Kultura

Ecthelion
23.1.2009 14:29
Projekt nové české příběhové hry Stories of the Empire z prostředí temného viktoriánského světa plného kouzel a tajemna.

Všechny dosud vydané materiály Stories of the Empire jsou k dispozici na relativně čerstvě běžícím oficiálním webu.
21.11.2012 00:37 - sirien
No, musím říct, že jak se mi SotE samotné líbí, Rukověť mága se vám moc nepovedla (aspoň mě teda moc neokouzlila). Knihu dobrodružství jsem ještě nečetl, ale co jsem slyšel, tak je docela dobrá, takže se i vcelku těším až si na ní někdy najdu chvíli času

EDIT: každopádně to že SotE dál podporujete se myslím v našem prostředí vydaných a opuštěných či poloopuštěných projektů počítá samo o sobě k dobru
21.11.2012 17:34 - Demonica
Ja vam kazdopadne za Pribehy Imeria dekuju. Zrovna v nich hrajeme jeden skvely pribeh a knizka je podle me proste super
7.1.2016 19:05 - Gurney
Fuller Street (odkaz) - osmistránkový webový doplněk věnovaný jednomu docela zajímavému koutu viktoriánského Londýna.

(a dovolil jsem si přesměrovat původní, již nefunkční, odkaz v záhlaví diskuze na novou oficiální adresu Příběhů)
28.5.2016 11:00 - Gurney
400 nejpopulárnějších dětských jmen v roce 1860. Ideální věc kterou mít při hře stále před sebou, protože až se hráči vydají nějakým zcela neočekávaným směrem, někdo všechny ty nové nehráčské postavy bude muset pojmenovat.
7.11.2017 23:17 - sirien
Jednoduchá kalkulačka inflace ve VB - aneb když chcete mít představu o tom, co tehdy bylo 1000 liber nebo co by tehdy bylo dnešních 100 liber.

(Převod je orientační - pamatujte, že v dané době byly ohromně rozevřené sociální nůžky a velká část populace byla z našeho dnešního pohledu "chudina", i když tehdy za chudinu bráni nebyli)
25.2.2018 21:34 - sirien
TvTropes píše:
Timothy Dexter was an eccentric businessman in 18th Century New England. Born poor and married into wealth, his uneducated ways led his contemporaries to give him bad advice in an attempt to bankrupt him. He literally shipped coal to Newcastle, an English coal mining town, and made a profit because it landed there during a miner's strike. Bed warmers shipped to the Caribbean were used to ladle molasses and glove and mittens sent there were resold for redistribution in Asia. Bibles shipped to pagan areas were bought by missionaries and stray cats were used against rats in West Indian crop fields. A poorly written autobiography (with no punctuation and random capitalization) ended up being popular in it's own time and a collector's item today.

from: Achievement in Ignorance
3.10.2018 13:05 - MartinCZ
Měli by jste, vyjma Příběhů impéria, nějaký další tip na herní systém pro steampunk? Spíše industriální s trochou magie, než opačně. Díky.
3.10.2018 13:07 - Šaman
Fate? Chceš univerzální systém, kde si množství magie a technologie dořešíš v rámci settingu, nebo chceš přesná pravidla včetně popisu kouzel a technologii? Fate je to první.

Jinak zajímavá sbírka všech možných free rpg (v angličtině) je tady: https://sillyhatbooks.com/about/games/
3.10.2018 13:12 - Jarik
Iron Kingdoms RPG?
Through The Breach?
3.10.2018 13:43 - Quentin
Blades in the Dark? Tam se ten steampunk zase tolik neřeší, co?
3.10.2018 13:48 - Aegnor
Quentin píše:
Blades in the Dark? Tam se ten steampunk zase tolik neřeší, co?

A zrovna Blades in the Dark by mohli docela slušně odpovídat. Není to steampunk, ale stačí trochu přefluffovat a máš hotovo.

Šaman píše:
Fate? Chceš univerzální systém, kde si množství magie a technologie dořešíš v rámci settingu, nebo chceš přesná pravidla včetně popisu kouzel a technologii? Fate je to první.

Příběhy Impéria de facto JSOU Fate.
3.10.2018 13:50 - Quentin
Aegnor píše:
A zrovna Blades in the Dark by mohli docela slušně odpovídat. Není to steampunk, ale stačí trochu přefluffovat a máš hotovo.

Odpustil bych jim to už proto, že je to dobrá a zajímavá hra, která minimálně na jednu minikampaň stojí za vyzkoušení.
3.10.2018 15:22 - sirien
Quentin píše:
Blades in the Dark? Tam se ten steampunk zase tolik neřeší, co?

Ve skutečnosti jo. Resp. ne steampunk, ale spíš electro-punk, ale technicky to de snadno re-fluffnout.
3.10.2018 16:58 - LokiB
Savage Worlds. Vícero jejich standardních settingů je přímo i pro steampunk dělaných.
4.10.2018 13:25 - Gurney
MartinCZ píše:
Měli by jste, vyjma Příběhů impéria, nějaký další tip na herní systém pro steampunk? Spíše industriální s trochou magie, než opačně. Díky.

Pokud ti nevadí pod steampunk počítat i "whalepunk" nebo v tomto konkrétním případě "demonpunk" (stejná estetika a styliazce, ale pára už pomalu zastarává a věci teď jedou na rafinované krvi obrovských démonických bytostí, co se loví na moři) a ozvlášť pokud k tomu chceš i přibalenou kampaň o smělých zločincích, co se snaží vypracovat, tak rozhodně doporučuju Blades in the Dark. Klasická hermetická magie tam moc není, zato je tam hodně duchařiny, dost podivné technologie a alchymie, a občas nějaké ty pakty s různými bytostmi odjinud. Systém je trochu alternativní.

Victoriana pokud chceš něco na hranici mezi fantasy a alternativním 19. stoletím. Iron Kingdoms pro fantasy steampunk s velkými roboty a taktickými souboji. Space 1889 pro alternativní historii, kde velmoci 19. století kolonizují Mars (obyvatelný, obydlený a jako vystřižený z Johna Cartera) a další planety. Deadlands (herní svět pro Savage Worlds) pro okultní divoký západ s podivnou technikou.
4.10.2018 14:19 - LokiB
Případně i další settingy pro SW jako Rippers, Steamscape, Runepunk
7.10.2018 19:19 - MartinCZ
Díky všem za tipy. Projdu si to a uvidím jestli něco z toho využiji.
22.10.2018 21:44 - MartinCZ
V rámci hledání jsem narazil na komunitní tvorbu pro D&D 5E Steampunk pravidla.
12.2.2019 12:45 - sirien
Kdysi sem si dělal malý přehled novin a tiskovin z doby Viktoriánské anglie pro potřeby LKDček na GameConu... protože si teď čistim staré tasky tak sem na to narazil a řikal sem si, že to možná stojí za copypastu:

Píše:
The Times - tradiční Britské noviny z druhé půlky 18. století s těžištěm v Londýně a vyšší anglické třídě. Vysoce seriózní pro-britská tiskovina s dobrou pozicí u politiků i 10 Downing street. Konzervativní politická inklinace, ale psali nejen o politice, ale i společnosti, vědě a umění. naše období

The Daily Telegraph - v naší době "nové" noviny s těžištěm ve střední třídě a s liberální politickou inklinací. Velmi levné, ale velmi progresivní noviny pro "inteligentní" publikum (opět i věda, móda, společnost...)

The Manchester Guardian - noviny založené non-conformistou (protestantskou opozicí k Churche of England). V podstatě levicové noviny, které se ale paradoxně vůbec nekamarádily s odbory. Tak nějak stranily liberálům. Takové buřičské, nicméně uznávané.

The Scotsman - tohle asi netřeba rozepisovat, že? :D

The Courier - skotské noviny bulvárního a inzertního charakteru

The Morning Post - silně pravicové a konzervativní noviny píšící zejména o bohatých, mocných a politicích. Velmi uznávaná zahraniční a literárně-umělecká rubrika.

The Daily News - další pravicové noviny tentokrát s lokálním Britským zaměřením. V pozdější době silně pro-feministické a podporující různé sociální programy (starobní penze atp.)
28.10.2021 14:55 - mrkew
Ahojte. Chceme vám dát vědět, že jako skupina skoro-Hrdinové chystáme novou sérii ze světa a systému Příběhy Impéria.

Každé pondělí se vydáme do Londýna v 19. století páry. Vždy od 20:00 živě na našem Twitch kanále a o pár dní později se záznam objeví na Youtube. A jako bonus jsme si na vás připravili kostýmy :)

Pro více informací sledujte naše soc. sítě, nebo vlákno zde na kostce. Další díly a informace budou uveřejněny už jenom tam :)

Playlist z našeho hraní
https://www.youtube.com/watch?v=lzZw06sGVL0&list=PLLG_9bfpHNB6ggLlHzG-6Mx6c2mQixkLg&index=1

Twitch: https://www.twitch.tv/skorohrdinove
Youtube: https://www.youtube.com/c/skorohrdinove
Discord: https://discord.gg/JCZSG2fMys

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10193705558777 secREMOTE_IP: 34.239.152.207