čtvrtek, buď to stihneme ještě ten večer nebo pak až po dovolené, což je tak od 15.8. dál :). My využíváme flexipassy, kterých máme hromadu a nevíme co s nimi :D. Takže pokud je fasuješ taky, tak v CinemaCity se dají využít. Slovanský dům vyhovuje :).
25.7.2016 16:32 - Hunter
Nemam flexipassy, leda stravenky... Ale co se da delat :-)
Takze ctvrtek, 4.8. jdemeeee! Rezervujes listky? Za me rozhodne ne v predni casti, idealne prostredek :-)

Ad hrani, jdu zavolat Tondovi, protoze jsem si uvedomil, ze v patek ma nocni, takze jeste uvidime, ktery den to bude - dam vedet :-)
26.7.2016 10:15 - Bleška
Zkus jim nacpat ty stravenky :D drobný si můžou nechat.
Ok, juknu na to :).

Ad hraní - za Tondu to klidně odehraju, pokud nebude moct :D.

Ad zápis - super, akorát mi tam nesedí jedna věc, všichni jsme si mysleli, že v době, kdy se přistávalo, byl Dex na cestě zpět. Ostatně na to proběhla i komunikace ohledně toho, zda je či není na lodi :).
26.7.2016 10:17 - Bleška
Suicide Squead - ČT, EN znění - 17:10 asi nedá nikdo z nás, ale 19:40 už je reálné? Samo Slovanský dům.

Kdo všechno bude případně chtít jít? Ať těch míst zarezervuju dost :). Je to 4.8. čtvrtek.
27.7.2016 13:34 - Hunter
Kriste, musim ve ctvrtek do prahy... zatracena prdel sveta do ktery se to stehuju :-D OK, 19:40 je za me ok. Pocitej se mnou.

Ad Dex - nene, byl zpatky na palube, kdyz flotila priletala na Mandalor. Akorat si povidal skrz sestry primo s Rak Dol. A ta to jako vzdycky podala tak nejak :-D

A posledni, velmi dulezite - hrajeme v NEDELI - Tonik ma v patek a v sobotu nocni, takze nemuze. V nedeli ale bude ready. Bude se proto hrat u me. Prosim o potvrzeni, nedele, 13:00.
27.7.2016 14:50 - Bleška
Právě, že si to Leese ověřoval skrz komlink a mluvil s jakýmsi službu konajícím důstojníkem, který tvrdil, že tam Dex není... Ale co už, asi je to jedno :).

Dobře počítám s tebou a s ostatními asi ne...? Pojďte lidi, koupíme si popcorn a budeme ho házet v kině, bude sranda, hmm? Vyznavači hard core zábavy můžou rozlévat colu!

Počítám s nedělí :).
27.7.2016 18:39 - Leese Dailen
ctvrtek je pro me passe. A pavel v tom ma uz vazne bordel.. hrajeme u me :-)
Dex vazne ve flotile nebyl, kdyz lodi priletli do soustavy, pribyl az nekdy pozdeji, ale myslim, ze je to dost jedno, kdyz uz to napsal :-)
27.7.2016 20:00 - Elvid
Po návratu všichni kompletujeme informace dohromady a porovnáváme to s kamerovými záznamy. Leese si udělal i přímý přístup, takže již není nutné, aby tam chodil osobně. Zároveň i stáhnul nějaká data, takže dohledáváme genové linie a další informace. Vede to ke dvěma matkám na domovském světě, které jsou pravděpodobně původkyně forcerové linie.
Podle těchto indicií to vypadá, že i čtyři členové rady mají stejné smýšlení a brzy by tak mohla temná strana ovládnout kmeny. Vzhledem ke způsobu jejich vzestupu k moci jenž je provázen spoustou rituálního zabíjení a jinými negativními emocemi. Toto je muselo poznamenat.
Zároveň každý kmen má takzvanou starší matku a lovkyně, se kterými se dvakrát ročně rituálně páří právě na místě, které jsme objevili kousek od vrcholku. Jejich obvyklou cestou, vypěstováním z vajíček, totiž nevznikají ženy. Lépe řečeno lovkyně, protože jsou jim předávány všechny dívky.
Abychom ověřili, jak jsou postiženi temnou stranou, tak se domlouváme na dalším pokusu, kdy s Rak Dol zkusíme ověřit temnější a Jedi vezme o něco méně temné.
Po zjištění, opět proti záznamům, máme ověřeno. Všichni forcerový generálové v paláci, spolu s náčelníkem, jsou temní. A několik dalších lovců mimo palác, včetně Matky, která pobývá nahoře. Dokázala se přede mnou skrýt, ale již ne před Rak Dol, z čehož tak usuzujeme.

Náhle se ozve poplach. Spojí se s námi fregata. Na orbitu se blíží několik neidentifikovaných objektů. Tvarově připomínají vrtákové, výsadkové lodě. Tyto ale vypouštějí ještě nějaké biologické látky. Leese se podívá na velitele letky přes náramkový komunikátor a nařizuje. „Tak tam jen tak nečumte a sestřelte je! Pro jistotu použijte torpéda, ať se toho co nejvíc zlikviduje.“ Vzápětí vyhlásí i bojovou pohotovost na naší základně a informuje i lovce. Poté zapne ve městě stav ohrožení biologickým napadením těsně před tím, než se tři objekty mají provrtat dovnitř.
Jak jsou na tom lovci? Zkusím se podívat světlíkem, ale je to dost omezené, tak se zeptám Leese. Všichni mizí na základny. Alespoň podle sítě, na kterou je napojen. Asi vědí proč.
Na ulice prší nějaký sajrajt. Plevel, který je ještě chvíli vidět v nějakých spárech na chodníku, rychle mění svou barvu na žlutou, hnědou a v zápětí se se syčením hroutí na hromádku podivné hmoty. Tam se mi nechce.
Všechny tři jsou sestřelené. Jedna dokonce zůstala na plášti města. Chtělo by to nějaké vzorky, ale v kapsách nemáme nic, do čeho bychom je dali. Rak Dol s Marnsharou tedy odbíhají do blízké lékárny, aby něco nakoupili. Leese se mezitím jde poohlédnout po nějakém vhodném dopravním prostředku a já se dívám, zda někde neuvidím lovce, který by nás někde sledoval, ale nikoho nenacházím.
Za chvíli je Rak Dol s Marnsharou zpátky a do toho i Leese. Jedi zjistí, že tam jsou jen čtyři místa, tak usoudí, že se s ním nepočítá, rozloučí se a taktně zmizí, že zůstane na příjmu. Cestou nám Leese vyjedná povolení průletu, ale musíme to vzít venkem.
Když dorazíme na místo, všichni v oblecích, jen já bez, tak se mne Leese optá. „Můžeš se nějak ochránit?“
„Maximálně zadržím dech, snad to bude stačit.“
„No OK, jdeme na to. Tak ho tedy zadrž.“ Netváří se moc přesvědčeně.
Kousek vedle je vyhodím a jdou zkoumat a brát vzorky. Sama se před tím uvedu do klidu. Silou vůle distribuuji kyslík jenom k potřebným orgánům a vyčkávám. Po chvíli mají problémy s vytahováním, tak se přes zprávu nabídnu, že posloužím s autem jako jeřáb. Nejsou to žádné obtížné pilotní manévry. Alespoň mne obtížně nepřipadají. Všechno jde hned snadněji. Jenom nemohu mluvit. To by spotřebovalo moc vzduchu, takže jen zprávami. Ale stejně již uplynulo dost času, čtyřicet minut, a musím se nadechnout. Snad se nic nestane.
Tak, zatím je vše dobrý. Snad to brzy dokončíme. Po nějakém čase tahají i droidy. Tedy jejich zbytky. Chvíli na to přilétají kmeny na vlastní plošině. V tom mi dochází, že jsem zapomněla sledovat lovce a zkusím se rozhlédnout s poodhalením závoje sloužícímu k maskování.
Nad našimi vidím dva lovce, co jen vše sledují a vyčkávají. Radši pošlu ostatním zprávu, ať jsou také na pozoru a ať radši nedělají hlouposti.
Domluví se, že se droidi prozkoumají společně na jejich základně. Na místě se mne Leese zeptá. „Tak co Zoro, jak jsi to zvládla.“
„No, jednou jsem se musela nadechnout, ale zatím se zdá být vše v pořádku.“
Vytřeští oči. „Jen jednou!“ A radši mi odebere vzorek, který pošle na naši základnu k rozboru včetně vzorků té látky. Kmeny nemají nic, čím by mne mohli prověřit, tak mne navlečou do obleku. Obrácená karanténa. Tak to na nich asi opět nevyzkouším, zda z nich dokážu něco vytáhnout. Ach jo.
Každopádně z droidů zjišťujeme, že to byl komplexnější útok na předem známé pozice. Letělo asi sto objektů. Na planetu šedesát. Když se ozve rozrušený komunikátor jednomu z techniků.
„Co se děje?“ Optá se Leese.
„Máme nějaké problémy na povrchu“ a přepne kameru. Je vidět, že tam jsou někteří poleptaní vojáci, co jsou nakaženi nějakou variantou Raghoulího moru. Leese jim doporučuje používat oheň. Marnshara přidává plamenomety. Chvíli se poradí, pak řeknou nějakou zkratkou a vyběhnou pryč. Leese toho využije a napojí se na jejich systémy, kde varuje i ostatní a obyvatele města.
Do toho přijdou výsledky. Dle hlášení nemám v krvi Corelianskou horečku, která slouží jako nosič, ale zvýšená aktivita imunitního systému tam je. Neváhám ani chvilku a rychle sundávám kus obleku a píchnu si baktu. Jen pro jistotu. Marnshara a Leese se na mne podívají a rychle zapínají své obleky. Příště nás varuj dopředu. Omluvím se, ale myslím, že to chápou. Také nemají tuto variantu nákazy rádi.
Podle hlášení to ale vypadá, že napadla asi jen pět set kmenů. Nikoho jiného. I na ostatních místech planety jsou likvidovány pouze kmeny a se zbytky si hravě poradí domobrana. Tady to měli mírnější díky zapnutému systému.
Leese si ještě domlouvá spojení s někým důležitějším. Bude domluvené setkání v paláci. Pak opouštíme základnu opět do skladiště. Snažím se dívat, zda někde neuvidím lovce. Ale buď nás nesledují, nebo se lépe schovávají. Cestou se domluvíme s Dexem, který tam také zamíří.

V krátkosti ho seznamujeme se situací a s jejich obrázky. Do toho Marnshara připomíná ty forcerové signály z kanálů. Rak Dol je ověří a stále tam je asi sedm výskytů a blíží se k nim dalších osm. Dohodneme se, že je na čase to prověřit. Sice se pravděpodobně jedná o odboj, ale kdo ví. Vydám se tedy na cestu. Sice bych ráda zkusila zjistit něco v paláci, ale třeba se stihne obojí. Zároveň to bude určitě jen dobře. Další šance na to si prověřit tu schopnost někde reálně v terénu, aniž bych ohrozila přátele, či někoho jiného. Kdybych to zkusila v paláci a mělo to nějaké neblahé následky, nemuselo by to dobře dopadnout.
Seberu motorku, naplánuji trasu včetně možných odskoků, kdyby byly problémy a vyrazím. Cesta není složitá, ale i tak je zdlouhavá. Snažím se to urychlit a trochu riskuji, ale moc to tady kvůli těm točkám stejně nejde. Asi za třicet minut jsem na místě a začnu prohledávat stěny pro klasické tajné vstupy, které nám již ukázaly. Se štěstím brzy jeden objevuji a otevírám kus stěny ke dvěma vyděšeným vojákům.
„Stát! Ani hnout!“
Vypadají na odboj, tak sebevědomě pokračuji a prohlásím. „Ale hoši, potřebuji si jen s někým promluvit. Mezitím by asi nebylo vhodné nechávat tu motorku venku a zároveň by od Vás bylo milé, kdybyste laskavě zavřeli ty dveře, aby to tu náhodou neobjevil někdo další.“ Do toho se mile usměji a pokračuji dál. Je vidět, že je mé chování vyvedlo z míry, ale brzy zavírají dveře a jeden mne doprovází k velitelce. Je to opět ta zrzka. Takže potvrzeno, je to odboj.
Také se na mne podivně dívá a povzdechne si. „Jak jste nás tu našli?“
„Vy tu máte nějaké forcery?“
„Nikoho takového tu nemáme.“
V rychlosti ověřím, kde je ta skupina a ostatní. Vypadá zničeně. Klidně bych ji utěšila a přitom to vyzkoušela, ale má odkrytou jen helmu. I tak ji poplácám po rameni. „Tak tu máte asi forcou nadané jedince. Má se k Vám teď vracet nějaká skupina? Alespoň osmičlenná?“
„Ano, dvacetičlenná skupina se brzo vrátí.“
„Tak v ní máte také osm nadaných. Normálně by to ničemu nevadilo, ale takhle vás může kdokoli objevit přes sílu.“
„Tak takhle jste nás našla.“
„Již minule jste podotkla, že jsem jedi. Ale to je teď jedno. Hlavní je, že vás stejným způsobem mohou vyhledávat i lovci. Někteří od nich jsou také uživatelé síly, ale ne v dobrém smýšlení.“
„Tím se vysvětluje, že nám jsou neustále v patách. Myslela jsem, že máme uvnitř špeha. Proto ani nikdo nechodí samostatně ven. Krom toho, že je to i nebezpečné.“
„Tak teď už to víte. Ale lze to i otočit proti nim. Můžete někam připravit tuto skupinku lidí a přepadnout ty, kteří k nim půjdou.“
Chvíli se zaposlouchá a pak mi oznámí. „Vy jdete do paláce? Alespoň ostatní od vás tam jsou.“
Trochu mne překvapí, ale ne na dlouho. „Ano. Máme tam nějaké jednání za účelem vytěžení informací a předpřipravením akcí na zbavení Mandaloru kmenů. Vy náhodou nemáte nějakou spojku v paláci?“
„Ne, mají tam jenom kmenové příslušníky, takže se nám tam zatím nepodařilo nikoho dostat.“ Vypadá to, že mluví pravdu.
„Tak se jdeme projít, abych vám alespoň pomohla s identifikací některých osob a zbývající vám budu moci dozjistit později. Určitě vám pak pošlu jejich popis, či jména, když si na ně vzpomenu. Momentálně je budu moci určit jen přibližně na základě lokací.“
S tím mi předává zabezpečený komlink. „Použijte pak tento. Děkuji za informace. A jak je na tom vlastně lékařské vybavení?“
„Jsme přeci přátelé. Vybavení je již na cestě, ale doufám že i k těmto věcem přihlédnete, až spolu budeme v budoucnu jednat. A teď již neztrácejme čas. Prosím, veďte mne.“
S tím postupně procházíme podzemí. Když identifikuji jedno dítě jako aktivní v síly, tak se zděsí. „To tam mám poslat jako dítě?“
„Pokud bych tím zachránila ostatní děti, které tu máte a zaručila větší bezpečnost ostatních, tak bych neváhala. Zároveň to bude i pro vás bezpečnější, i pro to dítě, když budete vědět, kde asi udeří. Ale rozhodnutí je na vás.“
„Nevěděla jsem, že v republice jsou tak pragmatičtí lidé.“
A s tím pokračujeme dál. Porůznu si s lidmi podávám ruku a přitom i zkouším, zda se něco dozvím. Z počátku mne vždy zaplaví hrozný chaos, který potlačím a nic se z něho nedozvím. Postupně se mi to daří lépe kontrolovat, až se soustředím jenom na specifické informace, které doluji na povrch. V zápětí vím umístění všech jejich známých základen. Těch použitých a i těch, které ještě nepoužily. Při tom se soustředím na toho chlapíka, zda nepostřehnu nějaký náznak, že by na to přišel. Buď je tak dobrý herec, nebo pravděpodobněji o ničem neví.
Postupně to vyzkouším i u dalších. Hlavně, abych si ověřila, že to není jen smyšlená informace, ale daří se mi tu stejnou vytáhnout i od ostatních. Momentálně to neplánuji nijak využít. Šlo jen o to lépe pochopit tuto schopnost jemného procházení myslí. Ale i tak se to může někdy hodit.
Tím bych měla ujištění, že je to bezpečné, jak pro dotyčného, tak i z hlediska odhalení. Alespoň co mé pokusy zatím naznačily. Jenom nevím, proč mám pocit, že to nějak silně souvisí s mou drahou sestřičkou. Alespoň pokaždé, když na to pomyslím, nějak se mi do podvědomí vkrádají myšlenky na ní. No, to budu muset odložit. Asi bych o tom ani neměla zatím říkat ostatním. Možná jen pár konkrétním lidem, ale znám Marnsharu už poměrně dobře. Hned by mne podezřívala, které její kontakty již znám, co všechno vím a že jsem hrozba, kterou nelze nikam brát, protože by hrozilo prozrazení moc informací. To tak. Mne nikdo nikde zavírat nebude.
Postupně doprojdeme všechny a pak se rozloučím, nasednu a zase vyrazím. Nazpátek uháním rychleji, abych se zkusila do paláce dostat včas. Teď už mám poměrně jistotu v této schopnosti a alespoň generálové pravidelně neměli zbroje. Když se blížím k povrchu, tak mi zapípá komlink. Nepřijatá zpráva od Leese. Máme se s nimi sejít za dvacet minut, ale pokračuj v průzkumu. Tahle informace mne nic dalšího neřekla, ale alespoň mne zkusili kontaktovat a informovat.
Za pár minut již přistávám na střeše paláce, kde hlídají dva kmenoví vojáci. „Jdu za zbytkem velvyslaneckého týmu. Mohli byste mne laskavě doprovodit. Nerada bych se tu ztratila.“
„Ale rádi, tudy.“ Když se náhle rozlehne alarm. Mne již povědomí. Někde v paláci došlo ke střelbě…

PS: Zora má přepnuto na stun, protože neměla čas to předtím řešit a tak často se zbraněmi nepracuje, aby si to uvědomila, než poprvé vystřelí.
PPS: S tím alarmem / příchodem nevím, jak to přesně bude…O:-)
27.7.2016 20:00 - Elvid
S nedělí počítám, se čtvrtkem ne.
27.7.2016 20:54 - Bleška
Hehe, super Michale :). Koukám, že bychom už skoro sepsali knihu z těch zápisů :).

Btw, Marnshara ohledně Zořiných schopností nemá moc valné mínění, takže se nemusíš bát, že by Zoru podezřívala z nějakého ovlivňování jí samotné. Jenom jí připadá silně neužitečná (krom pilotáže a jak pochopila, tak možná i výslechů, už ji ostatně napadlo, že chytání za ruku má co dočinění s ovlivňováním mysli :) ). O jejím spojení se Savannou toho taky moc neví a zatím se neprojevuje zle - dokonce ji zatím nezažila použít hatred, vždycky byla mimo dosah. Ale pravda je, že se projeví 'špatně' ať už vůči ní nebo jejím parťákům (jednou myslím už Marnshaře vyhrožovala, že ji pošle brečet do kouta, to jsem ale jako hráč přešla), tak se nebude zdráhat ji zastřelit.


Na čtvrtek tedy počítám jenom s Pavlem, bo Toníček se nějak nevyjádřil a já nebudu čekat do nekonečna :).
27.7.2016 21:29 - Elvid
Zora si nemyslím, to jsem poznamenal jen někdy jako hráč. Zora by nevyhrožovala, ta by to provedla...O:-)
28.7.2016 10:09 - Bleška
Zůstal ve mě pocit, že to bylo za postavu, ale neva :).
28.7.2016 12:15 - Hunter
Leese Dailen píše:
hrajeme u me :-)

Hej, platis az od srpna. Nedele je cervenec. Takze stale u me :-D Ale caj varis ty :-P
28.7.2016 12:32 - Hunter
Lol! Musim si vytvorit urychlene NPC force usera, ktery posle nekoho brecet do kouta! Ha! To je napad k nezaplaceni :-)

Michale, +1 fp na dalsi hru...
28.7.2016 13:27 - Bleška
3800 příspěvek je můj!
28.7.2016 13:32 - Bleška
Hunter píše:
Musim si vytvorit urychlene NPC force usera, ktery posle nekoho brecet do kouta!


A my je pořád necháváme běhat za starým... :D
28.7.2016 23:03 - Bleška
Pavel - lístky jsou rezervovaný, 19:40, Slovanský dům :)
29.7.2016 10:40 - Hunter
3803 prispevek je muj!
Diky And'ika :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1006178855896 secREMOTE_IP: 18.218.48.62