Hunter
21.12.2011 14:07
Shadowrun v prostredi Falloutu
Jirkuv Shadowrun, Praha, v tematickem prostredi Falloutu
Autorská citace #41
23.12.2011 14:23 - Hunter
No tak muzem vecer u tebe v praci... Me to neva :-) Takze streda, kolem seste u Tondy? Tj. Albertov :-)
Autorská citace #42
23.12.2011 14:57 - osidlus
Ad oslabování magie: viděl bych to tak, že magie postavy by byla ještě cilivější než její tělo na radiaci, je to jako s dopravnímy prostředky, kde poškození M je pro vozidlo L, ale tady naopak. U magie by to tedy bylo tak že tam kdy by jsme házeli tělem proti radiaci 4M na poranění radiací. Tak magie postavy by házela proti 4V tělem + bych přidal modifikátor za zranění - prostě toho víc nachytá ;-). A snížení magie by bylo 10% za každý čtverec "poranění magie" postavy. Přičemž by to najíždělo postupně třeba 1-2 čverce za kolo podle poškození. A poranění magie by sjíždělo třeba čtverec za půl den.

Pro představu co by kody poškození od radiace znamenaly. Tak třeba 6L je nízká koncetrace velmi nebezpečného izotopu. 2S je vysoká koncentrace ne moc nebezpečného izotopu.


Ad: resource styl hraní- zvyšovalo by to potřebu opravárenství a craftování jelikož dostupnost jednotlivých součástek by byla nižší než celé věci v super stavu, nebo by šlo ještě snáze sehnat rozbité součástky. Samozřejmě jde postavu hrát i tak, že vsadí na velké množství kontaktů nebo postavu, co toho tolik nepotřebuje..

Toť jenom můj návrh ;-).

Na viděnou v novém roce.
email na mě je:prekvapko666@seznam.cz
Autorská citace #43
23.12.2011 16:51 - tony
takže bodovej systém v podstatě udělal tu samou postavu,jen mám navíc 7bodů na skili :) wau asi si tam dám nějaký bláznivý skili jako sex art 4 a kamasutra 3
nebo znalost známek pořád nevím co navíc si vzít :)
Autorská citace #44
24.12.2011 14:39 - Hunter
Ma postava je uzasny a skvely superTroll :-) Tedy obr... A jako special skill jsem mu dal, ze je fanda do wrestlingu... :-D
Jinak tedy tezke zbrane (kulomet) a trocha toho unarmed, jinak vlastne vuuubec krome leadership neumi... Nejaka ta taktika a tak, ale to jsou drobnosti, ze? :-)
Autorská citace #45
24.12.2011 19:14 - Fibriso
...prostě Dex se přestěhoval do falloutu :D
Autorská citace #46
25.12.2011 15:31 - Hunter
Ehm, ne uplne Fibri :-)
Tak jsem postavu splacal a hodim ji do materialu - predem rikam, ze je to mega trolli kombo, proste nejak psychicky nezvladam postavu do shadowrunu...

No a jak to vypada? Ideove zapaleny major Hicks nasleduje nektere myslenky Mastera - je potreba se spojit, protoze bez spojeneho usili neni v Pustinach prostor pro preziti. Opousti ideu jedne rasy, protoze ta se zda neschopna mnozeni. Je silnym zastancem prava, i kdyz je otazkou, odkud jeho "zakony" presne pochazi.
Stale se potkava s nepratelstvim lidi a obcas i divoke strelby a lincovani. Pokud veci zajdou daleko, pokousi se ostatni pacifikovat chvaty, ktere odpozoroval od takovych velikanu jako Hulk Hogan a Undertaker. Diky temto hrdinum ostatne i ziskal mnoho nasledovniku pro tento pomerne brutalni sport - na druhou stranu je to idealni volnocasova aktivita pro skupinu testosteronem nabitych Super Mutantu.
Hicks vsak Pustinou jiz chodi sam. Serif Marcus ho inspiroval a tak se rozhodl stat take Serifem. Nosi hvezdu na tezkem kozenem plasti a za jidlo pomaha obycejnym lidem likvidovat nebezpecna zvirata, ci najezdniky. Vzhledem k tomu, ze je ale stale Super Mutant, i kdyz ne tak ocividne osklivy, vetsina jinych ozbrojenych sil po nem strili na potkani. Bratrstvo Oceli a jeji tradicionaliste na nej usporadali nekolik honu a kdykoliv se jim naskytne prilezitost, radi si vystreli...
Jeho dlouhe nohy ho s dunenim nesoucim se okolim nesou pustou krajinou vstric dalsimu bezpravi, ktere je potreba potrestat...
Autorská citace #47
25.12.2011 16:05 - jira
ok tak to mame prvni postavu dobrej pribech staty dodelame podle pravidel treba ve stredu takle nejak si prestavuju predstaveni postavy at muzu nato nejak navazat
Autorská citace #48
25.12.2011 16:20 - tony
Už mu chybí jen brokárna,dlouhý vlasy,indiánskej kamarád a bloncka s velkejma...éé..přednostma...a seeríál je na světě.

Jinak představa k tvorbě mojí postavy začala u majora Hulihenoví z Meše.
Potom sem našel ve F3 lokaci policejní stanic(tuším Georgetown) kde je komp ve kterém je několik stránek z deníků sestry která vedla polní nemocnici.Když vynechám těch pár slziček který mi to vypustilo na tvář,jednalo se o dojemný příběh lidí kteří s vědomím že tam umřou do poslední chvilky pomáhali druhým na druhou stranu s minimem trápení.
Takže:
Vojenská doktorka která zažila začátek konce.Původní život byl celkem obyčejnej "americkej".Jakmile začala válka jako správná patriotka se dala do služeb národní gardy a začala pomáhat kde bylo potřeba(a kde jí vláda nechala)
Poslední noc strávila v polní nemocnici.Jak Nukleární holokaust nabíral na síle a ubívalo lidí a léků přešla s tím co zbylo do nejbližší stanice metra kde byli alespoň trochu chráněný.Co se dělo těch dalších X let sama pořádně neví ani jak přežila.Docela to byli halušky a sama neví jestli už je v pořádku nebo jestli už konečně zešílela.Nakonec se rozhodla že to je jedno a že jí to nebrání vylézt a pokračovat v tom co považuje za svatý úkol.Někdo ji možná bude mít za blázna protože mluví s mrtvími a duchy mrtvích.Na druhou stranu lidé kolem ní
jsou díky jejím vědomostem víc zdraví než je v okolí zvykem.Takže to že si sedne k nějaké mrtvole a povídá si s ní no co,hlavně že z nich neujídá že?
Autorská citace #49
25.12.2011 18:53 - jira
taky super tak mame dalsi pribech
Autorská citace #50
26.12.2011 01:08 - Hunter
Haha, neujida :-D

Jinak jsem dodelal pro jistotu jeste postavu toho typka z Vaultu... V zasade se jedna o strelce (laserova pistole dle Shadowrunich pravidel = silna a draha sranda) riznuteho vyjednavacem... No a pribeh?

Tady bych se napojil na Osidia - bunkr je totiz Vault. A ne jen tak ledajaky. Probihajici vyzkum ma za ukol moci rizenych mutaci a genetickeho inzenyrstvi vytvorit behem dlouhych let perfektniho vojaka. A jako obvykle o tom osazenstvo moc nevi. Bohuzel vsak nejen dochazi zasoby plutonia (spatna dodavka, bedny s vodnim cipem :-) ), ale zaroven pro dalsi vyzkum je vhodne donest nove vzorky. Desatnik Hicks je vysoce inteligentnim poddustojnikem, ktery ma problem s autoritou. Diky komplexnimu studiu byl na sber vzorku predem pripraven. Psychologie, antropologie, ty veci, ktere studoval on a jeho spoluzak sice nespadaly do standardni vybavy vojaka, ale v jeho svete to zkratka tak bylo. Mezi dvermi streleckeho centra a vycvikoveho strediska byly jen ubikace. Nezna svet venku, nezna, jake to je. Byl specialne vyskolen a vyslechten pro tento jediny ukol. A ten prichazi. Doprovodi Berta pri jeho sbirani vzorku a zjisti, zda se da sehnat plutonium. A snad i, ze zivot je o necem vic, nez jen o streleckem simulatoru, posilovne a diskuznim krouzku...

Denik "vaultdwellera" pridan mezi materialy :-)
Autorská citace #51
27.12.2011 17:14 - Hunter
Zitra na sestou mam prohlidku bytu, ale mel bych skoncit kolem te pul sedme, tj. kolem sedme bych mel byt u Tondy... Tak jestli tam na me pockate, potazmo zacnete pozdeji... Moje dve postavy jsem napsal, dalsi me asi uplne nenapadaji :-)Tak uvidime, jak se to vyvine :-) Takze prijdu cca v sedm...
Autorská citace #52
27.12.2011 19:58 - Fibriso
heh, co vlastně hrajete za system, že bych se podíval?
Autorská citace #53
28.12.2011 08:30 - Babau14
Podívej se na název Fibri :)
Autorská citace #54
28.12.2011 08:32 - Fibriso
Shadowrun, to vím, nejsem slepej, mě spíš zajímá verze a materiály
Autorská citace #55
28.12.2011 09:16 - tony
a to se přesně bude řešit dneska.
Zatím je na 108% jisté že to bude bodový systém a 3edice
Autorská citace #56
28.12.2011 09:46 - Fibriso
aha :)
ještě jedna věc, omlouvám se za to jak když jsme spolu mluvili, že jsem byl tak trošku (hodně) neslušnej, měl jsem za sebou fakt perných 14 dní a byl jsem akorat dost nasranej a unavenej.

kdyby jste měli ještě místo, rád bych se přidal (pokud nebudete hrát přes týden)
(do výběru systému vám ale krafat nebudu)
Autorská citace #57
28.12.2011 10:04 - tony
tak jsem v práci a skouknul sem Pavlova trola a dwelera.
vypadá to že se ještě bude hrát podle dalších pravidel která pavel dozajisté nahlásí abychom si je mohli stáhnout/koupit všichni že?

No a body index za který si kupuješ biower byl když jsme naúposled hráli SR roven nemodifikovanému tělu(body) takže troll je v poho ale ten dweler má trochu problém.....ještě že ho nemusím řešit :)

Jinak pobavili mne ty faloutí featy.
Mne napadnul jeden a taky ho skusím vnutit :
Přítel zvířat 6b / standartní zvířata na vás reagují lépe +3stupně soc statusu/+6 na sociální roly.
O vše přicházíte v okamžiku kdy na takovéhle zvíře zaútočíte.

lze nakupovat po 2bodech +1/+2 za každej

pokud máte lvl3 můžete za dalších 6b dokoupit přítele zvířat II. který říká že daná zvířata vás skusí v rámci svích typovích etiket podpořit a bránit.
ale to byla už ve faloutu prasárna takže předpokládám že neprojde ale kdo ví třeba se to bude hodit.

Stimpaky můj návrh:
obyčejný léčí 1čtvereček poškození během 10minut.Můžete jich za 1den použít tolik jako je hodnocení vašeho body(těla)/větší tělo snese víc chemie

Superstimpak vyléčí body čtverečků poškození a za 30 minut se vám 1/3 vrátí spět.Četnost použití jako obyč stimpak.
Autorská citace #58
28.12.2011 10:29 - Hunter
Ad bioware - je zavisly na esenci, Tondo, ne na body :-)

Jinak dodatecna pravidla vezmu dneska s sebou, takze si bud pripravte flashky, nebo tady jsem nasel pro ty z vas, co je mate, jako ja, koupene, odkaz :-)
http://www.uloz.to/4795435/shadowrun-3rd-edition-zip?captcha=no
Jsou tam pravidla Man and Machine, kde je rozsireny kyberware a hlavne bioware (coz je zalezitost podle me stylovejsi pro Fallout (rizene geneticke mutace :-)) a take Cannon Companion (sbirka zbrani a vybaveni) a hlavne tedy Shadowrun Companion, kde je ten bodovy system tvorby postavy popsany...

Ad bioware, nejsem si presne jisty, jak funguje, ale v zasade se odviji od esence = plechovka s hromadou plechu misto masa do sebe moc biowaru nenacpe. Vic biowaru, nezli (a ted si nejsem jisty) esence +3 (maximum bioware indexu je vzdy 9) vam prinasi negativni vlivy, jako snizenou odolnost proti toxinum a nemocem a horsi leceni (za kazde i nacate dva body index biowaru je to postih +1 k sile toxinu/patogenu a +1 k narocnosti leceni)... Kdyztak se na to mrknete a udejte vlastni nazor - nejsem v tom zas tak kovany, abych si byl 100% jisty :-)

Ad featy - tak uff, osobne bych je vubec nezavadel, protoze to je jiny system hry... V pravidlech (Shadowrun Companion) jsou "edges and flaws", kde je zrovna tenhle efekt zmineny jednou vyhodou - neprasil bych system tim, ze bychom zavadeli featy.

Ad stimpacky - Tondo, jestli ty a Osidius budete oba healeri, tak je to pomerne zbytecna polozka. Na druhou stranu nevidim tolik do pravidel, abych mel pocit, ze ten stimpack nemuze nejak rozumne fungovat = klasicky stimpack dle tveho popsani mi prijde docela rozumny.
Superstimpack nemuze lecit body ctverecku, to je silenost - vyleci 3 ctverecky a najednou a hlavne ihned. Po 10 minutach se odecte jeden ctverecek.
Variantou je dvojnasobny efekt vyse zmineneho = 6 ctverecku ihned a 2 se odectou za 10 minut...
Jinak by totiz, Tondo, byla ultimatni zabijarna - prijdes Super mutantovi a nestrilis po nem, to je zbytecne. Spokojene mu vbodnes tri super stimpacky a pockas 30 minut. Protoze ma vysoke body, tak se mu hodne odecetlo = je tuhy, juch! :-) Aneb ne, jit by to melo, ale takhle je to moc snadne...

A protoze tenhle system zna i ctverecky unavy, tak jenom zminim, ze na ty stimpack nefunguje, ten leci jen fyzicke poskozeni (tim se hlavne zamezi kouzelnikum neustale spellovat, protoze si pamatuju, ze dostavaji damage za kouzleni obvykle smerem do unavy)...

Vecer prijdu po te sedme...
Autorská citace #59
28.12.2011 10:43 - tony
k tomu bioweru - neodvozuje se od esence protože od té se odvozuje kyberwer
biower se ODVOZOVAL od body stejně jako kýbl od esence. Nicméně kouzelníkům to tu magii stejně sundavalo.
Na druhou stranu mě je to stejně šumák protože kouzelník si nevezme ani jedno.
KOuzelníci budou nakonec ve skupině tři.Petr,Já a Osidius.I když jen proto že nevidím rozdíl mezi skupinkou s dvěa a třema kouzelníkama,když už jeden je docela vzácnost :).
Autorská citace #60
28.12.2011 10:52 - Hunter
Tondo, mrkni se do pravidel :-)
Ted jsem je cetl jeste jednou detailne, protoze jsem si pamatoval, ze to nebylo zas tak vyhodne, jako mi to tedka prislo...
Taakze... 1. odvozuje se od esence v tom smeru, ze rika, kolik bez dalsich vedlejsich efektu do sebe biowaru muzete nacpat.
Jak to funguje? Sectete bio index kazde hracky, co jste si nacpali do tela. Soucet vam da bio index.
Pokud je bio index mensi (pozor, ne roven!) esenci +3, pak nemate "dalsi" vedlejsi postihy. Pokud ano, je to blbe.
Automaticky bioware rozhazuje vase telo. Takze za kazde 2 body biowaru (je jedno, jestli pres esenci, nebo ne) vam davaji krasny postih - zvysuji Power toxinu, drog, nemoci apod.
Navic automaticky 1/2 bio indexu je postih k leceni = jste vyrazne hure lecitelni (tady maji tudiz stimpacky obrovsky efekt).
Navic pokud mate Bio index, tak o jeho hodnotu snizte svou magii = 6 a vice v biowaru znamena nula pro magii. Zaokrouhluje se vzdy dolu na cele cislo...

Pokud mate vic biowaru, nezli muzete mit bez velkych postihu (neboli rovno a vice esenci +3), pak vas to kousne poradne do zadnice a prihodi dalsi penale. Mozna nejsou tak hrozna, ale mrknete se na ne sami, stranka 79 v Man and Machine...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078297138214111 secREMOTE_IP: 18.220.140.5