Tipy a triky

Alnag
5.6.2009 19:56
Inspirace pro vaše vlastní postavy i příležitostná RPGčka v analýze tradičních charakterových vzorů - archetypů.
Autorská citace #21
23.6.2009 20:40 - Alnag
Nerhinn: Opravdu by mne zajímalo kde. Mám pár tipů... :)

Merlin: Tak to víš Merline, od té kauzy se šamšírem to jde s tvou autoritou od deseti k pěti...

Goran a Sirien: To rád slyším.

Uši: I na tebe by se tam našlo :))

Bajo: Mužské archetypy asi také někdy v budoucnu budou. S těmi příběhy nevím. Už jsem si párkrát s tou myšlenkou hrál. Ale je to co autor to názor...
Autorská citace #22
23.6.2009 20:51 - Sethi
vždyť našlo, já si to jako testík udělala =)

i když jak nad tím přemýšlím, měla bych to vzít znovu a odčítat body za "určitě ne" odpovědi.

tak jako tak si myslím, že by to výsledek nezměnilo.
Autorská citace #23
23.6.2009 20:52 - Merlin
alnag: myslíš po mém vítězném tažení?
Autorská citace #24
25.6.2009 22:51 - Chrochta
Alnagu, nechci ti kazit radost, ale v článcích máš dvě zásadní, byť v podstatě "kosmetické", chyby.

Za prvé, Hestia alias Vesta rozhodně NENÍ mystička - primárně to je ochranná bohyně domácího krbu, vulgo celé domácnosti, při troše dobré vůle celého města a říše. Tady by to rozhodně chtělo jiné jméno, jenže ani náhodou mne nenapadá jaké.

Za druhé, Héra se zásadně oslovovala jako "despoina", což je ženská verze termínu despotés - a to s matkou rodu poměrně dost nejde dohromady. Doporučoval bych přejmenování na Hestii. Pokud by se ti chtělo zpracovat "královnu" jako archetyp (královna odvozuje svou moc od svého partnera, jemuž je družkou, v jehož jménu vystupuje a jehož moc nese), takovým dobrým příkladem by mohla být Se´Nedra z Eddingsova Belgariadu (případně alornské královny během umravňování Medvědího kultu), za temnou stránku by šla Cersei Baratheon (té se podřízená role rozhodně nelíbí).

Jinak to jsou asi nejlepší teoretické články, co jsem tu letos četl (všeobecně mají sakra těžkou konkurenci v Aiss, Svenovi a shadowrunových Kronikách).
Autorská citace #25
25.6.2009 23:02 - Dukolm
fakt pěkný článek a dosti inspirativní určitě si z něho něco vezmu ať do RPG nebo do života. jen tak dál
Autorská citace #26
25.6.2009 23:07 - Sethi
soudím, že by se alnag měl prvně zbavit autora svenových zápisků, aby mu nemohl konkurovat =)
Autorská citace #27
25.6.2009 23:37 - Alnag
uši píše:
soudím, že by se alnag měl prvně zbavit autora svenových zápisků, aby mu nemohl konkurovat =)


Hned poté, co zlikviduji autora Aissiných příspěvků na tom zapracuji... :)

Chrochta: Tak já si to nevymyslel. Já tu kompiluju zdroje... :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.046401023864746 secREMOTE_IP: 54.81.185.66