Dukolm
26.9.2014 20:27
Nocipád
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
20.1.2019 21:45 - sirien
Teď když jsou SRD na spadnutí se podělím i o další můj krásný sen, nejspíš ještě šílenější. Stranou SRD by bylo úžasné mít univerzální technologii filtrovací knihovny "položek".

Jednotlivé knihovny by měly vlastní nastavení atributů položek, které by obsahovaly, ale obecně by všechny fungovaly stejně. Takže bysme měli např. knihovnu:

fateTRIKY.d20.cz, jejíž položky by byly všechny existující triky napříč Fate příručkami a která by vedla atributy jako "zdroj" "dovednosti" "přístup" atp.

DnD5KOUZLA.d20.cz, jejíž položky by byly všechna přeložená kouzla napříč DnD 5e příručkami a která by vedla atributy jako "zdroj" "úroveň kouzla", "povolání", "komponenty" atp. (dost možná třeba i "damage" nebo "effect" s TLDR popisem?)

DnD5eVYVOLÁNÍ s přehledem Eldritch invocations

DnD5eMONSTRA s přehledem všech monster a atributy jako "typ", "CR", atp.

Jednotlivé atributy by sloužily pro samotné filtrování (OR logikou uvnitř skupiny, AND logikou mezi skupinami - nejspíš?) a zároveň by se rovnou vypisovaly ve sloupcích po vylistování výsledků...

(a je mi jasné kam mi teď Dukolm řekne, že si mám tuhle fantazii narvat :D )
7.3.2019 12:13 - sirien
odtud
ShadoWWW píše:
Admini Kostky: Pathfinder 2 by si zasloužil vlastní tag.

Tohle teď na Sunrise není technicky moc snadno proveditelné, takže se to nestane, takže to posílám sem do diskuse o Nightfall.

- proč? Za mě určitě ne. Existují mnohé jiné hry, které jsou mnohem rozšířenější a zaběhlejší a které tu žádný vlastní tag nemají (např. GURPS, Exalted... vlastně vcelku většina co tak koukám), prostě protože se nám nevyplatí - tagy udělujeme podle obsahu k roztřídění aby co nejvíc usnadňovaly filtrování napříč obsahem, ne podle systematické logiky která by byla od kvantity obsahu oddělená.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10341501235962 secREMOTE_IP: 3.91.79.74