Volná diskuze

Sparkle
8.9.2015 11:47
RPG Day 2015 Praha
12. 12. 2015.
Klub Mephit, Arbesovo náměstí, Praha 5 Smíchov. www.mephit.cz
Začátek ve 12:30.
Vstup zdarma.
Akce je vhodná pro hráče věku 14+.

Počet míst je omezený. Přihlašujte se na akci buďto do tohoto diskusního vlákna nebo na email: martina.magdova@mephit.cz
Napište, pokud si chcete zároveň zarezervovat místo na některou z těchto her:

Dungeon World
GM: Pardgalen
Popis:
Hráči: Quentin

Savage Worlds
GM: Peťo Ducai
Popis: zombíkárna ve stylu Walking Dead
Hráči: Zob +1,

Shadow of the Demon Lord
GM: Captain66
Popis: temná hororová fantasy. Mix Warhammeru a D&D.
Hráči: Nachtrose, Demonica, Karotka, Mildar,

Star Wars ve Storyteller systému
GM: Sirien
Popis: tadiční SW příběh zasazený kamsi do old republic, obsahuje všechny nutné ingredience, viz tento post
Hráči: Hunter, Naoki, Winnie +1, York

Shadows of Esteren
GM: Vojtěch
Popis: Středověká fantasy s prvky gothic a hrůz.
Hráči: Pardgalen, Martin P.


Přijdou a nevědí, co budou hrát: Kin, Daniel, Tomáš P., Karel F., Klojstr +2, Zuzana K.,
Autorská citace #41
26.10.2015 14:44 - Vojtěch
Tak nemusím NUTNĚ něco vyprávět, pokud se lidi rozprchnou mezi stávající.
Autorská citace #42
26.10.2015 14:57 - York
Moje nabídka, zdá se, nikoho nezaujala a popravdě bych se toho beztak spíš bál, než že bych po tom toužil, takže možná dobře že tak ;-)

Ještě teda pro úplnost zopakuju defaultní možnost: Pokud byste si rádi zahráli něco netradičního bez přípravy, a může to být prakticky cokoliv, pokud o tom aspoň trochu něco víte, jsem k dispozici na moderování/vypravěčování.

edit: Řeknu to ještě více obchodně: Pokud jste někdy zatoužili zahrát si v nějakém netypickém settingu a nemohli jste na to najít vypravěče a spoluhráče, máte teď jedinečnou příležitost ;)
Autorská citace #43
26.10.2015 15:13 - Sparkle
Vojtěch píše:
Tak nemusím NUTNĚ něco vyprávět, pokud se lidi rozprchnou mezi stávající.


Můžem to zkusit nejdřív vypsat na 4 skupiny a pak se uvidí. Ale letos očekávám větší účast, kvůli té komunitě co se vytvořila na těch středečních DnD Encounters.
Autorská citace #44
26.10.2015 15:34 - Vojtěch
Na Shadows asi nebude dost lidí, co?
Autorská citace #45
26.10.2015 15:37 - Sparkle
Já se pozeptám v krámě. Podle mě by do toho estereny krásně zapadaly.
Autorská citace #46
26.10.2015 15:39 - Nachtrose
Zatím Demonica a nejspíš já ( pokud teda klapne výlet jako takový ). Hodne mě lákají i Sirienove SW, ale vycházím z toho, že na ty bude velká šance se dostat i na některém srazu.
Autorská citace #47
26.10.2015 15:41 - Nachtrose
Ehmmm... aha... Shadow != Shadows...
Autorská citace #48
26.10.2015 18:00 - Wolf
I já bych si rád zahrál Shadows a nejspíš i 2 kámoši ale u těch nemám potvrzený jestli maj čas.
Autorská citace #49
28.10.2015 16:33 - Sparkle
Tak ty estereny vypíšem?
Autorská citace #50
29.10.2015 08:47 - Vojtěch
Klidně, když budou lidi.
Autorská citace #51
29.10.2015 20:39 - Meldin
Rád bych přišel. Obzvláště pokud se bude hrát DnD :)
Autorská citace #52
30.10.2015 02:21 - Sparkle
Do konce týdne to nějak sepíšu dohromady a odstartujem přihlašování. Když se bude ukazovat, že o něco není zájem, tak to zrušíme nebo sloučíme.

Ještě jedna otázka směrem ke GMům: když se mi na tu akci přihlásí nějaký úplný newbíci zasažený tak maximálně Carcassonne nebo dokonce děcka 12-15, jste ochotný si je někdo brát (tj házela bych je primárně do vaší grupy)? Když se nikdo z vás nepřihlásí tak si je pořeším sama, ale může být problém s kapacitou herny.

Do programu napíšu, že doporučený věk na tu akci je od 12 let, kdyby někdo chtěl za každou cenu vzít na hraní menší děcko tak to si taky pořeším.
Autorská citace #53
30.10.2015 02:42 - captain66
Newbici ok, system je jednoduchej, ale deti spis ne, vzhledem k hororovejsimu razu pribehu (a nechce se mi jim moc popisovat nehezky vrazdy a hnusny demony).
Autorská citace #54
30.10.2015 07:55 - Vojtěch
Tak pokud by nebyli lidi na Esteren, tak pořád můžu dát nějakou oddechovku, jako DCC.
Autorská citace #55
30.10.2015 12:00 - Nachtrose
Sparkle: tak si mě rovnou zapiš. Na 100% sice budu moci říct až na přelomu listopadu/prosince, ale zatím dělám vše pro to, abych mohl přijet. Napiš mne na Captainovo Shadow of the Demon Lord. Pokud by se to z nějakého důvodu zrušilo ( malý zájem nebo tak ) tak altrnativně by mě zajímaly Sirienovy STs Star Wars.

captain66: postavy budou předpřipravené, nebo si máme/můžeme udělat vlastní? A když, tak jaký lvl? A víš, jakou by si asi chtěl atmosféru té hry?
Autorská citace #56
30.10.2015 14:29 - sirien
Pokud by přišly nějaké... nějací teenageři (nikoliv děti), tak já si je klidně vezmu. A pokud to dají vědět dost dopředu, tak aby jim nebylo líto, že je captain taková citlivka že je nechce, tak si pro ně klidně místo SW připravím nějakou brutální hru plnou krve, vnitřností, démonů, smrtí, vražd a zabití s mnoha elementy hororového týrání a tak.

Já k nějakému tomu popisování slizovitosti, naturalistické brutality a hororové klaustrofobie mladistvým žádné zábrany nemám :)
Autorská citace #57
30.10.2015 17:04 - captain66
Nachrose: Postavy budou vlastni, ta tvorba je az extremne snadna. Tady jen premyslim, jestli to dat na prvni level (kde se jen vybere rasa a jedna ze 4 cest) nebo na treti, kde uz je vetsi moznost vyberu. Pokud by se hralo na prvnim, tak predpripravane postavy nejsou treba, u toho tretiho bych asi pripravil par magickych postav, aby se nezdrzovalo vyberem kouzel.

Sirien: Nevim, osobne se proste citim lip popisovat podobne veci az lidem 16+ (hlavne kdybych je predem neznal, u znamych by to asi bylo v pohode).
Autorská citace #58
2.11.2015 15:00 - Hunter
Siriene, dobrovolne se hlasim na SW - uz kdyby jenom proto, ze jsem zvedavy a happy s betatestingem :-)
Autorská citace #59
2.11.2015 18:30 - sirien
Hunter: ok :)

Jinak klíčové osoby jsou: Demonica, Lokken, Gurney a Kin. Pokud by nikdo z nich nehrál, tak bych zrekonstruoval a zrecykloval SW příběh co jsem s nimi hrál na Dálavě kdysi; pokud by někdo z nich hrál, tak bych udělal nějaký nový.


O čem Star Wars budou (rámcově):

Ten starý příběh se odehrává v nedefinovaných dobých Staré republiky v době jedné z jejích válek se Sithským Impériem v době kritického lámání válečné štěstiny - Sithské síly téměř dobyly Coruscant, ale byly v šíleném střetu odraženy a jsou na velmi vratkém ústupu - efketivně jsou stále silnější, nicméně iniciativa je na Republikové straně a její generálové a mistři Jedi drží momentum války ve svůj prospěch a tlačí Sithské síly způsobem, který jim znemožňuje se přeformovat - tato strategie je sice účiná, ale dost hazardní.

V oné době je malá skupinka poslána na... zcela bezvýznamnou, všem ukradenou diplomatickou misi na planetu, kde je v podstatě všechno už dávno dojednané a jde spíš o takový "good will visit" spojený s nějakou otravnou byrokracií nad detaily a podobně. Až na to, že samozřejmě ne vše je takové, jaké se zdá být...

Příběh má obsazení pro 5 hráčů, přičemž default (který ale není nutný, takže lze snadno přestavět) je:
- Republikový diplomat, zástupce senátu
- Veterán speciálních výsadkářských jednotek (něco jako navy seal) co mu za trest dělá garde
- starý Jedi master, který ale nikdy nebyl v první linii a prožil život meditacemi v chrámu a učením mladých padawanů, který se na misi vydal, aby na ní trochu zpracoval svého...
- mladého padawana, který byl v zoufalství doby vychováván převážně na bojové frontě, takže má poněkud vojenskou náturu a sklony k ne-jediovské horkokrevnosti a k necivilizovaným řešením, s čímž pár mistrům ruply nervy a poslali ho na "zchlazení" zpátky do zázemí
- force-using (untrained) poněkud dark-side inklinující pašerák, který tam tyto dopravuje (protože republika nemá dost lodí a protože je tak trochu kamarád - ale pššššt - s oním diplomatem, který dává přednost cestovat soukromě bez přílišného oficiálního dohledu)


Postavy byly z části dokresleny původní herní skupinou a příběh měl docela dost slušný úspěch :)



EDIT: varování - příběh může obsahovat sithy, zradu, nečekané boje, skupinové hádky, korupci, osudy Republiky a v neposlední řadě thermal detonatory
Autorská citace #60
2.11.2015 20:13 - Sparkle
Tak se můžete hlásit! Seznam her visí nahoře.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086264133453369 secREMOTE_IP: 54.81.185.66