Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
6.4.2019 09:05 - ShadoWWW
U Krotitelů draků hráči-herci nejspíš nebudou mít problém. Ti vypadají, že jsou ostřílení, a ti, kteří ostřílení nejsou, v době natáčení už možná budou mít nějaký ten one-shot za sebou. Není to ani problém z hlediska příběhu a diváků jako takových. Těm naopak mohou přijít ty postavy na vyšší úrovni s více schopnostmi zajímavější. Problém vidím v tom, když se diváci (nedotčení RPG) rozhodnou si DnD zahrát. Když si budou chtít zahrát postavy svých oblíbených hrdinů ve hře, najednou zjistí, že je zaplaví hromada pravidel.

Jako příklad bych vzal tu yuan-ti mnišku. Příběhově moc zajímavá postava. Ale z hlediska pravidel: je slepá s mimozrakovým vnímáním, takže musím nastudovat, jak funguje mimozrakové vnímání; je yuan-ti, kterou v Základních pravidlech ani Příručce hráče nenajdu - musím sáhnout po Volovi; a k tomu musím nastudovat mnicha aspoň na 3. úrovni a k tomu pravidla zázemí, dovedností, boje, magie, dobrodružství...

Srovnej to se Stranger Things. Když to diváka nadchne, může si koupit krabici, která ho provede celým dobrodružstvím včetně předpřipravených postav ve stylu Starter Setu.

Ale je možné, že ta produkce bude tak dobrá, že diváci v pohodě proniknou do pravidel během sledování, aniž by museli složitě číst Příručku hráče. (Takto dobře mi přijde udělaný D&Diesel).
6.4.2019 09:31 - LokiB
ShadoWWW píše:
Zrovna teď nedávno mi jeden hráč psal, který začínal tažení až na 5. úrovni, měl později kolem 10. úrovně problém, že se chytal stále méně a méně.


Ale tenhle argument nemyslíš úplně vážne, že ne?
6.4.2019 11:46 - sirien
ShadoWWW píše:
a minulost si sepíše na papír, ale nejsou to hráčovy skutečné zážitky.

Od toho jsou in-char vyprávění a flashbacky.
6.4.2019 12:54 - shari
ShadoWWW píše:
Problém vidím v tom, když se diváci (nedotčení RPG) rozhodnou si DnD zahrát. Když si budou chtít zahrát postavy svých oblíbených hrdinů ve hře, najednou zjistí, že je zaplaví hromada pravidel.

Čistě ze zvědavosti: opravdu se stává tak často, že úplní nováčci chtějí hrát nějakou vyloženě už existující postavu, místo něčeho svýho, případně "něco na způsob X postavy, ale takhle a takhle jinak"?
6.4.2019 21:17 - ShadoWWW
Toto mi přijde pro diváky-rádobynovéhráče lepší než Critical Role. PJ dobře vysvětluje mechaniky, hodně dobrý RP, vše je jasné a předhledné.
11.4.2019 08:12 - pilchowski
No, takze zverejnili dalsi hracku. Nadeji, ze tam bude Dejdar nebo Krampol, se timto definitivne vzdavam.
11.4.2019 10:35 - Vandal
hype tam na to byl, clovek podle toho cekal minimalne hollywoodske herce. Misto toho zatim vidim partu nahodnych typku. Delal jsem jednou u filmu catering, jsem taky superstar?
11.4.2019 11:17 - Jarik
Vandal: Pro potřeby Krotitelů draků? … musím ti odpovídat? :D

Je pravda, že jsem čekal aspoň polovinu lidí, co mi něco budou říkat nebo si po nahození do G uvědomím, že znám jejich práci. To se mi zatím nestalo (možná jsem negramot).
11.4.2019 11:24 - Jerson
Já jednoho herce znám - i když podle jeho seriálové role ho nechci hodnotit, za tu nemůže. Ale jsem zvědav, jak bude vypadat výsledek v porovnání s neherci-nehráči v Dračáku, a naopak herci(?)-hráči v Gamers.
11.4.2019 11:31 - Vandal
Jenom doplneni, aby nedoslo k mylce. Nehodnotim jejich lidske kvality ani karieru. Akorat podle toho hypu a popisu jsem cekal minimalne Karla Rodena :D
11.4.2019 11:44 - LokiB
Ta míra zklamání, že tam nehraje Vaculík či Dejdar :DDD
Opravdu jste to čekali?
11.4.2019 11:51 - York
Afaik Vladimír sliboval jen to, že to budou profesionální herci. To znamená, že se herectvím živěj, ne že je nutně musí znát každej.
11.4.2019 12:54 - Jerson
Nečekal jsem nic z toho. Jen to zdlouhavé uvolňování informací jsem předpokládal u projektů, u kterých zástupy fanoušků hltají každý náznak vývojářů, netrpělivě očekávají konference a navzájem si vyměňují nepodložené spekulace, co tedy bude doopravdy. U Krotitelů draků už čekám nějaký skutečný výstup, tedy film / díl seriálu, na hype jsem nikdy nebyl.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17044115066528 secREMOTE_IP: 34.207.82.217