Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #41
20.7.2009 20:47 - Malfin
Jo chyba lávky, Talisman smrti se to jmenovalo:) Myslel jsem, že se to jmenovalo stejně jako série od W+H.
Autorská citace #42
22.1.2010 15:42 - nilfgaad
Pokud chcete zavzpomínat na atmosféru série Lone Wolfa, rozhodně doporučuji

http://lonewolf.wz.cz/forum nebo
http://www.facebook.com/group.php?gid=63516263049&ref=mf
Autorská citace #43
1.5.2011 11:06 - Element_Lead
Tento link uz tu byl zminovan, ale stejne ho vytahnu na svetlo. Knihy o Lone Wolfovi volne ke cteni/stazeni s pozehnanim autora.

http://www.projectaon.org/en/Main/Books

Na strankach asi vydavatele jsou vsak k nalezeni nove zrevidovane a slibuji tri nove dily. Celkem pujde o 32 knih :D

http://www.mongoosepublishing.com/home/series.php?qsSeries=24

U nas k dostani zatim pouze u jednoho obchodu. Psal jsem tam dotaz, zda budou mit k dispozici celou sadu, tak jsem zvedav. (Protoze na oficialnich strankach uz jsou u 15 dilu, ale treba na amazonu maji take teprve první dva).

http://www.fantasyobchod.cz/lone-wolf-flight-from-the-dark-p-4262-kniha.html
http://www.fantasyobchod.cz/lone-wolf-fire-on-the-water-p-4270-kniha.html

Jsem zvedavej na ten hardcover a mají pribýt nové ilutrace a odkazy.

Jestli jsem to pochopil dobre, tak se nemusime bat ani nejakeho prekladu a na cteni a do sbirky pujdou pekne v originale.
Autorská citace #44
1.11.2011 21:55 - PetrH
Nu a uz jste cetli revidovane znovu vydani? jake jsou vase nazory? moje celkem pozitivni.
Autorská citace #45
1.11.2011 22:03 - Jarik
ja jsem revidovane vydani hral (mam jej i koupene)...a krom drobnosti - jakou je preklad vsech postav do CZ (Chrabry Mec, Osamely Vlk, apod.), se mi ta zmena libi.
Asi jedinkarat jsem zaznamenal stav, ze nahoda rozhodla o mem zivote nebo smrti (dle odkazu).
takze.. drzi si to latku puvodni kvality.
Autorská citace #46
2.11.2011 22:18 - PetrH
no ja uz se nemuzu dockat druheho dilu, skoda jen, ze se to tak vlece, neb po 2 titulech rocne to bude na 30 dilu 15 let :(
Autorská citace #47
23.3.2014 15:02 - Nachtrose
Taky jsem si ted poridil reedeci Lone Wolfa ( zatim dily 1 a 2 ) a jako netknutemu originalem ci prvnim vydanim mi nijak nevadi ani preklad jmen rytiru Kai. Ale jen tak z cire zvedavosti: na kolik cteni prumerne se da knizkou projit? Prvni pokus jsem ani neprezil klaster ( UB 10/ 28 KB ), na druhy padnul az na moste pri ochrane prince ( UB 11/ 21 KB ). Kostka mi nekdy proste nepreje :-(
Autorská citace #48
23.3.2014 16:31 - Gurney
Kdysi jsem hrál cca prvních sedm nebo osm. Některé šly s trochou štěstí projít napoprvé, asi jeden nebo dva závisely na tom jestli půjdeš do naprosto obskurních odboček a pár jich bylo téměř nedohratelných, pokud jsi nehrál druhý (nebo třetí?) díl a nezískal Sommerswerd (nebo jsi se netvářil že ho máš). Většina spadala někam mezi.
Autorská citace #49
23.3.2014 19:18 - ShadoWWW
No, já jsem teď na expedici po BECMI a při té příležitosti jsem narazil na D&D gamebooky Blizzard Pass a Maze of the Riddling Minotaur. Právě hraju BP a přijde mi fakt dobrý! Přemýšlím, že je škoda, že některé staré knihy a hlavně RPG moduly jsou už nedostupné.

Z gamebooků se mi třeba hodně líbil Conan, číslo 25 v sérii An Endless Quest od TSR.

V nové reedici Lone Wolfa mám všechny vydané díly, ale zatím mám rozečtenou jen první knihu. Když to vycházelo kdysi, tak mi přišla lepší série Jackson/Livingstone.

A pak tu máme českého Zeleka a Ve službách krále Reginalda. Reginald mi přišel z českých GB nejlepší. Bohužel jsem ho kdysi někomu půjčil a už se mi nevrátil. Naštěstí nedávno jsem ho vygooglil v elektronické podobě. :-)
Autorská citace #50
23.3.2014 19:24 - ShadoWWW
Málokdo ví, že první gamebook, co u nás vyšel, byl Na rozkaz krále od Ljuby Štíplové (známá scénáristka Čtyřlístku). Vyšel už před revolucí, v roce 1989.
Autorská citace #51
23.3.2014 19:24 - Jarik
Pokud mas UB mensi nez 16, tak obvykle nemas sanci to dohrat (statistika a mnozstvi souboju).
V druhem dile musis jit smerem k cili a pak jit ziskat do lesa Magicke kopi (Kouyelne kopi - zalezi na verzi prekladu), nebo umet Spriznenost se zviraty (a mozna i Stopovani).
V dalsich dilech uz to takhle krkolomne neni. Spis se tam vyskytuji mista, kde umres, aniz bys to ovlivnil (i kdyz te obcas varuji). Mne se oplatilo si psat seznam bodu, kterymi porchazim, abych se mohl vratit a napravit takoveto nahodne rozhodnuti.

1.dil se da prezit v nove edici hure nez ve stare. A myslim, ze jiz nemusis mit Sesty smysl, abys potkal Benedona :) }to v puvodni verzi bylo{

A posledni poznatek. Pokud jsi v 1.dile ziskal nejakou Master-work zbran (+1), tak si ji nechej, uz jinou nenajdes - nebude-li docasna.

V 9.dile mas vetsi sanci na dokonceni bez Sommerswerdu, kdyz mas misto toho Vashovu dyku (pokud se nepletu).
Autorská citace #52
23.3.2014 19:25 - Jarik
Reginalda mam 2x. Jednoho jsem mel, a druheho mi prinesl Jeziske od novomanzelky :D
Autorská citace #53
17.7.2015 06:54 - yashamaru
vysel znovu carodej z ohnove hory

http://www.mytago.cz/vydali-jsme/carodej-z-ohnove-hory

maj nachystany 3 gamebooky a testuji zda bude mezi ctenari zajem.
Autorská citace #54
17.7.2015 07:16 - ShadoWWW
Super, to si seženu!
Autorská citace #55
17.7.2015 11:56 - PetrH
jj tak to uz sumelo trosku delsi dobu. Sakven gamebooky rad, otazkou je, zda je v cs kotlinach na to dostatek prostoru, protoze ted se tam zene lone wolf do toho toto. sveho casu kazdy mel obe rady. zkusim si prvni poridit a porovnat s tim, co mam doma.
Autorská citace #56
17.7.2015 13:08 - yashamaru
nevim co je sakven, znam jen skaven.

jeto oboji od mytaga tak snad vi co delaji.

ja urcite podporim gamebooky mam rad a kdybych na ne v detstvi nenarazil velka cast me by chybela :) urcite si koupim ty co jsem mel rad. ty novejsi uz jsou mi volny
Autorská citace #57
17.7.2015 13:13 - yashamaru
moje top:

1 ff serie magie (4 dil jsem nikdy necet)
2 proklety hvozd
3 raketoplan poutnik
4 ta serie choose your adventure, hlavne ten dil, kde se staras o mimozemske vajicko a vesmirny upir u toho jsem se hrozne bal (8-10 let? :D)
5 lone wolf serie (oblibeny dil myslim nemam. mozna ten, kde se propadnes na zacatku nejakou propasti)
Autorská citace #58
17.7.2015 13:16 - Vojtěch
Pekelný dům byl taky dobře vražedná jízda.
Autorská citace #59
17.7.2015 13:21 - PetrH
yashamaru píše:
nevim co je sakven, znam jen skaven.

ano ma chyba, psat to rychle na blackberry.

z ff serie za me fantasy dily, scifi me moc nebralo, fantom ulice to mi moc nesedelo. Jeste byl zajimavy dil (z hlavy si nepamatuji presny nazev) kdy jdes na zem zahcranovat svet jako nejaky "detektiv".

edit: Hvezdny lovec se to jmenovalo...
z lone wolfu me bavili dil ohromne dil 1,2,5,6,15 jsem zvedav, jak to dopadne po krizove vyprave.
Autorská citace #60
11.2.2016 16:27 - Kamach
Steve Jackson's Sorcery! 1 & 2



Na Steamu před týdnem vyšla PC konverze tohohle gamebooku ze série Fighting Fantasy (stejně jako třeba ten výše zmíněný Čaroděj z Ohňové hory) - sice je to klasicky 90kové Yet Another Generic Fantasy, ale v rámci konvencí žánru imho docela kvalitní.
Snad se nedopustím hereze, když to přirovnám k Lone Wolfům...
+ lepší foreshadowing v případě rozhodnutí s fatálními následky :)

PC verze je navíc z podstaty uživatelsky přívětivější a má luxusní vychytávku, která ukládá stav po každé scéně a umožňuje zpětný rewind => žádné zdlouhavé listování knížkou kvůli podělům, či touze vyzkoušet jiné alternativy.

Jsem to tak čirou náhodou při brouzdání ve slevách objevil, tak dávám vědět. Myslím, že by někoho mohl zaujmout...
Do zítřka 19:00 je navíc ve slevě za 7,5 Ojro. Zbývající dva díly už jsou pro mobilní aplikace a na PC se připravují.


PS. Zdá se mi to nebo je ta mapa dělaná stejným stylem jako v DnD 5e? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067230939865112 secREMOTE_IP: 3.145.191.22