Kultura

ShadoWWW
9.1.2012 13:49
D&D Next (5E) (před vydáním)
Chystá pátá edice (zvaná Next či 5E).

Data vydání:

Dungeons & Dragons Starter Set
15. července 2014


Players's Handbook
19. srpna 2014


Monster Manual
30. září 2014


Dungeon Master's Guide
18. listopadu 2014


Tým pro 5E:
Mike Mearls, Team Lead
Greg Bilsland, Team Producer
Bruce Cordell, Designer
Robert J. Schwalb, Designer
Jeremy Crawford, Development Team Lead
Tom LaPille, Developer
Rodney Thompson, Developer
Miranda Horner, Editor

Playtest oficiálně skončil.

První playtest z 24.5.2012 ke stažení ZDE.

Druhý playtest z 14.8.2012 ke stažení ZDE.

Třetí playtest z 8.10.2012 ke stažení ZDE.

Čtvrtý playtest z 29.10.2012 ke stažení ZDE.

Pátý playtest z 13.11.2012 (s monkem/mnichem) ke stažení ZDE.

Šestý playtest ze 17.12.2012 ke stažení ZDE.

Sedmý playtest z 28.1.2013 (s barbarem) ke stažení ZDE.

Osmý playtest z 20.3.2013 (s druidem, hraničářem a paladinem) ke stažení ZDE.

Devátý playtest z 1.4.2013 ke stažení ZDE.

Desátý playtest z 7.6.2013 ke stažení ZDE.

Jedenáctý playtest z 2.8.2013 ke stažení ZDE.

Dvanáctý - POSLEDNÍ VEŘEJNÝ - playtest z 20.9.2013 ke stažení ZDE.

Překlady posledního playtestu:
Deník postavy
Deník postavy - interaktivní
Jak hrát
Tvorba postavy
Rasy
Barbar
Bard
Bojovník
Druid
Hraničář
Kněz
Kouzelník
Mnich
Paladin
Tulák
Kouzla
Minulosti a dovednosti
Odbornosti
Vybavení
Multipovolání

Příručka PJ
Bestiář
Kouzelné předměty

Jak se díváte na D&D Next (5E)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Už teď ho hraji z playtestových materiálů!kladné body2
Hodně se o něj zajímám a mám zájem ho hrát, jak vyjde.kladné body10
Zajímám se o něj, ale nemám zájem ho hrát.kladné body9
Moc se o něj nezajímám, ale jak vyjde, tak si ho možná přečtu a zahraju.kladné body18
D&D Next mě vůbec nezajímá.kladné body7
19.5.2014 17:10 - Rytíř
zdar lidi, tak když konečně vezmu na milost 4e, tak koukám, že je tu 5e a vrací se zpátky na stromy.. ehm k 3e. Nebo se mi to jen zdá? Jen jsme tak nakoukl na poslední zde zmiňované playtesty..

Rytíř (nějak si ne a nevzpomenu na heslo)

PS: Vím že je to mimo mísu, ale můžete mi někdo postnout kde bych našel výsledné, poslední, formy pravidel 4e? Ač je překlad a vzezření Příručky pro hráče nádherný, nějak se to rozchází s Aj origo co mám a trochu mě to mate.. :)
19.5.2014 17:14 - hadrian
Rytíři, ty verze tady co vím, jsou už po všech erratech, tedy poslední verze.
19.5.2014 18:11 - noir
Tak už je to venku: tady jsou obálky a datumy vydání všech příruček:
http://www.wizards.com/dnd/Event.aspx?x=dnd%2F4new%2Fevent%2Ftyrannyofdragons

Předběhl jsem Shadowwwa :)
19.5.2014 18:16 - Quentin
Píše:
Předběhl jsem Shadowwwa :)

What sorcery is this?!
19.5.2014 18:17 - noir
QuentinW: Chřipka, baby :)
19.5.2014 19:29 - ShadoWWW
QuentinW píše:
What sorcery is this?!

Dovolená s rodinou v Třeboni. :-) Miluji výlety na koloběžce do zdejšího pohádkového prostředí BTW. A dnes jsem udělal rekord - jízda se dvěma dětmi na koloběžce najednou. :) (Ale jen poslední asi 2 km výletu.)


Rytíř píše:
zdar lidi, tak když konečně vezmu na milost 4e, tak koukám, že je tu 5e a vrací se zpátky na stromy.. ehm k 3e. Nebo se mi to jen zdá?

Vítej zpátky, Rytíři! Next (alias pátá edice) se vrací nejenom k 3E, ale má i dost old-school D&D prvků (například to, že dovednosti jsou jen doplňkové a hází se více méně hlavně na opravy vlastností nebo to, že featy jsou jen dobrovolné a dá se jim vyhnout), ale má to i prvky 4E (zejména v designu nestvůr). Ale má to i nějaké nové prvky (např. systém výhoda/nevýhoda nebo minulosti postavy).
19.5.2014 20:32 - ShadoWWW
Aktualizoval jsem záhlaví.
19.5.2014 21:00 - Vojtěch
Mno, čekal jsem je krapet hezčí...
19.5.2014 21:01 - ShadoWWW
Často kladené otázky a odpovědi Mikea Mearlse na Twitteru:
- Proč je mezi vydáními jednotlivých základních příruček tak velký odstup?
Vydání najednou by způsobilo velké problémy s kvalitou ala 4E errata. Příliš mnoho práce najednou.

-Bude se dát hrát bez MM nebo DMG? Bude se dát opřít o Starter Set anebo finální playtest?
Máme pro to plán.

-Tvorba postavy ve Starter Setu?
Zcela určitě půjde vytvářet postavy, když vyjde.
(Poznámka ShadoWWWa: Již dřívě Mike napsal, že Starter Set nebude mít solo adventure (ve stylu Jarikova dobrodružství), jako měl Red Box nebo PF Beginner Box.)
19.5.2014 21:32 - ShadoWWW
Vojtěch píše:
Mno, čekal jsem je krapet hezčí...

Taky jsem čekal něco hezčího. Ilustrace na core příručkách se mi líbí opět ve stejném pořadí jako u 4E: nejvíc se mi líbí ilustrace na MM a nejmíň na PHB. Pokud ale vezmu v úvahu i Starter Set, tak jeho přední ilustrace se mi líbí ze všech příruček nejvíc.

Jo, a taky se mi nelíbí, jak mají na těch předních stranách zpracované to logo názvu Dungeons & Dragons. Přijde mi to takové... odfláklé. Tedy přesněji řečeno, celý layout té přední stránky na mě působí tak, jako by tam to "Dungeons & Dragons" vůbec nebylo a chtěli tam mít jen to logo "D&D", které je dostatečně výrazné. A jako by až poté někdo zpětně rozhodl, že tam dají i ten název Dungeons & Dragons a dolepili to tam později.
19.5.2014 21:43 - Alnag
ShadoWWW píše:
A jako by až poté někdo zpětně rozhodl, že tam dají i ten název Dungeonds & Dragons a dolepili to tam později.


Taky mne to napadlo. Možná ale chtějí do budoucna razit zkratku D&D (a Dungeons & Dragons se spíš vyhnout). Ono už u designu 3e si stěžovali designéři, že je to moc dlouhé a blbě se s tím pracuje.

Co se týče grafiky, jsem takový nerozhodný, jestli se mi to líbí nebo ne. Mám z toho dost smíšené pocity.
19.5.2014 21:47 - kin
Mě se docela i líbí...ale spíš jako obal nějakého časopisu/měsíčníku (na Dragonu nebo Dungeonu by vypadali fajn).
Pro knihu pravidel my ale přijde takový lehce "nedůstojný".
19.5.2014 21:47 - Sparkle
Koukám do Wizardího kalendáře a nenacházím tam tentokrát žádný DnD Day k vypuštění Next. Nebo jsem lama a něco jsem přehlídla?

každopádně i když ofiko DnD Day nebude, můžem udělat v Praze nějaký neofiko. Objednávala jsem zase RPG Day kit.
19.5.2014 21:55 - ShadoWWW
Takhle mají příručky vypada zboku:


Za mě teda nic moc. Ale líbí se mi ilustrace k Tyranii draků (hlavně po rozkliknutí do plné velikosti):


Sparkle píše:
Koukám do Wizardího kalendáře a nenacházím tam tentokrát žádný DnD Day k vypuštění Next. Nebo jsem lama a něco jsem přehlídla?

Vydrž! možná to ještě přijde. S vypouštěním informací k vydávání produktů jsou tentokrát hodně obezřetní. Takže bych se vůbec nedivil, kdy to tam dodali později.
19.5.2014 22:01 - ShadoWWW
Kobold Press, jako první třetí strana, zveřejnil informace o spolupráci s WotC na 5E (budou dělat dvě dobrodružství, která podpoří Tyranii draků).

BTW Tento obrázek se mi líbí ze všech 5E ilustrací asi nejvíc:

19.5.2014 22:13 - ShadoWWW
Tady je to nové logo přiblížené:


A prý se bude používat i toto logo:
19.5.2014 22:20 - Alwaern
Uvidíme, pročteme...vybrakujeme.
19.5.2014 22:21 - Alnag
To je taková kombinace z ampersandu 3/4e a písma trochu připomínajícího nějaké starší AD&D (nebo D&D). Nevím přesně. A navíc jen přibližně. Je to takový podivný mišmaš...
19.5.2014 22:34 - ShadoWWW
D&D Starter Set se okamžitě vyhoupl na Amazonu na nejpředobjednávanější knihu a dokonce na čas způsobil nedostupnost celého Amazonu. :)
19.5.2014 22:39 - Alnag
ShadoWWW: To nechápu. Ale budiž. Je dobře, že je o D&D (a RPG obecně) zájem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079926013946533 secREMOTE_IP: 3.138.174.95