Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
27.2.2019 17:40 - sirien
Marek Jiran píše:
tenhle osobní flame tebe Siriene a Ládi je naprosto přehnaně vyhajpovaná zbytečnost

Věřím tomu že bys rád, aby si to lidi mysleli a že to je přesně to jak plánuješ celou věc prezentovat.


Když si sem napsal tak sem si říkal, že sem Tě do toho možná fakt zatáh trochu neférově - ale když vidim co tu píšeš za perly, tak si spíš naopak říkám, že sem to trefil až nepříjemně dobře. Takže.

- žádný obsah jste pořád nedodali. Obsah je to, co mě primárně zajímá, takže Tvůj pokus vykreslit mě zle protože zapomínám rozsáhle oslavovat vaší grafiku je mimo. Že máte hezkou grafiku sem uznal, nevím co dalšího k tomu řešit.

(Zároveň sem nikde nenapsal, že umíte marketing - prosím nepřihřívej si polívčičku tím, že mi budeš podsouvat pochvalné výroky.)

(Podobně sem nikde nenaznačil že bych "grafiku uměl líp jen kdybych..." - to je vcelku laciná provokace a pokus strhnout to do osobní hádky, abys pak mohl tvrdit, jak to je celé osobní flame a neobjektivní a asi tuhle hozenou rukavici passnu)


Marek Jiran píše:
Několikrát co já vim jsme zrovna tebe zvali

Ne, nezvali

Pokud chceš tvrdit že ano a že tohle není ani omyl ani lež, tak to dolož citací (klidně i z osobní korespondence, pokud mezi námi nějaká existuje)

Marek Jiran píše:
v podstatě si nás poslal do hajzlu, že s úchylama nebudeš ztrácet čas

Ani sem k tomu nedostal příležitost, takže neposlal.

Marek Jiran píše:
Pak ale netušim po jaký neustále voláš omluvě

Stačí si to přečíst v tom co jsem psal už dřív

Problém není v Tvojí omluvě - problém je v tom že vedoucím vašeho týmu je Láďa a jeho omluva je spíš parodie na omluvu. Kdyby šlo o vás, ok, ale to co tu předvedl on fakt ok neni a vzhledem k tomu že je stále tváří vašeho projektu...

Marek Jiran píše:
hodnocení našeho chování (který když nevíš, tak si domyslíš)

Další hezký pokus o diskreditaci a stažení věcí na osobní rovinu, ale ne, bohužel pro Tebe komentuju jen vaší tvorbu a vaše vlastní výstupy kolem této tvorby.

Marek Jiran píše:
a nehoráznejch závěrů typu "úchylové s pedofilní estetikou"

...což je přesně to co sem o vás nikdy nenapsal.

Marek Jiran píše:
Už jste tady tahali humus na naše rodiny

Mám pořád dojem že tohle je taková dost laciná defenzivní lež - kdeže a kdože tohle dělal? Protože já si nevzpomínám na nic moc podobného, ač se mi to už Láďa snažil podstrčit...
27.2.2019 17:55 - LokiB
York: na omluvách je dnešní společnost založené, přeci ;) je vhodné neustále vytvářet pocit, že je třeba se za něco omlouvat. I když zrovna toho dotyčného se to možná netýká, nevadí.
27.2.2019 17:57 - LKarpianus
Mimochodem, mám skvělou zprávu. Dnes jsem se dohodl s vedením tiskáren Prusa3D, že náš projekt podpoří a jako dar nám věnují jednu jejich 3D tiskárnu! Takže klepu na zuby, uvidíme, jestli se to vše stihne vytisknout a nabarvit, ale prostředí pro encountery by mooooožná mohly vypadat jako v Critical role.

Nechci to zakřiknout, ozývají se nám nějací hráči na facebooku, že by rádi spolupracovali, vážně přemýšlím, jestli je nepoprosit, zda by nám s těmi prostředími pro souboje nepomohli...

BTW: Pár lidí na kostce jsem se rozhodl totálně vypnout a dál to neřešit, tak se na mě prosím zbytek nezlobte, že na ně nereaguju... :-D
27.2.2019 18:04 - Fibriso
LKarpianus: jsem zvědav, co z toho vypadne, budu věřit, že z toho nebude fraška.
to, že jsi pár lidí vypnul, mě ani nepřekvapuje. haters gonna hate.
27.2.2019 18:23 - Aegnor
York píše:
Co pořád máte s nějakejma omluvama? Ublížil ti snad někdo z autorského týmu? Nebo za co by se ti kdo měl omlouvat?

Ale mě je nějaká omluva ukradená. Jenom mi přijde, že zde operují s přístupem "tím, že jsme všechno vysvětlili, jsme se vlastně i omluvili." A tento přístup podle mě nedává smysl.

Jako obecně můžou být tři situace.
1. "Udělali jsme X protože Y, deal with it."
2. "Udělali jsme X, protože Y a tím vysvětlením jsme se omluvili."
3. "Udělali jsme X, protože Y a omlouváme se."

Případy 1 a 3 jsou naprosto ok, případ 2 mi přijde ... ne úplně korektní.
27.2.2019 18:54 - Marek Jiran
Už k tomu nechci Siriene nic moc dodávat, tady to vytrhávání vět z kontextu... Jediný proč reaguju je to, že zpětně opravdu nevim, jestli jsme tě na to pivo nakonec opravdu zvali ne... žil jsem v představě, že jo, v tý době, kdy si poměrně intenzivně (a konstruktivně) psal u nás na fóru... Pokud to tak nebylo, tak sorry, fakt si to nepamatuju a věřim ti že to neproběhlo, nebyl v tom záměr...

Ke zbytku fakt nemam co říct, už bylo napsaný asi všechno a nějak mě nebaví se s tebou handrkovat. Mě prostě jako tátu od dvou dětí uráží, že nás tady velice často a opakovaně vykresluješ jako bandu psychopatů co udělali pedofilní porno pro 12+ a udělali to schválně... Proto jsem se ozval... ano, explicitně si to takhle nikdy nenapsal, ale neustále to k tomu stáčíš... Nikdy to nebyl záměr, já osobně jsem se za to omluvil a hlavně to mrzí mě osobně, že jsme na to nepřišli sami... Ale uráží mě, že to sem neustále dokola taháš... to je celý...

Tady je to na co si nevzpomínáš. K dobru ti lze přičíst že jsi ten hnus odmazal. Sice se nikdy nikdo neomluvil (což je tady základ) a já si z toho před smazáním neudělal screen, ale tu věc považuju za uzavřenou... (nevim jek dopadne ten link, moc s tim tady neumim a nemam furt ten svuj log, tak se předem omlouvám pokud to neprojde)
27.2.2019 18:54 - Dukolm
Marek Jiran píše:
Sorry že píšu z nějakýho anonymu, ale reset hesla vám tady funguje asi jako nám kontrola všech podstránek Končiny, takže se bohužel nejsem schopen lognout, na email nic nepřichází...


Když někdo nevyplní při registraci email tak hold nemá kam co přijít. To není chyba webu :-D
27.2.2019 18:56 - Marek Jiran
Dukolm píše:
Když někdo nevyplní při registraci email tak hold nemá kam co přijít.


Je to možný, jsem debil no... :) Nicméně mam do budoucna UX zlepšovák - nemuselo by mi to tim oznamovat, že mi to odeslalo reset na email... ;) Stačí když to odpoví že jsem vůl nevyplnil email a mám tudíž smůlu... Může mi to někdo resetnout na marek.jiran@gmail.com pls?
27.2.2019 19:00 - Gurney
Marek Jiran píše:
Už jste tady tahali humus na naše rodiny (nemám ani náladu to hledat, ani nejsem perverzní a nedělám si ze všeho kopie "rychle sdílejte než to smažou", tak srry že to nemam ozdrojovaný)

Pokud někdo tvrdí, že tu někdo tahá hnus na něčí rodinu a pak zpětně maže příspěvky, tak bych prosil nějaký důkaz. Obzvlášť pokud to říká někdo, kdo si už v minulosti dělal lživou reklamu (ano, narážím na článek ze Score, a nevytahoval bych to, kdyby to nebylo velmi relevantní k těm obviněním, které tu od Ladislava i Marka padají).
27.2.2019 19:03 - Marek Jiran
Gurney píše:
Pokud někdo tvrdí, že tu někdo tahá hnus na něčí rodinu a pak zpětně maže příspěvky, tak bych prosil nějaký důkaz.


Tady, to s tim zpětnym mazánim nechápu, já někde mazal nějaký příspěvky?
27.2.2019 19:07 - MarkyParky
Marek Jiran píše:
Tady je to na co si nevzpomínáš. K dobru ti lze přičíst že jsi ten hnus odmazal. Sice se nikdy nikdo neomluvil (což je tady základ) a já si z toho před smazáním neudělal screen, ale tu věc považuju za uzavřenou... (nevim jek dopadne ten link, moc s tim tady neumim a nemam furt ten svuj log, tak se předem omlouvám pokud to neprojde)


Chci se jen ujistit správně, že tomu dobře rozumím.

1. Neregistrovaný člověk mimo tuto komunitu napsal osobní útok na členy tvé rodiny.
2. Sirien zareagoval a navzdory tomu, že v téhle komunitě nejsou moderátorské zásahy zvykem, přeci jen moderátorský zásah udělal a příspěvek smazal.
3. A ty to teď vytahuješ právě na toho samého Siriena, který tenkrát zakročil na tvou obranu?

No, to je teda silné kafe.
27.2.2019 19:08 - Xeth
Já jen žasnu, co tu "munchkin," byť pochybně použitý (souhlasím víceméně s místním výkladem - měl jsem v družině jak powergamery, tak munchkiny a ten rozdíl je markantní).

Video s Matyášem Valentou se mi zá naprosto v pohodě. Já ho matně poznávám jako dítko z nějakého seriálu, kterého jsem kdysi kus viděl při návštěvě u rodičů. Jinak asi tuším, že má hraát v nějakých pohádkách, ale nikde si ho nevybavuji. Promne byla reakce na to video "aha, tak to je tenhle, teď bude starší."

Udivuje mne ten vývoj k historickým událostem a přijde mi to až absurdní, podobně jako reakce "myslel jsem, že to bude stát za to, ale po tomhle už ne." Autoři udělali kdysi botu, a ne jednu. Podle všeho se pokusili o nějaké vysvětlení/omluvu. I kdyby ne, opravdu to má tolik společného s tím, jak bude vypadat hra JaD s úplně jinými lidmi? Dost mi to připomíná MeToo nebo současnou střelbu na představitelku Captain Marvel (Brie Larson) a bojkot tohoto filmu, protože herečka je hloupá/rasistická/atd. Je to absurdní.

Osobně jsem zvědavý, jak bude hra KD vypadat. Vizuál je prima podpora, ale gro bude samotná hra. To, jak hru povede vypravěč, jaká budou dobrodružství a jak budou hrát samotní hráči.
Pro představu, např. Matt Colville má slušný a dobře placený vizuál, ale jeho hra The Chain je k mému překvapení (čekal jsem od něj něco jiného) dost špatná. Viděl jsem první dvě epizody a další zkusím možná až bude hra v plném proudu (cca po desáté epizodě?). Mnohé z věcí, které mi vadí byly konec konců rozebírány i tady na D20.
Takže držím palce, aby to v případě KD dopadlo dobře.
27.2.2019 19:20 - Gurney
Marek Jiran: Aha, takže někdo tu postnul něco na téma vaše rodina (ten post jsem neviděl), ty jsi stihl zareagovat, Sirien to během třičtvrtě hoďky zlikvidoval a jasně řekl, že tímto stylem ta diskuze dál pokračovat nebude, a ty (resp. ty a Ladislav) to teď prezentuješ, jako by to bylo něco, co se tady dělo běžně, nebylo to asap stopnuto, a ještě podsouváš, že ten moderátorský zásah byl vlastně mazání stop. Tak to je opravdu hodně hardcore demagogie, to se vám musí nechat.
27.2.2019 19:20 - Marek Jiran
MarkyParky píše:
1. Neregistrovaný člověk mimo tuto komunitu napsal osobní útok na členy tvé rodiny.
2. Sirien zareagoval a navzdory tomu, že v téhle komunitě nejsou moderátorské zásahy zvykem, přeci jen moderátorský zásah udělal a příspěvek smazal.
3. A ty to teď vytahuješ právě na toho samého Siriena, který tenkrát zakročil na tvou obranu?


1) Daný člověk nebyl neregistrovaný, nebyl mimo komunitu... akorát se nelognul, tak to za něj Sirien odmazal, protože on to odmazat nemohl...
2) Sirien zareagoval, tak že to odmazal, to tady ale neřešíme, řešíme tady teď že lžu že se tady neprobírali naše děti a že to rozhodně tady neni osobní, řeší se pouze obsah...
3) Co na slovech "k dobru ti lze přičíst" nechápeš? Nevytahuju to na Siriena, nicméně myslim že na tom lze poměrně hezky ilustrovat jak "neosobně" se tady občas jede... Nejsem debil, abych si myslel že za to Sirien může...

S tou omluvou jsem to schválně přehnal, omlouvám se všem, že jsem tam nedal smajlíka a tím to zjevně udělal méně pochopitelné... byť se smajlíkama se to tady taky nesmí přehánět...
27.2.2019 19:26 - Marek Jiran
Gurney: Aha, takže jste mi nejdřív řekli, že se to nestalo, protože jsem ulhanej, když jsem vám dal důkaz že se to stalo, tak to bagatelizujete, ačkoliv jste to neviděli... Teď mi podsouváš že tvrdim, že se to tady děje běžně a moderátorský zásah byl mazání stop? Kde jsem to proboha napsal???
27.2.2019 19:32 - Marek Jiran
Gurney: už asi vim, vy ste to "mazání stop" vydedukovali z tohodle: (nemám ani náladu to hledat, ani nejsem perverzní a nedělám si ze všeho kopie "rychle sdílejte než to smažou", tak srry že to nemam ozdrojovaný)

Tak ne, to sorry, to byla moje hloupá reakce na "kdyby to náhodou smazali, tak záloha je tady":
sirien píše:
(což mimochodem navíc na webu dodnes prohlašuje za "vrchol originálních prvků Končiny" přinesených Michalem Jaklem - kdyby to náhodou konečně zrušil tak záloha je tady v citaci, popř. tady, plus možná se pletu ale myslim že se tim chvástal i v tom svym lživym promo-článku ve Skóre (výběr perel zde - za ten se samozřejmě také dodnes ani náznakem neomluvil)


Opravdu jsem to tak nemyslel a jsem rád že ta věc z fóra zmizela, díky Sirienovi... Tim bych to asi uzavřel...
27.2.2019 19:56 - Marek Jiran
Aegnor píše:
Ale mě je nějaká omluva ukradená. Jenom mi přijde, že zde operují s přístupem "tím, že jsme všechno vysvětlili, jsme se vlastně i omluvili." A tento přístup podle mě nedává smysl.


Já už to fakt nechci řešit a hlavně tim tady nechci plevelit vlákno, který mělo bejt o KD a ne o tom, že jsme se tenhle rok ještě veřejně neomluvili za Končinu... Nadzvedlo mě, že tohle je tady nazváno "povrchní gesto naším směrem"... Reagoval jsem asi víc než jsem musel... To je celý...
27.2.2019 20:28 - sirien
Marek: jak sem napsal už v minulosti - ano, u Tebe je vidět, že Ti aspoň zpětně došlo, že to co ste vytvořili bylo krutě nevkusný (byť si to veřejně taky přiznal až potom co ste se spojili se Skavenem, takže ono zase ne že bysme od Tebe viděli nějakou sebereflexi předtím, než Tě k ní někdo postrčil, ale budiž, chápu že předtím si zas neměl důvod se k tomu vyjadřovat). A Tvoje reakce je vcelku odpovídající a dala by se vzít a jít dál.

Bohužel, veškerá Láďova "sebereflexe" se nese v duchu nikoliv "vytvořili sme hroznej fail a je mi to líto", ale v duchu "fakt mě štve, že to co sme vytvořili u lidí failnulo".


A abysme si vyjasnili poslední dění, tak to co se tu odehrálo:
- já postnul poměrně roztomilý a nezávadný video s vaším hercem z jeho dětských let. Které, ok, možná nevyznělo tak jak sem čekal.
- Láďa mě obratem nazve debilem plus mě obviní z toho že sem hledal a postoval špínu na jeho rodinu (nebo to na mojí adresu minimálně dost vyznívá)
- ...což, jak ukázal Marky ve #131, je ve skutečnosti úplně jinak
- Ty tu tvrdíš že ste mi dávali nějaké pozvánky kamsi (navíc přesvědčeně dodáš, že sem tyto nějak hrozně děsně odmít)
- ...aby se ukázalo, že sem vlastně žádné nedostal

A tohle je přístup který tu v diskusi mají lidé, kteří:
- přišli s mizerným systémem a roky odmítali kritiku tohoto jako neoprávněnou
...aby ji následně uznali prakticky v celém rozsahu
- si zařídili ve Skóre neoznačenou reklamu co se tvářila jako objektivní článek (a byla plná lží)


...ale nějakým způsobem tu já mám bejt ten špatnej a já tu údajně vytrhávám věci z kontextu?

Jako sorry, ale doufám že se nebudeš divit, že všechna dobrá vůle kterou sem k tomuhle měl s tím, že to je váš nový projekt a že tam sou úplně nový lidi a se právě spálila na popel.
27.2.2019 21:16 - LokiB
Stejně se lidem kolem Končiny trochu divím ... protože celý ten vývoj tady se dal tak nějak předpokládat. Animozita je podle všeho hluboká a vybublá při první příležitosti.
Kdyby sem nepsali, přišli by možná o několik (desítek?) lidí, kteří by se o krocení draků nedozvěděli ... ale venkoncem to vypadá jako dost kontraproduktivní.

Já u tehdejších diskusí o vhodnosti Končiny nebyl, tak to nechci soudit. Předpoklad, že se bude někdo omlouvat za to, že vytvořil něco, co třeba obecně nebylo z mainstreamového pohledu vhodné, nebo snad vkusné, mi přijde ujeté ... jestli pak v rámci diskusí a dalších aktivit byly věci špatné, a střílelo se slepě, tak tam bych to pochopil. Ale za samotné dílo tedy ne. Že se někomu nelíbí, nebo se zdá úplně mimo, to není důvod k omluvám.

Navíc vzhledem k tomu, jak je psaná forma diskuse nepraktická v tom smyslu, že nepochopení v ní vzniká daleko snáz, daleko hůř se řeší a táhne se daleko dýl, než když lidi mluví přímo z očí do očí.
protože tady stačí i když má třeba podle všeho někdo dobrou vůli, aby zmínil v nějakém kontextu něco z minula a už se strhnou emoce a ega jedou.
Takže je první příspěvek, pár reakcí plus mínus, ale jak se objeví první trochu kontroverzní reakce, ať už z jedné nebo druhé strany, tak pověstná jisrka přeskakuje a výbuch je na světě.

No nic, já si takhle občas ujedu a zareaguji prudce taky, a tak snad nebude stát v budoucnu nikomu za to předhazovat mi třeba můj prezentovaný postoj k fudgeování kostek :) zvlášt když jsou linky dohledatelné ;)
27.2.2019 21:23 - LKarpianus
Já kostky taky občas fudguju... Ale většinou jenom když:
- vím, že hráč nemůže za danou situaci a jen tak ho zabít kvůli hodu kostkou je prostě nefér
- nabízí se vyloženě epická scéna, musí se házet kostkou, aby hráči měli pocit, že tu scénu opravdu způsobili a náhoda jim přála, ale jedno blbý hození kostkou by tu scénu celou poslalo do háje... :-D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20094704627991 secREMOTE_IP: 54.85.57.0