Pravidla

sirien
18.10.2020 13:28
[DnD] Zranění flakónků a jejich obsahu
V rámci práce na JaD jsem našel zajímavou otázku: pokud po někom hodim flakónek s nějakým zraňujícím obsahem, bere se flakonek samotný jako improvizovaná zbraň (zranění 1k4), nebo ne?

Příklady:

PHB 5e překlad píše:
KYSELINA: Jako akci můžeš vychrstnout obsah flakónku na cíl do 1 sáhu od tebe, nebo flakónek vrhnout do dálky až 4 sáhy, kde se při dopadu rozbije. V každém případě zaútočíš na dálku proti tvorovi nebo předmětu, přičemž ber kyselinu jako improvizovanou zbraň. Při zásahu utrpí cíl kyselinové zranění 2k6.


PHB 5e překlad píše:
SVĚCENÁ VODA: Jako akci můžeš vychrstnout obsah této lahvice na cíl do 1 sáhu od tebe, nebo ji vrhnout do dálky až 4 sáhy, kde se při dopadu rozbije. V každém případě zaútočíš na dálku proti cílovému tvorovi, přičemž ber svěcenou vodu jako improvizovanou zbraň. Je-li cíl běs nebo nemrtvý, utrpí svěcenou vodou zářivé zranění 2k6.Sireinův výklad: zaútočim flakónkem jako improvizovanou zbraní, při zásahu způsobím 1k4 sečného zranění (střepy flakónku) plus zranění které dává obsah.

Logův výklad: zaútočim flakónkem, při zásahu způsobím XkY zranění obsahu.

?
Autorská citace #21
18.10.2020 22:06 - sirien
Maelik: vzhledem k tomu že sme celý JaD převedli primárně na Řádky a info o hmotnosti zachováváme jen kvůli kompatibilitě, tak ne, fakt to za to nestojí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21418595314026 secREMOTE_IP: 18.207.102.38