Kultura

ShadoWWW
7.3.2018 08:12
Pathfinder 2e
Pathfinder 2E vyjde 1. 8. 2019.

Základní příručka bude mít přes 600 stran. Bude obsahovat 30 zázemí, 6 původů (dříve ras) a 12 povolání.

Ve stejnou dobu vyjde i Bestiář čítající přes 400 stran.
7.8.2019 21:57 - sirien
4e-čkaři hlavně už dávno všichni utekli k 13th Age (stejně jako kdysi 3e-čkaři k PF). Použil sem je tu trochu jako zkratku pro všechny ty fanoušky hardcre pravidlového combení a systému co má nějakou hloubku a dává odměnu za to když investuješ čas a energii do jeho mastery - 5e jim nijak moc vstříc nevychází, protože je oproti všem předchozím edicím od ADnD včetně dost odlehčená a záměrně vcelku "mělká", přičemž Wizardi se po průserech se 4e rozhodli přestat minmaxovat Cha na úkor Wis a se zvýšením Wis přestali chrlit příručky po tuctech a naopak vsadili na málo dobrých věcí prodávaných ve velkém množství a na silné newb-friendliness. Což jsou všechno antiteze toho, co cruncheři chtěj - a zjevně to je to, co se Paizo rozhodlo dodat.
7.8.2019 22:23 - Vojtěch
Nevím, jestli jsi 13th zkoušel, ale ta zrovna 4E sice připomíná strukturou, ale jinak tomu kombení skoro vůbec nenahrává, pokud tedy nějak brutálně nejedeš v 3rd party materiálu, nebo nepytlíkuješ nějaký multiclass, který je ale zase docela těžké nějak přepálit. Soubojově utekla od nějakého taktického přesouvání. Souhlasím s tím, že PF2 bude zaměřená na odměňování system mastery, ale zase ve stylu 3E, kde budeš řetězit featy atd. na celkem přehledném systémovém jádru. Co se množství příruček týče, tak to zdaleka nebude tak Pathfinder mi proti 3E přišel tak poloviční frekvence chrlení. Jako jo, je toho mrtě, ale crunch je jen v části. Zbytek jsou kvanta dobrodružství a setting, kde si myslím že chtějí dál vyvíjet většinu činnosti.
8.8.2019 00:03 - LokiB
ADND byl v základu celkem lehkej systém ... a ani vícero doplňujících knih to tolik nezměnila, když to tedy budeme srovnávat s 3.5E komplexností. Tím, že ADND jelo standardně na 1 akci za kolo, plus případně útok nvíc, nemělo featy atd, tak nebylo až tak moc kde tu komplexnost tam nacpat.
V tomhle směru bylo ADND stále ještě skoro jen o "házíme d20 a kdo hází víc, ten se víc raduje" :) Ale tak to je jedno, PF2 bude přesný opak
8.8.2019 04:05 - Naoki
2Vojtěch: za sebe jako 4e fan boy tak naopak PF2 mě zaujalo a snažím se najít čas abych si v klidu prošel pravidla.
8.8.2019 06:11 - Vojtěch
Naoki: A zaujalo tě proto, že je komplexnější než 5E, nebo proto, že je podobné 4E?
8.8.2019 07:44 - Naoki
Proto že to je podobné 4E.
Líbila se mi taktičnost a deskovitost 4E (jako fighter natankuju na sebe tyto mobky, abych chránil dpsko, jako bard pushuju a shiftuju mobky abych uvolnil místo na další akce...) a charakter možnosti (Bard s lukem? Check. Taktický generál, který dokáže obrátit průběh boje podle správného positioning jednotek? Check. Swordfighter který se místo normálního pohybu furt někam portuje? Check), což s 5E se zcela vytratilo.
13th Age, ačkoli na první pohled je to podobné 4e a má to hromadu super nápadů a provedení, od té taktičnosti taky ustoupila, takže to taky není ono.
PF2 jsem ještě nečetl, ale z těch útržků co jsem tady zaregistroval si slibuju že mi dá přesně to co se mi na 4e (s trochou štěstí lépe vybalancované a nebude to dělat ty šílenosti s soubojema na epic tieru)
8.8.2019 07:58 - Vojtěch
Já se obávám, že právě push, shift atd. ze 4E tam budeš hledat těžko. Ano, možná mind control, nebo bull rush třeba, ale jinak v tomhle uvidíš spíš 3E, takže nebudeš přímo pohybovat s nepřáteli, ale budeš jim dělat podmínky na to, aby se hnuli sami. Takže ne shift, ale wall of fire třeba.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16590905189514 secREMOTE_IP: 18.205.176.100