Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
20.10.2014 16:17 - Meldin
Máme pětku + 4 incremental advances pokud vím :) ale můžeme mít i 6ku když to Almi tak nabízí :D
20.10.2014 16:30 - Shako
Almi píše:
Shako: Multiclass je ve 13th True Ways, sám jsem ho nijak nestudoval, ani nečetl. Jinak, ještě se mrkni na tohle. Jsou tam ofiko zajímavý buildy k fighterovi.


Mrknu.

Almi píše:
ALL: Nebyl náhodou minulou hru level-up? :)


Meldin píše:
Máme pětku 4 incremental advances pokud vím :) ale můžeme mít i 6ku když to Almi tak nabízí :D


Souhlas s Meldinem, zatím jsme byli těsně před postupem na 6 lvl. Uvažoval jsem totiž, že postavím novou postavu na 6 lvl a nasadím ji, až ten 6 lvl budeme mít. ;-)

noir píše:
Mě právě tohle už nepřijde jako přibrání talentu pro dokreslení postavy, ale klasická maximalizace :)


Souhlasím s tebou, powergamere. ;-) Kdyby mi to přišlo jen jako dokreslení talentů, tak jsem si to vzal a vyzkoušel to. Ale přišlo mi to silně OP a hlavně jsem v tom viděl velký potenciál na případnou hádku/debatu, jak to má pravidlově fungovat.

Chtěl jsem zase zkusit rangera (příběhově) jako příští postavu, ale prostě se mi nelibí, že ten pravidlový ranger má málo herních voleb v průběhu boje, tak jsem přemýšlel, jak to okořenit, aby se mi to hrálo zajimavě.

noir píše:
Další argument: ranger jako snad jediný povolání nemá class traits - jen talenty. Tudíž jsou (IMHO) o dost silnější než u jiných povolání.


Až tak silný mi nepřijdou... oproti těm ostatním. Spíš má snad jako jediný dva talenty, který se berou jako 2 talenty.

A ještě jsem si všiml, že mají trošku jiné tempo příbývání u jednotlivých povolání.

Figther dostane třeba 4. talent na 6. lvl, Ranger taky. Ale Ranger navíc dostane ještě 5. talent na 8.lvl. Figther ne - nepřijde mi to jako tisková chyba, ale jako záměr. ;-)

EDIT: Ještě doplněk barbar koukám, že má champion a epic talenty tj. podobně jako ranger. Paladin taktéž jako ranger. Rogue, stejně jako většina povolání má jen 3 talenty a zvětšuje se jim jen ostatních počet ostantích schopností - manévry/kouzla....

EDIT2: Jo, ještě mě napadlo kompenzovat ten multiclas ranger (dvojtý útok) + fighter/bard (flexible attacks) snížením počtu pokřiků/manévrů na jendnotlivých (což ti znemožnuje použití více flexibla attacků za jedno kolo). Ale ta nevýhoda se stejně možná ztrácí na větších levelech. Další varianta je, že je jen jeden flexible attack za kolo - ale to pravidlo jsem nikde nepotkal... ale dalo by se zavést.
20.10.2014 16:35 - Vojtěch
Ranger má zviřátko potenciálně přepsané do jednoho talentu u Druida v 13 True Ways (i to tam tak uvádí, že je to pokus o revizi). Jinak jiné tempo přibývání talentů je záměrné :)
20.10.2014 16:43 - Shako
Vojtěch píše:
Druida v 13 True Ways (i to tam tak uvádí, že je to pokus o revizi)


/Shako slintá/

A jakože je nějaká slabší verze za ten 1 talent? Protože jinak maš za jeden talent klasického familiara (wizard, sorcerer, ranger, klidně i rogue nebo kdokoliv další, kdo chce modní doplněk s pár výhodama).

Protože mi to rozhodně přišlo jakože to cenu dvou talentů i má (když jsem to hrál poprvé i podruhé).

EDIT: Je fakt, že posledně jsem to zvířátko nadopoval tuším 2 featama, aby bylo řádně husté. :)
20.10.2014 16:50 - noir
Shako: Jo, slabší druid verze, co je slučitelná s rangerem...

Jinak já zejtra bud hrát za druida, tož se uvidí :)
20.10.2014 16:52 - Shako
Zítra to bohužel nevidím, tak můžu kombit jen v myšlenkách při obědě a volných chvilkách v práci. ;-)

Ale hoď pak nějaký report, jak se to hrálo.
20.10.2014 16:55 - noir
Jo, já zapomněl, tak to velký pardon :(
20.10.2014 19:23 - Vojtěch
Shako: Ano, je to oslabené tím, že se zvířa permanentně neometá kolem, ale někde loví gazelu, spásá trávu, nebo tak něco. Můžeš ho přivolat na začátku boje a pak v příští bitvě prostě není. Dá se taky jako quick akce zavolat když by jako mohl být aktivní, ale ty jsi si myslel, že to nebude až taková řež a chtěl jsi si ho schovat na jindy s tím, že dorazí v příštím kole. Taky si můžeš volat nějaké místně příslušné zvíře, pokud se s DM dohodnete. Poku ti zvíře v bitvě pojde, tak buď ob bitvu zavoláš nové, nebo ho oživil zázrak druidské magie, nebo bylo toliko omráčené (RP hergot, ne?). Pak si můžeš dobrat další talent, kde dosahuješ prakticky kopie rangerského talentu + pár kouzel jako magic fang atd.

Tak asi takhle.
21.10.2014 09:14 - Shako
Vojtěch: Díky za souhrn, zní to dobře. Zatím všechny tři koncepty ve 13th Age zní použitelné. A povětšinou je to výrazně líp (elegantěji a funkčně) provedené než ve 4e.
21.10.2014 09:45 - Vojtěch
To je myslím výhoda předchozího odzkoušení kvanty hráčů. 4E měla nevýhodu v tom, že to byla revoluce. Následná evoluce pak leccos zahladí a doladí.
21.10.2014 09:49 - Shako
S 4e už se to nejspíš táhlo, protože ani moc elegatně nefungovali Ess zvířatka, byť tedy podle toho, co říkal Smud - už to bylo aspoň na úrovni použitelnosti. :-D
21.10.2014 10:40 - Almi
Shako: A máš 13th True Ways v e-podobě? Nebo, chceš je vytisknout, pokud teď budeš víc doma a chtít si číst?
21.10.2014 11:27 - Shako
Almi píše:
A máš 13th True Ways v e-podobě?


Nemám žadnou verzi, nějaké krasné pdf by se hodilo, kdyby náhodou někde šlo kolem a zůstalo v mém PC. ;-)
21.10.2014 11:36 - ShadoWWW
Ehm.
21.10.2014 11:56 - Shako
Jaká náhoda.:) Dík.

Někdy se až divím, kdo všechno čte ty naše diskuze o tom, kolik je potřeba židlí na který týden. :-D
21.10.2014 13:10 - Almi
ShadoWWW: :))

Shako: Aspoň na nás dneska budeš vzpomínat.. :)
22.10.2014 08:39 - noir
Ta hra mě moc bavila, bylo to fakt nápaditý a zábavný. Jak to podzemí, tak GM, tak hráči. Jo, včera jsem si to užil moc.
22.10.2014 08:48 - Shako
Wau, to druidí zvířátko je dost dobrý upgrade. Obecně ten druid vypadá dost dobře.

Jinak pokud chápu ten multiclass správně, tak kombinace ranger double attack + flexible attack funguje, ale snižuješ si kostky z D8 jako základní zbraň na D6 za double a potom na D4 za kombinaci s flexible.

Tj. místo XD8 utočíš jen XD4, ale s potenciálem 2 útoků a tedy i dvou manévrů/pokřiků. Na první pohled se mi zdá, že to bude dávat menší dmg a o něco více utilities přes ty možnosti flexible útoků.
22.10.2014 08:52 - Vojtěch
Mě by docela zajímala kombinace barbara a rangera. Jak by vycházel rage a dvě zbraně.
22.10.2014 09:28 - noir
Shako: Přesně tak to na mě působilo. A to snížení dmg na polovičku už je podle mě hodně citelný...
S rage nevím..
Já hrál včera shifter druida a trojnásobný zranění na kritice je (když ti Almi omylem povolí kritiku na 11+) masakr...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07968282699585 secREMOTE_IP: 3.142.119.114