Babau14
12.5.2010 19:48
New Orders
Mate-li se chut pridat k hrani SW Saga v prostredi klonovych valek, napiste mi (nick Hunter).
PS: Hrajeme pravidelne cca jednou za dva tydny v nedeli, cca od jedne do osmi v Praze.
2.10.2016 10:16 - tony
Máte pravdu ta komunikace tu vázne a já rozhodně nereaguju na všechno,omlouvám se.Nicméně by mi v rámci zlepšení té komunikace pomohlo kdyby mi někdo,v podstatě kdokoliv,zvednul telefon když mu volám poněvadž tady to vázne.
2.10.2016 10:44 - Bleška
Možná by pak pomohlo volat na více čísel. Já od tebe nemám jediný hovor.

For Games - veletrh počítačových her, novinek ze světa her a největší lákadlo - možnost si vyzkoušet nový Playstation VR :).
2.10.2016 13:10 - Leese Dailen
Me to teda taky stve, ta nezodpovedna nemoc mi zkazila hru...
S nedeli pocitam a pokud znovu nepadnu, ta by to melo byt ok.
Toniku podle me by stacilo, kdyby ses casteji koukal na d20 a odpovidal tady. na netu jsi skoro porad, tak by to nemuselo byt tezke. telefon aspon ja beru jako akutni reseni na domlouvani hrani. Napriklad nyni se muzes dopredu vyjadrit k vikendum v celem mesici a bude jasneji.
2.10.2016 17:21 - tony
do 25,10 mám volný výkendy
3.10.2016 23:22 - Hunter
Toniku, nemam od tebe jediny zmeskany hovor. Dneska mi volala nejaka pevna, na nez opravdu nevolam zpatky, protoze me z nich bombarduji pojistovny apod.
Navic mas na nas mail. Nebo muzes poslat sms na tema - hele, volam ti a ty nic, tady Tonda... Apod :-)

Andy ad sobota, hmm, jeste uvidim, jestli se mi bude chtit. Zkusim se na to mrknout a uvidim :-)

Tak jako tak si uz chci zahrat! Mam ty novy letadylka!
4.10.2016 11:04 - Bleška
Posílám link na for games: http://forgames.cz/
6.10.2016 12:41 - Bleška
Hááá, tak se mi podařilo sesmolit zápis ze hry, kterou jsme hráli někdy minulé století :D. Je to ještě poslední hra před Hapanským průsmykem :)


Zůstávám skrytá v chodbě a napjatě kreju Leese, který se snaží z napojení do Lovecké sítě vytáhnout, co se dá. Jen doufám, že mu to nepotrvá moc dlouho, opravdu nerada bych se tu s někým střetla. Zhluboka se nadechnu, na chvíli zadržím dech a dlouze vydechnu. Jsem unavená. Myšlenky mi divoce těkají, jak se jim zrovna zlíbí a je těžké je nasměrovat jedním směrem. Například bych je mohla soustředit na tu chodbu, jestli někdo nejde. Nejde. Ale to ještě neznamená, že tu nikdo není. Nepříjemní motýlci se mi usadí v břiše a já se na chvíli zase ocitnu v slizkých temných chodbách kanalizace s neurčitým vědomím, že tam někde jsou. Neslyšní, neviditelní, dokonalí predátoři. Smrad z kanalizace vystřídá těžký vlhký vzduch džungle a husté liány, kde za každým stromem může číhat Lovec připravený setnout hlavu plamenným mečem každému nepozornému kolemjdoucímu…
Divoce zatřepu hlavou. Fierfek! Soustřeď se!
Leese se najednou otočí od svého ručně vytvořeného přístupového terminálu a rychle prolítne chodbu očima, až se zastaví na mém výklenku. „Já jsem hotov, můžem jít.“
Vím, že mě nevidí, jenom dobře odhadl jediné místo, kde se tady dá schovat. Pomalu vystoupím ze stínu. „Super, vypadněme odsud.“ Jestli si na mě něčeho všiml, nedal to najevo. Ale i na něm je znát únava.

Všichni se opět setkáváme ve skladišti. I přes to, že Zora byla prozrazena, nevypadá to, že by ji někdo pronásledoval. Podle všeho ani nevěděli, koho nebo co mají hledat. Měla štěstí, holka.

Probíráme se tím postahovaným materiálem a za chvíli už mám z té jejich genealogie zamotanou hlavu. Ženský se rodí přirozenou cestou, chlapi nějak z inkubátoru, 2x ročně rozmnožovací rituály, spousta tradic, nějaký jedinec zdatný v Síle v pozadí, kterému se podařilo rozmnožit řady Silou nadaných jedinců a které při projevení vesele vezme rodičům/rodinám a ty už je nikdy neuvidí… Jeden by řekl, že je snad v pozadí nějaký Jedi, protože to jsou zasloužilí praktikanti tohoto stylu. Potom ti již vycvičení uživatelé síly jsou šikovně rozstrkaní na důležitých pozicích, jako jsou generálové v běžné armádě, Lovci a světe div se, dokonce sám nejvyšší představitel Kmene na Mandaloru oplývá těmito schopnostmi. Samozřejmě skrytě. Opět přemýšlíme, jak by se toho dalo využít a jestli vůbec, nejsme si jistí, zda by na to Lovci, jejichž původní role byla lovit právě jedince nadané k Síle, ještě reagovali nepřátelským způsobem.
Ženských je všeobecně málo, do politiky nezasahují, vychovávají jenom další Lovkyně a to ve víře, že jsou v armádě to nejlepší. Pocit výjimečnosti ještě umocňuje právě jejich nízký počet, kdy doslova můžou mít na každém prstě namotaných 10 Lovců, kteří se 2x do roka můžou přetrhnout, aby byli mezi vyvolenými. Nebo je Lovkyně zvládnou všechny? Hm… Když si tak představím jenom Adru a poměr mužů a žen na palubě, tak mají Lovkyně palec nahoru za výkon. A je fakt, že stavěné na výdrž jsou…
Z dalších úvah mě naštěstí vysvobodí Leese a převede tok myšlenek zpátky na hlavní kolej. „Tak ten náčelník byl dost protěžován, měl patrona, ten je již mrtev, který od jeho útlého věku pracoval na tom, aby se dostal takto vysoko. Dokonce mu zařídil výuku na vojenské akademii, což je u Lovce naprosto jedinečné. Jinými slovy, žádný jiný Lovec před ním toto privilegium nedostal.“
Šikovný kluk, říkám si, ale jak nám to pomůže vypořádat se s problémem tady na Mandaloru?
Také vyčteme, že to, co mají nahoře, je pro ně velmi důležité posvátné místo, kde schraňují svoje trofeje a pořádají ty své rituály. Vtrhnout tam se rovná slušné urážce. Také tam má sídlo jakási Matka, což by měla být nějaká nejvyšší zasloužilá představitelka jejich Kmene.
„Pro začátek,“ vloží se do toho Rak Dol, „bychom mohli zjistit, jak moc temní jsou.“
Zora vážně přikývne. „Každý z nás,“ podívá se na Rak Dol a Bardana, „se zaměří na jiný odstín Síly a měli bychom mít celkem přesný obraz, proti čemu vlastně stojíme.“
Bardan přikývne. Všichni na chvíli zavřou oči a nejspíš se ponoří do té své Síly, která jim řekne, jak moc v háji jsme.
Rak Dol si vzala na starost toho náčelníka, a když po chvíli otevře oči, jenom si odevzdaně povzdechne. „Tak je to tak, jak jsem čekala. Temný je dost.“
„Jak dost?“ dožaduje se podrobností Leese.
Keldorka neurčitě pokrčí rameny. Vypadá to, že pro svoje pocity nemůže najít vhodná slova. Na druhou stranu, říkám si, je to jedno. Horší, než co už jsem potakala a s čím už jsem se vypořádala, to být nemůže. A co vím z vyprávění od ostatních, taky už čelili kde čemu.
Podle Zory nejsou generálové moc pozadu, nechápu, jak si to mezi sebou můžou porovnat, když Rak Dol se zaměřila na náčelníka a ona na generály, ale asi je to nějaká silová vyšší dívčí, které nerozumím. Do toho Bardan našel nějaké ne moc nebezpečné v řadách Lovců. Taktéž Máti vykazuje známky Temné energie.
Tak to bychom měli. Teď ještě vymyslet plán, co s tím. Zamyšleně si mnu spánky, ve snaze přimět svou hlavu ke spolupráci a říkám si, jak to bylo krásně jednoduché, když jsem hledala dávno ztracená sithská tajemství…

Můj plán je vlastně úplně jednoduchý. Vyzvat toho Náčelníka na souboj nebo jakýmkoliv jiným způsobem se ho zbavit a nakopat Kmeny do shebse. Je mi jasné, že Leese tento pohled sdílet nebude, ale od toho tu je otevřená diskuze, že?


Nepřekvapivě, Leese má úplně jiný plány, ze kterých se mi ale žaludek obrací na ruby.
„Jak se s nima dohodnout?“ Jenom to spojení slov Lovci a dohodnout mi hýbe žlučí. „To nemůžeš myslet vážně. Podívej, co tady všechno napáchali a ty s nima chceš jednat?“
„A proč ne? Podívej,“ zarazí mě rychle. „Je to způsob, jak zabránit obrovským ztrátám na životech. Necháme se jimi uznat jako kmen a to je způsob, jak se potom dostat k jejich Radě a říct jim, že jsme mnohem silnější, než jsou oni a že to tu tedy chceme převzít.“
Nechápu, kde bere tu jistotu, že se mu tohle podaří. Ale to je jenom jedna věc. Uvnitř mě se to všechno kroutí odporem jenom při pomyšlení, že bychom si s nimi měli, byť jen dočasně, potřást rukou. Chvíli diskutujeme o tom, proč bychom měli upřednostnit jeho plán před tím mým, naši Sílou obdaření jedinci mi moc nepomáhají s tím, že i když je temný, tak si zaslouží další šanci na nápravu… Blah, blah, blah…
„Takže to vlastně jenom vězí v nějakém tvém vnitřním odporu vůči Lovcům a to je vlastně důvod, proč s nimi nejednat,“ shrne mou snahu Dailen.
Takhle jak to řekne, tak má víceméně pravdu, ale je v tom víc a já se prostě nedokážu vymáčknout.
„Hele, stejně se zařídíš po svém a bude to tak, jak si usmyslíš,“ vzdám to. Ostatně, je to tak. Pokud by v postřílení Kmenů neviděl nějaký benefit, tak by do toho prostě nešel a nemůžu čekat, že bude myslet jinak.
Spokojeně přikývne a mně je na zvracení. Než se ale stihneme dostat kamkoliv dál, ozve se venku poplach.

V první chvíli všichni zmateně vzhlédneme. I Bardan vypadá překvapeně. Vzápětí Leesovi pípá komlink a když hovor přijme, zhmotní se nad jeho rukou modrá postava nějakého důstojníka z fregaty.
„Máme tady kontakt s nepřátelskými neznámými plavidly. Přibližně 100 lodí, některé míří na plavidla Kmenů, některé na Concord Dawn a přibližně 40 cílí na Mandalor.“
To by bylo, aby nebylo, pomyslím si.
„Upřesňuji,“ pokračuje muž. „Vypadají jako těžební upravené výsadkové lodě. Podle trajektorie 4 míří na Sundari, ostatní se rozdělují nad Kmeny kontrolované oblasti. A vypouštějí nějaký sajrajt,“ dodá.
Leese reaguje rychle. „Tak na ty lodě jenom nečumte a koukejte je sestřelit! A použijte torpéda, ať zničíme i co nejvíc toho sajrajtu.“
„Rozkaz!“ postaví se do pozoru a spojení skončí.
Vzápětí Dailen varuje naši základnu, na které by teoreticky mohl nějaký výsadek skončit taky, poté se spojí i s Lovci. Nakonec se nabourá do evakuačního systému a změní poplach na stav biologického ohrožení. Všude po Sundari začne okamžitě pršet jakási divná břečka, která postupně rozleptá i tu trochu vegetace, které se tu podařilo uchytit.
Nad Sundari se objevuje jedno z našich ARC a jeden vrták se proměňuje v obrovskou kouli ohně. Ať vezl cokoliv, živé už to není. Nicméně 3 zbylé lodi dopadají na Sundari a okamžitě začnou s provrtáváním dovnitř a na síti, na kterou je Leese napojen, sledujeme, kromě tedy Zory, která upřeně zírá skrz malý světlík ve střeše skladu, co se venku děje. Lovci organizují obranu a do provrtávajících se plavidel střílí vším, co jde. A vypadá to, že protichemická látka, či co to je, je pěkná žíravina. Jak můžeme na vojácích Kmenů vidět, nerozežírá to jenom plevel, ale i kůži. Netrvá to dlouho a dva jsou zničený úplně, třetí zůstal poškozený, ale nefunkční na povrchu kupole.
„To by mě zajímalo, co to je,“ zamumlá k nám Leese. To asi nás všechny.
„Mohli bychom posbírat vzorky,“ navrhne Rak Dol.
„Akorát nemáme do čeho,“ dodám. Ale to je jenom kosmetický problém. Během chvilky máme vyhledanou nedalekou lékárnu, kam pojedeme jenom já a keldorka. Zora nemá žádnou rozumnou ochranu před tím saponátem venku, takže jít nemůže. Vzpomenu si, že Rak Dol kupovala spoustu kondomů, a i když by konečně našly využití, u Zory by tento návrh asi neprošel a nechám si ho tak pro sebe.
Leese rozhodne ukrást ještě nějaké vhodné vznášecí vozítko, protože od Lovců máme povoleno, že můžeme opustit Sundari a podívat se na to zavrtané plavidlo, ale nesmíme využít jednu z děr, která po útoku zůstala. Hm, pročpak asi?

Měla jsem do té lékárny jít sama, přemítám a netrpělivě přešlapuji u pultu a sleduji, jak prodavačka před Rak Dol vysazuje jeden výživový doplněk pro těhotné za druhým. Já už mám vše, co potřebuji a možná i něco navíc. To se vážně nedokáže soustředit čistě jenom na misi?
„Rak Dol,“ zatahám ji za ruku, „přestaň teď zdržovat, tohle si můžeš koupit potom, teď na to nemáme čas.“
„Jojo,“ odbyde mě nepřítomně a rozjařeně sleduje kupící se krabičky a kelímky, co jí lékárnice nabízí. Nejdřív poněkud zdráhavě, čemuž se nedivím, s ohledem na naše prvotní pokusy popsat, cože vlastně chceme, potom už s větší jistotou, když v Rak Dol rozpoznala vděčného zákazníka, který snad koupí vše, co jí nacpe.
Protočím očima v sloup, shab… Nakonec to nevydržím a jdu si sednout do auta a troubím. A troubím… a troubím… Už uvažuju i o tom, že se na ni vykašlu a nechám ji tu, když se vynoří ze dveří, ověšená asi 4 taškama, které nacpe do kufru.
Zpražím ji pohledem, když si sedne vedle mě, ale jenom pokrčí rameny a ukáže na cestu. „Tak jedeme, ne?“
Zavrtím hlavou a rozjedu se. Čím dál víc pochybuju o jejích schopnostech velícího důstojníka, ale tak snad Dex ví, co dělá… I když o tom pochybuju taky. Alespoň v oblasti rozdělování lidských zdrojů…

Zpátky ve skladu si všimnu, že Leese ukradl pouze čtyř místný air speedr.
„Jo, já vím,“ odvětí, když na to poukážu. Přijde mi to poněkud netaktní, vůči Bardanovi, který nám tu pomáhá, co může, ale ten nepůsobí, že by se ho to nijak extra dotklo.
„Mám další povinnosti na severu, takže pokud už mě tady nepotřebujete, vydám se na cestu.“ Rozloučíme se s ním a naše cesty se pro tu chvíli rozdělují.

Na vrchu kupole, pár metrů od vrtáku, narážíme ještě na jeden drobný problém, který jsme nikdo nepromyslel. Zora nemá žádnou dýchací masku ani skafandr, zbroj nic, takže jakmile otevřeme dveře, bude vystavena tomu sajrajtu venku.
„Dokážu zadržet dech,“ namítne. Trochu pochybovačně se na ni podívám a říkám si, jak si to vlastně představuje. Ale je to forcer, vím, že ti dokážou podpořit svou výdrž pomocí Síly. Otázkou je, na jak dlouho. Ale Leese se netváří moc spokojeně, ale nezbývá, než Zoře věřit. S Rak Dol začnou hopsat kolem vrtáku, zatím co já marně přemýšlím, k čemu bych tu mohla být užitečná.
„Ty, Leese,“ dojdu k němu a poklepu mu na rameno.
„Hm?“
„Napoj mě na místní radiovou síť, třeba se dozvím něco zajímavého.“ Nic lepšího mě teď nenapadá, než alespoň odposlouchávat, co se děje uvnitř.

Sedím na kupoli a naslouchám rádiovému šumu ve sluchátku, ale buď tomu nerozumím, když spolu mluví v jejich jazyce, a nebo neříkají nic moc zajímavého. Mezitím se vznášedlo zvedne a Zora manévruje k jednomu uvězněnému stroji, aby ho pomohla vytáhnout.

Zora našla nějaké Lovce kolem nás. To, že mě to nepřekvapuje, je jedna věc. To, že mě to znervózňuje a značně frustruje, je věc druhá. Klidně mi může stát za shebsem a já o tom vůbec nemusím vědět. Mračím se na ně, když už na ně bylo upozorněno a oni shodili svoje maskování. Také mají zájem o dva droidy, který by vytaženi z kokpitu útočné lodi, a kteří tak mohou nést cenná data ohledně jejich úkolu. Nakonec skončíme dohodnuti, že šťourat se v nich bude na základně Lovců, ale můžeme být přítomni. Vow, nestíhám zírat. To by mě snad nenapadlo ani ve snu, že by s námi Lovci byli ochotni cokoliv sdílet. Mají u mě malé, bezvýznamné… Ale co to kecám. Nemají. Pořád mám chuť je na místě vykopnout hluboko do vesmíru.

Dílna vypadá jako kterákoliv jinde ve světě. Místnost plná všelijakých dílů, nástrojů, zapáchající těžce po kovu a oleji. Nástroje mi nic neříkají, práce techniků také ne, tak aspoň sleduju ty techniky. Sice šance, že nás zkusí provrtat šroubovákem nebo nás rozpůlit fúzním řezákem, je malá, stejně nechci ponechat nic náhodě. Nebo, zkousnu si ret, si dokonce přeju, aby se o něco pokusili? Možná nestojí v první linii, ale okupanty to z nich menší nedělá. Udělali by mi radost, pro jednou.

„Tak co? Jak jsi to zvládla?“ otočí se Leese na Zoru, zatímco sleduje Kmenové pracovníky rozebírajících jednoho z droidů, který byl nakonec jediný použitelný.
Ta na něj upře svá krásná kukadla, pečlivě obtažená černou linkou a orámovaná dlouhými řasami. „Musela jsem se jednou nadechnout,“ přizná a zamrká očima.
Prudce vtáhnu vzduch mezi zubama. „To si děláš srandu?!“ obořím se na ni. Abych ji neublížila, mám sto chutí začít mlátit hlavou proti zdi, protože ten vnitřní tlak už začíná být k nesnesení. Vždycky, když už ji rozdýchám, tak vyrukuje s něčím novým. „Takže je ti úplně jedno, že můžeš nakazit všechny tady!“
„Nemyslím, že by to bylo nebezpečné,“ pokrčí rameny.
Už nemám chuť mlátit hlavou o zeď. Teda, ne tou vlastní. Mám chuť ji čapnout a mlátit její hlavou o zeď. Rozmazat ten ksicht do neurčité kaše a konečně ji přimět myslet trochu týmově. Něco z toho se mi musí odrážet v očích. Leese má svůj nesouhlasný výraz, ale zjevně se zase bude snažit vyrovnávat svým zachováním klidu můj výbuch.
„Raději ti odebereme krev na testy, ať máme jistotu, Zoro.“ O chvíli později putují vzorky do naší laboratoře na lodi. Technici, kteří celou záležitost znepokojeně sledovali, nakonec dotáhnou hermeticky uzavíratelný oblek a Zoru přinutíme si ho nasadit. Mračí se, šklebí se, mrmlá si něco pod nosem, něco jako, že ji to nebude slušet a že je to zbytečné, ale koho to shabla zajímá. Spíš to možná souvisí s tím, že nebude moc na své okolí používat svoje triky. Tolik k jejímu charismatu. Bez svých feromonů není nic. Co jsem já bez svých pistolí? Myšlenku zaženu. Jsem snad filozof?

Útok byl mnohem rozsáhlejšího rozsahu, než jsme si mysleli, na různá místa mířilo celkem 100 objektů, na Mandalor celých 60. Nicméně snad nedokázaly napáchat žádné relevantní škody, zjišťujeme, když technikům začne hvízdat komunikátor.
Nerozumím, tomu, co říkají, ale Rak Dol s Leesem určitě ano. A vzhledem k tomu, jak se oba užasle a trochu zděšeně dívají a podle zuřivě diskutujících techniků soudím, že příjemné zprávy to nejsou.

„Rakghoulí mor,“ vloží se do jejich debaty Dailen. Syknu. To nám ještě chybělo. Střelím pohledem po Zoře a uvnitř mě se to všechno sevře ještě víc. „S tím máme bohaté zkušenosti,“ dodá. „Doporučuji použít oheň. Hodně ohně.“
„Něco na způsob mikrovln?“ zamyslí se technik.
„Ne, oheň. Nakažené musíte spálit, jinak se z nich narodí další malé potvory, které budou pokračovat v nákaze.“
„Plamenomety jsou nejlepší,“ dodám.
Technici se netváří moc přesvědčeně, když odbíhají předat zprávu dál a sehnat potřebné vybavení, ale lepší bude nám v tom věřit.
V místnosti osiříme. Nejsem si jistá, co dělat dál. Vyběhnout a pustit se do ochrany města? Koneckonců, v ohrožení jsou všichni obyvatelé, ne jenom Kmeny. A stát tady takhle nečinně není můj styl. Na druhou stranu, nechali nás samotné v jejich základně a v tom zmatku by se toho dalo využít. Nemusíme bojovat každou bitvu, která se vedle nás rozhoří. Bojovníků je venku dost. Zahledím se na konzoli. Leese si zamyšleně kouše nehty, také zřejmě stojí před podobným dilematem. Také bychom rádi věděli, kdo za tím útokem stojí, kdo a proč je cílem.
„Hele, co kdyby ses nalogoval do toho jejich systému?“ kývnu na nikým nechráněnou konzoli. Leese se na ni zamyšleně podívá a v očích mu svítí ten lačný svit, který má, když se může dostat k nějakým datům. „To zvládneš, ne?“
„To není vůbec špatný nápad,“ přesune se. Za chvíli už obchází bezpečnostní systémy a prohlíží to, co by prohlížet neměl. Co by byl Leese bez svých technických znalostí?

Přišli výsledky rozboru Zořiny krve. Má akorát zvýšenou aktivitu imunitního systému, ale nic, čeho bychom se měli bát. Hned jak si zprávu stihneme přečíst, Zora sundavá svůj oblek a já mám chuť po ní hodit první věc, která mi padne do ruky. Do dlaně mi vklouzne pažba blasteru. Co taky jiného? Velice lákavá myšlenka, ji sundat. Jenom ji uspat. Dočasně?

Píchne do sebe bactu s tím, že na sobě ten oblek nebude mít ani o vteřinu déle. Nebezpečný to není, tak co. Nebere na vědomí, že fakt, že výsledky potvrdili, že to není corelianská horečka, neznamená, že s ní nic není. Ať tak nebo tak, mám pocit, že se nás snaží dostat co nejrychleji do hrobu. Stejně si rychle dopínám oblek, tak jako Leese. Nakonec se Zora k mému překvapení alespoň omluví.

Podle hlášení to vypadá, že se mor zaměřil pouze na členy Kmenů. Zajímavé… Komu by asi tak hrozně leželi v žaludku? Nebo někdo doufal, že se nás konečně zbaví a zabije tak dvě mouchy jednou ranou? Tápeme ve tmě, Leese mi ale prozradí, že to vypadá na Republiku. Snažím se z toho mít nějaký určitější pocit, třeba pocit zrady… Ale ani při prvních známkách, že Republika se nás snaží zničit, jsem si nepřipadala zrazená. Ostatně, Republika je velice široký pojem a jenom její malá část se nás snaží sprovodit z jejího povrchu. A tu malou část by bylo možné zničit. Však on ten čas přijde a prozatím tak vezmu informaci na vědomí. Nic přesnějšího nevíme, byť podezření padá klasicky na rozvědku.

Čas se opět zkrátil a musíme pokračovat v našem úkolu. Opouštíme tedy základnu a vracíme se zpět na hotel, kam už vyrazil i Dex.

Plukovník už si v hotelu stihl udělat pohodlí. Nohy na stole, spokojeně chřoupe popcorn z našeho nového popcornovače. Hbitě mu hrábnu do misky, ale hned jak si kořist strčím do pusy, zašklebím se.
„Fuj, vždyť je to sladký.“
„Ideální,“ spokojeně mlaskne. Zavrtím hlavou a jdu si udělat sýrový.

Když už jsme všichni nějak usazení, zasvětíme ho do celé situace. Lehce se mračí, doptává se na detaily a postupně plánujeme další postup. Leese vyrukuje se svým „budeme vaši kamarádi“ plánem. Jak ho tak Dex poslouchá, vidím svůj obličej. Přesně takhle nějak jsem se tvářila před chvílí taky. Věděla jsem, že se na to bude dívat jako já. Tady jde prostě o Mandalor, o národní hrdost a pýchu, o to, že se s nepřáteli nebratříčkujeme, ale zadupáváme je do země. Tohle taky Leese nepochopil. Pořád se na Mando´ade dívá očima auretiise. Během diskuze si vzpomenu na dvě věci. Vypeskovat Rak Dol za něco, co měla udělat, ale neudělala a že jsme tak nějak zapomněli řešit ty osoby citlivé k síle, co skrývají kdesi v podzemí.

Nejdřív ale Rak Dol (já už si jako hráč nepamatuju, co to bylo… ale vím, že jsem měla něco na srdci a že jsem to řekla  ). Dex se spokojeně hrabe v popcornu a mně po chvíli přijde absurdní, že jsem to já, kdo peskuje Rak Dol, která má vyšší hodnost než já.
„A vůbec, Rak Dol, nemáš tady náhodou nejvyšší hod…“ zarazím se v půli slova a pohledem sklouznu ke kap… shab, plukovníkovi, který se na mě upřeně dívá.
„Teda, promiň,“ snažím se to rychle urovnat a v obranném gestu před sebou máchám rukama. „Ale jak s náma netrávíš moc času…“
„Já ti dám, ty…“ mým směrem letí spousta popcornu. Sladkého… Fierfek, proč má tak velké ruce?! Pak toho nabere zbytečně moc, a kdo se tomu má vyhnout? Nebezpečně manévruju na židli, ve snaze vyhnout se dešti nadýchané kukuřice, a když už si myslím, že mám vyhráno, gravitace zvítězí a já se skutálím na zem. Pode mnou to křupe a po chvilce se odněkud vynořuje uklízecí droid. Za hurónského smíchu své jednotky si sedám zpátky na židli. Směju se s nimi. A cítím, jak se nálada trochu zvedla a uvolnila. Stále se smíchem se snažím zbavit se drobků nalepených na svém oblečení, Leese mi alespoň opráší záda.

„Dobrá, jaký je teda plán?“ vrátí se Dex k tématu. Obdivuji ten jeho vyrovnaný klid.

Podařilo se nám zajistit si schůzku s vrchním velením Kmenů. Zatímco Zora se vydala prošetřit ty Silové jedince, my vystupujeme před paláce. Mám trochu knedlík v krku. Pokud půjde aspoň něco podle plánu, tak odsud dnes odejdeme jako vítězové a Kmeny se budou muset zdekovat pryč. Dřív nebo později. A co je to něco podle plánu? Nějak eliminovat nebo přesvědčit toho vrchní válečníka, že je na čase odsud vypadnout. A už se nevrátit. Všechno je to na Leesovi. Přiznám se, že mu úspěch nepřeju. Chci boj. Chci jim ukázat, že Mandaloriani mají zuby a drápy a ve chvíli, kdy jim někdo šlape v jejich teritoriu, umí se s nimi ohnat. Nejsme národ, který se nechá porobit, ani národ, který s někým vyjednává. Jsme národ, který vetřelce vynáší v zubech. Chápu, že Leese není Mandalorian a tak tomu nerozumí a nechápe to, ale když se chystá jednat v zájmu Mandalorianů, měl by jednat tak, jak si národ přeje, ne tak, jak si on myslí, že je to nejlepší. Povzdechnu si, asi mu to ale nevysvětlím. Vlastně to není o tom, že by nechápal, nebo tomu nerozuměl. Zná všechna fakta, ale je příliš Leese, než aby to přijal a jednal podle toho. Je jako rodič, když svému potomkovi říká: Já vím nejlíp, jak se ty cítíš a proto to bude tak, jak já říkám. Ironické, že? Myslí to dobře, ale nehledí na to, co ostatní chtějí. Spíš by se dobře ztratil mezi Jedii. Ti mají to samé smýšlení, typu: Já to chápu, ale vím to nejlíp.

Vstupujeme do obrovské haly. Po stranách se ční řady soch, v zadní části trůnního sálu je schodiště vedoucí k trůnu, na kterém se nezúčastněně rozvaluje obrovská postava. Můj dnešní nejdůležitější cíl.

V přední části je ale umístěn dlouhý stůl, za kterým posedává řada postav v bílém armoru. Generálové. Podle informací jsou někteří nadaní k Síle. Otázkou je, zda si dovolí ji otevřeně použít.

Jeden z těch generálů pronese jakousi uvítací řeč a vyzve nás, abychom předložili naši žádost.

„Chci mluvit s náčelníkem Kmene,“ kývne Leese dozadu k rozložité postavě.
„Budete mluvit s námi,“ odsekne.
Koutkem oka se ohlédnu na Leese a všimnu si napjaté čelisti. Tohle bude chtít všechen jeho um a já se modlím k Mandě, aby se mu to nepovedlo. Nezachytím, co se přesně řeklo, ale jeden z těch generálů najednou výhružně vystartoval po Leesovi.
Pohnu se velmi rychle a zastoupím mu cestu, ruce položené na obou blasterech. Měří si mě, jako by se rozhodoval, zda mě smete z cesty teď, nebo až za chvíli. Nikdo jiný se nepohne. Nebojím se ho, upřímně doufám, že začne střílet. Ale bohužel ho jeden z dalších generálů odkáže do patřičných mezí. Ustoupí a po chvilce se já opět uvolněně postavím do řady.

Prohlížím si jednotlivé tváře, armory a snažím se odhadnout, jak dlouho bude trvat, než se přes ně dostaneme. V okolí se nachází pár strážných, další drobná komplikace. A také netuším, jaké je zabezpečení celého sálu. Nějaké tu přeci být musí. Přeměřuji vzdálenost od své pozice k trůnu, vyhledávám si kryty, kterých tam moc není, ale něco ano. Na půl ucha poslouchám Leesův proslov. Samé blah blah blah, ale nic, co by toho nahoře donutilo se s námi sejít v soukromí. Proč mu sakra neřekne, že má něco, co je určeno jenom pro jeho uši, ale jinak nemá problém s tím vyrukovat tady, přede všemi. S tím vším, co už mu naznačil, by náčelníka mohlo trknout, že na něj máme nějakou špínu. Takhle to vypadá, že jenom těžce hádáme, ale průkazný materiál nikde.

Proslov skončil a napjatě hledíme na náčelníka, který mezitím začal dávat pozor a poslouchal slova, která mu byla určena.

„Ne,“ jediné slovo. Slovo, které pohřbilo Leesovi naděje na nějaký klidný závěr na Mandaloru. Ten je tím zamítnutím tak překvapený, že chvíli není schopen ani reagovat.
„Slyšeli jste náčelníka, odejděte.“ Generál se ani nesnaží zakrýt samolibý úsměv.
Koutkem oka si měřím Dailena a čekám na jakýkoli pokyn to tu rozstřílet. Nebýt Dexe, tak tam asi stojíme hodně dlouho. Ve chvíli, kdy se generálova hlava rozprskla na kaši a zacákala kolem překvapeně stojící spolubojovníky, a kdy vyzval toho náčelníka na souboj, jsem měla sto chutí nadšeně zavýsknout. Takhle jsem jenom nadšeně vytáhla blastery a s ještě větším nadšením se dala do střelby.

Boj pro mě není nijak náročný. Kupodivu je na naší straně moment překvapení a první padají celkem rychle. Zůstanou jenom dva Lovci, kteří se čas od času kdesi zhmotní, zkusí někoho přeseknout vejpůl, ale už jsme s nimi vybojovali příliš mnoho soubojů, než aby nám byli vážnou hrozbou. Jedním koutkem oka hlídám Leese, který se krčí za sochou na opačném konci sálu. Mám o něj trochu strach, když jsme od sebe takhle daleko, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by mu hrozilo nějaké výraznější nebezpečí. Rak Dol si určitě poradí sama.

Zatímco já si spokojeně odstřeluji jeden cíl za druhým, Dex zažívá hotové peklo. Náčelník odněkud vyhrabal bazooku, a tak mi válečník každou chvíli mizí v obrovské ohnivé kouli. Trůnní sál je naplněn dýmem a všude lítá hromada drobných či větších úlomků. Socha, u které Dex stál, se už dávno zřítila na zem. Ale on stojí dál. Neochvějně opětuje palbu a pomalu se k Náčelníkovi přibližuje. Přemýšlím, jak bych mu s ním pomohla, ale v tuhle chvíli bude nejdůležitější zbavit se všech jeho přisluhovačů a pak se všichni budeme soustředit na vůdce Kmene. Přemístím se o sochu blíž k trůnu. Měli bychom si ale pospíšit. Ani Dex v tomhle nemůže stát donekonečna.

Náčelník je mrtev. Ale nedal se lacino. Cítím, jak mi po tváři stéká krev a sečná rána na hrudi se pomalu začíná probouzet k životu, jak se mi pomalu odplavuje adrenalin z krve. Ale to nic není. Zastrčím blastery do pouzder a vrhnu se k Rak Dol, která bezvládně leží na zemi. Kontroluji životní funkce a úlevně si oddychnu. Tep je sice poněkud nepravidelný, ale je a dýchá. Doufám jen, že dítě je v pořádku.
Dolehne na mě to náhlé ticho a únava. Takhle si lehnout vedle Rak Dol, stulit se do klubíčka a zapomenout na svět kolem sebe. Myšlenky na klid rychle zaženu a rozhlédnu se kolem sebe. Kam jen ten meč upustil. Ušlíbnu se. Upustil… Dex mu velice šikovně usekl paži svým lightsaberem. Pokud chci najít meč, asi bych měla hledat ruku. Tu Náčelníkovu. Poohlédnu se na válečníka, který se ztěžka opírá o zbytky nějaké židle a z levé ruky má pouze pahýl. Za dnešní vítězství obětoval kus sebe, ale získal svobodu svého národa. Jeden z těch, co se vzdali, potom ohlásí celému Mandaloru, že Náčelník byl poražen a že novým Náčelníkem je Dex, který samozřejmě požaduje stáhnutí se Kmenů z celé soustavy.

Našla jsem tu ruku i s mečem. Kdysi patříval Vizslovi, obávanému vůdci Death Watch. Co přesně se s ním stalo, nikdo neví. Snad prý zemřel při útoku na palác, kdy také zemřela Dutches. Meč tak zůstal v paláci a nějak se dostal do rukou Náčelníka. Zálibně si meč prohlížím. Krásná a neuvěřitelně historicky hodnotná práce. Všimnu si, že se Leese tváří trochu zklamaně, ale akceptuje, že je to moje kořist. Mám nicméně trochu jiný plán. Tiše si povzdechnu a v duchu se srdceryvně s relikvií rozloučím.
„Je tvůj, Dexi,“ řeknu tiše a podávám mu meč.
Nesvůj se pro něj natáhne. „Ehm… Jo… No… Tak děkuju.“
Povzdechnu si. Ještě ho dávám do rukou někomu, kdo ten skvost nedokáže ani ocenit. Ale je ve správných rukou. Ostatně, ten meč byl svědkem vzestupu a pádů mnoha válečníků, snažících se vydobýt si své výslunní v galaxii. Nyní je symbolem velkého vítězství a já pevně věřím, že bude Dexovi sloužit dlouho a dobře. Pokud si tedy nenechá také useknout ruku a pokud se nenechá následně zabít… Snad ten meč není prokletý… Mnoho štěstí svým předchozím majitelům nepřinesl… Možná bych mu ho raději měla v zájmu ochrany jeho zdraví a života zase vzít a prodat nějakému darebákovi…

„Ve městě se rozhořel boj,“ přetne mi myšlenky jediný přeživší z Kmenů. „Matka nehodlá uznat Tebe jako náčelníka a odejít. Vypadá to, že Kmeny jsou tu rozděleny na alespoň dvě frakce, jedna stojí za Tebou a druhá za Matkou a vzájemně si jdou po krku.“

Boj ještě neskončil. Vypadá to, že nakonec budu mít nějakou šanci si ještě ulovit nějaké to Lovecké brnění. Ale nejdříve se všichni potřebujeme trochu dát dohromady.

Odpočívám a při odpočinku, když nemám co dělat, přemýšlím. Poslední dobou moc a nad věcmi, nad kterými jsem nikdy přemýšlet nechtěla, ale nevyřešené záležitosti jsou stále čím dál víc neodbytnější. Jako bych se před lety zahrabala hluboko pod zem, odstřihla se od všeho a teď se pomalu deru na světlo. Není to příjemné a dost to bolí. Ale je na čase se všemu postavit čelem. Ještě že mám kolem sebe lidi, o které se můžu opřít a kteří mi dodávají sílu kráčet se vztyčenou hlavou vpřed. A kteří mě určitě ve štychu nenechají.
Jedna z věcí, které chci vyřešit, je otec. Něco se s ním stalo a já mám konečně dost síly a odvahy zjistit co. Z nějakého důvodu kdysi nepřišel domů a určitě ne proto, že by chtěl. Už dávno mě napadlo, když jsem tak poslouchala vyprávění chlapců o jejich mandalorianských výcvikových seržantech, jestli i on se nestal členem Cuy´val´dar. Bála jsem se ale zeptat, zda ho neznají. Šance je malá, jednotek na výcvik byla spousta, ale někde začít musím. A jestli se na začátku války vrátil domů a porušil tak slib daný Jangovi, našel jej prázdný. Nebo možná obývaný cizí rodinou. To nejspíš. Sama jsem mu moc vodítek nenechala.
Taky mi v hlavě hlodá Ashoka. Nerozešli jsme se zrovna v dobrém. Ve zlém taky ne, ale celá ta záležitost s Temným pánem mezi námi zanechala širokou propast. Snad ne tak, abychom spolu opět nemohli dobře vycházet.
Rozhodnu se zajít za Leesem. Ideálně hned. Plánuje se odlet do Hapanského průsmyku a já ho chci požádat, respektive mu oznámit, že zůstávám s Dexem na Mandaloru. Dokud jsou tu Lovci, dokud od nich planeta a systém nebudou očištěni, mám úkol, který je pro mě důležitější, než jeho rodinné neshody. Zarazím se uprostřed zapínání opasku. Už snad pomalu chybí jen to, abych začala nosit těžký armor…

Leese najdu v jeho kajutě, zjevně plánuje náš výlet k Hapanům, vedle něj leží nedomyslitelný hrnek s kafem.

„Můžu na chvíli?“ Neptám se na povolení, jasně, že můžu. Opřu se o jeho stůl a oznámím mu, že tu chci zůstat.
Tváří se zamyšleně a přikývne.
„Rozumím tvým důvodům, ale ten boj dole hned tak neskončí. To bude trvat týdny, možná měsíce, než se odsud podaří Kmeny vyštípat.“
Mlčím a poslouchám. Jsem zvědavá, co z něj vypadne.
„Chtěl bych, abys se mnou jela ještě k Hapanům, pomoct mi vyřešit tu záležitost.“
Zašoupu nohama. „Budeš s sebou mít Rak Dol a Zoru,“ namítnu. „Ruku, a další kluky, kteří cítí povinnost k Adře.“
„To ano,“ souhlasí. „Ale na tebe se můžu spolehnout nejvíc,“ povzdychne si.
Zírám do země. Vím, co tím myslí. Rak Dol je teď sice vlastně vrchní velitelkou Adry, když Dex to tu zabalil, ale nemyslím, že je správná volba… Rak Dol je na to příliš ztřeštěná. Sotva zvládá velet sama sobě, natož ostatním. A Zora… Řekla jsem to, abych mohla říct víc jemu blízkých jmen. A on si je toho vědom.
„Nenutím tě,“ dodá po chvíli tíživého ticha. „Jenom bych byl rád, abys mi kryla záda,“ usměje se.
Po chvíli přikývnu. Vnitřně cítím, že je to tak správně.
„Díky,“ věnuje mi unavený úsměv. Přibylo mu šedin. A vrásek. Kolem úst se mu usadila jistá tvrdost, která tam dříve nebývala. Všichni jsme se změnili. Každý jsme se někam posunuli. I když u Zory si nejsem jistá. „Vážím si toho,“ zamumlá tak tiše, že ho skoro přeslechnu.
Jsem už na odchodu, ale otočím se a ušklíbnu. „Nechat tě napospas Rak Dol a Zoře? To tě můžu na místě rovnou zastřelit.“ Oba se zasmějeme a pak už se za mnou zavřou dveře. O pomoc s hledáním buira a Ashoky ho požádám později. Jedno pěkně po druhém. Teď tedy vzhůru na Hapanský průsmyk, vysvětlit jeho sestře sedící na trůně, že ten trůn tak trochu není její a pěkně ji požádat, aby se ho vzdala.
6.10.2016 17:24 - Elvid
Říkal jsem si, že bych se asi měl podívat, zda nedošlo ke změně...:-D

Neděle (9.10.) je za mne ok.
8.10.2016 12:41 - Leese Dailen
pocitam se zitrkem u me do 11h.
8.10.2016 14:21 - Hunter
Wow Andy, naprosto super! Hehe, nejen nase postavy se zmenily, i nasi hraci.. Hlavne tedy tvoje spisovatelstvi se vytribilo k mistrovstvi :-)

+1 FP, i kdyz to zdaleka nevystihuje moje nadseni z tveho zapisu a dojmu, co zanechal :-)

Tesim se na vas zitra!
10.10.2016 13:18 - Bleška
Pokud se plánuje hrát příští týden, tak můžu opět jenom v neděli.
11.10.2016 16:52 - Bleška
Další část zápisu z tažení: Hapanský průsmyk, kapitola 1. rodinné problémy

Cesta do Hapanského průsmyku ubíhá v poklidu. Denní režim se nijak nezměnil, navzdory Dexově nepřítomnosti. Vypadá to, že Ruka má velmi pevnou ruku a s ničím si v něm nezadá. Ani nepolevil s těmi shabla potravinovými kostkami. Mračím se na svůj ranní příděl a znovu se rozhoduji, zda budu držet dietu, nebo se přemůžu.
„Nekoukej na to, jak když je to otrávený,“ žďuchne do mě Foren.
Zamračím se. „Kéž by. Pak bychom to nemuseli jíst. Nebo alespoň kdyby byly prošlý,“ uždibnu si. V puse jako bych měla polystyren.
„Mně by stačila nějaká dobrá omáčka,“ zasní se.
„Hele, může vůbec taková kostka projít?“ zeptám se ho, aniž bych vnímala, co říkal. Tahle možnost mě zaujala, to už by bylo o zdraví a hlavně to zakazují hygienické předpisy.
Zamyšleně se podívá na tu svoji. „Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Ostatně, mezi námi, cokoliv, co se dá sníst, se u klonů dlouho neohřeje.“
Začnu se smát. To má pravdu. „Tuhle jsem zaslechla, jak jeden říkal, že má hlad, že by sněd i přezky od armoru.“
„Jo, to zní jako někdo z nás.“
„Víš co, zvu tě na popcorn.“ Nečekám na odpověď a rovnou se vydám k něčemu, co už by mohlo být regulérním zábavním parkem. Po několika krocích se mi ale před očima vynoří datapad.
„Co to je?“ zarazím se.
„Pořadník.“
Povzdechnu si. Začínám mít obavu, že dneska popcorn nebude. „Vy máte pořadníky snad i na ty kostky, ne?“
„Ty nejsou populární a je jich dost,“ ušklíbne se.
Projíždím pořadník. Seznam je dlouhý. Velmi dlouhý.
„Vždyť ten stroj utavíte dřív, než se na nás dostane řada,“ mrmlám. Konečně dojedu na konec, ale další řádky rychle přibývají. Neurčitě pokrčí rameny.
„Nic, promluvím si s Rak Dol,“ vracím mu přístroj. „Bude to chtít víc popkornovačů.“

Po pár dnech cesty se vynořujeme na souřadnicích, kde se máme setkat s Leesovým tatíkem, který stojí v čele revolucionářů. Jeho vlajková loď je obrovská. Tak obrovská, že by nás mohla slupnout a nejspíš by ani nevěděla, že něco spolkla. Ech, možná přeháním… Ale úctu vzbuzuje.
Rozčarování přijde ve chvíli, když se přiblížíme k dokování. Zblízka je vidět, že ta loď pamatuje snad ještě praprarodiče bývalého kancléře Valoruma. Možná i jejich praprarodiče.
Po vstupu na palubu obrovské lodi je dojem pryč. Ta loď je majestátní jenom z dálky, jinak je to babička v poslední fázi rozkladu. A stejně tak to tam i smrdí. Důstojník, který nás vyzvedl, nás vede směrem na můstek. Cestou si všímám, a ne že by si šlo nevšimnout, jak ze stěn zmizelo všechno, co tam nutně nemuselo být. Chybí krycí panely, občas i nějaké ty dráty, trubky, cokoliv, co mohlo být využito kdekoliv jinde. Kolem nás proběhne skupina techniků. I jejich oblečení vypadá, že je mají po svých předcích. Všechno je tu omšelé, když už to je, zastaralé, poškozené, případně to úplně chybí. Neuvěřitelně neutěšené. Marně zaháním myšlenky na to, jak asi tak vypadá zbytek flotily.

Můstek je… Nedozírný. Prostoru, že by se tam dal hrát boloball a ještě by zbylo spousta místa na tribuny a stánek s robími klobásami.

Vstříc nám přijde muž, který vypadá stejně sešle, jako jeho loď, ale v očích mu svítí rozhodnost. Mrknu na Leese, čím více jsme byli blíž setkání zde, tím víc napjatější a uzavřenější se zdál. Byť se teď zdá být nad věcí, mě neoblafne. Je napjatý jak kšandy.
„Synu,“ pozdraví ho starší muž a pátravě se mu zadívá do obličeje.
Leese na pozdrav jenom zdvořile kývne.
„Prosím,“ ukáže zpět do chodby, kterou jsme přišli. „Přemístíme se do vhodnějších prostor, kde budeme mít více soukromí.“ Předá velení na můstku službu konajícímu důstojníkovi a my ho následujeme do jedné ze zasedacích místností.

Myslela jsem, že mě tady už z údivu jen tak nic nevyvede, ale knoflíky?! Konzole, které mají všelijaké páčky a kulaté knoflíky a čudlíky, kterými se ovládá? Zírám na to s otevřenou pusou a svrbí mě prsty. Nakonec neodolám a zkusím něco zmáčknout. Tlačítko pod tlakem mého prstu měkce zajede dovnitř konzole.
„Komunikační důstojník Talzin, příjem,“ zachrastí z jakéhosi kulatého otvoru po straně.
„Och,“ vydechnu překvapeně. Ono to mluví… Znovu zmáčknu tlačítko, protože mám pocit, že bez toho to fungovat nebude. „Pardon, jenom jsem to zkoušela.“ Otočím se a Leese vrtí nesouhlasně hlavou. Pokrčím rameny, prostě jsem si nemohla pomoct. Tohle se už jen tak nikde nevidí. Ruce si pro jistotu strčím do kapes.

Dostali jsme nějaké občerstvení, ale váhám, zda se do toho pustit. Pokud je jídlo stejně kvalitní, jako vzduch, tak bych raději nechtěla riskovat. Toužebně si vzpomenu na potravinové kostky. Chjo, Dex měl pravdu, když kázal, že však ony nám jednou budou dobré…

Za výkladu Dailena staršího studujeme mapu Hapanského průsmyku. Prakticky nepřístupná oblast, kromě 2 přístupových bodů a ty jsou těžce chráněny. Nicméně se tam dá proskákat skrze mlhovinu a vynořit se v místě, odkud je to kousek ke starému sithskému křižníku. A světe div se, my se na něj dokonce podíváme!
„Abychom nemuseli oblétat celý prostor skrze hyper line, potřebujeme nalézt dávnou hvězdnou mapu, která zobrazuje cestu přímo skrz prostředek oblasti. Vynořit bychom se pak měli nedaleko hlavní planety Hapas.“
Na obrazovce se zobrazí velice nekvalitní obrázek ono křižníku. Vypadá to, že je rozlomený v půli.
„Je to 300 let starý obraz z jedné sondy. Domníváme se, že jde o kolonizační loď, kterou Sithi kdysi vyslali do této oblasti a měla proletět právě přímo skrz. Nicméně z nějakého důvodu jejich mise selhala. Prakticky nikdo o tom neví,“ dodá.

Koušu si ret. Přes 3000 let starý poklad a prakticky netknutý?

„Dobrá,“ přikývne Leese. „Až budeme mít mapu, co dál?“

Otec se zhluboka nadechne.

„Proč je vlastně špatně, že vaše sestra sedí na trůně?“ položím otázku, která mi vrtá hlavou.
„Protože jí nepatří,“ odvětí Dailen prostě.
„Abyste tomu rozuměli, ženy vládnou všem aspektům života. Muži nejsou nic jiného, než otroci vydaní na pospas jejich vůli. To hodlám změnit.“
„Ale je to zavedený pořádek, ne?“
Tvrdě se mi zadívá do očí. „Tobě by se líbilo, být otrokem?“ Nelíbilo, co mám asi tak říct, ale Konfederaci nezávislých systémů se taky něco na Republice nelíbilo a teď už mezi nimi skoro 4 roky zuří válka. A přineslo to něco dobrého? Nicméně mlčím. Do téhle diskuze se pouštět nechci.

Chvíli si mě měří pohledem, ale nechá to být. Místo toho se rozpovídá o politické situaci, o sociálním a ekonomickém rozložení celé oblasti. Vztah s Republikou nikdy navázat netoužili, i přes všechnu snahu jejich vyslanců. Poté, jim Hapani sestřelili pár diplomatických lodí, už další nevyslali. A v čase války na tento vzdálený systém stejně všichni kašlou. Domovské světy jsou velmi dobře bráněné, což se dá čekat, ty, kterým se daří obchodně a jsou tak nejbohatší, což jsou světy v oblasti Gateworlds a Rifleworlds, se snaží od hapanů odtrhnout, to taky není překvapivé, kdo by chtěl platit za ty chudé. Potom tu máme oblast Corsair Outback a Hapan Rim, která se stala posledním útočištěm pro všlijakou kriminální verbež, hlavně piráti, což jsou, jak se dozvíme následně, muži, kteří se postavili proti zavedenému systému. Jednoduše rebelové. Zároveň tu kvete průmysl. A pak jsou ještě vstupní světy a ty slouží prakticky jako hradba proti čemukoliv zvenčí. Celý cluster je jedna velká bezletová zóna pro jakoukoli loď, která nepatří k hapanům.

Pak ještě hovoří o jakýchsi klíčích, celkem pěti, které má v držení pět různých vysoce postavených rodin. Ty kupodivu ani mnohdy netuší, že mají nějaký klíč v držení. Vyjmenuje ty rodiny, ale jejich zapamatování nechám na Leesovi. Časem je budeme muset získat.

Nejdřív ale potřebujeme tu mapu. To je úkol číslo 1.

Dostat se k tomu křižníku by bylo za normálních okolností velmi složité. Ale cestování vesmírem se Zorou za kniplem není nikdy složité. Klidně se proplétá mezi poletujícími asteroidy a dalším veselým vesmírným bordelem, i černé díry, jichž je v okolí požehnaně, jsou na nás krátké.

Senzory nám mezitím poskytují čím dál přesnější obraz křižníku. A něco na něm nesedí. Po porovnání s původním starým obrazem zjišťujeme, že šutr, pod kterým byla přední část křižníku pohřbená, je pryč a místo toho je úplně opravená.
„Možná nás předběhli piráti,“ navrhne Rak Dol.
Mlčky studujeme obrázek dál. To je dost možné, přeci jen, původní záznam je pár století starý, není přeci možné, aby tady ležel bez povšimnutí takovou dobu.
„Nebo to někdo přežil a dává křižník dohromady.“ Říkám si, že je to velmi nepravděpodobné, ale jakmile jde o Sithy, není nic nemožné.
„Každopádně, detekujeme silnou radiaci, takže si nezapomeňte ďobnout stimulátor, který ji bude schopen potlačit. Taky jsou třeba plně uzavřené obleky, nepředpokládám, že by tam někde byla atmosféra.“
Otočím se na Rak Dol. „Zkus se ještě ponořit do Síly a řekni, zda tam necítíš nějaké bubáky.“

Keldorka na chvíli zavře oči a byla bych přísahala, že po chvilce lehce pobledla. „Ať už je tam cokoliv, smrdí to temnotou strašně.“
Spokojeně přikývnu, to znamená, že to nejzajímavější tam nejspíš ještě je.

Zora nám zaparkuje kdesi uprostřed toho křižníku. Rozhodujeme se zamířit do jeho přední části, odkud Rak dol cítí zdroj Temné strany síly a zároveň je tím směrem datové centrum, odkud bychom měli být schopni. V tom případě nás nějaký můstek nezajímá.

Jsem nadšená. Škoda, že se tu nemůžu nadechnout a cítit tu starou zatuchlost a jakýsi podivný náboj, který je v něm cítit a ze kterého se ježí chlupy a je cítit mravenčení po celém těle.

Mé nadšení ještě stoupá, když zjistím, kolik toho tu zbylo. Uniformy, osobní předměty, všechno to tu zůstalo zakonzervováno, netknuté a všechno je to moje. Tedy… naše. Většina z toho tedy nemá prakticky žádnou cenu, ale pro nadšené sběratele dobré. Pomalu procházíme ubikace, kantýnu, jednotlivá patra, otvíráme skříňky a jejich obsahem pomalu plníme repulzorové vozíky, které jsme si vzali s sebou. Samozřejmě máme i nákladního droida, přeci tu něco nenecháme jenom proto, že je to těžké.
„To jako opravdu hodláte procházet každou jednotlivou skříňku?“ zamručí nespokojeně Leese.
Přestanu zkoumat nejspíš dámský řetízek a podívám se na něj. Chjo… to jsem si mohla myslet, že jeho to tu nenadchne.
„Ano,“ houkne keldorka přes rameno a dál se věnuje vybírání skříňky.
Rychle přemýšlím. Je pravda, že tu máme něco za úkol a před námi je ještě pěknej kus cesty. Ale nechat to tu všechno ležet jen tak ladem? Nemyslitelné. Znovu se na něj podívám. Ta jeho špatná nálada mi začíná lézt na nervy.
„Fajn, pravda je, že se sem můžeme vrátit později, Rak Dol,“ schovám řetízek do kapsy. „Leží to tu netknuté přes 3000 let, pár dní to tu ještě vydrží.“
Neochotně, ale přece se vydáváme mnohem rychlejším tempem dál. Všimnu si, že si Leese znepokojeně prohlíží nějaké potrubí. Nakonec se rozhodne ho v nějakém místě uzavřít, to, co by tím mohlo téct, by nám mohlo v budoucnu přinést potíže. Krčím rameny a nechám ho vlézt do nějaké šachty. Nicméně mu to trvá, takže se za ním po chvíli vydám a vidím, jak se tam pachtí s jakýmsi uzávěrem. Mám pocit, že se ho snaží úplně odstranit a já mám něco, čím to urychlím. Z poutka na zádech vyndám lightsaber a zapnu ho. Šachtu zalije měkké červené světlo. Jedním rychlým mávnutím zápěstím se mi povede uzávěr přetnout, až jsem sama překvapená, jak krásně čistý a rovný sek se mi podařil. Leese mým úspěchem ale tak ohromený není.
„A tos jako udělala proč?“ mračí se.
Mando, dneska by zasloužil jednu do zubů. „Chtěla jsem ti pomoct,“ pokrčím rameny a sunu se pryč.

Na cestě dolů do datového střediska procházíme skrze spoustu kontrolních bodů, většinou se musíme prostřílet skrze sklo, jinak bychom museli sekce složitě obcházet, a u jedné takové se mi podaří rozbít si lightsaber… Smutně se dívám na rukojeť, ale Rak Dol mě uklidňuje, že to půjde určitě spravit. Kdo ví proč, ale Leese moje nehoda nehorázně potěšila. Počítače ve všech bodech jdou spustit, z nějakého důvodu je tu stále dost šťávy, také chodby jsou krásně uklizené. I když občas to vypadá, že tu někdo sebral všelijaký materiál a někam ho odnes. Jsme tak obezřetní a připravení na střet s čímkoliv. Nebo s kýmkoliv.
Po čase narážíme na sekci, za kterou je ještě zachovalá atmosféra. Po drobných úpravách, kdy uzavíráme zbytek křižníku tak, abychom ji všechnu nevysáli při otevření dveří pryč.

Na jednom ze stanovišť nacházíme i sklad se zbraněmi a zbroji. Rak Dol dokonce v jedné zavřené skříňce našla dokonale zachovalou uniformu vysoce postaveného imperiálního důstojníka, a o kus dál středně těžkou imperiální zbroj, do které se hned nadšeně převlékne. Leese to vše opět sleduje s jistou nelibostí a opět se zajímá, zda to keldorce za to stojí. Protočím očima v sloup a přitom si všimnu velkého iontového kanonu. Kanonu, který bych za normálních okolností neunesla, ale koho váha v nulové gravitaci zajímá, že? To nám taky dává naději, že odsud odneseme další spoustu těžkých věcí, když už jsme nákladního droida a vozítka museli nechat daleko za námi, protože s námi nebyly schopny slézt. Oba, Leese i Rak Dol, se pak ještě vybaví sadou výbušnin a razíme dál.

Po pár metrech nacházíme první droidí hlídku, která na nás chrčí cosi v sithském jazyce. Ničemu nerozumím, byť Rak Dol a Leese překvapivě ano. Ale jenom se na sebe nejistě podívají a droidi za chvíli začnou s palbou.
Naštěstí toho moc nevydrží a všichni 4 rychle padnou k zemi. Také si všímám, že oba mí spolubojovníci mají trochu problém bojovat v nulové gravitaci. Že Leese, to beru, ale že by Rak Dol nedostala výcvik od VAR? Většina střelby tak zůstává na mě.
„3:1, Rak Dol!“ šklebím se na ni vesele. Smích mě rychle ale přejde, když se droidi znovu zvednou a nejeví známky žádného poškození. Shab! Co to je?! Postřílím(e) je ještě jednou.
„Musíme zničit tu krabičku na zádech,“ zavelí Leese. Rychle droidy otáčíme a teprve teď si všimnu, že jejich záda jsou protkaná jakousi černou žilkovatou hmotou, která trochu červeně pulzuje. Rychle do toho vystřelím a opravdu, droid už nemá tendenci se zvedat.

Pokračujeme dál. Vrhnu se více vpřed, abych mohla případně upozornit na další nebezpečí a opět narazím na hlídku, která opět říká cosi v sithštině. Zní to jako otázka, ale vím, já, na co se ptají? Kdyby to daly písemně, tak jo, ale takhle…
„Hele, já jim nerozumím, co chtěj?“ otočím se na Rak Dol, když dojde. Doposud nic nedělající droidi opět něco řeknou a zase začnou střílet. Nejhorší není je sundat na zem, horší je se k nim dostat včas a rozstřelit jim tu opravovací věc, co mají v sobě. Než se nám to podaří, kolikrát už alespoň dva opět stojí. Naštěstí já se v nulové gravitaci pohybuju bez problémů, takže manévrování mi problém nedělá a trefit mě je skoro nemožné. Rak Dol a Leese sebou tak nahodile mrskají, že ani je není jednoduché trefit. Spíš nás tedy zdržují, než že by nás nějak trápily.
„Znáš sithský kód?“ zeptá se mě zničehonic kel dorka.
Povytáhnu obočí. Že by tady na ni už ta temnota začala působit? „Proč?“ zeptám se tak opatrně.
„Ti droidi se mě na to ptaj,“ odvětí. „Vždycky řeknou část kódu, a cílem je doplnit následující verš.“
Jo taak. Trochu mi spadne kámen ze srdce. Nevím proč, ale mám pocit, že Temná strana bude mít spíše vliv na ni, než na mě nebo Dailena. Taky už mě napadlo, jestli to nějak neovlivní to dítě uvnitř. Ale je to její dítě, tak snad ho nějak zvládne.
„Poslala jsem ti ho, tak si to přečti.“
U další hlídky Rak Dol odpoví správně, ale ve chvíli, kdy vykročíme já a Leese, začnou po nás stejně střílet.
„Shabla proč?“ rozčiluju se, zatímco dorážím posledního droida. Mám pocit, že v počtu sestřelených drtivě vedu.
„Možná je to proto, že má Rak Dol imperiální uniformu a my ne,“ zamyslí se bývalý diplomat. To dává smysl.
„Tak to příště zkusíme. Rak Dol odpoví, vleze mezi ně, a když se nic nestane je to jasné. Případně jim pak rozkáže, že my tu jsme s ní a že nás mají nechat projít. Souhlas?“

U další hlídky postup funguje jen do té doby, než se v dohledu droidů objevíme, bez ohledu na rozkaz, který jim keldorka dala. Tentokrát je půda ale trochu víc horká. Krom těch 4 už klasických droidů se odněkud vynoří 4 krabí se štíty. Odfrknu si, tak to hold chvíli potrvá, než je sundám. Když se ale moje střely doslova vypaří a štít ani neblikne, říkám si, že to asi tak jednoduché nebude. Výtah, ve kterém se všichni krčíme, je vzápětí plný ohně, kovových úlomků a kouře. Mně to moc nevadí, ale ani Rak Dol, ani Leesovi to moc dobře nedělá. Rak Dol mezi ně nakonec vyrazí s lightsaberem a droidi opět začnou povykovat cosi o Jedim. Slyším ji na vnitřním okruhu v helmě, jak brmlá, že ona žádný Jedi není a že na to má papír. Droidy to ale nezajímá a pro jistotu si vytáhnou plamenomety. Také musím opustit relativní bezpečí úkrytu, protože těmi štíty prostě nejsem schopná projít. Musím se ale pohybovat opatrně, Rak dol se dostala do ráže a jen těsně mě minul zahozený krab.

Tenhle boj nás stál trochu víc sil. Hlavně kel dorka vypadá, opět, že by si potřebovala odpočinout. Koza, má zůstat na fregatě. Dostala velení nad celou Adrou, tak by se měla starat, jako Dex. Ten už taky potom na mise moc nechodil. A to ani nebyl těhotný.

Nakonec se tedy také převlíkáme alespoň do Imperiálních uniforem a droidí hlídky nás už nechávají projít bez problémů, byť si tedy nikdy neodpustí otázku ohledně kódu, a do datového centra se již dostáváme bez konfliktu.

Tady ale zjišťujeme, že abychom nahodili konzoli, musíme se vrátit kus zpět řídící místnosti a pustit do ní šťávu.

Řídící místnost vypadá poněkud… rozbitě. Někdo uklidil všechen nepořádek, ale vše nasvědčuje tomu, že se zde strhla bitka. Přemýšlíme, co mohlo být příčinou. Podle Leese někdo úmyslně odpojil datové kabely a mě napadá, že možná někdo chtěl utajit zradu, takže konzoli, která zálohovala celý systém, prostě odpojil a mohl provést nějakou neplechu. Na Sithy by to ostatně sedělo. Prohlížím si vše, snažím se nasát tu atmosféru okolo, když koutkem oka zahlédnu pohyb. Neváhám, střílím.
11.10.2016 20:16 - Hunter
Tenhle tyden se hrat nebude - zaskakuju za kolegu na dovolene a dost ocekavam, ze budu vikend mit pracovni...
Ten nasledujici jdu na oslavu v sobotu vecer, navic pocitam, ze budu pracovat = muzete v nedeli, 23.10.? Chybet by podle rozpisu mel jenom Michal (coz je zasadni chyba, protoze se bude letaaaat! :-)). Co Michale, udelas si na nas cas?

Nasledne hrani v sobotu, 05.11.

A ted si jdu precist zapis :-)
11.10.2016 20:30 - Hunter
Nevaham a strilim! +1 fp :-)
Wrigly, co takhle napsat par radek o setkani s otcem a jak to na Leese pusobilo?
12.10.2016 00:31 - tony
ok ,toho 5.11. zatím nevím
12.10.2016 13:55 - Bleška
ahoj, toho 23.10. můžu potvrdit, toho 5.11. zatím taky

Co od Michala vím, tak ten říkal, že určitě ne.
12.10.2016 14:35 - Leese Dailen
oba terminy za me ok, ostatne uz jsem je mel napsane v kalendari. Zkusim se dokopat a neco napsat :-)
12.10.2016 18:11 - Elvid
jak jsem psal...23.10. ne, 5.11. by asi šlo.
12.10.2016 18:25 - Hunter
Oookay, takze plati nedele, 23.10. a bez Michala. Pote 5.11. Budem drzet to hrani cca jednou za dva tydny :-)
12.10.2016 20:17 - Elvid
Tak na 5.11. se mi objevil jiný program, co spíš 6.11.? O:-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099648952484131 secREMOTE_IP: 3.129.67.26