Prostředí

sirien
23.8.2016 01:35
Dresden Files
...přišlo mi, že tu tady tahle diskuse chybí. Navíc se může hodit v budoucnu, kdyby mi po dočtení nějaké desáté nebo dvanácté knížky třeba hráblo a rozhod sem se- well, zatim na to radši nebudu myslet, mohl bych se k tomu ještě omylem vyhecovat :D
Autorská citace #1
23.8.2016 01:37 - sirien
Dotaz pro ty z vás, co něco z toho četli v češtině - jak zkousnutelnej je překlad?

Osobně sem se při představě překladu silně magické lehce noir-detektivky (u které ani netušim, kdo to vlastně překládal) docela vyděsil a rovnou sem si to nechal dodat v angličtině. Teď po dočtení druhé knížky sem za to docela rád, protože popravdě mám podezření, že pokud to nepřekládal nějakej fakt nadšenec s dobrym okultnim slovníkem, tak to nemohlo dopadnout dobře...

(ptám se z čistě akademickejch důvodů, když už sem to v originále rozečet, tak to v něm i dočtu, ale tak docela mě to zajímá a žádnou cz kopii nemám poruce, abych se do ní podíval)
Autorská citace #2
23.8.2016 06:31 - Vojtěch
Mě to tedy nijak nevadilo, ale nemůžu to srovnat s originálem. BTW zaslechl jsi to, že se chystá Dresden Files Accelerated?
Autorská citace #3
23.8.2016 08:02 - Demonica
Tak preklad me moc nenadchl. Neni to uplna tragedie, ale taky zadnej zazrak. Kdybych to cetla znovu, dala bych prednost anglicke verzi.
Autorská citace #4
23.8.2016 08:35 - Winnie
Kdybys chtěl nakouknout do české verze, mám první díl po ruce.
Autorská citace #5
23.8.2016 09:36 - Shako
Vojtěch píše:
Dresden Files Accelerated

Viděl jsem i nějaké jiné rpg, ale koukám, že je taky od Evil Hat... tak jsem nějaký zmatený - myslel jsem, že to neběží na Fatu. A nebo jsou to 2 rpg na stejné téma?

Knížku jsem nečetl, tak nevím. Seriál byl v pohodě.
Autorská citace #6
23.8.2016 09:47 - Vojtěch
Ten starší Dresden Files myslím běžel na modifikovaném starším Fate (3?). Ale jinak funguje dál. není to tak dlouho, co k němu vyšla 3. kniha Paranet Papers
Autorská citace #7
25.8.2016 01:22 - sirien
Winnie: tak pokud by ses zas někdy někde i ukázala, tak se kouknu velmi rád :)

Shako: Dresden Files - Fate edice 3b*, Evil Hat. Docela hezká bichle (jako že fakt hezká... pokud bych někdy chtěl upgradenout svůj InDesign skill na level "ShadoWWW", DF by byly dobrá cesta, myslim že pod 5 vrstev by moc jít nešlo; problém je, že asi nijak netoužim dělat překlad 3e, tak leda bych to rovnou přepsal do 4e, což asi neni moc problém - až na to, že se mi nechce překládat 300 nebo 400 A4 a asi teď úplně nemám čas upgradovat na level ShadoWWW)

Jinak DF Accelerated byly dlouho očekávané, je to součást přislíbených balíčků ještě z Fate Core Kickstarteru.

* 3a = Spirit of the Century, 3b = Dresden Files, 3c = Diaspora (Tuším že jsme kdysi něčemu říkali ještě 3d, ale zabohy si nemůžu vzpomenout čemu) - byla to reakce cz komunity (občas sem to viděl i na en fórech, ale dost náhodně rozdělené a ne moc často) na chaos co panoval v třetích edicích Fate, které byly publikované v podobě jednotlivých od sebe odlišných her bez jednotného základního core booku

Ohledně seriálu: slušný při prvním zkouknutí, nudný při pokusu vidět znovu; fakt špatná adaptace už po přečtení prvních dvou knížek - vůbec se nedivim, že když sem se Jim Butchera zeptal, co si o tom seriálu myslí, tak nahodil totálně zhnusenej xicht a odseknul "I hate it, don't mention it."

Kromě jiných věcí, které tam jsou přestylizované dost blbým způsobem, tam je fakt dobrej downgrade v power levelu. Seriálovej Dresden je takovej kouzelníček, co by v Mage the Ascention měl pár dvojkovejch arkán možná a skill v okultismu. Knižní Dresden... asi takhle (drobný spoler jedné scény z prostředka knížky), moment, kdy tam vezme výtah v druhym patře a tornádem ve výtahový šachtě s nim mrdne o deset pater nahoru, aby rozlisoval něco na střeše, což udělá jako improvised spell v momentě, kdy už je relativně vyždímanej, aby pak následně vytvořil větrnej kinetic-buffer uvnitř kabiny a ochránil se tak před tím, když ten výtah spadne dvanáct pater dolu.../SPOILER

Knižní Dresden je taky mnohem víc noirovej - v podstatě to je noir detektivka s magií, u první knížky sem měl dokonce dojem, že to je příběh co by šlo i převyprávět bez magie, v druhé už to je s tou magií provázané mnohem víc, ale ten noir prvek tam zůstává. Fakt to je v podstatě taková "béčková literatura" noir žánru, i když co můžu soudit fakt dobrá.

heretická poznámka: Bob v seriálu mi přišel stylovější a lepší

NICMÉNĚ, Jim mi bokem (mimo panel) taky řekl, že vyjednává s HBO o možnosti udělat novej Dresden Files seriál s mnohem většim rozpočtem. Je to ale už přes dva roky zpátky, tak netušim, jak aktuální to pořád ještě je/neni.
Autorská citace #8
25.8.2016 18:21 - Dukolm
Status na stránce pro přispěvatele z kickstarteru je takovýto a dokaz vede na 404

Píše:

Dresden Files Accelerated In Development
Status available at the Evil Hat project status page
We began work in 2014 as promised. On average a "big release" which DFAE definitely qualifies as takes us about 3 years from the start of development (2014) to the release of the product, so very likely DFAE is a 2017 product by that math.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099420070648193 secREMOTE_IP: 54.198.134.104