sirien
18.8.2015 15:19
10. výročí d20 na Dálavě, 16.-18.10. 2015
Nejsem si jistý, kolik lidí to zaregistrovalo, nicméně Kostka koncem léta a začátkem podzimu (přesné datum se ztratilo kdesi v pradávných kronikách) oslaví 10 let své existence.

Protože bude i letos podzimní sraz, tak bychom to tam mohli patřičně oslavit :)

Sraz bude, jako obvykle na podzim, v Jižních Čechách na Dálavě poblíž Kaplice (všechny relevantní informace v odkazu).


Abychom se trochu vrátili ke kořenům (vzpomínáte na ten první sraz vůbec? (správně, já ne, byl jsem tenkrát místo toho na FFS)), tak bychom to asi pojali víc herně, než posledně - tj. kdokoliv kdo je ochoten nabídnout nějaké to hraní ať tak učiní.

Zároveň si dovolím náš sraz trochu rozšířit a rád bych pozval i naše sousedy z RPG Fóra (ostatně ten první sraz - a i několik dalších - byly tehdy právě srazem RPG Fóra - a jen tak mimochodem, letos to bude 10. podzimní sraz od doby toho prvního v roce 2006), popř. i lidi z GC a dalších podobných míst... prostě především lidi správně RPG / geekovitého ražení s případně RPG / geekovitým doprovodem :) .

Téma na RPG Fóru


Finální účast:
  1. Sathel
  2. Sirien
  3. Cemi
  4. Kryštof
  5. Michal
  6. Martin
  7. Nachtrose
  8. Pjotr
  9. Dominik (Iridin)
  10. Demonica
  11. Ilgir
  12. Treven
  13. Jerson
  14. Tomáš
  15. Julča
  16. Sparkle
  17. Gurney
  18. captain66
  19. Filip
  20. Žížalka
  21. Naoki
  22. Lukáš
  23. Kuba
  24. Kerigen
.
19.10.2015 22:21 - sirien
Smějící fotka:



Serious business:



:)
19.10.2015 23:59 - Malabar
Sraz v Plzni super napad :) Alespon za mě a Kina (a nase grupy). Jestli se na příští sraz dostanu, tak bych Shadow of the Demon lord taky rad zkusil.
20.10.2015 08:17 - Nachtrose
Naoki: bylo by nejaké bližší info ohledně té navrhované plzeňské lokality?
20.10.2015 08:38 - Naoki
Lokalitu nabízel lukáš, zkusím se poptat (případně bychom určitě našli jiné alternativy)
20.10.2015 08:50 - Nachtrose
Tak se poptej, at pak lidi muzou ucinit informovane rozhodnuti.
20.10.2015 09:44 - Jerson
Gurney píše:
nedělat si iluze o tom, že dávat dvě cca sedmihodinový hry denně je reálný

Taky jsem rád, že jsem nakonec pro kluky nevedl Omegu, kterou chtěli, protože bych Firefly už taky nedával.

Musím říct, že se mi dost líbil Samurajův meč - na karty jednodušší než Bang, na taktiku o dost lepší.

Gurney píše:
co takhle udělat příští sraz takovou velice zjednodušenou variaci na Gameconový Klub dobrodruhů?

Máš namysli něco jako multikampaň?

Ještě jedna věc nakonec - po dvou minulých Dálavách, na kterých jsem byl jen pár hodin jsem si všiml, že všude začalo zbývat použité nádobí - lidé vstanou od stolu a všechno tam nechají, ba co hůř, ani se nevrátí, aby uklidili. (nevím, zda se to jednou nestalo i mně, pokud jo, tím hůře). Příště by bylo dobré tohle nějak eliminovat.
20.10.2015 10:31 - Babaj
myslis rovnou postrilet jedliky jeste pred dojedenim posledniho sousta?:-)
20.10.2015 11:23 - Naoki
btw, sirien, nechceš k těm fotkám dodat popisky? abys za 10 let zase nemusel horko těžko vzpomínat jak se jmenují ti co tam byli :D
20.10.2015 12:14 - Gurney
SW jsou super vždycky... za mě tentokrát zabodoval hlavně jedijský koutek a jak moc byl ochoten vyhrotit vzájemné konflikty :) především Žížalina jedijka byla naprostým ztělesněním hlášky, že cesta na Dark Side je dlážděna (jakž-takž) dobrými úmysly :)

sirien: to je zas jednou hrozná parta geeků...

Jerson píše:
Máš namysli něco jako multikampaň?

Spíš takový multioneshot, kde konečný výsledek nějakého většího konfliktu v pozadí celé hry bude dán akcemi více skupin namísto jedné. Ani by to nebylo moc práce navíc (oproti obvyklé přípravě a odehrání nějaké hry na srazu), stačilo by se před samotným srazem domluvit na tom, jaký má být ten velký konflikt a hrubě co z něj chce který GM ve své hře řešit a následně po odehrání obou her se domluvit, jak to tedy dopadlo (což by mohlo být velmi zábavné samo o sobě). Ani není potřeba, aby ty hry probíhaly ve stejném systému.

Jerson píše:
Ještě jedna věc nakonec - po dvou minulých Dálavách, na kterých jsem byl jen pár hodin jsem si všiml, že všude začalo zbývat použité nádobí - lidé vstanou od stolu a všechno tam nechají, ba co hůř, ani se nevrátí, aby uklidili. (nevím, zda se to jednou nestalo i mně, pokud jo, tím hůře). Příště by bylo dobré tohle nějak eliminovat.

Jo, to je hodně dobrá připomínka. Sám jsem vinnen asi dvěma prázdnými skleničkami :(
20.10.2015 13:05 - Demonica
Magic jsem si užila, delší doba hraní mi vůbec nevadila. A důležitější pro mě bylo, že jsem si zahrála se všema.

Firefly bylo super :)

Srazu v Plzni se nebráním a jak psal Nachtrose, na vzdálenost to bude podobný a dopravou nejspíš i dostupnější.
20.10.2015 13:11 - Gurney
Jinak sraz v Plzni je pro mě taky OK, dle stupně rozkopání D1 (ok, nebudu si zas dělat iluze...) by to dokonce mohla být rychlejší cesta než na Dálavu (a určitě kratší než na tuhle Dálavu)
20.10.2015 13:57 - Nachtrose
Magic byl cool. Zajímavé bylo porovnávat jednotlivé decky. Jediný, co mě opravdu nepěkně vymetl, tak byl Michal. To byl opravdu blitzkrieg :-)

Nemáte náhodou ještě někdo výsledkovou tabulku jednotlivých zápasů?
20.10.2015 14:07 - Jerson
Nemůžu si pomoct, ale ve finálním seznamu lidí tři lidé chybí (a zrovna ti, na jejichž jména si nemůžu vzpomenout)

Gurney píše:
Spíš takový multioneshot, kde konečný výsledek nějakého většího konfliktu v pozadí celé hry bude dán akcemi více skupin namísto jedné. Ani by to nebylo moc práce navíc (oproti obvyklé přípravě a odehrání nějaké hry na srazu), stačilo by se před samotným srazem domluvit na tom, jaký má být ten velký konflikt a hrubě co z něj chce který GM ve své hře řešit a následně po odehrání obou her se domluvit, jak to tedy dopadlo (což by mohlo být velmi zábavné samo o sobě). Ani není potřeba, aby ty hry probíhaly ve stejném systému.

Škoda, u jsem myslel, že bych ti na to vnutil Omegu :-) Ale nebylo by to špatné, šel bych do takové akce jako hráč (protože nepočítám, že by někdo chtěl takovou hru hrát v předválečném světě).

Btw. na nějaké příští Dálavě bych opět rád uspořádal Larp na motivy filmu Věc, tedy "je mezi námi emzák, kterého nelze snadno odhalit a může všechny zabít". Jen oproti minulé hře před mnoha lety bych chtěl použít lepší pravidla, která by lidem dala rozumnou šanci, místo airsoftek použít Nerfky (co si kdo přiveze, to bude mít - obyčejné pistole na jednu ránu jsou fakt levné a dají se pořídit i různě rotující kousky), ale hlavně bych chtěl, aby o nejvíc lidí mělo minikameru, případně natáčelo na mobil v kapse, aby se z těchto záběrů dal složit relativně autentický film.

První film byl super, i když místy trochu strojený, ale hlavně v minulé hře byla řada situací s fakt skvěle ztvárněnými charaktery (ani nemůžu říct zahranými, to nebylo hrané, spíše to bylo jako opravdové). Některé scény byly natočené, ale řada dalších ne a film by se z toho skládal jen těžko. Takže bych tenhle nedostatek rád napravil.

Kdo by do něčeho takového šel?
20.10.2015 14:13 - Naoki
chybí Kuba a Lukáš (ty moje +2 z plzně)
20.10.2015 14:14 - Nachtrose
Myslím, že to byli všechno kluci od Naokiho z Plzně. Lukáš, Kuba(?) a ...???
20.10.2015 14:18 - Nachtrose
Ještě si nevím vzpomenout na toho zrzavýho kluka ( nejak jsme se u her nesešli ) a v soupisu taky chybí Kerrigan ( moje +1 ) na fotce mezi Kubou a Michalem.
20.10.2015 14:30 - sirien
Jo, seznam sem editoval někdy pozdě v noci, chybí tam ve skutečnosti 4 lidi (bylo nás 25)


Naoki: Radši to přenechám někomu kdo je v editování fotek zdatnější než já (tj. dělal to aspoň někdy :D )
20.10.2015 16:23 - Malabar
Jerson: Tvůj Věc larp vypadá zajímavě. Už před lety jsem si vyhlídnul članek zde na kostce a říkal si, že bych to někdy rád zkusil, popř. zorganozival.

Pokud bych tedy mohl na termín dorazit, tak bych do toho šel.
20.10.2015 19:51 - captain66
Bylo to fajn, hodne jsem si to uzil, i kdyz jsem se k hrani rpg vlastni vinou moc nedostal. Cards against humanity je uzasna vec, kterou musim nekde sehnat.

O opengamingu SotDL jsem se bavil se Sparkle, pokud se nic nestane, tak bych ho vedl na RPG Day (davam tomu ted cca 90%, najisto bych to potvrdil tak tyden dva pred, zrovna dnesk jsem se dovedel, ze muj plan na tenhle vikend pada, takze jsem v tomhle ohledu trochu opatrnejsi).

Co se Plzne tyce, tak jsem jasne pro, mam to blizko jak z Prahy, tak z domova. A Jersonuv Larp vypada hodne chutne.
20.10.2015 23:33 - kin
Je mi líto že jsem nejel (blbá nemoc).
Jinak sraz v Plzni by mi asi vůbec nevadil :D
A jersone, já si stejně nějakou NERFku plánuji koupit, kámoši taky, takže bych mohl mít i teoreticky nějaké na půjčení do příštího srazu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086222887039185 secREMOTE_IP: 3.142.12.240