Hunter
21.12.2011 14:07
Shadowrun v prostredi Falloutu
Jirkuv Shadowrun, Praha, v tematickem prostredi Falloutu
Autorská citace #1
21.12.2011 14:08 - Hunter
Takze tady muzeme psat...
Autorská citace #2
21.12.2011 14:09 - Hunter
20.12.2011 20:23 - Hunter
Tak jsem se v rychlosti mrknul na Shadowruni pravidla zase jednou... Celkem bych si v prostredi Falloutu zahral, ale... :-) A to ale je asi vetsi - kde jsou me plasmove zbrane? Power armor? Aaaa! :-)
Je tedy otazka, jak ten svet vypada - jestli je to vseobecne postapokalipticky scenar, nebo to opravdu chces, Jirko, zasazovat do prostredi Falloutu... Dale jaky typ misi si predstavujes - vojenske (v zasade co mame v SW), nebo klasicke heoricke (mix ruznych stylu), nebo detektivka, potazmo primarne roleplaying (nepredpokladam :-) )...
Za sebe muzu rict, ze bych si rad neco military zahral, hlavne se mi ale libi prostredi Falloutu. Vseobecne je ale pro me prostredi postapo zajimave... Pravidla pro Shadowrun jsou fajn, ale v zasade je to bud o magii, nebo cyberweru + nejaky ten mix rpg, potazmo vykecavacich dovednosti :-)

Co me napadalo k tomu Falloutu - rasy se daji propojit se Shadowrunim systemem. Trollove = Mutanti, Dwarf = Ghoul?, Elf = clovek z Vaultu, Human = bezny clovek na povrchu, Orc = to me nenapadlo, Raider mozna :-)
Na tomhle zaklade bych si pak zahral asi elfika, jako nekoho z Vaultu, potazmo pistolnika z povrchu (kovboje od Brahminu :-) ). Netusim ale moc, jak tam nacpat ten cyberware... I kdyz se da zkratka rict, ze je a pak tu mame snadno Brotherhood of Steel, kteri jsou opravdu z oceli :-)

Takze kdyz tenhle prispevek shrnu, celkem bych mel zajem, ale zajima me tva predstava prostredi, styl misi/hry a napojenost na Fallout...
#1415 21.12.2011 08:08 - jira
ahoj vsem pavle tvuj napad je dobrej akorat ten trpaslik ghul to asi ne jinak dobry co se tyce ukolu bude jeden hlavni a v kazdy vesnici neo meste budou nejaky vedlejsi ukoly za ktery budete dostavat veci nebo credity kybervare bude k sehnani dost obtizne ale bude tam stim ze doktori budou taky vzacni kteri umej nainstalovat kyberware ukoly budou mix chci to skloubit napul rpg napul military no stejne bych s lidma kteri budou hrat nejdriv pokecal co si predstavujou at jeto co nejvice zabavne takze bych pocital pavel,tonda,jeden klucina od nolda asi a mozna petr jeste jeden a muzem zacit
#1416 21.12.2011 09:44 - Hunter
Trpaslik byl ghoul hlavne proto, ze tak "rychle" neutika :-) A jinak ma termovizi a dost vydrzi smerem k toxinum, nemocem :-D Samozrejme by velikostne nebyl prave trpaslik, ale normalni clovek :-) Nebo se da "charakteristika" ghoula nacpat na orka, jako varianta, ale to mi tolik nesedi, ani atributama :-) Nebo se proste za ghouly nehraje a je to :-)
Jako obvykle me hlavne bavi vytvareni postavy, takze kdyz to vezmu i s military tematikou - je otazka, co "trollove" tj. jestli jsou jako Mutanti - velci natolik, ze se na ne brneni zkratka nikdy nedelala (ale da se urcite treba kozene a jine relativne snadno vyrobitelne sehnat, ale ne ta nejtezsi, ta jsou vlastne jen na lidi)

Jinak kdyz jsem koukal do pravidel, smutne jsem zkonstatoval, ze nevidim svou uzasnou laserovou, natoz plasmovou pistoli... Fnuk! :-) To, potazmo gausovka je totiz zaklad pro kovboje :-D Tonda ten charakter vlastne zna, vid? :-) Jirko, jinak si se zbranema nedelej takovou hlavu - urcite nekde jsou nejake silene tabulky, kde budou i laserove pistole, potazmo zkratka rekneme, ze ta a ta pistole je vlastne laserova :-) A nebo se obejdeme i bez toho, i kdyz to trosku delalo prave Fallout tim cim je - ze jsou tam ultra high tech zbrane a k tomu obycejna trubka, do ktere se zezadu uhodi a ono to vystreli :-D
Zalozis si na to, Jirko, vlastni vlakno/diskuzi, abychom kafrali kdyztak tam? Tady to pak smaznu...
#1417 21.12.2011 10:07 - jira
jasny tak to prosim kdyz tak zaloz ja to neumim jinak trolove budou mutanti kdyz bude chtit trol brneni tak jedine na zakazku a to bude hodne drahy ale to udelaj tak jedine bratrstvo oceli zaloz vlakno a muzem krafat
#1418 21.12.2011 10:52 - tony
1)kyberwer - svět faloutu je kyberverem prošpikovanej až hanba takže to bych jako problém nevyděl(čipy,podkožní pancíře,adamantiové kostry).Dokonce tam i řešej že se jedná o "těsně předkatastrofickou hájtech army výbavu"

2)Rasy - No sorry ale jestli je luft plnej toho mutačního genu a vy nevíte jestli se náhodou ráno neprobudíte s dalším párem končetin, tak řešit kde se vzali další rasy mi přijde trochu mimo.

3)Laserové(a jiné) zbraně - děláte to zbytečně složitý.Já bych vzal faloutí jméno,faloutí váhu,faloutí ammo,faloutí počet patron a přidal bych k tomu akorát
SR poškození ekvivalentní zbrani(od 4L do 18S) a voalá mám plazmovky hotový

4)armory a power armory - myslím že těch je v i mimo pravidel spousta.
A co se týká supermutantů tak ti z bývalé vůdcovi armády mohou mít zbroj protože je proně hajzl dělal.Nemluvě o tom že někteří z nich mají tu zbroj v sobě(endoskelet na který byl dotyčný voják doslova natažen)

5)Magie - :) tak ta jediná mi tam tak trochu nesedí( a fakt že si nemohu pořídit platinovího Dog wagona) a mám problém si jí tam zařadit, na druhou stranu když se mutuje na levo na pravo přidat tam jako další mutaci magii mi přijde jako čisté a humální řešení.

Pavle vzal bys do party roboprostitutku a mágini :)
Autorská citace #3
21.12.2011 14:24 - Hunter
Tondo, za me je to ok s tema zbranema - me napadlo to zjednodusit a treba placnout, ze Ares Predator je vlastne laserova pistole a tada, mam hotovo :-) Ale v zasade se tenhle system da snadno upravovat na zbrane - a aby se to neprehnalo snad jde taky...
Co se me tyka - neresil bych palne zbrane, v pravidlech je jich dost i tak. Takze jedine k reseni jsou laserove a plasmove zbrane - pripadne jeste gausovky... A to je dohromady cca 6 zbrani (pistol, puska, pistol, puska, pistol, puska :-) ) a na tom se shodneme snadno...
Ad armory - me prijde, ze v zasade se da rict, ze "to tak vypada", ale vlastne to neni ono... Neboli combat armor je "bezpecnostni pancir". Power armor je o neco lepsi a hlavne prihodi treba +1, nebo +2 k atributu Sila... A je tooo :-)

Ad Mutanti, tak jak jsem rikal, podle me neni problem s plasti a podobnymi srandami. Balisticky pancir jsou v zasade keramicke desky, ktere jsou zasite do spesl latky = sesit dve dohromady taky jde (i kdyz je to drahe, aby ti to v tom spoji jaksi nedelalo moc problem). Takze tot vyreseno... No a kyber je pravda, ze dostupny nejaky je - resil jsem spis smartlink, ktery je preci jen neco extra :-)

A ad Magie, presne tak, Tondo, taky mi prislo, ze tohle zmutovat taky klidne mohlo, i kdyz se snazili se tomu vyhnout, neni to vlastne problem (a kdyz si vezmu Fallout 2, kde k tobe ve snech promlouva Saman, tak je pomerne jasne, jak to vypada s Magii u tvurcu :-) A co by teprve rikal Sulik, ze? :-D )...

Takze ve vysledku - jo, shadowrun do Falloutu nacpat jde snadno :-)
Za sebe stale nevim, co bych hral - v bojovych misich bych to videl na Trolla s kalachem, potazmo casem typka v powerarmoru... Ale jinak bych bral neco "mezi" :-) Skoda jen je, ze kovboj to zkratka neustrili, neb pistole nejsou moc adekvatni zbran proti military vybave (vyhodou pistoli je, ze jsou skladne a pronesou se :-) )...
Stale bych to ale videl na toho elfa - zadna magie, trochu cyber (smartlink). No a kdyz by to neslo jinak, tak bych z nej s chuti udelal obchodniko-ukecavatele :-) A kdyz by to preci jen bylo mooc bojove, tak by se mohl bud s tou pistoli (laser), nebo s nejakou ratata super plasmou oxidovat v nejakem prijemnem armoru :-)
Pro Tondu - sel bych cestou nejvetsiho odporu, takze typicky typek z Vaultu (cisty human, tj. elfik :-) ), k tomu hromada atributu, pote skillu (nebo obracene, jak mi to vyjde), na sobe krasna modra kombineza, u pasu laser pistole, ve voku smartlink a to je tak cele :-) A byl, ehm, odejit, pote co neco, ehm, nevyslo, jak, ehm, se dohodli a ehm, ehm, to nebyla vubec moje vina! :-)
Autorská citace #4
21.12.2011 14:58 - jira
takze pavel se trefil takhle nejak asi o zbranich se dohodnem neni problem as se sejdem tak pokecame kdo chce co hrat a co komu vyhovuje at jeto co nejvic zabavny
Autorská citace #5
21.12.2011 15:21 - Hunter
Cim daal tim vic premyslim, co si zahrat - ale skoncil jsem pomerne rychle u toho, ze dostanu na prdel :-) Ach jo...

Takze za me - bud toho typka z Vaultu (bud elf, nebo spis human + vyjednavac/odstrelovac), nebo mlaticku barbara (Troll + nablizko/kulomet).
Autorská citace #6
21.12.2011 15:28 - jira
tak abych to upresnil ten kdo bude z valoutu bude mit hlavni ukol asi ho rekne otatnim jinak kdo bude z valoutu muze byt jenom clovek ale ma bud 1 kybervare nebo jedno kouzlo nebo zbran do od pistole do pusky
Autorská citace #7
21.12.2011 16:31 - Alnag
Ahoj, tahle diskuze asi patří nějaké specifické skupině. Napište nám které, ať Vám to tam můžeme přesunout.
Autorská citace #8
21.12.2011 16:45 - Hunter
noo, Jirko, to to vidis celkem jednoduse :-) Ony ty pravidla jsou pomerne rozsahla a takhle to zjednodusit... To uplne nepujde :-)

Za sebe bych doporucil to striktne nestanovovat, vsak ono se to usadi samo... Spis jde o ty maniaky, kteri si vezmou nejvyssi penize :-) Hele Jirko, jak mas nactena ta pravidla? Nasel jsem je taky cesky, tady
http://www.ulozto.cz/1053395/shadowrun-3rd-edition-rar

Ja jsem neco nacetl (ale kulove vim o magii/hackovani/riggerech) a Tonda je urcite desne velky expert... Jinak netusim, co ostatni...
P.
Autorská citace #9
21.12.2011 16:49 - Colombo
ad energeticke zbraně:

což takhle přidat energetický pancíř? Nebo modifikovat model zranění z elektrických zbraní? (tam se počítá tuším že polovina pancíře)
Autorská citace #10
21.12.2011 16:51 - Hunter
No prave, to byl pro me dalsi krok - dobry napad, protoze ty elektricke hracky to vlastne taky delaji :-) A zaroven se da rict, ze napriklad power armor to zkratka neguje klasicky, stejne jako tesla armor apod :-)
Uff... :-)

Ad Alnag - odeslana zprava :-)
Autorská citace #11
21.12.2011 21:39 - tony
myslím že skutečně jedinej problém bude když si dá někdo prioritu A do peněz a bude celkem logicky trvat na tom že má věci za milion.

Když už jsme v tom a chce tu někdo hrát fallout proč nehrajeme podle faloutích pravidel která nemusíme nijak modifikovat? :)

Moje představa postavy je woodoo šamanka elfka/ghoulka
Mojí představou bylo že byla doktorkou na začátku katastrofy.
radiace a dlouhý život na pokraji smrti z ní spolu s mutagenem udělal šamanku s totemem "Graveyard Baron"-Baron Samedi.
bude těžce vyspecializovaná na léčivou magii a rozhovory s mrtvými.
(ona v 3E jde použít magie stejně jako kýbl pokud to fakt umíte :D )
Bude mít zřejmě velkou averzi ke fšemu co představuje původní vládu a její hodnoty (takže velmi těžký rasismus proti enklávě)
a protože těsně před katastrofou sloužila ve vojenské nemocnici(ony tou dobou byli totiž vojenské všechny) bude mít nějakou nízkou hodnost a trenink s pistolí.
Autorská citace #12
21.12.2011 22:17 - sirien
že se do toho pletu - velmi doporučuju vybodnout se na systém tvorby postavy dle tabulky priorit a použít bodový systém (k nalezení ve III edici nebo v rozšíření II edice, tak jako tak kompatibilní se zbytkem druhé edice

a pokud se dobře pamatuju tak vůči energetickým zbraním poskytuje armor ochranu dle svého hodnocení impact namísto hodnocení ballistic
Autorská citace #13
21.12.2011 22:55 - jira
Tak jeste 2 lidi jinak ty pravidla se si stahnul nemam akorat monstrak s pravidlama kdyz tak pomuze tonik
Autorská citace #14
22.12.2011 12:10 - Hunter
Siriene, diky za napad, to by mozna slo taky takhle resit :-) Uvidime, jak to pujde... Ad elektrika - mrknu na to, evidentne si to nepamatuju jiste, ale pravidla snadno napovi :-)

Ad vybava za mega - to je v zasade Bratrstvo oceli, potazmo Enklava... Nebo nejaky divno Vault? :-)

Tondo, pravidla pro Fallout jsme zkouseli a jsou naprd - hlavne tedy z pohledu souboju... Tam brutalne vyhraval ten kulomet apod - neboli neco, co nemelo vyresena poradne pravidla... Osobne tedy sice tu postavu od tebe jeste mam, ale bojim se, ze to zase skonci na pravidlech, ktera pro system "Fallout" jsou skvela v PC hre, ale jsou uzivatelsky pekelna pro stolni RPG :-)

Zatim to tedy vidim na tri hrace (ja, Tonda, ten kluk od Nolda). Pridal bych ctvrteho a zacal hrat, pet lidi asi nesezeneme...

A Tondo, jestli si myslis, ze tva ghulka ma +2 k charisme navic oproti ostatnim, tak je neco vazne moooc spatne :-D
Autorská citace #15
22.12.2011 12:11 - tony
kdyžtak pomůžou pravidla 2,0

PS:proč že se to nehraje podle faloutích pravidel kde je všechno? :)
Autorská citace #16
22.12.2011 12:30 - jira
tak petr bude hrat tak se muzem zacit sme 4
Autorská citace #17
22.12.2011 13:08 - jira
kdyz tak napis tondo kdy mas nocni ze bysme se vsichni sesli a dali to dohromady at muzem zacit hrat piste kdy mate cas
Autorská citace #18
22.12.2011 13:30 - Feidias
Už mě tu Noldo prý náhlas, tak tímto potvrzuji, že bych se přidal:)
Autorská citace #19
22.12.2011 13:32 - Hunter
tony píše:
PS:proč že se to nehraje podle faloutích pravidel kde je všechno? :)


Ehh, ted nevim, jestli to byla vazne myslena poznamka :-) Jestli ano, tak protoze pravidla pro Fallout co mame nejsou vyrovnana, nejsou vhodna pro hrani stolniho rpg (tuny hodu) a vyvazenost a odladeni nefunguje...

Jinak jsou samozrejme fajn, akorat k jejich hre to chce naprogramovat jednu, dve aplikace, aby se to pocitani sakra urychlilo :-)


Ad pravidla Shadowrun, tak dvojky v zasade vlastne ani neznam, takze nevim, co tam je a neni... Za sebe rikam, ze mi trojky staci, i kdyz si tam postavu uplne nevytvorim takovou, jakou bych chtel... Kupodivu nejspokojenejsi jsem stale v systemu Star Wars Saga - pro me dokonaly mix mezi skilly, bojem, vlivem povolani a moznosti tvorby postav a hlavne mnozstvi ruznych charakteru (typu postav - roli v druzine)...

Jinak pro Shadowrun tady by se nam hodilo do slozeni druziny pokryt tyhle oblasti:
Pilot/rigger - sondy apod
Pruzkum/plizeni - nebo magicky pruzkum
Drsnak/tezke zbrane - vcetne close combat, musi hodne vydrzet
Strelec - dela hodne damage
Vedec/Doktor
Hacker
Vyjednavac
Demolice
Magie

Mam dve myslenky. Jedna pokryva Vyjednavace riznuteho tim pruzkumem/plizenim (plus laser zbrane - chlapik z Vaultu). Variantou je Trolli(Super Mutant) drsnak s kulometem :-)

Jestlize si Tonda vezme tu ghulku, tak mame vedce/doktora + magii... Zbyva hacker, pilot, demolice, strelec urcite + to co bych nebral sam :-) No uvidime, osobne fandim asi vic vyjednavaci, protoze to bude vetsi sranda, ale super mutant ma taky sve kouzlo :-) Ale asi ho necham nekomu jinemu a vezmu si ten pruzkum a vyjednavani :-)
Autorská citace #20
22.12.2011 13:32 - jira
takze timto sme vsichni ideal 4 hraci

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091969966888428 secREMOTE_IP: 18.118.171.20