sirien
18.8.2015 15:19
10. výročí d20 na Dálavě, 16.-18.10. 2015
Nejsem si jistý, kolik lidí to zaregistrovalo, nicméně Kostka koncem léta a začátkem podzimu (přesné datum se ztratilo kdesi v pradávných kronikách) oslaví 10 let své existence.

Protože bude i letos podzimní sraz, tak bychom to tam mohli patřičně oslavit :)

Sraz bude, jako obvykle na podzim, v Jižních Čechách na Dálavě poblíž Kaplice (všechny relevantní informace v odkazu).


Abychom se trochu vrátili ke kořenům (vzpomínáte na ten první sraz vůbec? (správně, já ne, byl jsem tenkrát místo toho na FFS)), tak bychom to asi pojali víc herně, než posledně - tj. kdokoliv kdo je ochoten nabídnout nějaké to hraní ať tak učiní.

Zároveň si dovolím náš sraz trochu rozšířit a rád bych pozval i naše sousedy z RPG Fóra (ostatně ten první sraz - a i několik dalších - byly tehdy právě srazem RPG Fóra - a jen tak mimochodem, letos to bude 10. podzimní sraz od doby toho prvního v roce 2006), popř. i lidi z GC a dalších podobných míst... prostě především lidi správně RPG / geekovitého ražení s případně RPG / geekovitým doprovodem :) .

Téma na RPG Fóru


Finální účast:
  1. Sathel
  2. Sirien
  3. Cemi
  4. Kryštof
  5. Michal
  6. Martin
  7. Nachtrose
  8. Pjotr
  9. Dominik (Iridin)
  10. Demonica
  11. Ilgir
  12. Treven
  13. Jerson
  14. Tomáš
  15. Julča
  16. Sparkle
  17. Gurney
  18. captain66
  19. Filip
  20. Žížalka
  21. Naoki
  22. Lukáš
  23. Kuba
  24. Kerigen
.
16.10.2015 09:35 - Gurney
Sparkle: Díky, zaplatím to tedy na místě.
16.10.2015 10:33 - Naoki
Tak vypadá to že nakonec nedorazí Kin, ale dorazím já + 2
16.10.2015 16:36 - Jerson
Nevím čím to je, ale lidé z RPGF se jeden po druhém odhlašují, takže to možná bude obvyklý sraz na Dálavě.
Jen bych tentokrát uvítal seznam nabízených RPG :-)
18.10.2015 18:12 - Jerson
Tak já bych řekl, že dobré, ne? Sice nás bylo výrazně méně, než se hlásilo, ale já byl spokojen :-)
18.10.2015 20:40 - Naoki
výrazně méně, krátký, málo nabízených RPG, ale jsem rád že jsem jel :) bavil jsem se
18.10.2015 21:31 - Demonica
Já jsem si víkend moc užila, díky všem.
18.10.2015 22:27 - Nachtrose
Mne se libilo. Sice jsem se na zadny RPG nedostal, ale viken jsem si uzil. Videl jsem zase lidi, ktere mam rad, spoznal lidi nove a taky si "oprasil" lidi, ktere jsem uz dele nevidel. Jedine negativum toho srazu bylo, ze byl tak kratky :-(
19.10.2015 11:59 - Jerson
Poté co jsem na posledních srazech byl v řádu hodin jsem spokojený i s délkou :-)
Fotky sem hodím, až dám dohromady počítač, včera mi přestal fungovat.
19.10.2015 12:26 - Gurney
Tak musím říct, že zrovna tenhle sraz byl docela náročný a cesta zpět po dvou hodinách spánku docela stála za to. Ale taky byl neskutečně zábavný.

Co se RPGček týká, já ani nestihl co jsem chtěl (moc se omluvám hráčům CPHčka že na mě čekali když jsem potom nehrál, ale jednak jsem nějak přestal koukat na čas a jednak jsem si myslel, že celou dobu čekají na chatku ... poučení pro příště - nedělat si iluze o tom, že dávat dvě cca sedmihodinový hry denně je reálný) a jsem si jistý, že jsem před hraním SW probíhal chatu a ptal se jestli se najde ještě jeden člověk co by si chtěl zahrát. Pak tam někdo měl ten Shadow of the Demon Lord a chtěl to vyzkoušet, ale nazaregistroval jsem jak to dopadlo. Jerson má pravdu v tom, že bychom si (napříště) měli udělat seznam nabízených rpgček, protože že si někdo nezahrál rpg (a chtěl) bych dával spíš na vrub dost živelné organizaci než že by ta rpg nebyla (ono taky pár posledních srazů se hrálo v průměru tak jedno rpg, tak nebyla potřeba). Přičemž kdo o něco bude stát může si tady na Kostce rovnou zamluvit místo... zkusím ten seznam udělat před příští Dálavou.

J a děkuji Sparkle za dovoz battlematu.
19.10.2015 12:40 - Gurney
Nemáme všeobecnou srazovou diskuzi, tak sem hodím ještě jednu věc co mě napadla cestou domů a snad se na to nezapomene - co takhle udělat příští sraz takovou velice zjednodušenou variaci na Gameconový Klub dobrodruhů? V podstatě nic složitého, jen stačí aby se aspoň dva ke GMování ochotní jedinci shodli na tom, že svoje hry odehrají ve stejném světě a budou se týkat stejného konfliktu (tj Republika a Sithové bojují o X, Hunteři se snaží zlikvidovat organizaci Y, ...) a na konci si spolu sedli a nad skleničkou probrali co se v jejich hrách událo (což se stejně děje), přičemž prodiskutují a následně vyhlásí jak na základě toho co se v které skupině odehrálo dopadl ten velký konflikt, který se obou her týkal.

Kdyby byl zájem, tak se hlásím jako jeden z GMů.
19.10.2015 13:12 - Nachtrose
Gurney: ja to spis konstatoval, nez si stezoval. Ja vetsinu soboty zabil draftem MtG, aniz bych popredu tusil, kolik to vlastne zabere casu :-) A mam pocit, ze ze Shadow of the Demon Lord nakonec nejak seslo.
19.10.2015 13:48 - captain66
SoDL se nakonec nehral, protoze se perspektivni hraci nemohli rozhodnout mezi mou a Trevenovou hrou a ja se rozhodl pri cekani podivat na chvili na Gurneyho Star Warsy. Kdyz jsem se po vic jak pulhodine (nemohl jsem prece odejit v pulce souboje mezi Jedii a zbytkem posadky), tak uz hrali s Trevenem :)

Jinak jsem pro co se seznamu nabizenych rpgcek tyce.
19.10.2015 13:53 - Nachtrose
Captain: na nekterem pristim srazu bych si SotDL ale temer urcite zkusil.
19.10.2015 16:31 - Kerrigan
Hádanka:
Jak obyčajný pilot-voják na lvl 1 zabije dvoch rytierov Jedi a jedného sexuálneho otroka?
19.10.2015 16:50 - Vojtěch
Dobře hozený granát a pár failů na všímání?
19.10.2015 16:53 - Naoki
nope
hint: připoutejte se
19.10.2015 17:36 - sirien
Pomalu doregenerovávám :D

Sraz byl super. Krátký, ale velmi hezký...

________________________

Pár organizačních poznámek na příště:

- když nevychází svátek, můžeme nahodit možnost vzít to stejně na 4 dny (dost lidí zmínilo, že by si vzalo dovolenou), ale je potřeba to asi potvrzovat včas (aby si někdo nevzal dovolenou zbytečně)

- na jaro jsem tiše počítal s Merlinem a Moravou, ale Naoki nahodil možnost udělat sraz i v Plzni. Asi valid option? Možná by měli říct zejm. lidé z východu (Morava, Slovensko) jak smysluplně to je pro ně dostupné.
________________________



Jsem rád, že se i přes krátkou dobu srazu (jen 3 dny, tj. příjezd, sobota, odjezd) hrály RPGčka.

Moc mě potěšilo, jak jsme prozměnu zvládli umírnit grilovací orgie. Jídlo bylo dobré, ale hezky neobtěžující - udělalo se, snědlo a nikde neopruzovalo do ostatního dění.

Nabídnout RPGčka dopředu - jo, chtělo by, tentokrát to nějak nevyšlo. U mě zapůsobilo to jak to bylo jen na 3 dny, nějak jsem neměl moc jasno v tom co budu chtít hrát protože mi bylo jasné že dám tak jednu hru, takže... Je zjevné, že zájem o Star Wars přetrvává. Skoro mě to motivuje dodělat revizi těch Star Wars STs pravidel co jsem tu kdysi sepsal a udělat nějaké hraní v nich příště :)



Kerrigan: já nebudu podvádět, protože odpověď znám, nicméně byli to padawani, ne rytíři... troufnu si tvrdit, že na full power Jediho by ten trýček fungoval o dost hůř. A u nějakého badass Jediho by Tě to ještě mohlo dost bolet.

(hint: termal detonator je samozřejmě validní možnost, ale v tomto případě nikoliv správná odpověď)
19.10.2015 17:56 - Nachtrose
@Sraz v Plzni: co jsem se dival na cestovni poradky pripadne na odhad na g-maps, melo by tam bytvrychlejsi cesta nez na Dalavu, takze minimale za sebe s tim problem nemam.

Pruzkum zajmu a ochoty prijet by byl rozhodne vhodny. Hlasi se dobrovolnici? ;-)
19.10.2015 18:33 - Sparkle
Díky za sraz, bylo to fajn.

Na problém s délkou MtG draftu jsem nebyla připravená, protože přihlášeni tu na fóru jsme byli 3 zájemci. Pro příště už vím a nastuduju si, jak se ručně páruje švýcarák, aby mohly být vždy jen 3 nebo 4 kola bez ohledu na počet hráčů.

Shadow of the Demon lord jsme se předběžně domlouvali s Captainem, že by se udělal aspoň v prosinci na RPG Day. Ale potvrdit to musí on.
19.10.2015 21:16 - ilgir
Jo, bylo to parádní. Pár fotek mám zde: http://ilgir.rajce.idnes.cz/Dalava_10_2015/

Užil jsem si MtG Draft (víc než jsem čekal :-), deskovky (díky dobrovolníkům za playtest prototypu) i nekorektní karty.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07727313041687 secREMOTE_IP: 52.14.22.250