Střípky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
13.7.2016 06:55 - Naoki
Combat jsem ještě nečetl. Co jsem akorá zahlídl je, že mají vzdálenosti řešené pdoobně jako v 13th age (melee, near, far, very far). Diceles GMing může být něco jako že si neháže na dmg, ale jak říkám ,tohle jsem ještě nečetl.

Shadow: kdes o ní slyšel? :D
13.7.2016 08:19 - Vojtěch
Nachtrose: Protože chce udržet pozornost hráče prý, zatímco se ty soustředíš na vyprávění*... ne, mám rád svoje kostičky :)

*Jako kostky mít můžeš, ale dává to možnost je vynechat až na nějaké monstrózní schopnosti. Funguje to tak, že DM popíše hráči co se děje a sdělí mu obtížnost, pokud se postava o něco pokouší (ať už je to útok na potvoru, nebo uskočení před jejím útokem). Jinak je to jen modiifkace toho, kdo má házet na co, jako svého času 4E převedla kouzla z DC na útok/obranu a stejně jednoduše by to šlo hrát, že si DM bude házet na útok proti statické obraně hráče.
26.7.2016 15:36 - Demonica
Úspěšně zakončený Kickstarter RPG Godbound: A Game of Divine Heroes od Kevina Crawforda (Stars without Number). Podle reakcí na netu se jedná o hru podobnou Exalted založenou na jednoduchém d20 systému. PDF je k dostání zdarma na DriveThruRPG.
27.7.2016 17:27 - pivolil
Na kickstarteru startuje Zweihander RPG, v podstatě neoficiální Warhammer Fantasy Roleplay 4e (vzhledem k tomu, co v GW udělali s Warhammerem se už asi oficiální čtyřky nikdy nedočkáme). Podle autorů je systém perfektní pro kterýkoli low-fantasy setting jako GoT nebo svět zaklínače.
Pravidla vychází z WFRP 2e. Zachovávají základní mechanismy (classy místo povolání, d100 systém) + přidávají některé nové (změna základních charakteristik, překopaný boj, zrušení hit pointů, podpora RP, minihra pro cesty divočinou a další).
Btw poštovné do EU je zdarma.
27.7.2016 19:39 - Vojtěch
Kde se tam píše, že je to d100?
27.7.2016 20:37 - pivolil
Vojtěch: na svých stránkách mají přístupnou beta verzi pravidel
28.7.2016 06:13 - Vojtěch
Ah... tak dalších 25 USD ušetřeno. Na d100 systém nesáhnu ani násadou od smetáku.
28.7.2016 22:44 - Malabar
Zajímavý kickstarter pro free program pro 3d modelování postav. Soubor si pak můžete vyexportovat a třeba si ho vitisknout doma, nebo kdekoli chcete: Desktophero.

Jedná se vlastně o reakci na Heroforge, které funguje na principu vytvoř si u nás model, nemůžeš ho nikam exportovat, ale rádi ti ho vytisknem a pošlem.
5.9.2016 10:12 - Gurney

Steve Jackson Games rozjeli Kickstarter na GURPS Dungeon Fantasy.

ENWorld píše:
[dungeon Fantasy RPG] bude samostatnou hrou, krabicí obsahující vše co budete potřebovat ke hře: kartonové miniatury, mapy na kterých můžete svádět souboje, kostky a pět celobarevných příruček s nádhernými a originálními ilustracemi. Knihy budou obsahovat všechny části GURPS Basic setu a GURPS Magic pro vedení "hack ‘n’ slash" hry i zestručněnou verzi všeho důležitého ze série pdf GURPS Dungeon Fantasy. A to vše v jedné krabici, jen začít hrát! Vše je samozřejmě kompatibilní s pravidly GURPS, která však nebudete potřebovat. A i když nepůjde o žádnou odlehčenou verzi pravidel, budou příručky psány s ohledem na začátečníky. A proč by celá věc měla zajímat stávající fanoušky GURPSů? Třeba kvůli revizím a změnám, vycházejícím vstříc kritice a podnětům ohledně série GURPS Dungeon Fantasy, nebo zcela novému, dosud nepublikovanému obsahu.

zdroj
10.9.2016 11:15 - Xyel
Tohle mě docela zaujalo:

Trudvang Chronicles
13.9.2016 16:49 - Gurney
Xyel píše:
Trudvang Chronicles

Všiml jsem si a vypadá to dost luxusně, navíc už získali docela dost bonusových cílů, takže momentálně to vypadá nějak takhle:

Nemluvě tedy o fakt nádherných ilustracích, seversko-keltské stylizaci nebo tomu že používají verzi BRP systému, kde se namísto d100 podhazuje nejlepší kostkou (což je pozivitní i v tom, že autoři můžou věnovat víc času psaní fluffu a míň ladění systému).
13.9.2016 19:23 - LokiB
No jo, je to fakt krásný ... ale i když třeba není problém každý týden kupovat nové krásné materiály, tak je smutné, když vím, že to asi nikdy nebude šance hrát :(
13.9.2016 22:01 - Gurney
To už za tebe autoři bohužel nevyřeší.
14.9.2016 00:30 - kin
Já si to asi pořídím i kdybych to neměl hrát, ten jejich setting a ilustrace jsou boží, doufal jsem že to někdy přeloží do aj, a stalo se :)

Jinak další projekt co asi backnu je tenhle (i kdybych to neměl hrát, ten obsah je prostě cool :) )
https://www.kickstarter.com/projects/montecookgames/invisible-sun
14.9.2016 01:06 - LokiB
Odkaz tu na invisible sun nejak nefunguje, nahradni je tady
14.9.2016 10:45 - Vojtěch
Blbé je, že si to člověk buď pořídí papírové, nebo má smůlu. Obvyklá možnost backnout PDFka u Trudvangu není :(
14.9.2016 18:08 - kin
Už jo, stěžovalo si na to víc lidí, tak jí přidali :)
18.9.2016 09:56 - Gurney
Kickstarter na sestavitelný terén pro tisk na 3d tiskárně aneb ideální stavebnice pro rpg pozitivní nerdy a jejich potomstvo :)
19.9.2016 12:33 - Mildar
Gurney píše:

Trochu drahe, na to ze ti daj jenom par modelu a ty si to musis vytisknout a namalovat.
19.9.2016 13:55 - LokiB
Mildar: na naše poměry trochu ano. ale zas ne úplně nestravitelně ... ne každý by si to byl schopný takhle pěkně nakreslit a do STL převést sám

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084053039550781 secREMOTE_IP: 34.236.152.203