4.5.2015 12:07 - Nerhinn
Píše:
Těsně za našimi patami vybuchla skála a zem a v dešti kamení, hlíny a leptajícího slizu

Píše:
Všechny náhrobky zformované do obřího kopí udeřily

Píše:
Pak Nemera a Allyks zachránily Mlhu

Píše:
Pokusil jsem se je zarazit, aby ustupovali alespoň spořádaně a měli tak šanci se probojovat k ostatním,

Píše:
Princ mrazu nám řekl, že s námi do paláce nepůjde, protože jeho síly potřebují jeho vedení. Odletěli jsme zpět k našim druhům.

Píše:
Celá vnitřní chodba byla posetá těly mrtvých shadar-kaiů a sorrowswornů.

Ještě bych tam nějak zakomponovala, že to všichni byli fakt bijci, nejlepší z nejlepších.
Píše:
Do žezla udeřil sloup zlatistého světla a ono puklo

Píše:
Szassův plán zašel příliš daleko na to, aby mohla být Havraní královna zachráněna

Spíš řekl něco jako "Nikdy nebylo vaším osudem včas zachránit její život. Co je vaším osudem, je navrátit jej zpět."
Píše:
A my jim řekli pravdu. Tedy tu část, že Orcus je mrtvý a Szass Tam uprchl. Tedy vítězství.

Radostná shledání nic? :)

Díky za zápis (a Lubošovi za hru). Je to epic. A přijde mi, že tvé spisovatelské kvality jdou nahoru.
4.5.2015 13:23 - hadrian
Díky Nerhinn za opravy a chválu, vše o/upraveno. :)
4.5.2015 15:53 - Assassin
Přečteno, super. Díky moc. A taky děkuji Nerhinn za korektury.
12.5.2015 15:04 - Winnie
Mocný Azharazel...


...ex-mocný Azharazel.
12.5.2015 17:35 - hadrian
Moc pěkné Winnie, přesně tak to bylo. :D
5.6.2015 16:26 - hadrian
EDIT 6.6.
Sny... Pozapomeneme je do několika chvil po probuzení. Po zabití Orca jsem měl jeden z těch vyjímečných, co si je pamatujete ostře a napořád.
Ocitl jsem se na prázdném místě, jen uprostřed se vznášela klec s pruty ze zářící, pulzující energie. Hned jak jsem ji uviděl, vzpomněl jsem si. To je vězení zbytku duše Clariburna Tanthula, kam ho uzavřeli Seldarin. Jenže klec vypadal jinak, její pruty už tak nezářily a otřásali se, jak na ně zevnitř narážela část duše Clariburna. Napadlo mě, že je to proto, že jsem zabil Orca. Nesl v sobě dvě božské esence, i když neprobuzené, ale zabití takové bytosti, skoroboha, s sebou nese následky.
Následky si mě všimly, tedy stínová esence Clariburna zvedla tu část stínu, co mohla být hlavou a její oči se upřely na mě. Prostorem se rozlehl smích: "Tady jsi, líp to nemohlo dopadnout, teď pozřu tvou duši a..." Jeho hlas znejistěl a zadrhl se.
Protože on pohlédl do mých očí a něco v nich uviděl. Zabití skoroboha nemělo následky jen na Clariburnovo vězení, mělo vliv i na mě. Nemůžete zabít skorobožskou bytost a nezměnit se.
Allyks se stala arcivílou, Nemera zase vykonavatelkou Červené čarodějky. A já... Nevím kým, nebo čím jsem se stal, ale Clariburnovi se to ani trochu nelíbilo.
Křivě jsem se na něj usmál: "Myslím, že tohle vězení už na tebe nebudu potřebovat, přišel čas porážky. Dobytek jako ty, jistě ví, co se děje na porážce, ne?" Pak jsem přistoupil ke kleci a vzal za pruty. A ty, dosud jen mírně poškozené úsilím Clariburna, povolily jako z másla a vytržené jsem je odhodil.Clariburnův stín se stáhl na druhou stranu klece a držel se ode mě co nejdál. Vytáhl jsem ho ven a připadal si jako při boji s chobotnicí, přeléval se mi v prstech v marné snaze uprchout. Trhal jsem jeho stínové tělo na kusy a vstřebával jeho sílu. Poslední část jeho vědomí hrůzou zaúpěla a zmizela vstřebána mnou samým a tak skončil poslední z princů stínů. Zůstal jsem jen já.
Věděl jsem, že nic z toho nebylo reálné a jednalo se jen o souboj našich vůlí. Přesto jsem se cítil volný, jako už dlouho ne a stímto pocitem jsem se probudil...

Assassine, chtěl jsem se vypořádat s tou linkou ohledně Clariburna, jak jeho část uvěznili Seldarin pomocí druidského rituálu. Líbí? Nebo bys to chtěl upravit?
11.6.2015 15:07 - Assassin
Soukolí proroctví se pozvolna otáčí,
předpověď Augathry Šílené se stává pravdou,
agenti Szasse Tama přišli,
křižovatky minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Historie se opakuje, ač to smrtelníci nevidí,
Rok Návratu Hvězdochodce se blíží ke svému vrcholu,
Mocnosti se stávají bezmocnými, anihilace se stává Mocností,
je to předpovězeno, je to očekáváno.

Války a krveprolití nejsou v Říších nové,
armády pochodují a města planou, řeky zpěněné jsou krví,
boje jsou však jen zástěrkou, pravý smysl hledejte na počátcích Světa,
červi se chystají nakrmit.

Blíží se bouřka,
již nepromluvíme.
12.6.2015 14:43 - hadrian
Assassine, napadlo mě, jak můžeme předběhnout kopající nemrtvé na cestě do podzemí sarukhů - Arthindol Zeměvidec jistě "sleduje" i místa, kde dřív stála jejich sídla. Vím že říkal, že už se neuvidíme, ale kdybychom se ho pokusili oslovit a pokud on to tam sleduje, možná by nás dolů dostal rychleji?
13.6.2015 18:42 - Assassin
Je to zajímavý plán, ale není to moc otázka na DMa. Zkuste se vy, hráči, domluvit mezi sebou, co v dané chvíli a situaci považujete za nejefektivnější způsob k průniku skrz 20 metrů půdy (obývané armádou nemrtvých a ohnivých obrů).

Za potenciální překážky můžete považovat možnou ochranou magii kolem prastarého podzemního chrámu (je třeba zajímavé, že Szassovi kostlivci kopou díry běžnými nástroji, bez použití další magie) a nejisté umístění (armáda kope hned na několika místech kolem Saradushe, otázkou je, zda jde o krytí nebo ani Szass neví, kde přesně hledat.)

Co jsem pochopil při hře, tak ideálně chcete Szasse předběhnout, nikoliv jej nahánět přímo v Sarrukském chrámu, proto důležitý pro výběr způsobu by pro vás měl být čas. Když jste letěli do Saradushe, viděli jste, že byl někde v půlce kopání. Jak postoupil, zatímco jste řešili Zkroucenou runu, nevíte.

Je mi poměrně jedno, zda nějaký plán vymyslíte až přímo při hře nebo se na něm dohodnete tady.

14.6.2015 09:20 - Nerhinn
Ještě jak jsme řešili ten Luskan, zrovna jsem náhodou natrefila na tenhle komentář :)

http://repair-her-armor.tumblr.com píše:
Also, apparently in the New Forgotten realms once you become a lich (undead wizard), if you’re female your face will wither and your septum will disappear, but your boobs will stay soft, supple and full enough to be used for marketing purposes:

14.6.2015 10:50 - hadrian
Assassin píše:
Je to zajímavý plán, ale


:D Pochopil jsem, popřemýšlím o něčem jiném.
14.6.2015 12:09 - Assassin
Ale vůbec... když se na tom dohodnete jako družina, tak to určitě můžete zkusit. Téměř každý plán bude mít mouchy, s kterými se případně budete muset vypořádat. Tady sis je našel sám, Zeměvidec je na poměrně těžko přístupném místě, jedná se o jednu z nejmocnějších, ne-li nejmocnější smrtelnou bytost na základní materiální a řekl, že už jej nikdy neuvidíte. Mohl to být řečnický obrat, ale taky už nemusí mít zájem vás vidět a přesvědčit jej může být obtížné. Ale taky prostě mohl ulehnout ke spánku a vystřídat se s jiným ze sarrukských králů, přeci jen trochu přesluhoval, možná čekal na úplný konec svého experimentu, který přišel s pádem Shadovaru.
15.6.2015 09:49 - hadrian
Když v nás skládají důvěru bohové - což takhle Moradin? Přes zemi, skály je tu on, dokázal by nás dostat dovnitř? To je otázka, zvlášť jestli stále fungují ochranná kouzla Sarukhů, ti se mocí vyrovnali jistě i bohům. Záleží, coby mi o tom řekl Moradin přes Corellona...

Jinak mě žádný plán nenapadá, protože fázovat skrz zem "na blind" mi nepřipadne jako dobrý plán.

Co vy ostatní, nějaké nápady jak předběhnout nemrtvé Szasse Tama?
15.6.2015 10:07 - Winnie
Zajít do nejbližšího zverimexu, jestli nemají nějaké ty červy, jaké měl v bitvě o Lethernu Szass...?
15.6.2015 15:40 - hadrian
...Nebo vytáhnu ze svého báglu beztíže dva bagry, tři tatrovky a razič tunelů... Vše samozřejmě level 23 až 26. :D
17.6.2015 10:34 - hadrian
Dva předposlední zápisy přidány do článku a dneska začnu psát zápis z minulé hry. Zítra to sem přidám.
18.6.2015 12:22 - hadrian
Saradush

Po boji nastal přesun armád ze Stínopádu. Peblíg odlétl do Athkatly s Maralií a jejím strýcem, tak moc se snažil vymyslet důvody, které by zněly rozumně, až bylo nad slunce jasnější, že jediným důvodem je Maralie. Elfové se chystali na přesun do Suldanessellaru v lese Wealdath, kolem se začaly otevírat portály.
Náhle se u nás objevil Sadness a jeho eladrinská učednice Miven. S ní se udála překvapivá změna. Mocí se nyní vyrovnala Araevinovi, jen z ní byla cítit i nekrotická síla smíšená s elfí vysokou magií. Abychom získali pomoc pro obleženou Saradush, namluvili jsme mu, že Orcovu hůlku, o kterou měl takový zájem, má Szass Tam. Koneckonců armáda ďáblů by mohla armádě nemrtvých přece jen trochu „zatopit“. A on vyslal svoji učednici, aby vysledovala, co se děje v Saradushi.

Allyks a Nemera pomocí rituálu vyvolaly ducha Koliady. A ta nám řekla, že podle ní Szass Tam nechce dobýt Saradush, to je jen zastírací manévr. Že jde o něco poblíž Saradushe. Szass Tam má prý plán, jak porazí všechny bohy, ale Pandorym to asi nebude - Szass Tam se chce stát nejvyšším bohem.

Já jsem se mezitím s Ilsevelle a ostatními přenesl do Suldanessellaru. Ocitli jsme se v chrámu zasvěceném Rillifanemu Rallathilovi. Celé město bylo v korunách prastarých stromů, všude vládl klid a mír a zeleným příšeřím se neslo tlumené ptačí cvrlikání. Bylo vidět na obrovský strom života uprostřed města, který majestátně přerůstal i ty nejstarší stromy pralesa kolem. Celé město působilo poněkud tiše, vyprázdněně. No, alespoň jsme se nemuseli bát, že by se sem naše tři tisícovky přeživších nevešly.
A pak přišla Ellesime, oděná mocí, prastará arcivíla a potomek snad i samotného Rillifanea Rallathila. Nakonec jsme se dohodli, že nám poskytne dočasné přístřeší. Dozvěděli jsme se od ní, že Saradush je velmi dobře opevněn, ale s malou posádkou. To se změnilo, přišla do něj královna Cyriana se spoustou vojáků. Byli vysláni špehové, ani jeden se nevrátil a ani neohlásil. Všichni suldanessellarští špehové byli přesunuti portály a poté se odmlčeli.
Mezitím se v chrámu objevila Nemera, Allyks a nakonec se zjevil i Sadness v elfí podobě. Královna Ellesime nám dovolila pohybovat se po městě, jen nám bylo zakázáno projít ke Stromu života, dál než za svatyni Seldarin se nesmí. Vydal jsem se s Ilsevelle do svatyně u stromu života a po prosbě u Rillifaneho za semenáček stromu života spadl jeden žalud. Stane se středobodem nového sídla Myth-drannorských. Ještě jsem si všiml, kudy vede průchod ke stromu života. Byl skrytý v jezírku ve svatyni.

Dohodli jsme se, že jej zasadíme přesně ve vílokřížení tak, aby rostl a měl kořeny jak v tomto světě, tak ve vílí divočině. To vše proto, aby jeho ochranná moc a životaschopnost byla větší. Také by bylo dobré získat oběť hodnu zraku Seldarin, aby jej posvětili. Snad velekněz Grůmše ze Sythilliské říše zlobřího mága Sythillise…

Když jsme se vrátili k ostatním, zrovna tam přišel čaroděj Joneleth. Allyks s ním živě diskutovala, Nemera se rozhlížela kolem a Sadness se snažil všechny přesvědčit, že opravdu, ale opravdu ho nemusejí hlídat (stálo kolem něj několik elfů z družiny Skyllina otce, kterým to Allyks dala za úkol – podmínka pro pohyb Sadnesse po Suldanessellaru).
Nakonec jsme se rozhodli, že se do Saradushe vydáme ne portálem, ale radši poletíme. Kdoví, kam by nás to portálem mohlo strhnout, nebo jestli Szass Tam nějak nezaštítil okolí města magií zaměřenou i na portály.
Ještě před odletem nás navštívila královna Ellesime. Řekla, že zná cestu k posvátnému háji, kde se můžeme dozvědět proroctví o nás samých. V dřívějších dobách byl háj někdy otevřený pro všechny, jindy býval uzavřen a vstup do něj zakázán. My jsme do něj našli cestu poměrně brzy. Uprostřed lesa ležely velké kamenné hlavy. Některé byly povalené a jejich temena byla pokryta mechem a lišejníky. Díky Sadnessovi a Allyks jsme zjistili, že posvátný háj nevítá Ilsevelle, Sadnessovu ochranku v podobě Allyksiných eladrinů a Sadnesse samotného. Dál jsme pokračovali jen my tři.
Ochladilo se, vítr zvířil listí na zemi a hájem se rozezvučel dunivý hlas mnoha postav. To hlavy promluvily.

„Soukolí proroctví se pozvolna otáčí,
předpověď Augathry Šílené se stává pravdou,
agenti Szasse Tama přišli,
křižovatky minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Historie se opakuje, ač to smrtelníci nevidí,
Rok Návratu Hvězdochodce se blíží ke svému vrcholu,
Mocnosti se stávají bezmocnými, anihilace se stává Mocností,
je to předpovězeno, je to očekáváno.

Války a krveprolití nejsou v Říších nové,
armády pochodují a města planou, řeky zpěněné jsou krví,
boje jsou však jen zástěrkou, pravý smysl hledejte na počátcích Světa,
červi se chystají nakrmit.

Blíží se bouřka,
již nepromluvíme.“


Zadumaně jsme rozebírali proroctví a chystali se na cestu do Saradushe. Letěli jsme den a půl, když se před námi objevilo obležené město Saradush. Kolem něj se to jen hemžilo nemrtvými, ale co hůř, bylo mezi nimi i několik stovek ohnivých obrů. Saradush byl nezvykle přeplněn, lidé na ulicích nervózní a kolem města byla záhadná bariéra. Nepovedlo se mi předat vzkaz pro Cyrianu, protože Sadness se střemhlav vrhl královské hlídce pod nohy a následně i pod hlavice kopí. Nakonec jsme se všichni snesli na zem.
Zjistili jsme, že ve městě se začaly záhadně objevovat různé bytosti. Zřejmě je ta tajemná bariéra stáhla sem. Dovnitř pustila kohokoliv, ven už nikoho. Také zámek, sídlo Tethyrských králů, byl uzavřen. Před dnem a půl do něj vstoupila nějaká elfí čarodějka a už nevyšla. Sadness se zachmuřil. Nikomu jinému se nepodařilo dovnitř dostat a tak ve městě vládla beznaděj. U zámku jsme zjistili, že je chráněn magickým štítem i ze spodu.
Nemera si vzpomněla díky vzpomínkám předchozích generálů, že město je protkáno pod zemí tunely a že nemrtví se mohou pokusit podkopat, na čemž, jak jsme zjistili, už pracovali.
Vyrazili jsme do místního hostince, kde jsme v záplavě dobrodruhů poznali i našeho starého známého Aarona Tlustého. Bouřlivě nás uvítal a dozvěděli jsme se, že ze spodu je zámek chráněn smrtícím štítem. Snad jen vysoká elfí magie by mohla zajistit vstup dovnitř. Posbírali jsme dobrodruhy ovládající magii a vydali jsme se k zámku.

Po cestě jsme navštívili saradushského knihovníka a dozvěděli jsme se, že celé město je podkopáno tunely, které tu byly dřív, než celé město. Také že pár hodin cesty od města je Baneův chrám.

Před zámkem jsem vytasil meč války a pomocí jeho vysoké elfí magie jsem utvořil průchod dovnitř. Prošli jsme nekrotickým štítem, který nás nepříjemně zasáhl, ale neublížil nám příliš. Ne tak dobře se vedlo ostatním dobrodruhům, tři z nich se zhroutili mrtví k zemi. Aaron ostatní odstrčil a spokojeně vkráčel za námi. Vyrostl v moci od doby, co jsme se viděli naposled.
Uvnitř bylo ticho a zápach smrti. Prošli jsme vstupní halou a před námi byly zamčené dveře. Zápach zesílil. Po otevření jsme uviděli místnost plnou poházených mrtvých a spálených těl. A za dalšími dveřmi už byl trůnní sál.

Na dvou trůnech seděli zhrouceni asi tak dvanáctiletý král Tethyru a královna Cyriana, oba spali nepřirozeným spánkem. V rohu ležela v bezvědomí Miven, učednice Sadnesse a uprostřed sálu stál Delgar v róbě rádce Tethyru. Radostné setkání to ale nebylo. Po krátké rozmluvě jsme zjistili, že to už není náš starý Delgar. Když měl možnost poznat své dřívější já, přijal je celé a nic z původního Delgara nezbylo. Tenhle Delgar jen toužil po moci a přidal se proto zcela ke Zkroucené runě. Nakonec prozradil, že nás má vyprovokovat k souboji, aby vůdci Zkroucené runy viděli, zda nás mají podporovat v boji proti Szassovi Tamovi. Szass Tam se snaží dostat pod Saradush do trosek dávného města Sarukhů (rasa stvořitelů), kde pomocí jakéhosi rituálu se má stát právě nejvyšším z bohů.
A že si také vezmou Nemeru, protože i v ní je částečná esence Havraní královny, aby ho oni předběhli, takový byl jejich záložní plán. Tedy spočívající v usmrcení Nemery s předchozím oddělením údů. Tak jak jsme to už jednou viděli v podání Szasse Tama.

Už když jsme našli tu hromadu mrtvol, byla Allyks hodně zachmuřená, ale když jsme pak za dveřmi spatřili Delgara, její tvář doslova zkameněla.
Věděla, že tohle nesmí nechat být, a jestli se má rozkmotřit s družinou kvůli jejímu bývalému členovi, tak budiž.
Naštěstí pak Delgar začal vést zrádné řeči o tom, jak si tam nechají a vysají Nemeru, což Allyks notně zvedlo náladu - tušila, že teď už proti němu nebude muset stát sama.

Jediné, co Allyks Delgarovi řekla, byl dotaz na to, co si vzal z toho, co mu ukázala selukíra. "Všechno," byla jeho odpověď, na kterou se Allyks jenom ušklíbla.
Žádné slitování.

Celá družina je pro mne rodinou, tahle zrada mě na chvilku vykolejila. Ale pak mi došlo, že Delgar nezradil. Delgar, jak jsem ho znal, zemřel při návratu vzpomínek, tohle byl někdo jiný. Cizinec stojící proti nám.
Rozhořel se boj. Delgar byl v jednu chvíli neviditelný a tak Sadness vyslal vražedné kouzlo, které zasáhlo téměř celou místnost. Včetně Krále a královny, pouze královnu z něj dokázal vyjmout. V tu chvíli se z neviditelného portálu v rohu místnosti ozval hlas: „Tohle se nemá stát, král je pro nás důležitý“ a poryv nekrotické magie se pokusil Sadnesse strhnout do neznáma tak, aby jeho kouzlo nezasáhlo místnost. Jenže Nemera se náhle zjevila u Sadnesse, odstrčila ho pryč a místo na něj se kouzlo kohosi ze Zkroucené runy zaměřilo na ni a ona zmizela (do pekla, jak jsme zjistili později). A Sadnesovo kouzlo tak zasáhlo všechny v místnosti, včetně Delgara, který se opět zviditelnil a mladý král byl mrtev. Z portálu Zkroucené runy se ozvalo:

„Saradush již pro nás není zájmové místo, padne. Také Nemera je již mimo náš dosah a váš zásah tak ohrozil boj proti Szassovi Tamovi. Odcházíme.“

Delgar ležel na zemi a já nad ním stál, napřažený k poslední ráně. Delgar se usmíval, myšlenka na fylakterii ho uklidňovala. Přistoupila ke mě Allyks a s tichým úsměvem se mě zeptala: "Myslíš, že by na něj mohla fungovat kletba Seldarin?" Delgarův úsměv se rychle změnil ve zděšení.
„Opravdu sis myslel, že to skončí touto zkouškou?" Pak jsem mu vypálil do čela cejch Seldarin a a rozsekal ho (doslova) na prach.
Možná jsem cítil bolest, přece jen jsem si stále pamatoval šťastnější časy, kdy Delgar byl naším přítelem. Ale ten původní Delgar, s navrátivšími se vzpomínkami, tím zmítaly stejné ambice, jaké ženou Szasse Tama. To přehnané ambice ho dostali sem, do paláce v Saradushi, jen aby se zde v prach obrátil.
Z portálu pak vypadla jeho rozbitá fylakterie. A tak definitivně zemřel Delgar, náš dřívější společník, Ohněpán a člen Zkroucené runy. Náhle jsme pocítili, jak spadl magický štít kolem zámku.

Vynesl jsem ven probouzející se Cyrianu. Město mělo prolomené hradby a obři s nemrtvými ničili město. Překvapivě nevyhledávali zabíjení lidí. A tak několik mágů pomáhalo pomocí portálů dostat co nejvíce obyvatel pryč.
Sadness se vydal hledat Nemeru do pekla. A my stáli v dobytém městě a přemýšleli, co dál.

Hlavou mi vířily myšlenky:
- Szass Tamovi nemrtví se provrtávají do podzemí, aby se dostali do trosek města Sarukhů. Podle toho, že jsou teď tak v polovině cesty jim to bude trvat tak den a půl, ne méně. Jak je předběhnout? Bylo by dobré překvapit Szasse Tama. Jenže jak???
- Měli bychom se vrátit portálem zpět do Suldanessellaru, třeba by nám tam mohli poradit, jak předběhnout Szasse Tama. Navíc pověstná moc Stromu života… Nemusí se Szass Tam stát nejdříve živým, aby se mohl stát bohem? Úplně mě zamrazilo, když jsem si uvědomil, že nevíme den a půl o tom, co se tam děje. Asi z toho všeho začínám šílet.
- Co ten chrám Baneho? Má nějaký význam?Asi bychom ho stihli prozkoumat. Přece jen, co víme, tak Szass Tam má něco „poblíž“ Saradushe, co když jsou trosky města sarukhů jen zastíracím manévrem, který nás má zdržet? Mohou být „počátky světa“ z proroctví i něčím jiným?
18.6.2015 12:23 - hadrian
Přidán zápis. Snad se bude líbit. Prosím o případné opravy, názory, atd.
19.6.2015 18:04 - Assassin
Skvělý zápis, děkuju.

Píše:
Szass Tamm

Szass Tam
Píše:
Nakonec jsme se rozhodli, že se do Sradushe vydáme ne portálem, ale radši poletíme.

Píše:
A Sadnesovo kouzlo tak zasáhlo všechny v mísnosti, včetně Delgara, který se opět zviditelnil a mladý král byl mrtev.

Píše:
Náhle jsme pocítili, jak spadl magický šít kolem zámku.

Píše:
Vynesl jsem ven probouzející se Cyrianu a před ji pobíhajícím vojákům.
19.6.2015 18:32 - Nerhinn
Díky!

hadrian píše:
Ocitli jsme se v chrámu zasvěceném Rillifanu/emu Rallathilovi

hadrian píše:
prastará arcivíla a potomek snad i samotného Rillifanea Rallathila.

hadrian píše:
Také by bylo dobré získat oběť hodnu zraku Seldarin, aby jej posvětili. Snad velekněz Grůmše ze Sythilliské říše zlobřího mága Sythillise…

Jenom poznamenávám, že Allyks se myšlenka, že začneme novou kapitolu krvavou magií, moc nekoštuje. Nota bene zalití posvátného semenáčku smrdutou orčí krví.
hadrian píše:
Na dvou trůnech seděli zhrouceni asi tak dvanáctiletý král Tethyru a královna Cyriana

hadrian píše:
V rohu ležela v bezvědomí Miven, učednice Sadnesse, a uprostřed sálu stál Delgar v róbě rádce Tethyru. Radostné setkání to ale nebylo. Po krátké rozmluvě jsme zjistili, že to už není náš starý Delgar. Když měl možnost poznat své dřívější já, přijal je celé a nic z Delgara, jak jsme ho znali, nezbylo.

Už když jsme našli tu hromadu mrtvol, byla Allyks hodně zachmuřená, ale když jsme pak za dveřmi spatřili Delgara, její tvář doslova zkameněla. Věděla, že tohle nesmí nechat být, a jestli se má rozkmotřit s družinou kvůli jejímu bývalému členovi, tak budiž.
Naštěstí pak Delgar začal vést zrádné řeči o tom, jak si tam nechají a vysají Nemeru, což Allyks notně zvedlo náladu - tušila, že teď už proti němu nebude muset stát sama.
Jediné, co Delgarovi řekla, byl dotaz na to, co si vzal z toho, co mu ukázala selukíra. "Všechno," byla jeho odpověď, na kterou se Allyks jenom ušklíbla. Žádné slitování.
hadrian píše:
Celá družina je pro mne rodinou, tahle zrada mě na chvilku vykolejila. Ale pak mi došlo, že Delgar nezradil. Delgar, jak jsem ho znal, zemřel při návratu vzpomínek, tohle byl někdo jiný. Cizinec stojící proti nám.

Kdyby tohle řekl Hirkal před Allyks, nejspíš by ho lakonicky opravila, že Delgar, tak, jak jsme ho znali, zradil, když se dobrovolně nechal potlačit svým starým já. Just sayin' :D
hadrian píše:
Delgar chtěl odejít. Tichým hlasem jsem mu řekl: „Opravdu sis myslel, že to skončí touto zkouškou? Že můžeš zrazovat beztrestně? Tvá moudrost tě zradila…“ A pak jsem ho proklel jménem Seldarin kletbou, proti které ho nemohlo zachránit ani jeho pouto s fylakterií a zářícím falchionem jsem rozsekal jeho tělo na kusy.

Já si to pamatuju trochu jinak. Delgar už ležel na zemi a Hirkal nad ním stál, napřažený k poslední ráně. Delgar se usmíval, z Hirkala přímo prýštěla frustrace nad tím, že ho poslední ranou akorát pošle zpět k jeho fylakterii. Když tu k němu přistoupila Skylla a s nevinným výrazem se ho zeptala: "Myslíš, že by na něj mohla fungovat kletba Seldarin?" Delgarův úsměv se rychle změnil ve zděšení, když mu Hirkal s bolestí ve tváři vypálil do čela cejch a rozsekal ho (doslova) na prach.
Píše:
Vynesl jsem ven probouzející se Cyrianu a před ji pobíhajícím vojákům.

No, jestli jsi to udělal, tak navzdory výslovnému přání Skylly, která ji chtěla vzít do Suldanesselaru a použít jako páku proti lidem. Dokonce mám pocit, že jsme ji předali jednomu z (dříve) Phorcysových (nyní mých) mužů, aby ji tam vzali, k Ellesime.
Píše:
A my stáli v dobytém městě a přemýšleli, co dál.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.062452077865601 secREMOTE_IP: 18.220.137.93