Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
22.9.2010 00:40 - sirien
Olorin: Těžko, ani v Andromedě už by nebyli silnější protivníci... Ori byli ascended ones, technicky bohové v libovolném slova smyslu. Nejhorší na tom je že v tom seriálu neměli konceptem vůbec co dělat, SG bylo vždycky dost atheistický a materialistický a najednou boj proti skutečnejm bohům - žůžo. Kromě toho to bylo dost nepovedený scénářem... nejvtipnější bylo jak měli fanoušci rádi Valu Mal Doran v osmé sérii, tak jí dali do deváté a desáté jako jednu z hlavních postav a totálně přitom zabili to čim byla cool, Mitchel byl fakt suchá náhražka O´Neilla (a ten hodně trapnej pokus té postavě dát "oblíbenou hlášku" ve stylu Teal´cova "indeed" jim FAKT nevyšel) a vůbec to měli utnout u sedmičky, jak původně plánovali. Nebo dát osmičku a skončit se ctí skrze Continuum, které bylo fakt povedené.


Sethi: Červík v jaffovi nemůže prakticky nic, lze s ním komunikovat v nějakém stavu hluboké meditace nebo co nebo když je jaffa totálně na sráč, ale není to úplně hodnotný dialog.
V nějaké sezoně Teal´covi červík exne, dostane jinýho, v nějaký další sezoně se ho zbaví a nahradí ho... tretonin nebo jakym technoblábolem to nazývaj - Nevada: lék kterej je dělanej z dospělejch červíků takovým ošklivým postupem zahrnujícím jejich likvidaci. Původně ho vytvořili na takové planetě na úrovni cca našeho přelomu 19/20 století, paradoxně z červíků hodnejch, což zahrnovalo i scénáristicky dost trapnou likvidaci jedné významné hodné červice.
22.9.2010 14:51 - sirien
heh, jen pro záznam - Erric obalenej cementem ležérně se opírající o trám prozrazující nejtemnější tajemství, zatímco si sem tam vybírá cement z vlasů je fakt cool
22.9.2010 15:24 - Quentin
Píše:
heh, jen pro záznam - Erric obalenej cementem ležérně se opírající o trám prozrazující nejtemnější tajemství, zatímco si sem tam vybírá cement z vlasů je fakt cool

+1 :)
22.9.2010 21:43 - Alek
Tak co, už jste viděli první díl Boardwalk Empire? Ty prachy na tom jsou fakt vidět a Buscemi je výbornej. Btw, 4,8 milionu diváků je slušnej zářez, sic na rekordní Deadwood chyběl ještě asi miliónek. :-)
22.9.2010 21:47 - Nevada
Já chci počkat až bude odvysílaná celá série a pak se podívat najednou.
23.9.2010 17:04 - Olorin
Tak jsem viděl ten první díl. Docela se mi to líbilo (Al Capone zamlada :-D), konečně jsem někde viděl počátek Prohibice, i když se to teprve bude muset rozjet.
24.9.2010 23:14 - JAIME
Tudorovci mě bavili jen do chvíle, než zemřel kardinál Wolsey, to byl absolutně nejsilnější chatakter, série III a IV jsou aspoň pro mě už tak nudný, že nedívatelný.
26.10.2010 22:41 - Nevada
Komu se líbil Sherlock nebo Jekyll, doporučuji Whitechapel.
6.1.2011 22:15 - Alek
Tak Starz konečně odhalil něco málo z Camelotu, už bylo načase, mají se co učit od HBO. Kór když si troufají natolik, že chtějí jít do přímého střetu a startovat 1. dubna.

Camelot (Starz, 2011) : Season 1 First Look

No je to plné takových těch PR keců, moc vidět toho není. Každopádně Jamie Campbell Bower je natolik zajímavej, že už jen v týhle ukázce naprosto převálcoval toho typana ze seriálu Merlin a moh by ten seriál táhnout. Škoda přeškoda, že v GoTu nakonec nebude. No a pak zaujal ještě Fiennes jako Merlin. Dámské obsazení je už slabší...
6.1.2011 22:55 - Flanker.27
Kamelot 902 10.
6.1.2011 23:00 - Sethi
Ach, nikoli Ralph... Škoda, už jsem myslela, že bych měla nový oblíbený seriál.
6.1.2011 23:08 - Alek
Joseph je moc mladej? :-)
6.1.2011 23:26 - Sethi
Joseph především není Ralph. Tu myšlenku jsem ani dál nerozvíjela.

I když taková Eva Green...
7.1.2011 00:30 - Flanker.27
je to moc načančaný, všichni jako z katalogu, soap medieval
7.1.2011 00:37 - montezuma3
seriál podle artušovské legendy? pche, to je jako šestkrát použitý toaletní papír. To nemůže mít šanci.
7.1.2011 13:03 - sarven
tému budem mať rád vždy, ale zatiaľ to vyzerá veľmi tuctovo...
7.1.2011 16:24 - derfel
Podle mě to nevypadá zase tak špatně. Téma je ohraný, ale žádný seriál jsem zatím na artušovský téma neviděl (nejblíže seriálu měli asi Mlhy Avalonu) Pokud jde o načančanost a uhklazenost to podle nejdelšího videa se Hra o trůny může zdát v některých ohledech taky moc "čistá" uhlazená ( Tyrion málo ošklivej, Sandor málo popálenej). Osobně by mě určitě víc zaujal artušovský seriál podle Cornwellovi ságy Kronika válečníka ( je otázka jestli by divák přistoupil na zbabělýho Lancelota)
7.1.2011 16:26 - Alek
No mně přijde, že v tohle seriálu pro jistotu Lancelot vůbec nebude, aspoň v tom představení herců jsem ho nechytil...
8.1.2011 21:21 - Amaroun
Já se těšim na the borgias
Trailer
8.1.2011 22:12 - Alek
jj, tihle Borgiové vypadaj slušně, zato ukázka z těch Borgiů, co se natáčeli v ČR (kanadská produkce?) vypadá dost amatérsky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.056892871856689 secREMOTE_IP: 3.145.74.54