Hunter
21.12.2011 14:07
Shadowrun v prostredi Falloutu
Jirkuv Shadowrun, Praha, v tematickem prostredi Falloutu
5.1.2012 11:01 - jira
prosim o potvrzeni ucasti
5.1.2012 13:28 - tony
JÁ BUDU
klidně mohu začít i dřív ideálně v 6,45
5.1.2012 14:18 - Fibriso
taky budu
ale na 6:45 ti zvysoka s***!
před jedenáctou sem tam (jak na brahmikoni)
5.1.2012 20:04 - Osidlus
Budu se těšit :-)
5.1.2012 22:10 - Hunter
To bude lidi... Pocitam tedy s cca pul dvanactou a helpnu trochu s postavama...
Jirko, popripade nekdo jiny, mohli byste mi mou postavu z pdfka vytisknout? Vzal jsem si dovcu, abych se ucil a tudiz nemam pristup k tiskarne. Jestli to nekdo budete tisknout, pls, pisnete mi sem :-) Denik je v materialech jako marshal.pdf Diky :-)
5.1.2012 22:46 - jira
hmm me nefunguje tiskarna tak nekdo jiny jinak mam neco pripraveny tak uvidime jak se vam to bude zamlouvat toniku pridu tak na 10 a dam stebou dohromady toho samana
6.1.2012 18:00 - jira
cau vsem pavle vem sebou prosim figurky na starwars diky
6.1.2012 22:47 - Hunter
OK, vezmu...
7.1.2012 20:04 - Borek
Nevím,. jestli zítra dorazím. Není mi uplně dobře. Snad to vyležím.
9.1.2012 08:59 - Hunter
Prvni sezeni mame uspesne za sebou :-)
Uspesne se druzinka spojila, na Shadowrun kupodivu bez strileni a spousty krve. Chvilku jsme si vyjasnovali pacifisticke tendence jisteho clena druziny, pokud jde o zviratka. I kdyz jsou vyssi nezli slon a dokazi si poradit se smeckou lvu v jednom... Tvrdak rozdrtil Drtice a stal se tak novym sampionem areny. Hospodky nam dal jidlo na mesic. Prima.
Dostali jsme se do trolli vesnice. Zajimavi lide. Posiluji sice bez vhodnych doplnku, ale i tak maji poradne svaly. Uskutecnila se soutez. S Tvrdakem jsme to uhrali na remizu. Jisty troll nepochopil, jak muzu byt silnejsi, nezli on. Spravna vyziva a dostatek odpocinku je zaklad. A kdyz jsem mu vysvetlil, ze je to hlavne o hlave, tak ji zacal do posilovaciho stromu triskat... Tvrdak mi vysvetlil, ze proto trollum rostou rohy na hlave, jako obranny mechanismus na tohle reseni problemu...
Po ceste zpatky objizdime radsi teritorium paracu, sice jsme je castecne postrileli, ale nakladaku dochazi nahradni pneumatiky, takze nechceme riskovat. Kdyz nas proto obklici banda trollich najezdniku, radsi zastavujeme, aby nam neposkodili autobus. Stret konci hromadou mrtvych najezdniku a unavenym kouzelnikem. Lehce. Mame dve buginy, ktere jsou v poradku, zbytek utrpel v prestrelce. Nekdo se vlaci s AKckem, jinak tam nebylo moc k brani. Tam hra skoncila.

Cilem je tedy momentalne se dostat k najezdnikum, nejak je poresit (postrilet/zajmout), ziskat par mrtvol (mame uz ty trolly) a ty pak pouzit jako lakadlo, abychom vystopovali, co se deje s mrtvolami ve meste. Predpoklad je, ze jsou navazany na kosti v lese s paraci, kterych se tam povaluje celkem hodne. Bez vybavy, jenom v hadrech. Na miste nalezeny tuby, nejspis po lecich/drogach, doktorka udela ve meste rozbor...
Druhy ukol je najit starsi z Tvrdakova kmene - unesli je cca pred mesicem, v zasade den na to, co zautocili najezdnici na mesto. Je potreba overit, jestli najezdnici nekoho unesli z mesta. Bylo to organizovane a vypada to na pouziti nejake omracovaci magie, nebo tak neceho. Po solidnim pruzkumu. Utocnici (otrokari) meli auta a odjeli na sever z vesnice, pak se stopa ztratila na silnici. Predpoklad je na nejake ovladaci kouzlo spis, nezli na omraceni tech unesenych, kdo by se tahal 500 metru s 10 trolly... Nejspis nekdo dalsi umi to, co doktorka...
Na hrbitove take strasi nejaci duchove. Tam se podivat nechci, ale nejspis by to mel nekdo omrknout. Prave jsem si uvedomil, ze to, na co jsme se chteli zeptat samanu u Trollu, jsme pozapomeli - takze se tam bud budeme muset zastavit znovu, nebo zkratka posleme nektereho z nasich kouzelniku, aby si s samany promluvil v duchovni rovine, nebo jak tomu rikaji...
9.1.2012 11:55 - Hunter
Jinak co se tyka meho hodnoceni hry, byl jsem prijemne spokojen. Dostatek questu, ktere nebyly tak jednoduche, nebo spis jednostrane resitelne - Drsnak mlati vsechny okolo, ale zase chrani mesto pri najezdech, proto o nej nechteji prijit... Zaroven se prijemne zamotava story s mrtvolama a zaroven je tam hezky tahak s temi otrokari - jeste kdybych tak vedel trochu vic o nadprirozenu :-) Myslim jako postava, hrac to v tom vidi :-)
Taky se dobre spojily postavy a tak nejak jsme se kazdy v nejake pozici nasli. Prekvapenim byl podle me knez, ktery je vlastne automechanik a taky pekny trik Borka s blbym trollem, na ktery jsme mu, bohuzel, zahy prisli :-) I ta storka, ze se jmenuje Trasoritka, ale jako velky drsny lovec si venku nechava rikat "Tvrdak" :-D Taky jsem si konecne vytvoril jmeno, ktere je hodno ceskeho naroda. Nejnovejsi Marsal prohanejici se pustinou se tak jmenuje Svatopluk Bedna. Pro pratele Svata :-D
Dale mame doktorku Marii, kneze (to je pro me kratsi, nez ten minstrant, nebo jak se to sakra pise :-)) automechanika Ventila (taky podarene jmeno :-)), Harvyho Casnacaje (neboli Jirka Casnacaj :-)) a samozrejme ikonickou postavu Tvrdaka Trasoritky :-D Jak se sakra u nej dostalo k takovemu jmenu je pro me zahadou :-) Jmeno Petrovy postavy jsem spolehlive zapomel, takze uvitam pripomenuti :-)

Celkove tedy za me podarena hra, souboje pomerne jednostrane (koncily v zasade v prvnim kole) a krome skripani s pravidly pro kouzla a boje, ktere evidentne nemame zazite a mame nejake dohady, tak to slo prijemne plynule na to, ze jsme spolu v tehle sestave nikdy nehrali :-)

Jo a jeste abych nezapomel. Dve pravidla, ktera se na miste rozhodla a jsou k pripadne debate:
1. Pokud hazite kostkami na uspech a padne vam 6 na nejake kostce, pokracujete v hazeni dal tou kostkou. To proto, abyste mohli hodit cilove cislo jako treba 10, potazmo 14 (6, pak zase 6 a pak alespon 2 :-)).
2. Skilly se dohazuji atributem. To proto, aby i jednicka ve skillu mela smysl a neprivadela katastroficke scenare (mate velkou sanci, ze vam padne "jedna"). Jak to funguje? Vezmete cislo sveho atributu, ktery odpovida skillu. Rekneme pistole. Pistole maji rychlost (quickness). Pistole mate na 4, atribut Rychlost pak na 6. Cilove cislo pro strelbu je 4, po vsech modifikatorech. Vezmete 4 kostky (skill pistole) a hodite klasicky proti 4. Pote vezmete tolik kostek, kolik je rozdil mezi atributem a skillem (pokud je atribut vyssi), tj. v tomto pripade 2 kostky. A temi znovu hodite, jako byste defaultili tento skill. Neboli s postihem +4. Hazite tak 2 kostkami proti cislovemu cislu 8.
System tak nahrava vyssim atributum, ale zaroven kdyz mate napriklad jen uroven skillu dva, tak muzete stale dosahnout nejakych vysledku dohozenim zbylych kostek za atribut a zmena je tak citit. Protoze napriklad pri skillu jedna, coz je vylepseni oproti 0 (ciste atributu), mate moznost dosahnout vice uspechu. S atributem 6 je cca 90% pravdepodobnost, ze budete mit uspech pri cilovem cislu 4 (kdyz to neumite, tak je to vlastne 8), zatimco pri skillu jedna to je pouze 50% a pri skillu dva pouze 75%... Obracene, riziko neuspechu je v zasade 50/50% jak pro level 1 skillu, tak pri hodu s 6 v atributech...
9.1.2012 20:19 - jira
diky pavle jeto dodatecny pravidla jsou fajn jinak to byla prvni hra do priste budu mit tabulky a neco horsiho tam taky bude
9.1.2012 22:25 - Osidlus
já ty vozítka žeru :-)

http://www.youtube.com/watch?v=hirZFmRwXvE&feature=fvst
11.1.2012 11:36 - jira
cago vsem piste kdy mate cas na falout nejlepe at tonda napise kdy je v praci a podle toho se dohodnem
11.1.2012 16:18 - Hunter
Se mnou je to horsi - odhaduju spis prelom leden unor, respektive spise unor (nekam musime nacpat SW)... Jsem nejaky nachcipany, tak nebudu asi zvladat skolu o vikendu = posun zkousek = nemoznost poradne hrat...
12.1.2012 11:59 - tony
takže zatím to vypadá na sobotu 21.1
nebo další týden tj 28.1. a 29.1. dle volby

v únoru to vypadá zatím na 5.2.

ale uvidíme jak to bude vypadat časem :) přeci jen už nejsem nejmladší a všude mne píchá a bolí.
12.1.2012 14:50 - jira
takze u me bud mizem hrat tuhle sobotu pokud bude kde a bude zajem nebo 28 a 29
12.1.2012 18:00 - Hunter
V sobotu urcite nebudu - radsi chci jeste zustat lezet... Toho 29 (jestli je to nedele) bych predbezne bral :-)
12.1.2012 18:48 - Osidlus
U mě by to teoreticky v sobotu šlo. Dej si echinaceu 5x 10 kapek denně a nějaké další aditiva Huntere a budeš Ok ;-),
12.1.2012 20:36 - tony
myslím že nepřekvapím když řeknu že mohu/chci (hrát)pořád

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10076904296875 secREMOTE_IP: 13.58.247.31