Censijská vražda

Dobrodružství pro začínající postavy, opatřené staty pro použití s D&D 5e.
Napsal asdfasdf

Níže naleznete dobrodružství, které jsem nazval Censijskou vraždou, i když bych ho mohl jmenovat Vraždou v Merfoldu, dle názvu originálu, který jsem překládal. Proč jsem přikročil k této záměně? Inu, důvodů je více.


Prvním je to, že dobrodružství nemělo žádný způsob jak by se o něm hráči, resp. jejich postavy mohly dozvědět. Prostě zde je vražda, zde jsou podezdřelí, vyřešte to a dostanete pár zlatek od radnice. Navíc to ani moc nedává smysl, protože podle původního textu má Melford vlastní policejní síly, které by měly být schopné případ vyřešit, nebo ne? Koneckonců k čemu jinak mít policejní oddíl, který je mimochodem na malé vsi, kterou má Melford být, stejně nepravděpodobný, jako zlatnictví, které se tu mělo nacházet též. A tak se dostala ke slovu moje fantasie, která zredukovala policejní oddíl na jednoho biřice, zlatníka nahradila statkářem, kloboučnici kořenářkou a tak všelijak upravovala vesnici na vesnici a stejně tak vytvořila důvod proč by hráčům někdo měl svěřit vyšetřování vraždy -- biřicovi se nechce oběhávat podezdřelé a tak to nechá na partě dobrodruhů, která pro trochu zlata je schopná všeho, dokonce i práce.


Druhým důvodem je to, že Vražda v Melfordu je druhým dobrodružstvím v trilogii dobrodružství, které se odehrávají v Melfordu a okolí a jsou tu na ně odkazy, nemluvě o sub-dobrodružství, zahrnujícím válku mezi orčími kmeny. Toto jsem vypustil.


Třetím důvodem, a jediný asi plně ospravedltitelný byla potřeba nových tabulek pro nová monstra, jelikož Vražda v Melfordu byla napsaná pro ADnD někdy kolem roku 2003.


Suma sumárum, z původního dobrodružství zde zůstala beze změn hádanka samotná (výpovědi jednotlivých podezdřelých z nichž je nutné určit kdo je vrah), fluff a názvy k novým potvorám a předmětům a pasáž se stíháním vraha. Zbytek jsem různě upravoval, či přeuspořádával dle svého nejlepšího svědomí a vědomí (příkladem budiž přesunutí pomluv, které postava zná a informací, které řekne, jen za určitých okolností do rámečku "na co si postava ještě vzpomene" z původní rozházenosti po více oddílech.), takže to, co nyní najdete je, troufám si říct, více mé dílo, než dílo Stuarta Marshalla, který před lety napsal Melfordskou vraždu. A to je důvodem, proč se z Melfordu stala Censia. Snad se vám bude líbit.


censijska_vrazda.pdf - 439 kB


Napsal asdfasdf 02.03.2017
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 93 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19369101524353 secREMOTE_IP: 54.204.199.76