Kultura

Ecthelion
23.1.2009 14:29
Projekt nové české příběhové hry Stories of the Empire z prostředí temného viktoriánského světa plného kouzel a tajemna.

Všechny dosud vydané materiály Stories of the Empire jsou k dispozici na relativně čerstvě běžícím oficiálním webu.
Autorská citace #81
6.11.2009 22:27 - kin
Ecthelion: nechtěl jsem je jako na plánek...jen kdyby chtěl někdo figurku na ozdobu...ani mě nenapadlo je s tim hrát (nějak mi to k fatum nesedí).

Prostě jako inspirace se mi líbili :)
Autorská citace #82
7.11.2009 11:53 - Ecthelion
Kin: Chápu jak to myslíš - inspirovat se vizuálním podnětem je naprosto správná cesta. V závěru knihy například také uvádíme filmy s viktoriánskou atmosférou, které mohou být inspirací pro utváření příběhů.

Colombo: Vydání figurek je myslím v této chvíli opravdu nereálné, nicméně zatím je k Příběhům Impéria možné na Fantasyobchodě.cz koupit dvojici stylových kostek.

Plastové...


...a dřevěné, které vznikly přímo pro tuto hru.
Autorská citace #83
12.11.2009 18:17 - Ecthelion
"RPG Fórum se spolupráci s Fantasy obchodem vyhlašuje v pořadí třetí ročník Soutěže o nejlepší postavu. Jako již tradičně, i letos bude vaším úkolem vytvořit co nejzajímavější postavu v libovolné RPG hře. Aby soutěž byla zajímavější, pro ročník 2009 jsme pro vás připravili trojici motivů, z nichž alespoň jeden byste měli do své postavy zapracovat. Všechny postavy poté zveřejníme ve slušivém sborníku a vítěz soutěže od nás získá výtisk zbrusu nové české RPG hry Příběhy Impéria!

Více informací zde.

Soutěž probíhá do konce listopadu / novembra, přesné instrukce najdete ke konci článku."
Autorská citace #84
18.11.2009 19:24 - Ecthelion
Dámy a pánové,

dovolujeme si vám jen připomenout, že ke každé knize předobjednané do 20. listopadu od fantasyobchodu.cz dostanete také čtyři stylové dřevěné FUDGE kostky. Dnes je 18. listopadu, času proto nezbývá mnoho - pokud o kostky stojíte, neváhejte objednávat zde.
Jak kostky tak knihu samozřejmě můžete obejdnávat i po tomto datu.
Autorská citace #85
30.11.2009 20:29 - Ecthelion
V internetovém časopise Daily Mirror (časopis herního serveru Dark Age) vyšla:

recenze/představění Příběhů Impéria
Autorská citace #86
1.12.2009 18:18 - Ecthelion
Na serveru steampunk.deever.cz vyšla:

další recenze Příběhů Impéria
Autorská citace #87
15.12.2009 09:50 - Geralt
Vím, že se o tom nápadu zde už dříve psalo: Existuje nějaký soupis knih či filmů pro hlubší ponoření do atmosféry viktoriánského světa?
Autorská citace #88
15.12.2009 09:59 - ShadoWWW
Mě by zajímalo, jak se Příběhy Impéria popraly s chybou ve Fate, kterou popsal Markus.
Markus píše:
Hráli jsme to vždycky tak, že ať je jakýkoliv problém, můžeš na jeho řešení použít libovolnou dovednost, hlavně když si to dokážeš obhájit. Což nikdy nebyl problém... když máš třeba 3 silné dovednosti, alespoň jednu z nich si dokážeš obhájit kdykoliv. To časem vede k tomu, že si řekneš: jaký má vlastně smysl vůbec se s těmi dovednostmi obtěžovat, když stejně pokaždé hážu na trojku? A přeneseně: proč jsem se vůbec obtěžovat s vymýšlením dovedností a několikahodinovou tvorbou postavy, když stejně vždycky hážu na trojku?
Autorská citace #89
15.12.2009 10:28 - Sosáček
Jakoze kdyz si v nejake hre poridim nejvetsi dovednost vyjednavani (nebo boj) a pak resim ve hre vsechno vyjednavanim (nebo bojem) tak je chyba systemu ze to umoznil?

To mi pripada jako dost radikalni pristup.
Autorská citace #90
15.12.2009 10:39 - Quentin
Zabavne je, ze kdyz mas vsechny skilly na tri a vypravec ti bude davat i obtiznost tri, tak mas 61.73% sanci na uspech. Mohli rovnou hrat shadows, kde maj 66.67% a neobtezovat se se skillama.

Ale mas pravdu, ze je to celkem radikalni hlaska :)

Btw cim vic das hracum vypravecskych pravomoci, tim vic budou ty vymaxovane dovednosti pouzivat. V railroadu si hromadu hodu vypravec vynuti, takze to neni az tak videt.
Autorská citace #91
15.12.2009 11:08 - Colombo
Neřekl bych. SotE je hra, kde podle mého názoru už stylem podání celé knihy je vytěsněn powergaming na samou hranicy použitelnosti.
Jasně, když je někdo zvyklý kombit z DnD, DrD a je ten typ hráče, kterému, když dáte dvě tužky tak začne vymýšlet nejlepší kombinace obou... s tím se moc nedá dělat, když je celá skupinka taková, určitě se pro ně najde nějaký skvělý d20 systém a SotE můžou opustit.
Autorská citace #92
15.12.2009 11:22 - Sosáček
Jaka je obtiznost a velikost skillu, abych mohl pomoci Fate plnohodnotne nahradit jersonuv system? :)
Autorská citace #93
15.12.2009 11:29 - Jerson
Vždyť ho nehraješ, tak proč ho chceš nahrazovat? :-)
Autorská citace #94
15.12.2009 13:27 - Ecthelion
Geralt: Seznam inspiračních zdrojů je uveden v knize, ale pokud bys hledal nějaké další, tak se můžeš podívat třeba sem.

Ohledně případné "chyby" Fate se opravdu domníváme, že jde o problém v tom, jak jsme si zvykli hrát spíše než chybu systému. Markus přirozeně přehání - nikdy se hra nezvrhla do syndormu "dobrý s mečem" (který v knize také popisujeme).

Jde skutečně jen o to, jak si družina hru nastaví. Pokud hráč vymyslí úchvatné kouzelné rituály, popisy použití magických pomůcek, které má u sebe a tajemného zaříkávání staletí zapomenutých démonů... opravdu nemám problém s tím, že použije dovednost "okultní magie" několikrát po sobě. Pokud je to ku prospěchu příběhu, tak proč ne? Samozřejmě se nic nesmí přehánět a je opravdu třeba poměrně striktně posuzovat, zda použití dovednosti je na místě či ně. Zajímavé je, že to ale většinou nemusí dělat Vypravěč. Pokud s použitím souhlasí ostatní hráči, pak není co řešit.
Autorská citace #95
15.12.2009 17:34 - Dukolm
Mam malý dotaz k pravidlům proč jste ořezaly Tabulku hodnot(nemám pravidla tedka u sebe takže neřeknu rozsah ořezání) že když budu mít dovednost na 3 na kostkách mi padne max nebo jen 3 tak sem mimo rozsah

jinak svět ujde a jestli ho budu hrát tak pod čistým Fate
Autorská citace #96
15.12.2009 19:18 - Ecthelion
Dukolm: Možná jsme lehce zmateni ohledně toho, jakou tabulku myslíš.

Jde o číselné hodnoty (strana 176), které jsou popsané také slovně?

Pokud ano, pak my jsme popsali stupnici od -2/+5, zatímco ve Fate je slovně popsaná stupnice -4/+6. Nicméně nejde rozhodně o stupnici udávající možné výsledky. Jde jen o popis, který čtenáři přiblíží, jakým způsobem čísla fungují. Samozřejmě, že je možné hodit výsledky, které budou mimo tuto stupnici (velice lehce i v původním Fate), ale podle slovního popisu lze tušit, že jde o výsledek horší než "strašný" nebo obrácně.

V Příbězích se hodnota nepopisuje pomocí slov, ale pomocí čísel (podle našich zkušeností je obtížné popisovat slovně hodnoty, které mají zároveň jednoduché číselné vyjádření). Tabulka je tak proto pro ilustraci (zkrácení jsme provedli hlavně kvůli tomu, aby každá hodnota dávala větší smysl), nejde o ořezání výsledků jako takových.

Pokud jsi zvyklý hrát se slovními výsledky, pak samozřejmě používej tabulku z Fate.
Autorská citace #97
24.12.2009 14:06 - Ecthelion
Autorská citace #98
24.12.2009 14:55 - Magus
Tobě taky:)
I vám všem:)
Autorská citace #99
15.2.2010 20:11 - Ecthelion
Dámy a pánové,

dovolujeme si vám představit rozšíření příběhů Impéria využívající systému Střepů snů. Přínáší vám detektivní příběhy, tajemné zápletky a pronásledování zločinců v labyrintu uliček a docích londýnského East Endu. Sešit vznikl ve spolupráci s Midnight Theatre a spojuje oba české RPG projekty.Odvrácená strana Londýna je ke stažení zde.
20.11.2012 21:21 - Ecthelion
Dívám se, že už jsme tu dlouho neaktualizovali situaci kolem Příběhů Impéria. :)Dnes je přesně třetí výročí vydání hlavní knihy Příběhů Impéria. Je to docela dlouhá doba, za kterou jsme se Příběhům věnovali dále a pracovali jsme na dodatečném obsahu. Ke hře tak vyšly dvě rozšiřující příručky (Rukověť mága a Kniha dobrodružství), několik dalších menších věcí (jako minihra, bankovky, komiksy a další) a na dalších projektech se pracuje. Víme, že i tady jsou hráči nebo fanoušci, proto bychom chtěli využít této příležitosti a všem vám poděkovat za podporu a zájem, bez kterého by další obsah nemohl vznikat a který nám umožňuje vyprávět další „příběhy Impéria“! Děkujeme! :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091372966766357 secREMOTE_IP: 3.215.16.238