RPG odborně

Alnag
11.5.2007 09:04
Tento článek Ryana Danceyho vysvětluje události okolo odkoupení TSR společností Wizards of the Coast.
Autorská citace #21
11.5.2007 14:07 - Vannax
Pravda. Teď jsem to procházel a je to tak. Vycházel jsem z informace asi 2 roky staré, z doby, kdy se to řešilo na RL fórech a bylo to právě aktuální... no nic.
Autorská citace #22
15.2.2016 11:25 - ShadoWWW
Odkoupení TSR WotC a následné odkoupení WotC Hasbrem může mít pokračování. V USA se spekuluje o splynutí Hasbra s Mattelem, aby vytvořili efektivní kunkurenci dánskému Legu.
Autorská citace #23
22.9.2018 21:30 - ShadoWWW
Na podcastu Plot Points shrnuje borec, co se několik posledních let zabýval pádem TSR, podle něj důležité aspekty pádu. Je to fakt zajímavé. Jako hlavní bod udává ekonomickou stránku věci. Že TSR získávalo od distributora peníze ne za prodané výtisky, ale prostě jen za počet vytištěných kusů. A pak se nějaký manažer v TSR zbláznil a začali chrlit tištění produktů v šílených objemech, které nikdy neměly šanci být prodány. A distributor jim to platil. Vypadalo to jako stroj na peníze, než se celý ten kolos (pochopitelně) nakonec zasekl.

Zajímavé prý bylo, že ten stejný distributor fungoval i pro jiná vydavatelství, třeba White Wolf, ale nikdo jiný než TSR neměl takovýto nesmyslný druh smlouvy. Všichni ostatní dostávali až peníze za prodané kusy. A smlouva s TSR byla ve své době tajná. Distributor měl strach, že se to provalí a takové podmínky budou chtít všichni.

Taky v tom podcastu jednu chvíli mluví o Drizztovi a situaci, kdy Salvatore prohlásil, že už nikdy nenapíše žádný román o Drizztovi.

Fakt zajímavý podcast.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073583126068115 secREMOTE_IP: 34.239.170.244