Kultura

Magus
3.4.2009 17:05
J.R.R Tolkien
Tolkien neni jenom Pan prstenu je tu i par dobrych jinych knih....Napiste ty nejlepší...
Autorská citace #21
6.4.2009 08:44 - Argonantus
Souhlasím se Sirienem v tom, že Pán Prstenů je nejlepší kniha v této i jakékoli jiné galaxii. Myslí si to ostatně hodně lidí.

Hobit je jiná váhová kategorie, měl jiný cíl a jiné prostředky, tudíž se to dost těžko srovnává.

Silmarillion je zase úplně jiná kategorie, jiné cíle a jiné prostředky, a navíc není hotový; to, co máme k dispozici, je jakási kostra Silmarillionu. Některé velezajímavé události jsou vyřešené pár větami (třeba obléhání Gondolinu, kde mne už léta fascinuje účast vojska balrogů)
Autorská citace #22
6.4.2009 08:54 - Rytíř
Argonantus píše:
Některé velezajímavé události jsou vyřešené pár větami (třeba obléhání Gondolinu, kde mne už léta fascinuje účast vojska balrogů)

Zajímavé, proč tě to fascinuje?
Autorská citace #23
6.4.2009 09:55 - Argonantus
Je to poměrně malebná myšlenka... fakt hustý. Láká to k provedení formou RPG, vyprávění, filmu, atd. Alan Lee to jednou namaloval; asi mu to taky vrtalo v hlavě. A nejvíc mne fascinuje, že Tolkiena ten nápad nezlákal k tomu, aby to trochu rozkecal. To já bych určitě nevydržel.

Podobná záležitost je třeba zápas Ancalagona Černého s Earendilem Námořníkem.
Autorská citace #24
6.4.2009 13:57 - Lokken
Ano, Pád Gondolinu a věci jako souboj Pána Balrogů s Pánem Bran kde se zabili navzájem... I mou představivost tohle tíží!
Autorská citace #25
6.4.2009 17:57 - sirien
hm. Postava z jejíhož pohledu sledujeme příběh nemusí být nutně hlavní. Navíc sis stěžoval že v legendách jeden hrdina dosáhne cíle a společníci umírají.
Autorská citace #26
24.9.2015 12:07 - Gurney
Poprosím místní o radu ohledně překladu - jak se v knihách, případně ve filmech překládají:
  • Glamdring
  • Foe-hammer
  • Orcrist
  • Goblin-cleaver
?

(všechno jsou to názvy zbraní)
Autorská citace #27
24.9.2015 12:16 - Vojtěch
Glamdring
Vrahomlat (Bijec)
Orcrist
Skřetodrv (Bojec)

pokud se pamatuji dobře
Autorská citace #28
24.12.2018 13:08 - sirien
The Shire, Bombadil, and the Old Forest (Matthew Corville)

Hodně zajímavých informací o původu Pána prstenů a o tom, jak vznikala a postupně se vyvýjela hramada věcí v něm - od postav až po velké kusy zápletky.

Btw. sem si až teď všimnul (nebo spíš až teď sem zaregistroval) Corvilleovu CGE deskovkovou sbírku co má přímo za hlavou - Space Alert, Trapwords... na kanále s čtvrt milionem subscriberů, by mě zajímalo jestli o tom Vláďa nebo Kretén vědí :)
Autorská citace #29
25.12.2018 21:58 - ShadoWWW
Věděli jste, že Tolkien během svého psaní Pána prstenů své psaní několikrát přerušil a že někdy ta pauza trvala i roky? Asi ano. Ale věděli jste, že po každé pauze nepokračoval tam, kde svou práci přerušil, ale psal vždy od začátku? A že když mu nějaká část přišla nudná, tak ji při tom přepisování upravil? Že Chodec byl původně hobit? Že kdyby existoval čtvrtý díl Pána prstenů, že by byl možná o tom, jak Bilbo odcestoval na Západ do Anglie, aby se tam setkal s původními elfy a bojoval s draky?

Mrkněte na toto video. Je to fakt zajímavé.
Autorská citace #30
25.12.2018 22:25 - LokiB
ShadoWWW píše:
Věděli jste, že Tolkien během svého psaní Pána prstenů své psaní několikrát přerušil a že někdy ta pauza trvala i roky? Asi ano.

No tak on o tom vzniku JRRT píše hned v předmluvě prvního dílu Pána Prstenů, takže kdo jdi nepřeskočil, tak o tom přerušení ví.
Ty další věci ne, ty tam nezmiňuje.
Autorská citace #31
25.12.2018 23:30 - sirien
ShadoWWW: 1 den, 8 hodin, 50 minut. Doufám že nebudeš chtít tvrdit, že tohle ode mě bylo "ninja'd" a prostě přiznáš, že mě vůbec nečteš!

EDIT: plus to jeden z nás neposlouchal moc pozorně, protože to Bilbovo cestování do Anglie za draky byl co se já pamatuju alternativní námět na příběh, místo kterého nakonec napsal Pána prstenů. A řek bych že si nepozornej byl Ty, protože ta Anglie byla "jakože Anglie" ne že by to byla Anglie přímo v tom příběhu. Alegorie. Nebo jak se tomu nadává.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.47266697883606 secREMOTE_IP: 54.81.69.220