Tipy a triky

vojtisek2
25.1.2021 19:01
Hádanky a hlavolamy
Zde pište různé tipy na hádanky a hlavolamy do stolních RPGček, nebo vaše zkušenosti s nimi ve hře.
28.4.2021 16:25 - Jezus
Jasně, ale má to být řečeno na začátku, ne upravovat obtížnost za běhu, to je to, co se snažím říct.

Když na začátku řekneš "Hráčským řešením se vyhnete nutnosti házet. Jestli pak hodíte, musíte ctít výsledek." tak je to za mě v pořádku - vím, co se děje a vím, že moje snaha umožňuje neriskovat hod.

EDIT: No, prostě jak říká York :-)

Pokud to nevím dopředu, může mi to přijít jako znevažování snahy a vyvolávat otázku, proč jsem se vůbec snažil. To je celé, co se snažím říct - pravidla mají být jasná před tím, než to začnu řešit, ne je patlat za běhu podle toho, jak se hráči (včetně mě) tváří.
28.4.2021 16:38 - Lethrendis
To máš pravdu, ale já už tu asi na více místech prokázal, že mi víc záleží na tom, jak se hráči tváří, než na pravidlech. A když nevypadají spokojeně, tak se jim snažím vyjít vstříc, pravidla nepravidla. Tak co ode mě čekáš :D
28.4.2021 16:43 - Jezus
Že to nebudeš vydávat za obecnou pravdu a pochopíš, co se ostatním na tom nezdá ;-)

Ale jako v pohodě - hlavně že si rozumíme.

Ostatně jako s těmi počítačovými hrami - chci vědět, jakou obtížnost hraji, nechci, aby ji hra upravovala podle toho, jak vztekle buším do klávesnice :-D

EDIT: Hlavně jsem taky chtěl říct, že to "vycházení vstříc" může být ve skutečnosti občas přijímáno negativně. Třeba jen jedním ze čtyř hráčů, kterého ostatní utlučou, protože "se přece dostali dál, tak co chceš?". Prostě ne vždy snaha "vyjít vstříc" je vycházení vstříc :-) Nekdo o to ve skutečnosti nestojí, a poznat to v různorodé skupině není triviální. Někdo se třeba u stolu mračí rád :-D
28.4.2021 17:04 - Lethrendis
Kdyby tu nikdo nevydával své pocity a názory za obecné pravdy, bylo by tu pusto a prázdno :D

Jinak ohledně toho vycházení vstříc, to jsme tu do mrtě rozebrali v jiných tématech. Že někomu může vadit to, jinému ono, že má jiný rád tamto a některý ne, to všechno tu už v různých aliteracích zaznělo tisíckrát. Jsem si toho vědom. Fakt jo. Nejsem si ale jistý, že jsou si tu toho vědomí někteří jiní, kteří by stále rádi přeučovali "bad practise" a tomu jednomu ze čtyř u stolu, který to vidí jinak, to opravdu do hlavy vtloukli, protože... ehm.

EDIT: Teda sry za to drobné trolení, ale když si vzpomenu na ty tuny textu ve zdejších debatách, tak mi to nedá :)

EDIT2: Vidím, že mi vynechává klávesnice asi.
28.4.2021 18:12 - LokiB
Jezus: no tak asi ne obecně "ostatním". Dejme tomu "někomu" ;)
28.4.2021 19:59 - Šaman
shari píše:
Počkej... ty jsi zažil, že DM dal hráčům (tedy ne postavám) zbraně a odehrál s nima "herní" souboj naživo? :)

Já jo :)

Ano, bylo to na workshopu kde se vyráběly zbraně na larp, ale bylo to klasické deskové rpg, kde došlo k duelu a hráči se rozhodli vyřešit ho na chodbě tváří v tvář.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064243793487549 secREMOTE_IP: 3.230.128.106