Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
Autorská citace #61
22.5.2007 13:36 - andtom
Dalcor: Promiň, nerozumím, co je požadavek šéfredaktora, aby D&D psal Jan Šlechta nebo aby Ty jsi psal dopisy z Baldur's Gate? Nebo něco jiného?
Autorská citace #62
22.5.2007 14:48 - Dalcor
Dopisy z BG, sorry...
Autorská citace #63
23.5.2007 10:43 - Jerson
doufám že tenhle časopis seženu alespoň v Brně.
Autorská citace #64
23.5.2007 10:49 - andtom
Jerson: Z vlastní zkušenosti doporučuji zapadlé trafiky hrůzného vzezření, ve velkoprodejnách to neměli, i když člověk by si logicky myslel, že zrovna ty berou nejširší nabídku tiskovin.
Autorská citace #65
24.5.2007 16:02 - Jerson
Ha, po třsch dnech hledání ho mám.
Pár postřehů - v jedné speciálce v Brně mi prodavač tvrdil, že ten časipis viděl, ale že už vychází nějaký čas, protože viděl tak čtvrté nebo páté číslo :-)
Dneska mi ho hledala prodavačka asi 20 minut,nakonec ho našla - ta pětka fakt mate. Večer se do něj podívám a napíšu víc.
Autorská citace #66
25.5.2007 09:08 - andtom
To mně nejdřív trafikantka řekla že ho nemá a jak jsem se loudal pryč, tak za mnou vystartovala na ulici a mávala s ním, že ho přece jen má :)
Autorská citace #67
25.5.2007 11:59 - Jerson
Tak jsem si početl - no, na první číslo jsem moc víc nečekal, i když se přiznám, že mě prakticky nic nezaujalo - jen jsem si přečetl Goweryho názor na DnD, abych ho srovnal s tím co píše Alnag.
Ostatně když znám osobně všechny pisatele kromě jednoho, není se ani čemu divit :-)
Autorská citace #68
25.5.2007 12:50 - andtom
Článek o D&D v Alduronu je opravdu něco. Trapas. Už mezinadpisy v textu mluví za vše, autorovi asociace jdou dle mého mimo známý vesmír. No nic, spravím si náladu a zahraji si dnes PC hru Morrow Wind, což je hra podle pravidel AD&D, pokud to náhodou nevíte. Skutečně důvěryhodný autor, to je hned poznat, že píše jen o tom, co zná ...
Autorská citace #69
25.5.2007 13:24 - Bajo
Doporučuji, pokud máte nějaké připomínky k článkům. To dát vědět na adekvátní místa. Jednak se autoři mohou ze svých chyb poučit a můžete dosáhnout určitého zlepšení.
Autorská citace #70
25.5.2007 13:29 - Alnag
Nu dovolím si předpokládat, že lidé, kteří se v D&D trochu vyznají se více méně vzájemně znají (protože většina z nich chodila na CzechDnD, dneska chodí sem a nebo na Hofyland) a že o Gowerym jsem poprvé slyšel asi před měsícem, když mi Jerson dával číst jiný jeho článek a pak před pár dny, kdy se tu zaregistroval a dvakrát přispěl, tak to skutečně vyvolává jisté pochybnosti...
Ale to je záležitost redakce, aby si to ohlídal kompetentnost svých autorů. Skutečnost, že je to první číslo to neomlouvá. Spíš naopak, protože první čísla bývají rozhodující v tom, zda přesvědčí zákazníky k další koupi a o tom, jaký obraz se o nich bude šířit...
Jinak mne těší zájem Andtoma a jiných, abych takový článek psal já, ale upřímně řečeno, nejsem moc velkým příznivcem psaní do časopisů (nemluvíme-li tedy o těch skutečně odborných, tam samozřejmě občas píšu ;-))
Ale pro takové hobby věci jako jsou RPG mi webové stránky z mnoha důvodů vyhovují víc, zejména tím, že jsou volně přístupné, člověk se k nim může odkazovat, vracet, opravovat, doplňovat, sdílet se čtenáři názory a postřehy a neustále komunikovat. Tohle mi tištěné médium neumožňuje a docela by mi to chybělo. Protože můj důvod proč psát není honorář ani nějaká pofidérní sláva "publikovaného autorství" ba ani šíření slova, ale ta zpětná vazba, která je pro mne v mnohém poučná a možnost "být v kontaktu" s lidmi, které to zajímá a osloví. Takže tištěné časopisy přenechám s radostí jiným...
Autorská citace #71
25.5.2007 13:45 - Dalcor
Gowery na RPG F nedávno velmi ostře napadl Alnaga za jeho článek "Jak nám dračák zkazil RPG F" a napsal pravý opak, ve kterém se mílil. Jinak co já vím Gowery prohlásil že DnD hrál/hraje. Mimochodem o historii DnD napsal přímo výtečný článek ALEF0, dokonce si myslím že je tady, ale definitivně vím že je na Annun.sk - Od retizkove zbroje k triapolce...
Autorská citace #72
25.5.2007 14:02 - alef0
Historia D&D, co som pisal vznikla volne podla clanku, co bol na GameSpy (ak sa dobre pamatam) - jeho striktnejsi preklad a obsiahlejsi preklad je aj na d20.cz. Navyse historickych clankov je tu viac...
Takze neviem, ci je vytecny a pod.
Autorská citace #73
25.5.2007 14:10 - Dalcor
Z meho hlediska ano... Nepíše se náhodou Morrowind takhle?
Autorská citace #74
25.5.2007 14:12 - andtom
Alnag: Papírový časopis formátu A5 za dobrou cenu má své výhody, je to skvělé na rozdíl od tahání se s počítačem na WC, do čekárny u lékaře, do vlaku, pod stan když prší ... a vejde se do každého baťohu nebo diplomatky :)
Dalcor: V tom případě měl Gowery psát článek o DrD+ a bylo by to určitě důstojné k Dragonlance od Tebe a VtM od Qualdezara. Bohužel Gowerymu v článku o D&D hrozně čouhá z bot sláma nebo jak bych to řekl a ten článek je o třídu níž. Ukousnul si sousto na které nemá.
Qualdezar: Abych vyjádřil svůj názor na patřičném místě, zkusil jsem se už dnes ráno zaregistrovat na diskuzním fóru toho časopisu, ale zatím mám neaktivní účet, byť mě to zobrazuje jako posledně registrovaného člena fóra. Takže snad později.
Autorská citace #75
25.5.2007 14:15 - andtom
Dalcor: "Morrow Wind" je citace z Alduronu. Jako vlastník originálky prohlašuji, že takto se ta hra opravdu nejmenuje. A že není podle pravidel AD&D to snad ani nemusím dodávat :(
Autorská citace #76
25.5.2007 14:21 - Dalcor
Forum tuším nefunguje - navštiv knihu hostů. Vím jak se píše Morrowind a vím jak to bylo napsané v Alduronu ;)
Autorská citace #77
25.5.2007 14:58 - Jerson
Qualdezar - až budu mít nějaké připomínky k tobě nebo k Dalcorovi, napíšu vám to přímo, to se neboj. Komentář ke Gowerymu odemně je zbytečný.
Autorská citace #78
25.5.2007 15:18 - Dalcor
to doufám Jersone!!
Autorská citace #79
25.5.2007 15:48 - wraiths
To je ten casopis vazne tak hroznej...? to si snad ani nekoupim a to jemb yl rozhodnuty. pokud tam jsou nejaky takovy "boty" viz.jak pise andtom tak to snad ani nechci. si radej koupim PEPO(24Kc) na podpaleni "krbovek"
Autorská citace #80
25.5.2007 15:55 - Dalcor
jeden článek časipis nedělá

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083465099334717 secREMOTE_IP: 18.208.172.3