Kultura

Gurney
18.1.2015 22:34
Kterým RPG by sedla konverze do páté edice D&D ?
Konečně si čtu PHB k páté edici a byť se mi zatím docela líbí, jsou hry, které bych viděl postavené na výborném 5e základu ještě radši než klasické D&D. Máte i vy svoje favority, kterým by "update do páté edice" prospěl?
Autorská citace #1
18.1.2015 22:56 - ShadoWWW
DrD! ;-) Ale taky třeba Star Wars by na tom nemusely být špatné, i když Star Wars Saga Edtion je klasika.
Autorská citace #2
19.1.2015 00:04 - Gurney
Za mě jsou to především:

Star Wars Saga Edition
...aneb hra, o které spousta fanoušků tvrdí, že takhle měla vypadat 4e a jedna z nejvychytanějších a nejuhlazenějších inkarnací d20 systému. A 5e matematika by SWSE víc přiblížila filmům, kde se i farmářský synek ze zapadlé planety může postavit sithskému lordovi a výměnou za pár nicotných & nevýznamných bodíků Temné strany dostane Advantage na těch pár hodů co potřebuje, aby ho ROZSEKAL NA KUSY! ...tedy vlastně zachránil galaxii ... můj mladý padawane...

Conan RPG
D20 rpg od Mongoose publishing. Upřímně, mám trochu obavy že dnes by se dočkalo strašlivé vlny internetové nenávisti, ať už za holky nahoře bez v grafice nebo za povolání Temptress (svůdkyně), které samozřejmě staví ženy do špatného světla (a ani nezkoušejte upozorňovat na to, že i mužská postava si může vzít tohle povolání - svádět ženy a ještě za to dostávat mechanické výhody je obzvlášť odporné). Bez ohledu na to, Conan si zaslouží království, holku, meč s fénixem a především víc než 6. úroveň, přitom by ale měl pořád být smrtelníkem a ne polobohem, kterým ho dělá hra postavená na třetí edici D&D.

Warheart (dříve Warheart d20)
A je to venku. Toužili jste někdy po trochu jiném D&D, kde životy stoupají po úrovních jen velmi neochotně, místo k poměrně štědrým třem záchranám se po jejich vyčerpání dostat do říše kritických zranění (která obsahuje vše od zpřerážených kostí až po minihru "čí useknutá hlava doletí nejdál?!") a před bojem s drakem přemýšlet, jestli vůbec stojí za to se omezovat těžkou zbrojí, která vám stejně nepomůže proti... ehm, let me do this again... přemýšlet, jak daleko zdrhnout, protože jste možná hrdinové, ale ne idioti, aby jste bojovali s gigantickým monstrem, které z vás bez problémů udělá mastný flek? Warheart si vaše přání bere k srdci, deset let po opuštění od dalšího vývoje by si ale zasloužil update do podstatně modernější, pravidly méně sešněrované podoby.
Autorská citace #3
19.1.2015 02:55 - ShadoWWW
Conan - na toho jsem úplně zapomněl! Toho bych taky rád.
Autorská citace #4
19.1.2015 10:29 - York
Gurney píše:
svádět ženy a ještě za to dostávat mechanické výhody je obzvlášť odporné


Proč?
Autorská citace #5
19.1.2015 14:10 - Gurney
ShadoWWW píše:
Conan - na toho jsem úplně zapomněl! Toho bych taky rád.

No teď když jsem přečetl pár věcí o tom, jak je myšlená bounded accuracy * přemýšlím o tom, jak by fungoval třeba ten Conan, kdyby se věci jako základní útočný bonus, záchrany a další věci z originální hry nahradily zdatnostním (proficiency) bonusem z D&D 5e. Ne že bych čekal, že se tím vyřeší veškeré problémy (a počítám s tím, že to někde naopak vyrobí nové) nebo že se z toho mávnutím kouzelného proutku stane Conan 5e, ale imho by to byl by zajímavý experiment hodný otestování. Minimálně by tím i malé bonusy a postihy (často reprezentující docela zajímavé věci, jako fungování magie v Hyborii a podobně) mohly začít hrát nějakou roli, místo aby je postavy od určité úrovně začaly ignorovat.

* Kdo to nesledujete - v podstatě jádrem celé věci je, že rozsah bonusů za to že se postavě zvedá úroveň je +2 až +6 (nebo vyjímečně polovina nebo dvojnásobek hodnoty pro danou úroveň a + občas nějaké věci z povolání nebo magických předmětů). Oproti tomu v třetí edici D&D to bylo +0 až +20 (v praxi ještě víc, protože oblíbenou součástí D&D 3e je minihra "kdo dokáže nastřádat co nejvíc bonusů z obskurních odborností"); o čvrté edici se nemá smysl bavit, protože ta funguje jako neprůhledná černá krabice i pro velkou část lidí, co pro ni psali oficiální věci.

York píše:
Proč?

Protože v mém původním postu se nachází ironie přecházející do lehkého sarkasmu.
Autorská citace #6
19.1.2015 14:49 - York
Gurney píše:
Protože v mém původním postu se nachází ironie přecházející do lehkého sarkasmu.


Aha, tak to pak jo ;-)
Autorská citace #7
19.1.2015 22:01 - chrochta
Jo, Conanovi by resurrection rozhodně prospělo.
Autorská citace #8
25.1.2015 17:29 - Gurney
Jen tak mimochodem, jak to dopadlo s Open Gaming License pro D&D 5e? Prijde mi ze WotC o ni moc nestoji, ale nechtej se o tom sirit nahlas, aby proti sobe nepostvali komunitu.
Autorská citace #9
30.1.2015 08:24 - ShadoWWW
R&D D&D o ni stojí, ale Hasbro o ni nestojí a nestojí o ni ani firmy, co prodávají licencované produkty. Ale nějaká forma otevřené licence nejspíš bude, protože v konkurenci PF, 13th Age a ostatních si Wizardi nemohou dovolit nic jiného.

Očekává se, že ji zveřejní někdy v průběhu tohoto roku, nejspíš na GenConu.
Autorská citace #10
30.1.2015 12:31 - Gurney
Tak to sem zvědav jak to vyřeší aby se Hasbro nažralo a Wizardi zůstali celí. A hlavně jestli to opravdu bude OGL, která umožní (resp. na které bude stát za to) něco zajímavého vydat - ty produkty menších vydavatelství jsou kolikrát zajímavější než věci od samotných wizardů.
Autorská citace #11
30.1.2015 13:16 - sirien
ShadoWWW píše:
si Wizardi nemohou dovolit nic jiného.

A k čemu je šestnáctiletý dcerušce dobrý vědět, že si s timhle klukem klidně může dovolit jít až do jeho ložnice a že je to pro ní v tom maloměstě kde musí žít asi i jediná schůdná volba, když si její fašistická puritánská maminka myslí, že to je mizernej liberál bez budoucnosti?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15861582756042 secREMOTE_IP: 3.226.72.118