Střípky

andtom
5.1.2010 19:32
D&D 4e - Radlická
Šťastně jsem zakotvil v Praze... a rád bych si opět po čase zaDMoval.

Hledám hráče pro D&D 4ed.

Pohodový prostor s luxusně velkým stolem zajištěn, 8 minut pěšky od stanice Radlická nebo 2 minuty od zastávky busu 137 s názvem Farkáň. Nabízím Út, Stř, Čtv (případně i Po). So a Ne nejsem k dispozici. Frekvence 1x nebo i 2x týdně v případě zájmu. Od půl šesté, šesté ... do cca půlnoci (záleží na vzájemné dohodě).

Preferuji vyzrálejší hráče, které zajímá příběh a rádi ho přes činnost svých postav formují. Rád dávám volnost a improvizuji.
31.1.2010 17:12 - Sethi
"...chápeš proto, že je nezbytné vyslat někoho, kdo je nejen zběhlý v magii, ale i nenápadný a přitom schopný odhalit tajemství, která před námi jistě budou chtít skrývat - a především, někoho loajálního," zakončil svůj nekonečně dlouhý výklad velmistr Roderik.
Mistr Samuel přikývl. "Do dvou dní budeš mít na stole zprávu s doporučením."
Roderik zamručel a zvedl se z křesla. "Nechám tě tedy dělat svou práci. Snad se nakonec ukáže, že celé tohle oddělení personalistiky nebyla jen zbytečná investice."
Samuel zamyšleně sledoval, jak jeho nadřízený odchází. Potom sám vstal a pomalu přešel ke konferenčnímu stolku, očividně zcela zaujatý štůskem papírů, které mu předtím Roderik předal.
Už se zdálo, že se posadí do jednoho z pohodlných křesílek - namísto toho se však vymrštil překvapivou rychlostí, na muže jeho věku, a hrábl rukou za gaučík potažený červeným sametem.
Ozvalo se zaskočené vykviknutí, Samuel vytáhl za nohu drobnou postavu a teď ji držel hlavou dolů ve vzduchu. Na ještěří tváři se objevil provinilý výraz.
"Promiňte, mistře, Lil nechtěla poslouchat..."
"Je mi to jasné, jen tak jsi nedopatřením usnula za gaučem v době tajné porady."
Koboldka horlivě přikyvovala. "Přesně tak. Lil si tam jen tak leží, spí, a najednou tajná porada. Lil neposlouchala, neposlouchala ani slovo. Ne ne ne ne." Vrtěla teď důrazně hlavou a na podtržení vlastních slov přitiskla dlouhé povlávající uši k hlavě.
Samuel spustil ještěrenku na zem a založil ruce. "Víš, to je ale škoda, malá Lil. Možná jsi měla poslouchat. Možná bys slyšela něco užitečného."
Koboldka se překulila do sedu, oči doširoka otevřené. Urovnala pomuchlanou róbičku a naklonila hlavu ke straně. "Možná, možná Lil něco slyšela, mistře," zanotovala nevinně. "Slova jdou dovnitř i ve spánku, Lil si možná rozpomene. Možná ano, možná ne." Koboldka rozhodila pacičky v bezmocném gestu. "Odhalil jste Lil, mistře. Lil slibuje, že se bude příště víc snažit."
"Ani bych si nevšiml, že tu jsi," pokračoval Samuel, "Nebýt Marmelády." Ukázal na mísu s ovocem. Mezi cizokrajnými plody se leskla červená průhledná hmota a tvářila se tak šťastně, jak se kus želé může tvářit.
"Lil žádnou Marmeládu nezná," zamumlala koboldka vzdorně, oči zlostně přimhouřené. "Především ne Marmeládu, která ji tak hloupě prozradila."
"Co víš o Auroře, malá Lil?" zeptal se mistr Samuel a vydal se podél vysoké knihovny.
Ještěrenka se bleskově vyhrabala na nohy a už capkala za ním. "Pyšná země, stará země," recitovala zpěvně. "Aurora bývala mocná, ale už není. Žije ze své bývalé slávy, kterou nemá. Lidé Aurory nemají rádi cizí. Zadlužená země. Aurora požádala naši Mirabel, ale to je tajné, to Lil nemůže vědět."
Samuel se spokojeně usmál. Z horních polic sundal dvě knihy a podal je koboldce. Přidal ještě svazek papírů od velmistra Roderika.
"Podrobná historie oblasti, kam budeš vyslána. Politická historie celého království. A výtah aktuálního dění i s podrobnostmi vaší mise. Přijď za mnou, až to budeš mít přečtené."
Lil přikývla. "Budete si přát vlastní kopie hlášení, mistře?"
"Ano, samozřejmě," přikývl. Lil sice věrně sloužila království Mirabel po mnoho let, její loajalita ale patřila především Samuelovi. Nehodlal nechat království, aby využívalo jeho nejlepšího studenta, aniž by z toho on měl nějaký užitek.
"Dovolte tedy, mistře, aby se Lil vzdálila a věnovala se studiu."
Propustil ji mávnutím ruky, koboldka se poklonila a odběhla ke dveřím. Na prahu se ještě zarazila, ohlédla se. Vydala několik zpěvavých zvuků a želé na míse s ovocem jí stejně odpovědělo. Pak po noze stolu steklo až na zem a svižně odsrkalo za svou paničkou. Dvě mandarinky a banán, které si neslo, tvořily v průhledné hmotě obraz tváře s mírně nepříčetným úsměvem.
1.2.2010 23:18 - Sethi
Dlabu na deník... budu improvizovat se směsí náhodně vytištěných karet.
2.2.2010 05:43 - noir
Jen ujišťovací otázka: Platí, že hrajeme už pozítří?
2.2.2010 18:19 - andtom
Z mé strany platí. Má někdo zlomenou nohu?
2.2.2010 20:11 - Alnag
Možná by se hodilo nějaké upřesnění lokality nebo způsobu vyzvednutí.
2.2.2010 20:24 - noir
Potřeboval bych potvrdit, jestli mi Almi vyrábí nějakého toho šílence, nebo mám přijít s vlastním. Pokud Almi nestíhá, něco v záloze mám.

Jinak doufám, že mi to ve čtvrtek vyjde, ve dvě odpoledne bych se měl dozvědět, jestli mám opravdu vzteklinu (jak zní podezření), nebo je to něco jiného.
2.2.2010 20:36 - Alnag
Noir: Hlavně, když nás nepokoušeš... :)
2.2.2010 21:04 - noir
Neboj, slintám, jsem přátelský, až mazlivý, ale přes náhubek se zatím neprokoušu.
2.2.2010 21:48 - Alnag
Neboj, kdyby na to došlo, dokážu tě pacifikovat. ;-)
2.2.2010 22:12 - andtom
Metro Radlická, sraz řekněme 18:00, čtvrtek 04.02. Slibuji osm minut chůze, trochu do kopce a útulný stůl ... a vůbec prostor :-)
2.2.2010 22:21 - Nerhinn
andtom: Máš hudbu, nebo mám vzít svoji magickou trubku plnou soundtrackového výběru?
2.2.2010 22:28 - andtom
Nerhinn: Rozhodně vem ... také jestli máte milované figurky svých postav, vemte také :-)
2.2.2010 22:29 - Sethi
Hm... Panda už dlouho nebyla na scéně...
2.2.2010 22:31 - andtom
pokud by mi někdo chtěl něco speciálního, můj mail je aaandom( )seznam( )cz
2.2.2010 22:35 - noir
Hm, figurky hrabáče a Marmelády asi nebudou úplně snadno sehnatelné...
2.2.2010 22:38 - Sethi
Pro Marmeládu mám v záloze červený průhledný kamínek.

Ale jsem tedy nedostatková v oblasti koboldů.

I když bych mohla suplovat predatorem. Jen nevím, jestli by úplně splňoval ty "small" podmínky.
3.2.2010 12:16 - Merlin
Ušík: no, škoda, že to do mailu nenatlačím a po srazu už hrát nebudete..mám tady spoustu super koboldích figurek :)
3.2.2010 12:42 - Almi
Ušatá: Koboldů mám hromadu, ale pochybuju, že tady u sebe v Praze. Každopádně přes víkend pohledám a slibuji, že Tebou vybranou figurku zařadím do portfolia pravidelně nošených sebou :o))

noir: ozvi se mi na mobil, jen co budeš mít chvilku, ju? :)
3.2.2010 13:34 - noir
Já mám mezi svými asi desti figurkami jednoho kobolda a něco, co vypadá jako kobold. Vezmu obě.
3.2.2010 16:55 - Almi
Tak i já přispěji se svou troškou do mlýna, tady je Noirova postava: :o))

*********************

Takže dohodnuto, pane. Mirabel souhlasí, můžete se finančně podílet na financování projektu Aurora,“ sdělil ministr Karameikos svému hostu.
Výborně, zbývá tak už jen probrat otázku vhodné osoby, která se bude výpravy účastnit, Excelence“, nadhodil zdánlivě konverzačním tónem bohatě oděný muž.
Vhodné osoby?“ zarazil se ministr. „O této otázce nepadlo při jednání před králem ani slovo! A výběr je již stejně uzavřen“ doplnil po chvíli starý šlechtic. Stále se ještě zcela nevyrovnal s posledním přáním své mladičké manželky.
Host pozdvihl obočí a upřel svůj pohled na ministra „Krále detaily nezajímají, to víte nejlépe sám. Pouze zisk. Přece nechcete, abych svou investici nechal bez dozoru. Navíc,“ dodal po malé odmlce, „věřím, že se dohodneme“.
Ne, to nepřipadá v žádném případě v úvahu!“, vybuchl ministr.

Loď se už už chystala odrazit, když na rejdě zastavil zprudka kočár. Z něho vyskočil zavalitý mužík a s máváním a odstrkováním si razil cestu davem k můstku.

Kdo to je?“ otočil se Thaddeus opírající se o zábradlí ke svým poblíž postávajícím společníkům, „myslel jsem že už jsme všichni?
Než mu stihl kdokoliv z nich odpovědět, zaslechl z dolní paluby zadýchaný hlas. „Jsem Kylián Ochinot, pane. Jedu s vámi. Zde je mé pověření.“ Nevěřícím pohledem zíral na tlouštíka, který s širokým úsměvem podává důstojníkovi jakési listiny. Nikdy by nevěřil, že se někdo může davem pohybovat tak rychle. Zvlášť je-li oblečen v tmavě červeném fraku se zlatými knoflíky a v ruce vysoký klobouk z šedého hedvábí.

...budu se účastnit výpravy na Auroru, kapitáne. Smím požádat o kajutu s výhledem na moře? Na moři jsem ještě nebyl a rád bych si ho užil!“ přiváděl dále kapitána k šílenství mužík v šedých kalhotách a botách se zlatým zdobením. Rytíř musel uznat, že na každém jiném by taková směsice vypadala směšně, jenomže pro tohoto člověka byla jako stvořená. Hodila se k němu. Vypadal prostě jako rozverně elegantní tlouštík.

Účetní,“ odplivl si do vln pod nimi vedle stojící Mlžný válečník. „Vypadá tak,“ dodal v reakci na Tadeášův udivený pohled s pokrčením ramen Culain.

Lil nerada počítá.“ Ozvalo se jim z pod nohou. Nikdo ji neposlouchal. Opět. Všem se honilo hlavou, kde se tu ten človíček, jehož kulatý obličej se ještě teď samou námahou leskne a přesto mu nechybí nakažlivý úsměv, vzal a co s nimi má společného. A tak si nikdo kromě malé Lil nevšiml potměšilého úsměvu hraběnky, stojící zdánlivě opodál.

..večeře se podává v sedm? Výtečně. Mohl bych pomoci vašemu kuchaři. Trochu vařím,“ zaujal Lil poslední zatloukaný hřebíček do rakve kapitána. „Máte-li na lodi červené muoché, mohl bych udělat flambovaný cousin de al Nac. Je to má specialita!“ uzavřel skromně mužík. To Lil zaujalo. Marmeláda potřebuje nové podněty..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085954189300537 secREMOTE_IP: 34.237.245.80