Hunter
21.12.2011 14:07
Shadowrun v prostredi Falloutu
Jirkuv Shadowrun, Praha, v tematickem prostredi Falloutu
Autorská citace #1
21.12.2011 14:08 - Hunter
Takze tady muzeme psat...
Autorská citace #2
21.12.2011 14:09 - Hunter
20.12.2011 20:23 - Hunter
Tak jsem se v rychlosti mrknul na Shadowruni pravidla zase jednou... Celkem bych si v prostredi Falloutu zahral, ale... :-) A to ale je asi vetsi - kde jsou me plasmove zbrane? Power armor? Aaaa! :-)
Je tedy otazka, jak ten svet vypada - jestli je to vseobecne postapokalipticky scenar, nebo to opravdu chces, Jirko, zasazovat do prostredi Falloutu... Dale jaky typ misi si predstavujes - vojenske (v zasade co mame v SW), nebo klasicke heoricke (mix ruznych stylu), nebo detektivka, potazmo primarne roleplaying (nepredpokladam :-) )...
Za sebe muzu rict, ze bych si rad neco military zahral, hlavne se mi ale libi prostredi Falloutu. Vseobecne je ale pro me prostredi postapo zajimave... Pravidla pro Shadowrun jsou fajn, ale v zasade je to bud o magii, nebo cyberweru + nejaky ten mix rpg, potazmo vykecavacich dovednosti :-)

Co me napadalo k tomu Falloutu - rasy se daji propojit se Shadowrunim systemem. Trollove = Mutanti, Dwarf = Ghoul?, Elf = clovek z Vaultu, Human = bezny clovek na povrchu, Orc = to me nenapadlo, Raider mozna :-)
Na tomhle zaklade bych si pak zahral asi elfika, jako nekoho z Vaultu, potazmo pistolnika z povrchu (kovboje od Brahminu :-) ). Netusim ale moc, jak tam nacpat ten cyberware... I kdyz se da zkratka rict, ze je a pak tu mame snadno Brotherhood of Steel, kteri jsou opravdu z oceli :-)

Takze kdyz tenhle prispevek shrnu, celkem bych mel zajem, ale zajima me tva predstava prostredi, styl misi/hry a napojenost na Fallout...
#1415 21.12.2011 08:08 - jira
ahoj vsem pavle tvuj napad je dobrej akorat ten trpaslik ghul to asi ne jinak dobry co se tyce ukolu bude jeden hlavni a v kazdy vesnici neo meste budou nejaky vedlejsi ukoly za ktery budete dostavat veci nebo credity kybervare bude k sehnani dost obtizne ale bude tam stim ze doktori budou taky vzacni kteri umej nainstalovat kyberware ukoly budou mix chci to skloubit napul rpg napul military no stejne bych s lidma kteri budou hrat nejdriv pokecal co si predstavujou at jeto co nejvice zabavne takze bych pocital pavel,tonda,jeden klucina od nolda asi a mozna petr jeste jeden a muzem zacit
#1416 21.12.2011 09:44 - Hunter
Trpaslik byl ghoul hlavne proto, ze tak "rychle" neutika :-) A jinak ma termovizi a dost vydrzi smerem k toxinum, nemocem :-D Samozrejme by velikostne nebyl prave trpaslik, ale normalni clovek :-) Nebo se da "charakteristika" ghoula nacpat na orka, jako varianta, ale to mi tolik nesedi, ani atributama :-) Nebo se proste za ghouly nehraje a je to :-)
Jako obvykle me hlavne bavi vytvareni postavy, takze kdyz to vezmu i s military tematikou - je otazka, co "trollove" tj. jestli jsou jako Mutanti - velci natolik, ze se na ne brneni zkratka nikdy nedelala (ale da se urcite treba kozene a jine relativne snadno vyrobitelne sehnat, ale ne ta nejtezsi, ta jsou vlastne jen na lidi)

Jinak kdyz jsem koukal do pravidel, smutne jsem zkonstatoval, ze nevidim svou uzasnou laserovou, natoz plasmovou pistoli... Fnuk! :-) To, potazmo gausovka je totiz zaklad pro kovboje :-D Tonda ten charakter vlastne zna, vid? :-) Jirko, jinak si se zbranema nedelej takovou hlavu - urcite nekde jsou nejake silene tabulky, kde budou i laserove pistole, potazmo zkratka rekneme, ze ta a ta pistole je vlastne laserova :-) A nebo se obejdeme i bez toho, i kdyz to trosku delalo prave Fallout tim cim je - ze jsou tam ultra high tech zbrane a k tomu obycejna trubka, do ktere se zezadu uhodi a ono to vystreli :-D
Zalozis si na to, Jirko, vlastni vlakno/diskuzi, abychom kafrali kdyztak tam? Tady to pak smaznu...
#1417 21.12.2011 10:07 - jira
jasny tak to prosim kdyz tak zaloz ja to neumim jinak trolove budou mutanti kdyz bude chtit trol brneni tak jedine na zakazku a to bude hodne drahy ale to udelaj tak jedine bratrstvo oceli zaloz vlakno a muzem krafat
#1418 21.12.2011 10:52 - tony
1)kyberwer - svět faloutu je kyberverem prošpikovanej až hanba takže to bych jako problém nevyděl(čipy,podkožní pancíře,adamantiové kostry).Dokonce tam i řešej že se jedná o "těsně předkatastrofickou hájtech army výbavu"

2)Rasy - No sorry ale jestli je luft plnej toho mutačního genu a vy nevíte jestli se náhodou ráno neprobudíte s dalším párem končetin, tak řešit kde se vzali další rasy mi přijde trochu mimo.

3)Laserové(a jiné) zbraně - děláte to zbytečně složitý.Já bych vzal faloutí jméno,faloutí váhu,faloutí ammo,faloutí počet patron a přidal bych k tomu akorát
SR poškození ekvivalentní zbrani(od 4L do 18S) a voalá mám plazmovky hotový

4)armory a power armory - myslím že těch je v i mimo pravidel spousta.
A co se týká supermutantů tak ti z bývalé vůdcovi armády mohou mít zbroj protože je proně hajzl dělal.Nemluvě o tom že někteří z nich mají tu zbroj v sobě(endoskelet na který byl dotyčný voják doslova natažen)

5)Magie - :) tak ta jediná mi tam tak trochu nesedí( a fakt že si nemohu pořídit platinovího Dog wagona) a mám problém si jí tam zařadit, na druhou stranu když se mutuje na levo na pravo přidat tam jako další mutaci magii mi přijde jako čisté a humální řešení.

Pavle vzal bys do party roboprostitutku a mágini :)
Autorská citace #3
21.12.2011 14:24 - Hunter
Tondo, za me je to ok s tema zbranema - me napadlo to zjednodusit a treba placnout, ze Ares Predator je vlastne laserova pistole a tada, mam hotovo :-) Ale v zasade se tenhle system da snadno upravovat na zbrane - a aby se to neprehnalo snad jde taky...
Co se me tyka - neresil bych palne zbrane, v pravidlech je jich dost i tak. Takze jedine k reseni jsou laserove a plasmove zbrane - pripadne jeste gausovky... A to je dohromady cca 6 zbrani (pistol, puska, pistol, puska, pistol, puska :-) ) a na tom se shodneme snadno...
Ad armory - me prijde, ze v zasade se da rict, ze "to tak vypada", ale vlastne to neni ono... Neboli combat armor je "bezpecnostni pancir". Power armor je o neco lepsi a hlavne prihodi treba +1, nebo +2 k atributu Sila... A je tooo :-)

Ad Mutanti, tak jak jsem rikal, podle me neni problem s plasti a podobnymi srandami. Balisticky pancir jsou v zasade keramicke desky, ktere jsou zasite do spesl latky = sesit dve dohromady taky jde (i kdyz je to drahe, aby ti to v tom spoji jaksi nedelalo moc problem). Takze tot vyreseno... No a kyber je pravda, ze dostupny nejaky je - resil jsem spis smartlink, ktery je preci jen neco extra :-)

A ad Magie, presne tak, Tondo, taky mi prislo, ze tohle zmutovat taky klidne mohlo, i kdyz se snazili se tomu vyhnout, neni to vlastne problem (a kdyz si vezmu Fallout 2, kde k tobe ve snech promlouva Saman, tak je pomerne jasne, jak to vypada s Magii u tvurcu :-) A co by teprve rikal Sulik, ze? :-D )...

Takze ve vysledku - jo, shadowrun do Falloutu nacpat jde snadno :-)
Za sebe stale nevim, co bych hral - v bojovych misich bych to videl na Trolla s kalachem, potazmo casem typka v powerarmoru... Ale jinak bych bral neco "mezi" :-) Skoda jen je, ze kovboj to zkratka neustrili, neb pistole nejsou moc adekvatni zbran proti military vybave (vyhodou pistoli je, ze jsou skladne a pronesou se :-) )...
Stale bych to ale videl na toho elfa - zadna magie, trochu cyber (smartlink). No a kdyz by to neslo jinak, tak bych z nej s chuti udelal obchodniko-ukecavatele :-) A kdyz by to preci jen bylo mooc bojove, tak by se mohl bud s tou pistoli (laser), nebo s nejakou ratata super plasmou oxidovat v nejakem prijemnem armoru :-)
Pro Tondu - sel bych cestou nejvetsiho odporu, takze typicky typek z Vaultu (cisty human, tj. elfik :-) ), k tomu hromada atributu, pote skillu (nebo obracene, jak mi to vyjde), na sobe krasna modra kombineza, u pasu laser pistole, ve voku smartlink a to je tak cele :-) A byl, ehm, odejit, pote co neco, ehm, nevyslo, jak, ehm, se dohodli a ehm, ehm, to nebyla vubec moje vina! :-)
Autorská citace #4
21.12.2011 14:58 - jira
takze pavel se trefil takhle nejak asi o zbranich se dohodnem neni problem as se sejdem tak pokecame kdo chce co hrat a co komu vyhovuje at jeto co nejvic zabavny
Autorská citace #5
21.12.2011 15:21 - Hunter
Cim daal tim vic premyslim, co si zahrat - ale skoncil jsem pomerne rychle u toho, ze dostanu na prdel :-) Ach jo...

Takze za me - bud toho typka z Vaultu (bud elf, nebo spis human + vyjednavac/odstrelovac), nebo mlaticku barbara (Troll + nablizko/kulomet).
Autorská citace #6
21.12.2011 15:28 - jira
tak abych to upresnil ten kdo bude z valoutu bude mit hlavni ukol asi ho rekne otatnim jinak kdo bude z valoutu muze byt jenom clovek ale ma bud 1 kybervare nebo jedno kouzlo nebo zbran do od pistole do pusky
Autorská citace #7
21.12.2011 16:31 - Alnag
Ahoj, tahle diskuze asi patří nějaké specifické skupině. Napište nám které, ať Vám to tam můžeme přesunout.
Autorská citace #8
21.12.2011 16:45 - Hunter
noo, Jirko, to to vidis celkem jednoduse :-) Ony ty pravidla jsou pomerne rozsahla a takhle to zjednodusit... To uplne nepujde :-)

Za sebe bych doporucil to striktne nestanovovat, vsak ono se to usadi samo... Spis jde o ty maniaky, kteri si vezmou nejvyssi penize :-) Hele Jirko, jak mas nactena ta pravidla? Nasel jsem je taky cesky, tady
http://www.ulozto.cz/1053395/shadowrun-3rd-edition-rar

Ja jsem neco nacetl (ale kulove vim o magii/hackovani/riggerech) a Tonda je urcite desne velky expert... Jinak netusim, co ostatni...
P.
Autorská citace #9
21.12.2011 16:49 - Colombo
ad energeticke zbraně:

což takhle přidat energetický pancíř? Nebo modifikovat model zranění z elektrických zbraní? (tam se počítá tuším že polovina pancíře)
Autorská citace #10
21.12.2011 16:51 - Hunter
No prave, to byl pro me dalsi krok - dobry napad, protoze ty elektricke hracky to vlastne taky delaji :-) A zaroven se da rict, ze napriklad power armor to zkratka neguje klasicky, stejne jako tesla armor apod :-)
Uff... :-)

Ad Alnag - odeslana zprava :-)
Autorská citace #11
21.12.2011 21:39 - tony
myslím že skutečně jedinej problém bude když si dá někdo prioritu A do peněz a bude celkem logicky trvat na tom že má věci za milion.

Když už jsme v tom a chce tu někdo hrát fallout proč nehrajeme podle faloutích pravidel která nemusíme nijak modifikovat? :)

Moje představa postavy je woodoo šamanka elfka/ghoulka
Mojí představou bylo že byla doktorkou na začátku katastrofy.
radiace a dlouhý život na pokraji smrti z ní spolu s mutagenem udělal šamanku s totemem "Graveyard Baron"-Baron Samedi.
bude těžce vyspecializovaná na léčivou magii a rozhovory s mrtvými.
(ona v 3E jde použít magie stejně jako kýbl pokud to fakt umíte :D )
Bude mít zřejmě velkou averzi ke fšemu co představuje původní vládu a její hodnoty (takže velmi těžký rasismus proti enklávě)
a protože těsně před katastrofou sloužila ve vojenské nemocnici(ony tou dobou byli totiž vojenské všechny) bude mít nějakou nízkou hodnost a trenink s pistolí.
Autorská citace #12
21.12.2011 22:17 - sirien
že se do toho pletu - velmi doporučuju vybodnout se na systém tvorby postavy dle tabulky priorit a použít bodový systém (k nalezení ve III edici nebo v rozšíření II edice, tak jako tak kompatibilní se zbytkem druhé edice

a pokud se dobře pamatuju tak vůči energetickým zbraním poskytuje armor ochranu dle svého hodnocení impact namísto hodnocení ballistic
Autorská citace #13
21.12.2011 22:55 - jira
Tak jeste 2 lidi jinak ty pravidla se si stahnul nemam akorat monstrak s pravidlama kdyz tak pomuze tonik
Autorská citace #14
22.12.2011 12:10 - Hunter
Siriene, diky za napad, to by mozna slo taky takhle resit :-) Uvidime, jak to pujde... Ad elektrika - mrknu na to, evidentne si to nepamatuju jiste, ale pravidla snadno napovi :-)

Ad vybava za mega - to je v zasade Bratrstvo oceli, potazmo Enklava... Nebo nejaky divno Vault? :-)

Tondo, pravidla pro Fallout jsme zkouseli a jsou naprd - hlavne tedy z pohledu souboju... Tam brutalne vyhraval ten kulomet apod - neboli neco, co nemelo vyresena poradne pravidla... Osobne tedy sice tu postavu od tebe jeste mam, ale bojim se, ze to zase skonci na pravidlech, ktera pro system "Fallout" jsou skvela v PC hre, ale jsou uzivatelsky pekelna pro stolni RPG :-)

Zatim to tedy vidim na tri hrace (ja, Tonda, ten kluk od Nolda). Pridal bych ctvrteho a zacal hrat, pet lidi asi nesezeneme...

A Tondo, jestli si myslis, ze tva ghulka ma +2 k charisme navic oproti ostatnim, tak je neco vazne moooc spatne :-D
Autorská citace #15
22.12.2011 12:11 - tony
kdyžtak pomůžou pravidla 2,0

PS:proč že se to nehraje podle faloutích pravidel kde je všechno? :)
Autorská citace #16
22.12.2011 12:30 - jira
tak petr bude hrat tak se muzem zacit sme 4
Autorská citace #17
22.12.2011 13:08 - jira
kdyz tak napis tondo kdy mas nocni ze bysme se vsichni sesli a dali to dohromady at muzem zacit hrat piste kdy mate cas
Autorská citace #18
22.12.2011 13:30 - Feidias
Už mě tu Noldo prý náhlas, tak tímto potvrzuji, že bych se přidal:)
Autorská citace #19
22.12.2011 13:32 - Hunter
tony píše:
PS:proč že se to nehraje podle faloutích pravidel kde je všechno? :)


Ehh, ted nevim, jestli to byla vazne myslena poznamka :-) Jestli ano, tak protoze pravidla pro Fallout co mame nejsou vyrovnana, nejsou vhodna pro hrani stolniho rpg (tuny hodu) a vyvazenost a odladeni nefunguje...

Jinak jsou samozrejme fajn, akorat k jejich hre to chce naprogramovat jednu, dve aplikace, aby se to pocitani sakra urychlilo :-)


Ad pravidla Shadowrun, tak dvojky v zasade vlastne ani neznam, takze nevim, co tam je a neni... Za sebe rikam, ze mi trojky staci, i kdyz si tam postavu uplne nevytvorim takovou, jakou bych chtel... Kupodivu nejspokojenejsi jsem stale v systemu Star Wars Saga - pro me dokonaly mix mezi skilly, bojem, vlivem povolani a moznosti tvorby postav a hlavne mnozstvi ruznych charakteru (typu postav - roli v druzine)...

Jinak pro Shadowrun tady by se nam hodilo do slozeni druziny pokryt tyhle oblasti:
Pilot/rigger - sondy apod
Pruzkum/plizeni - nebo magicky pruzkum
Drsnak/tezke zbrane - vcetne close combat, musi hodne vydrzet
Strelec - dela hodne damage
Vedec/Doktor
Hacker
Vyjednavac
Demolice
Magie

Mam dve myslenky. Jedna pokryva Vyjednavace riznuteho tim pruzkumem/plizenim (plus laser zbrane - chlapik z Vaultu). Variantou je Trolli(Super Mutant) drsnak s kulometem :-)

Jestlize si Tonda vezme tu ghulku, tak mame vedce/doktora + magii... Zbyva hacker, pilot, demolice, strelec urcite + to co bych nebral sam :-) No uvidime, osobne fandim asi vic vyjednavaci, protoze to bude vetsi sranda, ale super mutant ma taky sve kouzlo :-) Ale asi ho necham nekomu jinemu a vezmu si ten pruzkum a vyjednavani :-)
Autorská citace #20
22.12.2011 13:32 - jira
takze timto sme vsichni ideal 4 hraci
Autorská citace #21
22.12.2011 13:32 - Hunter
Za me je idealni se sejit nekdy v pristim tydnu, pak uz to bude s casem slozite kvuli skole... Hlavne prvni dva tydny v novem roce...
Autorská citace #22
22.12.2011 13:35 - jira
petr chce hrat kouzelnika a ja bych kdyz se domluvime nedelal povolani hacker ten hraje dlouho kdyz se nekam hakuje a ostatni na nej koukaj
Autorská citace #23
22.12.2011 13:36 - jira
sem proto sejit se pristi tyden mam celej dovolenou
Autorská citace #24
22.12.2011 17:39 - tony
:) já mám ted v sobotu 24 takže kdyžtak u mne v práci.....nebo úterý a středa mám noční

myslím že pravidla faloutu by byli hratelný kdyby se předělali akční body a akce...takže kdo se hlásí k úpravě pravidel?..... No dobrá tak SR 3e.
Autorská citace #25
22.12.2011 17:41 - tony
jestli si petr vezme mága beru břitvačku s milionem :)
zase to bude holka nejspíš elfka nebo trolka ještě uvidím složení skupinky :)

Jak chcete hrát ve světě faloutu rigera protože jediný místo kam může strčit ten svůj rig je brahminí zadek............
Autorská citace #26
22.12.2011 18:02 - Hunter
Uff... Tak jsem na ty pravidla zase koukal a spokojene me opousti nadseni :-) Ja si zkratka nedokazu splacat postavu tak, abych byl spokojeny... Aneb jak jsem rikal, proste mi ten system na tvorbu postavy nesedi a nemuzu si v tom najit co se mi libi... Koukal jsem na laserove zbrane apod a ty jsou v shadowrunu zbesile silne...

No, to je asi jedno, jenom mirim tam, ze jestli si nevezmu toho uchylneho trolla s hromadou kyberwaru, tak si asi postavu tak drsnou, jak bych chtel, nevytvorim...
Ach jo, podelanej system zvyhodnujici davky :-/

Ale at uzavru pozitivne - jsem pro se sejit a neco vymyslet. Zaplacnute mam pondeli, utery, ctvrtek pristi tyden... Jinak muzete prijit ke me do prace, to je taky varianta, protoze tam budu sam :-)
Autorská citace #27
22.12.2011 18:02 - Hunter
A jdu si zahrat Fallouta 2, jestli ho nekde najdu :-)
Autorská citace #28
22.12.2011 19:51 - jira
ok ja sem pro se sejit a dat dohromady pravidla bud sobota dopoledne nebo potom u pavla v praci
Autorská citace #29
22.12.2011 20:28 - tony
no připouštím že i mě na výbavu chybí cca 3M a 40 dovednostních bodů :)
ale na druhou stranu já jsem skromnej a trolka s lukem kterej v jejích tlapičkách dává rozverných 19M poškození a dostřelem cca 2km mi bohatě stačí...pokud tedy najde někoho kdo jí bude vyrábět šípy.
Jentak mimochodem strčte si tlumiče k tomu neštastnýmu rigu,tenhle luk totiž tlumič nepotřebuje :)
PS očekávám že ty šípy se po nárazu do adekvátní překážky zničí,tou překážkou předpokládám lehkou a střední bojovou techniku a ne obyčejné píply.
Autorská citace #30
22.12.2011 20:30 - tony
huntere a kde že to vlastně děláš?
Autorská citace #31
22.12.2011 21:06 - Prcek
Mrkněte se na madbrahmin, mají tam přeložená pravidla pro Fallout pnp, určitě by z nich šlo něco vytáhnout. Zkoušeli jsme podle nich hrát pár her a jsou hratelná i tak, jak jsou psaná.
Autorská citace #32
23.12.2011 00:53 - to se mi líbí
Zdravím, chtěl bych se zeptal, jestli byste neměli chuť někoho přibrat. Já mám něco odehráno podle dvojek i trojky tam myslím byly, je to už nějaký pátek, ale rozkoukal bych se myslím rychle...

Co se názoru na realm týká: viděl bych to na military/detektivní a hlavně boj o resource a přežití celkově (dejme tomu jsme se jako grupa ocitli na horké půdě a jde nám společně o útěk do lepších končin apod.)

Samozřejmě resource hra, kde je třeba šetřit každou patronu by zvýhodňovala magii, ale tady není problém si pomoci, přeci pobyt v radiaci může dočasně snižovat hodnocení magie.

No a jak ošetřit kybáč a všechno harampádí? No navýšil bych dostupnosti o 1 +D3 a co by přesahovalo 6 by bylo vázáno questem, či serií questů...

Zatím se mějte, Osidlus
Autorská citace #33
23.12.2011 07:47 - jira
co se tyce me jakom gm tak se muzes pridat urcite se budem muset vsichni sejit a dat to dohromady at jeto zabavne
Autorská citace #34
23.12.2011 09:17 - osidlus
Super! Na Vánoce, ale mizím (bohužel psát nebudu, páč se dom těším) z Prahy takže můžu až v novém roce, každopádně předpokládám, že by šlo o dlouhodobější záležitost, takže malé zpoždění do začátku by tolik neuškodilo. Ona tvorba pravidel a motivujícího prostředí je taky dobrá zábava ;-).

Postavu bych viděl na Kojotího šamana, který se nechal na počátku epidemií hybernovat se svým vážně nemocným synem. Je posedlý léčitelstvím, hledá jak v alernativní léčbě tak v moderní medicíně. Momentálně zaměstnanci bunkru (s vlastní mini jaderným reaktorem) usoudili, že energie vystačí na zhruba příští 3 roky a rozhodli se Berta rozmrazit a nahodit. Bert neví, že má magii a jaká kouzla, a nezná svět Falloutu (ano já jsem si to nikdy pořádně nezapařil- pár hoděk asi tak). Vyráží do světa zjistit jestli budou prostředky na vyléčení syna. Samozřejmě první menší poučení může dostat od pracovníků bunkru, vrata se otevírají...
Autorská citace #35
23.12.2011 10:29 - Hunter
Pekne Osidie :-)

Tondo, jezis, tu variantu s trollem a lukem jsem uz slysel od Wriglyho :-D Taky jsem se na to rychle kouknul a zhodnotil, ze snipera hrat nechci... Snipera s lukem :-D A strilis kolejnice, co asi tak jinyho :-)

Jinak jsem si splacal tedy britvaka, tedy, on nema ani jednu britvu, pro zmenu je to Obr a samozrejme byl stvoren, aby fungoval jako jeden z velitelu armady... Takze ma charismu zavratnych 3! a leadership k tomu :-D A nekde bokem se do nej narvala vybava za mega :-) Tedy asi 900 000, jenom, ale co nadelam, nevim, za co jeste utracet :-) Leda vestavet nejaky MP4 prehravac, nebo tak neco :-)

No a protoze to je zbesilost a asi i munckiniada na ntou, tak se jdu mrknout na toho elfika z vaultu...

Ad styl hry - military je sice fajn styl, ale pak to chce vylozene stavet na to postavy, coz by pro me znamenalo toho trhleho mega trolla s body nekde kolem 14 a vlastne vsema atributama tak nejak "vysoko" :-) Na druhou stranu si rikam, ze ten elfik by mohl byt takovy "Falloutovejsi" - holej zadek ze zacatku, zadna vybava, ale zato takova zivejsi postava pro odehravani :-)
Takze za me - nevim co hrat, nebo jak to pojmenovat, jenom bych nehral "jen" military akce :-) A ta myslenka s tim, ze se staneme vladci pustiny, potazmo boje o suroviny apod jsou zajimave, ale je mi jasne, ze se to zvrhne... S Tondou vzdycky :-D Ale zkusit to muzeme - osobne bych splacal nejak druzinu, pak se mrknul, co kdo ma za postavu, pak si zkusil zahrat a pak si teprve vyjasnil, jak ze to ma krucis vypadat :-)

To zas byl dlouhej prispevek vlastne o nicem... Hmm...
Autorská citace #36
23.12.2011 10:36 - Hunter
Btw. pro vytvoreni postavy pouzijme bodovy system z Companionu, jak uz taky nekdo navrhoval...
http://www.ulozto.cz/1484929/7905-shadowrun-shadowrun-companion-pdf

Samozrejme predpokladam, ze mate vlastni pravidla poctive zakoupena doma :-)
Jako ja, ze? :-)
V zasade to funguje tak, ze mate xy building bodu (bp).
Kazdy bod do atributu stoji 2 bp.
Kazdy skill stoji 1 bp, pokud je uroven nizsi, nezli odpovidaji atribut, jinak body dva.
Troll, elf je za 10 bp, Ork a trpaslik pak za bodu 5. Metavarianta je za dalsich 5 bodu (shapeshiftery bych nehral :-) ).
Kouzleni a magie - to je slozitejsi :-) Idealni je nalistovat si odpovidajici stranku (15).
Tam najdete i lepe rozepsane penize.

Protoze vetsina charakteru je ze zakladnich pravidel kolem 123 bodu, daval bych na stavbu 125 bodu.
Pripominam, ze mate narok navic k aktivnim skillum jeste na tolik knowledge skillu, jako je vase inteligencex5. Do hry vstupuji i nejake jazyky, ale tim bych se nezatezoval...

Ve hre, respektive primo v tech pravidlech jsou take klady a zapory - Edge and Flaw - tam se da najit par drobnosti navic, jak dospecifikovat postavu. Maximum je 6 bodu ve Flaw/Edge (chyby se odecitaji, plusy pricitaji a promita se to do celkoveho poctu bp).
Autorská citace #37
23.12.2011 10:42 - jira
postavy bych udelal as se sejdem jinak vybava neni zas tak k sehnani takze sem uvazoval kdo chce zacinat s vybavenim za milion bude muset bejt bratrstvu oceli coz ma svoje vyhody a nevyhody a ceny veci taky budu upravovat ale natom bych se dohod as se sejdem napiste kdy se vam to hodi navrch byl zitra dopoledne u tondy v praci nebo v tejdnu u pavla
Autorská citace #38
23.12.2011 12:31 - Hunter
Dal bych pristi tyden u me v praci :-) Zitra sice muzu taky, ale chci si odpocinout, takze me k Tondovi nedostanete :-)
Autorská citace #39
23.12.2011 12:34 - Hunter
Jinak ad vybava - jestlize je osekana vybava, pak automaticky znacne posili magie... Je to jedno s druhym.
Zacinam si rikat, jestli pravidla pro run preci jen nejsou nevhodna pro fallout - vybava tam dela hodne dorovnavaci efekt, hlavne v pohledu na magii...

No, asi az se sejdem, tak to probereme lepe... Za sebe navrhuju stredu odpoledne - rekneme kolem ctvrte u me v praci? Pracuju na Chodove (V Parku 4, Praha 4).
Autorská citace #40
23.12.2011 13:13 - tony
skvělí Huntere to budu taky v práci :) a protože mám noční budu tam až do rána

pokud chcete hrát bodovej systém navrhuju gurpsy které to mají spracovaný líp.
Autorská citace #41
23.12.2011 14:23 - Hunter
No tak muzem vecer u tebe v praci... Me to neva :-) Takze streda, kolem seste u Tondy? Tj. Albertov :-)
Autorská citace #42
23.12.2011 14:57 - osidlus
Ad oslabování magie: viděl bych to tak, že magie postavy by byla ještě cilivější než její tělo na radiaci, je to jako s dopravnímy prostředky, kde poškození M je pro vozidlo L, ale tady naopak. U magie by to tedy bylo tak že tam kdy by jsme házeli tělem proti radiaci 4M na poranění radiací. Tak magie postavy by házela proti 4V tělem + bych přidal modifikátor za zranění - prostě toho víc nachytá ;-). A snížení magie by bylo 10% za každý čtverec "poranění magie" postavy. Přičemž by to najíždělo postupně třeba 1-2 čverce za kolo podle poškození. A poranění magie by sjíždělo třeba čtverec za půl den.

Pro představu co by kody poškození od radiace znamenaly. Tak třeba 6L je nízká koncetrace velmi nebezpečného izotopu. 2S je vysoká koncentrace ne moc nebezpečného izotopu.


Ad: resource styl hraní- zvyšovalo by to potřebu opravárenství a craftování jelikož dostupnost jednotlivých součástek by byla nižší než celé věci v super stavu, nebo by šlo ještě snáze sehnat rozbité součástky. Samozřejmě jde postavu hrát i tak, že vsadí na velké množství kontaktů nebo postavu, co toho tolik nepotřebuje..

Toť jenom můj návrh ;-).

Na viděnou v novém roce.
email na mě je:prekvapko666@seznam.cz
Autorská citace #43
23.12.2011 16:51 - tony
takže bodovej systém v podstatě udělal tu samou postavu,jen mám navíc 7bodů na skili :) wau asi si tam dám nějaký bláznivý skili jako sex art 4 a kamasutra 3
nebo znalost známek pořád nevím co navíc si vzít :)
Autorská citace #44
24.12.2011 14:39 - Hunter
Ma postava je uzasny a skvely superTroll :-) Tedy obr... A jako special skill jsem mu dal, ze je fanda do wrestlingu... :-D
Jinak tedy tezke zbrane (kulomet) a trocha toho unarmed, jinak vlastne vuuubec krome leadership neumi... Nejaka ta taktika a tak, ale to jsou drobnosti, ze? :-)
Autorská citace #45
24.12.2011 19:14 - Fibriso
...prostě Dex se přestěhoval do falloutu :D
Autorská citace #46
25.12.2011 15:31 - Hunter
Ehm, ne uplne Fibri :-)
Tak jsem postavu splacal a hodim ji do materialu - predem rikam, ze je to mega trolli kombo, proste nejak psychicky nezvladam postavu do shadowrunu...

No a jak to vypada? Ideove zapaleny major Hicks nasleduje nektere myslenky Mastera - je potreba se spojit, protoze bez spojeneho usili neni v Pustinach prostor pro preziti. Opousti ideu jedne rasy, protoze ta se zda neschopna mnozeni. Je silnym zastancem prava, i kdyz je otazkou, odkud jeho "zakony" presne pochazi.
Stale se potkava s nepratelstvim lidi a obcas i divoke strelby a lincovani. Pokud veci zajdou daleko, pokousi se ostatni pacifikovat chvaty, ktere odpozoroval od takovych velikanu jako Hulk Hogan a Undertaker. Diky temto hrdinum ostatne i ziskal mnoho nasledovniku pro tento pomerne brutalni sport - na druhou stranu je to idealni volnocasova aktivita pro skupinu testosteronem nabitych Super Mutantu.
Hicks vsak Pustinou jiz chodi sam. Serif Marcus ho inspiroval a tak se rozhodl stat take Serifem. Nosi hvezdu na tezkem kozenem plasti a za jidlo pomaha obycejnym lidem likvidovat nebezpecna zvirata, ci najezdniky. Vzhledem k tomu, ze je ale stale Super Mutant, i kdyz ne tak ocividne osklivy, vetsina jinych ozbrojenych sil po nem strili na potkani. Bratrstvo Oceli a jeji tradicionaliste na nej usporadali nekolik honu a kdykoliv se jim naskytne prilezitost, radi si vystreli...
Jeho dlouhe nohy ho s dunenim nesoucim se okolim nesou pustou krajinou vstric dalsimu bezpravi, ktere je potreba potrestat...
Autorská citace #47
25.12.2011 16:05 - jira
ok tak to mame prvni postavu dobrej pribech staty dodelame podle pravidel treba ve stredu takle nejak si prestavuju predstaveni postavy at muzu nato nejak navazat
Autorská citace #48
25.12.2011 16:20 - tony
Už mu chybí jen brokárna,dlouhý vlasy,indiánskej kamarád a bloncka s velkejma...éé..přednostma...a seeríál je na světě.

Jinak představa k tvorbě mojí postavy začala u majora Hulihenoví z Meše.
Potom sem našel ve F3 lokaci policejní stanic(tuším Georgetown) kde je komp ve kterém je několik stránek z deníků sestry která vedla polní nemocnici.Když vynechám těch pár slziček který mi to vypustilo na tvář,jednalo se o dojemný příběh lidí kteří s vědomím že tam umřou do poslední chvilky pomáhali druhým na druhou stranu s minimem trápení.
Takže:
Vojenská doktorka která zažila začátek konce.Původní život byl celkem obyčejnej "americkej".Jakmile začala válka jako správná patriotka se dala do služeb národní gardy a začala pomáhat kde bylo potřeba(a kde jí vláda nechala)
Poslední noc strávila v polní nemocnici.Jak Nukleární holokaust nabíral na síle a ubívalo lidí a léků přešla s tím co zbylo do nejbližší stanice metra kde byli alespoň trochu chráněný.Co se dělo těch dalších X let sama pořádně neví ani jak přežila.Docela to byli halušky a sama neví jestli už je v pořádku nebo jestli už konečně zešílela.Nakonec se rozhodla že to je jedno a že jí to nebrání vylézt a pokračovat v tom co považuje za svatý úkol.Někdo ji možná bude mít za blázna protože mluví s mrtvími a duchy mrtvích.Na druhou stranu lidé kolem ní
jsou díky jejím vědomostem víc zdraví než je v okolí zvykem.Takže to že si sedne k nějaké mrtvole a povídá si s ní no co,hlavně že z nich neujídá že?
Autorská citace #49
25.12.2011 18:53 - jira
taky super tak mame dalsi pribech
Autorská citace #50
26.12.2011 01:08 - Hunter
Haha, neujida :-D

Jinak jsem dodelal pro jistotu jeste postavu toho typka z Vaultu... V zasade se jedna o strelce (laserova pistole dle Shadowrunich pravidel = silna a draha sranda) riznuteho vyjednavacem... No a pribeh?

Tady bych se napojil na Osidia - bunkr je totiz Vault. A ne jen tak ledajaky. Probihajici vyzkum ma za ukol moci rizenych mutaci a genetickeho inzenyrstvi vytvorit behem dlouhych let perfektniho vojaka. A jako obvykle o tom osazenstvo moc nevi. Bohuzel vsak nejen dochazi zasoby plutonia (spatna dodavka, bedny s vodnim cipem :-) ), ale zaroven pro dalsi vyzkum je vhodne donest nove vzorky. Desatnik Hicks je vysoce inteligentnim poddustojnikem, ktery ma problem s autoritou. Diky komplexnimu studiu byl na sber vzorku predem pripraven. Psychologie, antropologie, ty veci, ktere studoval on a jeho spoluzak sice nespadaly do standardni vybavy vojaka, ale v jeho svete to zkratka tak bylo. Mezi dvermi streleckeho centra a vycvikoveho strediska byly jen ubikace. Nezna svet venku, nezna, jake to je. Byl specialne vyskolen a vyslechten pro tento jediny ukol. A ten prichazi. Doprovodi Berta pri jeho sbirani vzorku a zjisti, zda se da sehnat plutonium. A snad i, ze zivot je o necem vic, nez jen o streleckem simulatoru, posilovne a diskuznim krouzku...

Denik "vaultdwellera" pridan mezi materialy :-)
Autorská citace #51
27.12.2011 17:14 - Hunter
Zitra na sestou mam prohlidku bytu, ale mel bych skoncit kolem te pul sedme, tj. kolem sedme bych mel byt u Tondy... Tak jestli tam na me pockate, potazmo zacnete pozdeji... Moje dve postavy jsem napsal, dalsi me asi uplne nenapadaji :-)Tak uvidime, jak se to vyvine :-) Takze prijdu cca v sedm...
Autorská citace #52
27.12.2011 19:58 - Fibriso
heh, co vlastně hrajete za system, že bych se podíval?
Autorská citace #53
28.12.2011 08:30 - Babau14
Podívej se na název Fibri :)
Autorská citace #54
28.12.2011 08:32 - Fibriso
Shadowrun, to vím, nejsem slepej, mě spíš zajímá verze a materiály
Autorská citace #55
28.12.2011 09:16 - tony
a to se přesně bude řešit dneska.
Zatím je na 108% jisté že to bude bodový systém a 3edice
Autorská citace #56
28.12.2011 09:46 - Fibriso
aha :)
ještě jedna věc, omlouvám se za to jak když jsme spolu mluvili, že jsem byl tak trošku (hodně) neslušnej, měl jsem za sebou fakt perných 14 dní a byl jsem akorat dost nasranej a unavenej.

kdyby jste měli ještě místo, rád bych se přidal (pokud nebudete hrát přes týden)
(do výběru systému vám ale krafat nebudu)
Autorská citace #57
28.12.2011 10:04 - tony
tak jsem v práci a skouknul sem Pavlova trola a dwelera.
vypadá to že se ještě bude hrát podle dalších pravidel která pavel dozajisté nahlásí abychom si je mohli stáhnout/koupit všichni že?

No a body index za který si kupuješ biower byl když jsme naúposled hráli SR roven nemodifikovanému tělu(body) takže troll je v poho ale ten dweler má trochu problém.....ještě že ho nemusím řešit :)

Jinak pobavili mne ty faloutí featy.
Mne napadnul jeden a taky ho skusím vnutit :
Přítel zvířat 6b / standartní zvířata na vás reagují lépe +3stupně soc statusu/+6 na sociální roly.
O vše přicházíte v okamžiku kdy na takovéhle zvíře zaútočíte.

lze nakupovat po 2bodech +1/+2 za každej

pokud máte lvl3 můžete za dalších 6b dokoupit přítele zvířat II. který říká že daná zvířata vás skusí v rámci svích typovích etiket podpořit a bránit.
ale to byla už ve faloutu prasárna takže předpokládám že neprojde ale kdo ví třeba se to bude hodit.

Stimpaky můj návrh:
obyčejný léčí 1čtvereček poškození během 10minut.Můžete jich za 1den použít tolik jako je hodnocení vašeho body(těla)/větší tělo snese víc chemie

Superstimpak vyléčí body čtverečků poškození a za 30 minut se vám 1/3 vrátí spět.Četnost použití jako obyč stimpak.
Autorská citace #58
28.12.2011 10:29 - Hunter
Ad bioware - je zavisly na esenci, Tondo, ne na body :-)

Jinak dodatecna pravidla vezmu dneska s sebou, takze si bud pripravte flashky, nebo tady jsem nasel pro ty z vas, co je mate, jako ja, koupene, odkaz :-)
http://www.uloz.to/4795435/shadowrun-3rd-edition-zip?captcha=no
Jsou tam pravidla Man and Machine, kde je rozsireny kyberware a hlavne bioware (coz je zalezitost podle me stylovejsi pro Fallout (rizene geneticke mutace :-)) a take Cannon Companion (sbirka zbrani a vybaveni) a hlavne tedy Shadowrun Companion, kde je ten bodovy system tvorby postavy popsany...

Ad bioware, nejsem si presne jisty, jak funguje, ale v zasade se odviji od esence = plechovka s hromadou plechu misto masa do sebe moc biowaru nenacpe. Vic biowaru, nezli (a ted si nejsem jisty) esence +3 (maximum bioware indexu je vzdy 9) vam prinasi negativni vlivy, jako snizenou odolnost proti toxinum a nemocem a horsi leceni (za kazde i nacate dva body index biowaru je to postih +1 k sile toxinu/patogenu a +1 k narocnosti leceni)... Kdyztak se na to mrknete a udejte vlastni nazor - nejsem v tom zas tak kovany, abych si byl 100% jisty :-)

Ad featy - tak uff, osobne bych je vubec nezavadel, protoze to je jiny system hry... V pravidlech (Shadowrun Companion) jsou "edges and flaws", kde je zrovna tenhle efekt zmineny jednou vyhodou - neprasil bych system tim, ze bychom zavadeli featy.

Ad stimpacky - Tondo, jestli ty a Osidius budete oba healeri, tak je to pomerne zbytecna polozka. Na druhou stranu nevidim tolik do pravidel, abych mel pocit, ze ten stimpack nemuze nejak rozumne fungovat = klasicky stimpack dle tveho popsani mi prijde docela rozumny.
Superstimpack nemuze lecit body ctverecku, to je silenost - vyleci 3 ctverecky a najednou a hlavne ihned. Po 10 minutach se odecte jeden ctverecek.
Variantou je dvojnasobny efekt vyse zmineneho = 6 ctverecku ihned a 2 se odectou za 10 minut...
Jinak by totiz, Tondo, byla ultimatni zabijarna - prijdes Super mutantovi a nestrilis po nem, to je zbytecne. Spokojene mu vbodnes tri super stimpacky a pockas 30 minut. Protoze ma vysoke body, tak se mu hodne odecetlo = je tuhy, juch! :-) Aneb ne, jit by to melo, ale takhle je to moc snadne...

A protoze tenhle system zna i ctverecky unavy, tak jenom zminim, ze na ty stimpack nefunguje, ten leci jen fyzicke poskozeni (tim se hlavne zamezi kouzelnikum neustale spellovat, protoze si pamatuju, ze dostavaji damage za kouzleni obvykle smerem do unavy)...

Vecer prijdu po te sedme...
Autorská citace #59
28.12.2011 10:43 - tony
k tomu bioweru - neodvozuje se od esence protože od té se odvozuje kyberwer
biower se ODVOZOVAL od body stejně jako kýbl od esence. Nicméně kouzelníkům to tu magii stejně sundavalo.
Na druhou stranu mě je to stejně šumák protože kouzelník si nevezme ani jedno.
KOuzelníci budou nakonec ve skupině tři.Petr,Já a Osidius.I když jen proto že nevidím rozdíl mezi skupinkou s dvěa a třema kouzelníkama,když už jeden je docela vzácnost :).
Autorská citace #60
28.12.2011 10:52 - Hunter
Tondo, mrkni se do pravidel :-)
Ted jsem je cetl jeste jednou detailne, protoze jsem si pamatoval, ze to nebylo zas tak vyhodne, jako mi to tedka prislo...
Taakze... 1. odvozuje se od esence v tom smeru, ze rika, kolik bez dalsich vedlejsich efektu do sebe biowaru muzete nacpat.
Jak to funguje? Sectete bio index kazde hracky, co jste si nacpali do tela. Soucet vam da bio index.
Pokud je bio index mensi (pozor, ne roven!) esenci +3, pak nemate "dalsi" vedlejsi postihy. Pokud ano, je to blbe.
Automaticky bioware rozhazuje vase telo. Takze za kazde 2 body biowaru (je jedno, jestli pres esenci, nebo ne) vam davaji krasny postih - zvysuji Power toxinu, drog, nemoci apod.
Navic automaticky 1/2 bio indexu je postih k leceni = jste vyrazne hure lecitelni (tady maji tudiz stimpacky obrovsky efekt).
Navic pokud mate Bio index, tak o jeho hodnotu snizte svou magii = 6 a vice v biowaru znamena nula pro magii. Zaokrouhluje se vzdy dolu na cele cislo...

Pokud mate vic biowaru, nezli muzete mit bez velkych postihu (neboli rovno a vice esenci +3), pak vas to kousne poradne do zadnice a prihodi dalsi penale. Mozna nejsou tak hrozna, ale mrknete se na ne sami, stranka 79 v Man and Machine...
Autorská citace #61
28.12.2011 12:52 - jira
tak ja budu u tondy s borkem uz v a pockame na tebe zatim neco maleho poresime
Autorská citace #62
28.12.2011 12:52 - jira
18:00
Autorská citace #63
28.12.2011 13:19 - Hunter
OK.. Jinak jsem se vcera bavil s Wriglym a je fakt, ze pro pripadny lepsi Falloutovsky efekt (ze jsme vsichni treba vylezli z Vaultu), tak se da rict, ze
1. omezeni financi na nakup veci, potazmo jejich dostupnost.
2. s omezenim financi 100% jde ruku v ruce omezeni magie - to jsou totiz dva extremy - bud je magie a tudiz jsou k dispozici i vysoke zdroje pro nemagiky, nebo se omezi zdroje, ale pak se musi omezit i magie, jinak je silne zvyhodnena...
3. variantou je tipnout magii uplne, tezko ale rict, jestli najdeme dostatek ruznorodosti a zabavy pro vsechny. Osobne si myslim, ze ano, prostredi Falloutu to umoznuje - pocinaje vedcem/ajtaka, pres doktora, zveda, zlodeje a klasickeho strilecko maniaka, potazmo borce nablizko, se daji najit vhodna zamereni a zaroven i ve hre napln pro ne...

Obracene je pak mix ruznych postav, co treba prisly i zvenku - pak bych nechal ale cely klasicky shadowruni system, tj. jen jakoby prejmenovavat nektere veci/itemy, ale ponechat k dispozici dostatek penez i plnou magii a jen ten svet tomu prizpusobit... Typicky Fallout pracuje jak s duchy (Fallout 2, lokace Den), tak i shamanistickou magii (lokace Arroyo), magii (potomci Mastera - Super mutanti, respektive psionika aprimo Master), tak i kybertechnologii a biotechnologii (Frank, strazce v Enklave je typickym prikladem, potazmo kyberimplantaty jako podkozni armor, nebo cipy na zvyseni charismy/inteligence apod).
Specificke itemy, jako je stimpack a powerarmor (tj. armor zvysujici atribut sila) se daji snadno upravit. Premira laserovych a plasmovych zbrani je pomerne specificka ve Falloutu 2, zatimco Shadowrun s nimi nepracuje tak dostupne. Da se presto rict, ze laserova Shadowruni technologie je vlastne plasmova technologie ve Falloutu a ze laserove zbrane z Falloutu jsou slabsi verzi plasmovych zbrani (da se snadno domyslet/odhadnout). Jinak me jina specialni technologie nenapada. Co se tyka pripadnych vozidel apod - zavisi, jestli se budeme potrebovat presouvat, nebo ne, pripadne jestli s tim neco chceme hrat, ale v zasade nam Shadowrun poskytuje uz vyresena pravidla a statistiky, kdybychom to chteli hrat. Za sebe asi rikam, ze ne nutne, i kdyz Highwayman by bylo stylove vozidlo i tak :-)

Jinak tedy jak jsem psal driv, bioware funguje trosku jinak, nez jsem si pamatoval, neboli obe me postavy nefunguji, jak jsou vypsane a musim je upravit...
Autorská citace #64
28.12.2011 14:58 - Babau14
ok dorazím
Autorská citace #65
28.12.2011 16:07 - Hunter
Postavy upraveny... Uff... Pri rychlem pohledu jsem zjistil, ze muj maniak z Vaultu je vlastne navleceny v Power armoru (ne tom nejlepsim)... S laserovou puskou a zdroji namaxovanymi na ten mega... Holt uz neni adept, zato je uz zase elf :-) Brr, to jsou mi pocty dneska :-)
Jsem zvedavy na vase vytvory :-)
Autorská citace #66
29.12.2011 02:44 - tony
celou noc sedím nad svojí SR/F postavou a nemohu se zbavit pocitu že mi na papír padá jedna prasárna za druhou.
1)kouzlo přeměna pokud hodím cč = atributu Tělo změním se na průměrný typ daného potvoráka.Kdoví proč mne v případě faloutu napadl párač(možná by bylo lepší kdyby mne opravdu napadl)
2)léčivá magie zvyšující atributy +3úrovně za to že to bude permanent a -3 úr. za to že to jde kouzlit jenom na mě = odliv úr.M a za každé dva úspěchy dostanu trvale +1 do daného atributu.(skusmo sem si tak přidal +4 tělo,+3rychlost,+5síla,+1charisma,+1will,+2int)Samozřejmě to mohu na sebe seslat a sundat bez karmy takže by šlo tvrdit že jsem měl max úspěchů tj s duchem 14= +7 každý z nich
3)manipulační magie - tam toho není na skažení mnoho,jen ten pancíř 8/8 trvale v auře možná trochu hapruje.
takže jak by mohl vypadat elfí megalošaman
tělo 10
rychlost 11
síla 10
Int. 13
Char 15
Will 13
reakce 12
fyz.inic 12+4k6
Boj.rezervy 18
Mag.rez 16
esence 6
magie 6
na volná kouzla 12bodů na skili 10 a 25K na výbavu

jsou skoro tři hodiny ráno beru pravítko a jdu se strestat do vedlejšího pokoje
abyste věděli že s vámi soucítím.
Autorská citace #67
29.12.2011 04:28 - tony
A ted bez toho mého černého humoru.

takže skouším vymyslet jak by mohla fungovat slušně a zarazil jsem se u kladů a záporů.Vzhledem k její mimulosti mne napadlo několik věcí které bychom mohli ohodnotit..Jirko:
Noční můry-
přeci jen má okno trvající několik let,posledních 6 měsíců které si pamatuje vlastníma rukama musela pohřbít všechny z její jednotky kteří neutekli do mrazivé tmy šílení jak blondýnka před kadeřnictvím.Plus spoustu těch které ošetřovali.
Vyžadované chování-
nejí totemová zvířata,ne že by nemohla ale má celkem logicky strach aby se jí to v budoucnosti nevrátilo.Odmítá taková zvířata i lovit a pokud je loví někdo v jejím okolí dává najevo akutní potřebu očistných rituálů na kterých trvá pokud chce ten dotyčnej aby jeho rodina byla u ní léčená.
Mluvení s mrtvími a duchy mrtvích-
to že s nimi skutečně mluví chápe v jejím okolí jen málokdo,takže by to mohl být zajímaví sociální "bonus" nicméně je to další nutné chování pokud chce aby jí mrtví v noci nestrašili/neotravovali se svími problémi(jdi za mojí starou a řekni jí že ****)

V tomto okamžiku jí je cca 330-400 let takže bychom mohli vymyslet nějaký milí
důchodcovský problém,napadlo mne že chodí o holi díky čemuž je její pohyb poloviční.

Trvám na tom že nemá problém s vylučováním a pamětí(i kddyž co je to vlastně pamět že?).

Taky to znamená že tu žila v době kdy místní dědečkové byli malí caparti a většině pomohla na svět i na onen svět pokud to bylo nutné.A už v době kdy dědečkové byli děti jim jejich dědečkové říkali že tu byla už za jejich dětství.
To by taky mohlo být celkem zajímavé......

Ve faloutí divočině se nachází dost často něčí ostatky,aktivně se bude snažit všechny takové nálezy pohřbít ze stejného důvodu jako s nimi mluví.
(koukni to že tě franta ubodal je fakt smůla,možná bys mu neměl příště chodit za starou...upsss sorry)
Autorská citace #68
29.12.2011 08:10 - Fibriso
...hmmm, někde tady mám pravidla pro Exalted.
Autorská citace #69
29.12.2011 10:50 - Hunter
Ahoj vsem!
S Jirkou jsme se bavili, ze prvni hrani by mohlo byt 08.01.2012 - je to nedele. Ja jsem rano ve skole, takze budu moct nejdriv v jedenact, nebo taky az treba ve dvanact - netusim. Vysledkem je, ze by se nemelo nutne hrat u me - Tondo, hodis si tam smenu? 24 idealne, at nas nevykopne nejakej starej prdola uz v sest? :-)

Piste kdo budete :-)
Jinak postavy jsou tak nejak rozhozeny. Osidie, cistokrevny, nebo namakany lekar se hodi - ale dohodnete se s Tondou, abyste se zbytecne neprekryvali. Uvitam, kdyz kazdy hodi sem alespon popis sve postavy a co umi, respektive kterym smerem chcete jit - at se neprekryvame moc...
Co urcite nemame a potrebujeme je hacker (tj. pocitace), nejake to otevirani zamku a elektronika, potazmo, pokud si to nevezmu (jako ze asi nevezmu :-) ), tak solidni plizeni, riznute treba sniperem...
Pruzkum ve hre muzou delat magici - skoci do astralu a misto obhlednou, ale pak se treba nekam fyzicky proplizit a neco tam udelat, tak na to nikoho momentalne nemame.
Teoreticky to zvladne nas Troll mlaticka, ale prijde mi to, ze to k nemu uuuplne nesedi :-) Na druhou stranu proc ne :-)


Za me tedy budu hrat elfa, tj. cistokrevneho puvodniho cloveka z Vaultu. Momentalne se profiluje jako high tech bojovnik s kulometem - navic je vyjednavac. Do budoucna bych se asi drzel nejake te atletiky, pripadne vyslychani (ale to bych rad prenechal nekomu dalsimu, at si tu socialni cast nekdo jiny taky uzije :-)). Leadership a Instruction (neboli vedeni lidi a uceni lidi) jsou soucasti povolani, takze se tim smerem taky vydam. Casem si urcite rad prihodim ty laserove zbrane, proste protoze mi prijdou kuuul, jak by rekl Tonda :-)
Az budu mit trochu vic casu, poslu vic k dane postave - hlavne tedy Jirkovi, ale urcite mensi vycuc pro predstavu hracu poslu i vam ostatnim. Ono to hlavne i me pomuze se spravne uchytit v roli postavy. Doporucuju si vyplnit proto treba charakternik, ktery muze slouzit jako dobra napoveda pro charakterizaci postavy a me osobne se to osvedcilo. Je to sice celkem hodne prace, ale pak mate jasno, kdo to je a proc to je :-)
Hrajeme dle edice 3, pouzita pravidla tvorby postavy jsou z Shadowrun Companion - 125 building points, nebo za 125 stavebnich bodu to stavte. Vyzbroj dalsi se da najit v pravidlech Cannon Companion - rozsirili mnozstvi zbrani apod, nijak zvlast silnejsi, spis hlavne jine typy... V Man and Machine se da najit dalsi kyberware, potazmo bioware. V obou warech se relativne vyznam, takze muzu pomoct vybrat/seskladat.
GM zakazal Enhanced Memory bioware, ktery zlevnuje budouci nakup skillu a solidne podporuje pamet. Jinak by vsechno melo byt ok... Kdyztak se ptejte :-)

Power armor je z Cannon Companion (str 51 knizky) - najdete ho jako Military grade Armor. Spravny Power armor ma chemical seal 12 000,-(chemicky inertni obal, takze se vam na telo nic nedostane) a respirator 500,-(snizuje efekt toxinu, ale nevyrusi je uplne) - tyhle dve veci se kupuji zvlast a jsou psane v textu. Soucasti samozrejme musi byt navic i helma, bez ni to neni poradny Power armor :-) Spravny Power armor take zvysuje silu, tj. atribut Strength uzivatele - zakladni, pro lehkou zbroj je navic za 10 000 a zveda silu o jedna. Pro stredni zbroj je pak lepsi verze, za 20 000 a zveda silu o dva. Nejlepsi Power Armor, tzv. Advanced Power Armor ma stredni vylepseni, tj. za 20 000 +2 k sile, nebo tzv. Advanced Power Armor Mk. II ma pokrocile vylepseni pro silu, tj. za 50 000 sila +4. Pro predstavu Advanced Power Armor Mk. II s efektem armor bal 11, impact 11, sila +4, vas tak vyjde na 135 000,-(70 000 + 2 500 + 12 000 + 500 + 50 000) nepocitaje dostupnost, neb je na nej se potreba dohodnout s Jirkou...
Power armor se neda uz s nicim vrstvit, ani s Form fitting armorem apod, zkratka se to neda s nicim spojit. Pokud mate napr. gyro na sobe, potazmo titanove kosti apod, tak bonus z nich se pricita normalne, stejne jako kdybyste nestli stit, ale pres power armor prehozeny plast se uz zkratka neprojevi na hernim efektu, jenom vypadate treba o neco vic kuul... Nebo taky ne :-)
Autorská citace #70
29.12.2011 11:54 - Fibriso
Pokud máte místo tak bych se přecejen rád zůčastnil a vyzkoušel
moje představa je ghůla Harvyho (zvaný tež jednooký Harvy, jež je právě přímo z gecka, tj technik, vědec, snajpr (a trochu doktor, to aby věděl kam se trfovat, ne všichni maji hlavu :D)
Autorská citace #71
29.12.2011 15:25 - Hunter
Updatnul jsem svou postavu - Marshal :-)
Jako konicek jsem si dal bodybuilding, tomu jeste tak nejak rozumim, takze to odehraju, na rozdil od kuchyne :-D

Jinak jsem koukal na specializace Tondo, Petre, pouzivate je?
Jestli jo, pak je, Borku, budem asi tedy taky pouzivat - standardne je dle pravidel zdarma do zacatku ke kazdemu skillu jedna specializace. Ta dela to, ze k vybranemu ukolu mate pro dany skill +1 kostku. Pro jakykoliv jiny ucel ale ten skill dostava postih -1 kostku... Takze to muze byt celkem zajimave treba u zbrani, kde si date svou oblibenou, ale treba u magie to nemusi byt zrovna ono :-)

No a protoze jsem slibil lehky nastin postavy - mam postavu take z doby valky. Respektive pred valkou byl pravnik, uspesny bodybuilder (vyhral mistni kolo v jeho posilovne :-) ) a celkem za vodou, co se tykalo penez. Nove technologie dovolovaly trosku se nechat vylepsit, takze do toho sel. Hlavne ta vychytavka, co vam umozni spat misto 8 hodin denne jenom hodky 4 sakra pomohla. Jo, castejs chytal rymu, par osklivych zapalu plic, ale ve vysledku na tom vydelal. No a samozrejme, ty nove posilovace svalu, parada!
Ale co svet nechtel, amici do toho s cinany prastili a zacala treti svetova. Lehce nedobrovolne vstupuje do armady. Diky jeho svalum dostava do ruky podporu druzstva a nauci ho strilet z kulometu. Poradne. Osvedci se v boji a diky kontaktum se dostava do lepsich jednotek. Puvodni myslenka byla, ze diky tomu bude v lepsi pozici a nikdo ho jen tak neodepise. To se lehce zvrhava, kdyz ho vyberou pro novy kyberware. Malo v te chvili tusi, ze je to i proto, ze zabavili jeho konta a majetek, takze si je vlastne plati sam. Protoze je nyni perfektne vybaveny, dostava se naopak do rizikovejsich misi, ktere by jine jednotky nezvladly. Nestiha se vsak moc ohrat a s tezkym zranenim srdce konci na operacnim sale. Armada rozhoduje, ze nezli mu vypestuje nove, radeji ho zmrazi, aby bioware nedegradoval. Nacpou ho do prepravky, strci do lednicky a soupnou do skladu, nez bude cas ho vyndat. Nemelo to trvat dele, nezli mesic, dva...
Prezene se atomova boure a na nej se zapomelo. Probouzi se v uplne cizim prostredi. Dostal jiz nove biowarove srdce, silnejsi, nez predtim. Vysvetluji mu, co se se svetem stalo a zadaji ho, aby se stal Marshalem. Sirit zakon a poradek v novem svete. Dostane specialni oblek, ktere pouzivala mobilni americka pechota. Tezce obrneny rytir v novem svete ve jmenu zakona bude sirit poradek a mir rozhavenou hlavni sveho tezkeho kulometu...
Autorská citace #72
1.1.2012 08:08 - tony
Takže Jirkovi se nechce hrát v USA protože tam to všichni dobře známe z her :)-
Navrhoval jiné místo třeba evropu.Bylo by dobré se dohodnout kde tedy hrajeme abychom k tomu doupravili postavy,protože pokud budu v plavkách a zjistím že jsem vysoko v alpách a je tu metr sněhu tak mne to moc nepotěší.

V evropě jsou oficiálně tyhle "silové skupiny":
Jednotky NATO: neboli amíci s britama/power armory a plazma/
všeobecně neoblíbení,vykašlali se na ostatní spojence hned jak
jim došlo fosilní palivo,takže ostatní spojenci si do nich
opravdu rádi kopnou.
Jednotky EU:převážně němci a švýcaři/Gaussovky,kevlarové zbroje/
Jednotky EA(euroasie):Turecko,Čína,Rusko/čínské meče a laserovky/
v evropě byli první kdo použili atomovky k získání
vojenské převahy na frontě.

a k tomu klasický plebs jako otrokáři a nájezdníci.

Pokud Jirko chceš vlastní svět tak by byla dobrá mapa a nástin okolí :)
Jinak já bych byl pro střední evropu..třeba čechy...něco sem o tom místě čet a párkrát sem tam byl tak si to tam dokážu představit :)
Autorská citace #73
1.1.2012 15:36 - Fibriso
překvapení pro svět by bylo, když se zjistilo že valuty měla i čína a rusko, která pod heslem, když to mají oni, my to budememe mít taky a lepší!
Autorská citace #74
1.1.2012 16:27 - tony
no upřímě tak zrovna o tomhle nepochybuju,určitě je měli všichni ,jen je neměli podělaný jako amíci.Na druhou stranu je otázka jak moc je měli kvalitní.U číny bych řekl že byli obrovský a čistě vojenský,stejně jako u ruska, kvalita by mohla/ měla být adekvátní výrobci :)
Autorská citace #75
1.1.2012 18:45 - jira
jasny hrajeme cele cesko a evropa jinak zadny jednotky nejsou je tak 300 let po valce takze se zavadi novej poradek najezdnici,klany,vesnice a potom obrovsky mesto
Autorská citace #76
1.1.2012 20:04 - Fibriso
a stále je tu cliché se strojem casu, aneb poslali jsme partu debžotů do budoucnosti, aby přinesli nejakou hi-tech technologii která by dokázala zvrátit válku v náš prospěch. časosotroj na cestu zpět najdete na těchto souřadnicích, poznáte to podle toho velkého očouzeného kráteru, který by tam být rozhodně neměl :D
Autorská citace #77
1.1.2012 20:20 - tony
Jirko v americe ty jednotky taky neměli bejt ale někteří holt přežili...jako krysy.Taky nečekám že to budou pořád ti samí vojáci ale jejich pravnuci a pravnučky,nicméně odkaz minulosti může být pěkná svině viz enkláva a BOS
Autorská citace #78
1.1.2012 20:59 - jira
nerikam ze tam nikdo nebude ale nebude jich moc
Autorská citace #79
1.1.2012 23:18 - tony
v pohodě,počítej se mnou:
Jednotky Nato v Británii a pobřeží Francie budme hodní
1 vault = 2-20 000 lidiček
Jednotky EU budeme hodní a dáme skoro
1 vault na stát = cca20 vaultů = 40-400 000 kusů něčeho
Jednotky EA budeme hodní i na ně a řekněme že přežili tři,protože všechno obilí místo zasetí směníli za vodku = 6-60 000 kousků
Armáda číny řekněme jeden tak blízko tak aby nás to zajímalo
= 2-20 000

mě to vychází že když měli smůlu je jich kolem 50 000 a při štěstí 500 000

atomovou válku je v současnosti podle odhadů schopno přežít tak 2% populace
založeno na odhadech sociologů kteří(jako většina intošů) nikdy nebyli na vojně

takže na planetě přežívá teoreticky 60 000 000 lidí (na celé planetě)
vydělíme li to kontinenty tak je to 12M lidí na kontinent
Má li evropa 12 M obyvatel a ve zbytcích armád je 500 000 lidí jedná se o cca 4% populace
což dokazuje že ti co přežili jsou pěkný buzeranti...... :)
ehm sory za politickou nekorektnost.
Takže přibližně každej 24 humanoid kterého potkáme by měl být potomkem někoho z nich.

Pokud JSOU supermutanti výrobkem Mastera jak se dostali do evropy?
Pokud toho za sebou tento vůdce nechal víc,zanechal nám i Mastercard?
Autorská citace #80
1.1.2012 23:50 - tony
Jinak můj návrh jak by mohla vypadat Nová Evropa:

Francie :
de jure britsko americká kolonie která tvoří nárazníkové pásmo před anglií
Jedná se o vojenskou diktaturu která podporuje Nájezdy na svoje území..na kom jiném mají jejich vojáci cvičit střelbu že?Neboli nízká kriminalita vykoupená vysokými daněmi a vysokými odvody a nejspíš i povinou vojenskou službou.
Specialita robomozky jako průzkumné jednotky a hlídky.

Švýcarsko :
díky skalnatému terénu a faktu že každý musel mýt protiatomovej kryt
je nyní pod švýcarskem komplex pospojovanejch vaultů,bunkrů a vojenských pevností. Teoreticky tu vládne rada vaultmasterů.Každý občan je povině v domobraně.Díky tomu se tu dají prodat cetky z minulosti a také koupit kyberwer a zbraně.Samozřejmě za předpokladu že dokážete že to s místní novou vládou myslíte dobře. Jako znak mají fialovou krávu.
Specialitou jsou spyboti hlídající území/hranice

Nemohou tu být BOS na toje to pro ně příliš daleko ,nemluvě o tom že by je tu všichni nejradši sejmuli.
Takže navrhuju jednotku která tu skouší vládnout nazvat BBR
Bratrstvo Blanických rytířů.
Jedná se o zbytky české speciální jednotky která v rámci vojsk Nato měla jako jedna z mála powerarmory od amíků a gaussky od němců. Ve znaku mají českého lva.
všeobecně mají pozitivní vztah k městským erbům českých měst které považují za stracené bratry.

momentálně největší město v čechách bych si dovolil navrhnout Karlovy vary.Vysvětlím:
Jedná se o to že Praha dostala atomem přímej zásach,přeci jen to bylo hlavní město.
Karlovy vary díky lázním vybudovali hned na začátku války komlex luxusních vaultů pro svoje hosty.Tak jak všichni během války měnili strany podle toho kdo a komu dával na prdel se z karlovích varů stalo hlavní město evropské špionáže.
Každý z vaultů si zabrala jedna z velkých stran a spravovala ho coby akcijovku.
Nikdo si nedovolil Vary vybombit protože tam byli jejich vlastní boháči a hejskové..a agenti ale ti nikoho z bohatých nezajímali.Díky tomu vznikla subkultura jasně odrážející život ve Varech.Ve spodní vrstvě jsou luxusní vaulty nabízející cokoliv co si dokážete vymyslet,pokud to tedy existuje.
Nad nimi v nízkých podlažích jsou vaulty služebnictva a personálu.Na povrchu jsou jámy otroků a gladiátorů.Standartním platidlem se tu tudíž stali žetony a udávají ceny i okolí.V nejbližším okolí tím pádem vzniklo osídlení které se stará o zásoby a zábavu místních zbohatlíků.Díky tomu že tu přežili rodiny všech oligarchů,Šejků a evropských magnátů je zde kompletní souhrn předválečné technologie kterou sy bylo možné za jejich miliony koupit.
Většina otrokářů míří sem aby zde prodala svoje zboží.Otrokyně při pervezních hrátkách zbohatlíků nemají dlouhou životnost a otroci umírají v aréně pro pobavení davů.
Autorská citace #81
2.1.2012 09:58 - Hunter
Za sebe jedna poznamka smerem k bukrum a vseobecne moznostem preziti...
Cina i Rusko na tyhle veci vseobecne daji a zridili spoustu krytu pro sve civilni obyvatelstvo. Teoreticky tak byli schopni zachranit kraktodobe cca 50% sve mestske populace. Coz je sakra hodne. Problem je ve slove kratkodobe :-) Jestlize vsechno je radioaktivni, respektive v noci chodite na zachod bez baterky, protoze vsechno kolem vas a za chvilku i vy svitite, tak jim pomre spousta lidi. Presto jsou na tom stropro lepe, nezli amici, kteri na to vseobecne vzdycky pekli...

Pro svet Jirky je to jedno, jenom bych rad poukazal na to, ze narozdil od "zapadaku" jsou kryty rozumne vybavene, testovane a hlavne k pouziti pro mnooooho lidi tam daleko na vychode :-) Tak jen aby nedoslo k hlaskam typu "delali to rusove, je to naprd" - u tohohle zrovna naopak :-)

Ad Super mutanti v Evrope apod, mame tu misto toho ty "trolly" apod - ve vysledku je proto uplne jedno, co tu je a jak to tu je, nechal bych to na Jirkovi, svet Falloutu mu na hlavu nehazel a nechal ho samotneho, aby si to rekl podle citu :-)

Ad procenta, ktera totalni atomovou valku (vsichni hazi atomovky na vsechny + druhy sled z ponorek), tak 2% jsou blbost - v Evrope to koupime stopro spatne, spousta lidi na malem pisecku, na druhou stranu Rusko i Amerika jsou sakra rozlehle a jednoduse nema smysl vysmazit vsechno, pac tam krome par lidi vlastne nic neni.
No a co se tyka zpusobu niceni, dovolil bych si podotknout, ze atomova bomba ma nicivy dosah pri dopadu na zem, tj. kdyz vyhodi do vzduchu spoustu radioaktivniho materialu cca 25%, oproti moznosti odpaleni ve vzduchu. Odpal ve vzduchu je proto vyrazne nicivejsi na plochu a klasicka mesta. Jedine "tvrzene" cile, jako je NORAD a jina velitelstvi armad, potazmo samotna sila jsou vhodnym cilem pro bombu explodujici na zemi (znici solidne i do hloubky v miste dopadu). Navic, vetsina problemu vznika casove kvuli tomu, ze zemina vyleti hooodne vysoko do atmosfery. Tohle dela vicemene primarne bomba o sile 1 megatuny. Prumerna sila vetsiny bomb dneska je cca 400 kilotun, coz je ta lepsi varianta. Rusove, sycaci, maji 550 kilotunovou hlavici jako nejcastejsi...
Vysledkem stale je, ze nejspis i po totalni valce, kde se strili uz po mestech, mesteckach a obcas i jen tak pro srandu po kralicich stale povede k tomu, ze prezije celkem hodne lidi a bude teoreticky mit co jist.
Nuklearni zima je opet minulosti - znamena, ze rvete atomovky do zeme (mene nicive) a tudiz zatemnujete slunce, generujete zbytecne radioaktivni spad ve velkem a potrebujete vic atomovek... Neboli budme vdecni za to, ze se dneska rakety navadi hezky na cil, cca metr az deset je presnost, takze nepotrebujete velkou bombu, protoze se umite trefit (coz predtim ani jeden neumel :-) )...

No, ehm, kdyz to shrnu, je obzvlaste obtizne udelat svet tak nehostiny, jako je ve Falloutu - uz jen proto, ze blba sopka vybuchuje o neco vetsi silou, nez cokoliv, co jsme kdy odpalili (TSAR bomba - ruska, cca 50 megatun, energie uvolnena odpovidala cca 25%, kdyz bouchla Krakatoa a tady mate, co to udelalo se svetem z hlediska podnebi...).
http://en.wikipedia.org/wiki/Krakatoa
Pro predstavu, ten nejvetsi vybuch, co sopku roztrhal odpovida cca 150 megatunam TNT... Atomovka na Hirosimu byla, myslim, 20 kilotun :-) Problem u vsech tehle veci totiz je, ze energie vybuchu se rozsiruje vsemi smery - nahoru, dolu a do stran. Jenze vas zajima jen cca 1/2 efektu. To vede k tomu, ze silnejsi 1 megatunova bomba neznici stejne uzemi, jako ctyri 250 kilotunove bomby... No a ty mensi, jeste ve vzduchu odpalovane vam s prostredim nic moc neudelaji, protoze i kdyby neco vyhodily do vzduchu, nedostane se to az do hornich vrstev atmosfery = zadna zima :-)
No nic, konec, mam k tomu podklady, pokud vas to bude zajimat a presna cisla (z hlavy je nedam presne, tak nechci tipovat)... Jo a jeste maly detail, radioaktivita je z predmetu ozarenych uvolnovana s casem exponencialne. To znamena, ze po vybuchu mame krasnou silu 1000 R / hodinu, po sedmi hodinach mame uz jen 100 R / hodinu a po 48 hodinach mame prijemnych (pokud jste ghoul) 10 R/ hodinu...
Graf je tady, ostatne tohle jsou stranky (v anglictine) te knizky, z ktere cerpam informace.
http://www.oism.org/nwss/s73p912.htm#Top
Autorská citace #82
2.1.2012 10:07 - Hunter
Hmm a trochu ke hre, kdyz uz jsem se nechal unest - Tondo, ja vim, tohle jsi psal uz v zasade nam, kdyz jsme hrali s tebou... Za sebe rikam, ze bych vazne ocenil, kdyby se Jirka tohohle nedrzel a udelal si to podle sveho, pac se mi tohle reseni sveta proste porad nelibi :-/
Jsme proste v Evrope, konkretne CZ, jak jsme se s Jirkou bavili, ale dal bych to kompletne nechal na nem - a prosim, nekafrejme mu do toho, je to jeho svet a jeho napad, nebyl bych striktni, vzhledem k tomu, ze hrajeme na zaklade pravidel, co magii do sveta narvou pomerne ve velkem (oproti Falloutu klasickemu)...
A taky se chci nechat prekvapit a objevovat, to je soucast kouzla postApo, ze nevis, co na tebe kde vykoukne a vsechno je mozne... Ne ze mam poznamkovy blok a vim, co kde je, co kde sezenu a co kde ma byt :-)
Autorská citace #83
2.1.2012 10:31 - Colombo
http://infinitum.cz/pribeh
Autorská citace #84
2.1.2012 14:28 - Hunter
Tak tomu rikam hezky pribeh :-) Sice tam hapruji drobnosti, jako kde jsme na to vsechno sakra vzali prasule, ale co uz :-) Teoreticky asi z pronajmu patentu ostatnim :-)
Ale jinak je to celkem uveritelne (az na tu ropu :-))...

No jsem zvedavy, s cim Jirka prijde :-) Na Tondove napadu se mi ale libi reseni Bratrstva Oceli - na zaklade tohohle pribehu by to nemuselo byt ani spatne napojeni, ze jsou to Blanicti Rytiri :-D

Ze Spellcrossu si ale pamatuju, ze ti Rytiri jsou primarne metafyzicky fenomen, ktery enemaky ve velkem masakruje :-) Achich, jaka je to sranda, kdyz se berou ty pribehove podklady z ruznych her/svetu :-) Stejne byl Spellcross super pribeh :-)
Autorská citace #85
2.1.2012 14:31 - Colombo
ta ropa právě zas takové sci-fi není. O abiotickém vzniku ropy se v poslední době celkem dost mluví.
Autorská citace #86
2.1.2012 14:39 - chrochta
Pokud by dostačovaly jako protiatomové kryty bývalé doly, tak přinejmenším ve střední Evropě muselo lidí přežít o DOST víc, protože tady byly slušné zásoby kovů respektive jiných věcí těžených hlubinnými doly (fluorit, sůl - v Polsku mají skutečně monumentální komplex solných dolů).

V okolí Varů se shodou okolností nachází hned dvě docela "prohrabané" oblasti (Slavkovský les, Krušnohoří), takže klidně by tam mohlo existovat i rozsáhlejší osídlení.
Autorská citace #87
2.1.2012 15:13 - Colombo
Ostrava!!! (u Žambocha velmi oblíbené postapokalyptické místo:))
Autorská citace #88
2.1.2012 16:17 - tony
no upřímě pro mne na těch číslech byli nejdůležitější ty 4% a ta hláška k tomu :)

Na druhou stranu mi vadí že v postapu je jen jedno město,které ovládá všechno.Já bych se prostě sebral a šel do P***
Autorská citace #89
2.1.2012 16:18 - Hunter
Heh a na Stodolni sidli otrokari :-)
Me osobne by prislo vtipne posilit naopak nejake mini misto, prave protoze nebylo dost dulezite a bylo jaksi stranou... A pak se dozvime, ze divocine vladnou treba Dacice... Mesto, ktere dalo svetu kostkovy cukr! :-)
Autorská citace #90
2.1.2012 16:20 - Hunter
Sel bys do Prahy? Ne, ta je na pet pismenek... Do Prcic? Taky moc pismenek... Hmm... Aaa, uz to mam! Píšť v okresu Opava? A co tam? :-D
Autorská citace #91
2.1.2012 21:44 - jira
nevladne jedno mesto celemu okoli jenom se snazi dat okoli rad aby se mohlo rozsirit mest tam bude vic a nebude po 3 svetove valce ale na zemi dopad meteorit a byli v nem nejake bakterie ktere zacali lidi menit obcas vybuchla nejaka atomova elektrarna takze taky spad taky to celkem dost lidi neprezilo. Lide si mysleli ze to prejde za 10 leat ale ouha mrak prachu atd trval skoro 200 let tak falouty zacali zit vlastnim zivotem vlady padly na zemi zacala bejt anarchie pravo silnejsiho vyhralo bezpravy vrazdy otroctvy a jeste do toho monstra a nejhorsi ze vsech jsou upiri kteri si delaj z lidi otroky na jidlo ale prece jenom svitla nadeje z zrodili se blanicti rytiri kteri udelali mesto prava a poradku kde mohou lide zit v miru a pokoji a mimo mesto vysilaj do boje svoje soudce vojaky v jednom jsou to marsalove novodobi rytiri.
Autorská citace #92
3.1.2012 10:29 - Hunter
Ou jeee, baby, kdo mi chce delat panose? :-)
Pekne Jirko :-)
Autorská citace #93
3.1.2012 16:10 - Hunter
Tak jsem si aktualizoval postavu - pridal jsem obrazky :-)
Nasel jsem si, jaky kulomet treba pouzivam... Kdyz je v pravidlech psany heavy machine gun od rusaku, tak jsem nasel tenhle :-)
http://www.zid.ru/en/products/military/kord.html Dole jsou videa, takze se muzete pokochat :-D Vtipne je hlavne ctvrte video, kde se hezounky strili stopovkama... Jsou tak jiskrive a roztomile... Jeeee :-D
No a video cislo tri mi dost napovida, co to udela s teroristou za zdi :-)
Autorská citace #94
3.1.2012 20:32 - jira
tak asi takovej kulas mas
Autorská citace #95
3.1.2012 22:56 - Osidlus
Zdravím pánové, zítra zkusím dát dohromady postavu, jede se podle čistých trojek nebo podle té nástavby? Napadla nová postavička, ale nevím jestli bych chtěl něco tak temného hrát :-) (kupčení s lidskou esencí pro potřeby probuzených)
Autorská citace #96
3.1.2012 23:54 - Hunter
Osidie, uff, to zni zbesile :-)
Nekde jsem tu psal, co v druzine stopro chybi, takze kdyz bys neco pokryl, bylo by to fajn... Co se jinak tyka pravidel, tak asi takova ta klasicka sada - kdyztak se asi zkus zeptat... V zasade ale oficialni pravidla k trojkove edici (tj. ne nejake domaci napr. adepti schopnosti - to leda pro inspiraci apod :-) )...
Autorská citace #97
4.1.2012 16:55 - jira
ahoj vsem takze hrani je 8.1 od 11:00 u tondy v praci kdyz tak pockame na pavla a zatim se vyresej postavy fibriho a osidia jinak tondo prosimk posli na d20 adresu kde delas at to osidius najde petr nevi jestli pujde
Autorská citace #98
4.1.2012 18:05 - Borek
Ahoj
Adresa je, pokud se nepletu, tahleta: http://g.co/maps/gg4sf

Jak to vidíte s délkou hraní? A začne se rovnou? Protože sice mi jede autous v 21:30 z Čerňáku, ale raději bych jel tím v šest...

JEště zkusím něco vyplodit ke své postavě.
Autorská citace #99
4.1.2012 20:30 - jira
sraz v 11:00 ale zacne se hrat as od 12:00 v jedenact hlavne pride fibri s osidius jinak hrani pokud to pujde vydim na dyl zalezi jak vas to bude bavit
5.1.2012 01:51 - tony
k té adrese ,je to přesný obrázek,nicméně v reálu je to značený tuším trochu jinak takže ignorujte co vám řikaj tabulky a sejdeme se v pohodě.
5.1.2012 11:01 - jira
prosim o potvrzeni ucasti
5.1.2012 13:28 - tony
JÁ BUDU
klidně mohu začít i dřív ideálně v 6,45
5.1.2012 14:18 - Fibriso
taky budu
ale na 6:45 ti zvysoka s***!
před jedenáctou sem tam (jak na brahmikoni)
5.1.2012 20:04 - Osidlus
Budu se těšit :-)
5.1.2012 22:10 - Hunter
To bude lidi... Pocitam tedy s cca pul dvanactou a helpnu trochu s postavama...
Jirko, popripade nekdo jiny, mohli byste mi mou postavu z pdfka vytisknout? Vzal jsem si dovcu, abych se ucil a tudiz nemam pristup k tiskarne. Jestli to nekdo budete tisknout, pls, pisnete mi sem :-) Denik je v materialech jako marshal.pdf Diky :-)
5.1.2012 22:46 - jira
hmm me nefunguje tiskarna tak nekdo jiny jinak mam neco pripraveny tak uvidime jak se vam to bude zamlouvat toniku pridu tak na 10 a dam stebou dohromady toho samana
6.1.2012 18:00 - jira
cau vsem pavle vem sebou prosim figurky na starwars diky
6.1.2012 22:47 - Hunter
OK, vezmu...
7.1.2012 20:04 - Borek
Nevím,. jestli zítra dorazím. Není mi uplně dobře. Snad to vyležím.
9.1.2012 08:59 - Hunter
Prvni sezeni mame uspesne za sebou :-)
Uspesne se druzinka spojila, na Shadowrun kupodivu bez strileni a spousty krve. Chvilku jsme si vyjasnovali pacifisticke tendence jisteho clena druziny, pokud jde o zviratka. I kdyz jsou vyssi nezli slon a dokazi si poradit se smeckou lvu v jednom... Tvrdak rozdrtil Drtice a stal se tak novym sampionem areny. Hospodky nam dal jidlo na mesic. Prima.
Dostali jsme se do trolli vesnice. Zajimavi lide. Posiluji sice bez vhodnych doplnku, ale i tak maji poradne svaly. Uskutecnila se soutez. S Tvrdakem jsme to uhrali na remizu. Jisty troll nepochopil, jak muzu byt silnejsi, nezli on. Spravna vyziva a dostatek odpocinku je zaklad. A kdyz jsem mu vysvetlil, ze je to hlavne o hlave, tak ji zacal do posilovaciho stromu triskat... Tvrdak mi vysvetlil, ze proto trollum rostou rohy na hlave, jako obranny mechanismus na tohle reseni problemu...
Po ceste zpatky objizdime radsi teritorium paracu, sice jsme je castecne postrileli, ale nakladaku dochazi nahradni pneumatiky, takze nechceme riskovat. Kdyz nas proto obklici banda trollich najezdniku, radsi zastavujeme, aby nam neposkodili autobus. Stret konci hromadou mrtvych najezdniku a unavenym kouzelnikem. Lehce. Mame dve buginy, ktere jsou v poradku, zbytek utrpel v prestrelce. Nekdo se vlaci s AKckem, jinak tam nebylo moc k brani. Tam hra skoncila.

Cilem je tedy momentalne se dostat k najezdnikum, nejak je poresit (postrilet/zajmout), ziskat par mrtvol (mame uz ty trolly) a ty pak pouzit jako lakadlo, abychom vystopovali, co se deje s mrtvolami ve meste. Predpoklad je, ze jsou navazany na kosti v lese s paraci, kterych se tam povaluje celkem hodne. Bez vybavy, jenom v hadrech. Na miste nalezeny tuby, nejspis po lecich/drogach, doktorka udela ve meste rozbor...
Druhy ukol je najit starsi z Tvrdakova kmene - unesli je cca pred mesicem, v zasade den na to, co zautocili najezdnici na mesto. Je potreba overit, jestli najezdnici nekoho unesli z mesta. Bylo to organizovane a vypada to na pouziti nejake omracovaci magie, nebo tak neceho. Po solidnim pruzkumu. Utocnici (otrokari) meli auta a odjeli na sever z vesnice, pak se stopa ztratila na silnici. Predpoklad je na nejake ovladaci kouzlo spis, nezli na omraceni tech unesenych, kdo by se tahal 500 metru s 10 trolly... Nejspis nekdo dalsi umi to, co doktorka...
Na hrbitove take strasi nejaci duchove. Tam se podivat nechci, ale nejspis by to mel nekdo omrknout. Prave jsem si uvedomil, ze to, na co jsme se chteli zeptat samanu u Trollu, jsme pozapomeli - takze se tam bud budeme muset zastavit znovu, nebo zkratka posleme nektereho z nasich kouzelniku, aby si s samany promluvil v duchovni rovine, nebo jak tomu rikaji...
9.1.2012 11:55 - Hunter
Jinak co se tyka meho hodnoceni hry, byl jsem prijemne spokojen. Dostatek questu, ktere nebyly tak jednoduche, nebo spis jednostrane resitelne - Drsnak mlati vsechny okolo, ale zase chrani mesto pri najezdech, proto o nej nechteji prijit... Zaroven se prijemne zamotava story s mrtvolama a zaroven je tam hezky tahak s temi otrokari - jeste kdybych tak vedel trochu vic o nadprirozenu :-) Myslim jako postava, hrac to v tom vidi :-)
Taky se dobre spojily postavy a tak nejak jsme se kazdy v nejake pozici nasli. Prekvapenim byl podle me knez, ktery je vlastne automechanik a taky pekny trik Borka s blbym trollem, na ktery jsme mu, bohuzel, zahy prisli :-) I ta storka, ze se jmenuje Trasoritka, ale jako velky drsny lovec si venku nechava rikat "Tvrdak" :-D Taky jsem si konecne vytvoril jmeno, ktere je hodno ceskeho naroda. Nejnovejsi Marsal prohanejici se pustinou se tak jmenuje Svatopluk Bedna. Pro pratele Svata :-D
Dale mame doktorku Marii, kneze (to je pro me kratsi, nez ten minstrant, nebo jak se to sakra pise :-)) automechanika Ventila (taky podarene jmeno :-)), Harvyho Casnacaje (neboli Jirka Casnacaj :-)) a samozrejme ikonickou postavu Tvrdaka Trasoritky :-D Jak se sakra u nej dostalo k takovemu jmenu je pro me zahadou :-) Jmeno Petrovy postavy jsem spolehlive zapomel, takze uvitam pripomenuti :-)

Celkove tedy za me podarena hra, souboje pomerne jednostrane (koncily v zasade v prvnim kole) a krome skripani s pravidly pro kouzla a boje, ktere evidentne nemame zazite a mame nejake dohady, tak to slo prijemne plynule na to, ze jsme spolu v tehle sestave nikdy nehrali :-)

Jo a jeste abych nezapomel. Dve pravidla, ktera se na miste rozhodla a jsou k pripadne debate:
1. Pokud hazite kostkami na uspech a padne vam 6 na nejake kostce, pokracujete v hazeni dal tou kostkou. To proto, abyste mohli hodit cilove cislo jako treba 10, potazmo 14 (6, pak zase 6 a pak alespon 2 :-)).
2. Skilly se dohazuji atributem. To proto, aby i jednicka ve skillu mela smysl a neprivadela katastroficke scenare (mate velkou sanci, ze vam padne "jedna"). Jak to funguje? Vezmete cislo sveho atributu, ktery odpovida skillu. Rekneme pistole. Pistole maji rychlost (quickness). Pistole mate na 4, atribut Rychlost pak na 6. Cilove cislo pro strelbu je 4, po vsech modifikatorech. Vezmete 4 kostky (skill pistole) a hodite klasicky proti 4. Pote vezmete tolik kostek, kolik je rozdil mezi atributem a skillem (pokud je atribut vyssi), tj. v tomto pripade 2 kostky. A temi znovu hodite, jako byste defaultili tento skill. Neboli s postihem +4. Hazite tak 2 kostkami proti cislovemu cislu 8.
System tak nahrava vyssim atributum, ale zaroven kdyz mate napriklad jen uroven skillu dva, tak muzete stale dosahnout nejakych vysledku dohozenim zbylych kostek za atribut a zmena je tak citit. Protoze napriklad pri skillu jedna, coz je vylepseni oproti 0 (ciste atributu), mate moznost dosahnout vice uspechu. S atributem 6 je cca 90% pravdepodobnost, ze budete mit uspech pri cilovem cislu 4 (kdyz to neumite, tak je to vlastne 8), zatimco pri skillu jedna to je pouze 50% a pri skillu dva pouze 75%... Obracene, riziko neuspechu je v zasade 50/50% jak pro level 1 skillu, tak pri hodu s 6 v atributech...
9.1.2012 20:19 - jira
diky pavle jeto dodatecny pravidla jsou fajn jinak to byla prvni hra do priste budu mit tabulky a neco horsiho tam taky bude
9.1.2012 22:25 - Osidlus
já ty vozítka žeru :-)

http://www.youtube.com/watch?v=hirZFmRwXvE&feature=fvst
11.1.2012 11:36 - jira
cago vsem piste kdy mate cas na falout nejlepe at tonda napise kdy je v praci a podle toho se dohodnem
11.1.2012 16:18 - Hunter
Se mnou je to horsi - odhaduju spis prelom leden unor, respektive spise unor (nekam musime nacpat SW)... Jsem nejaky nachcipany, tak nebudu asi zvladat skolu o vikendu = posun zkousek = nemoznost poradne hrat...
12.1.2012 11:59 - tony
takže zatím to vypadá na sobotu 21.1
nebo další týden tj 28.1. a 29.1. dle volby

v únoru to vypadá zatím na 5.2.

ale uvidíme jak to bude vypadat časem :) přeci jen už nejsem nejmladší a všude mne píchá a bolí.
12.1.2012 14:50 - jira
takze u me bud mizem hrat tuhle sobotu pokud bude kde a bude zajem nebo 28 a 29
12.1.2012 18:00 - Hunter
V sobotu urcite nebudu - radsi chci jeste zustat lezet... Toho 29 (jestli je to nedele) bych predbezne bral :-)
12.1.2012 18:48 - Osidlus
U mě by to teoreticky v sobotu šlo. Dej si echinaceu 5x 10 kapek denně a nějaké další aditiva Huntere a budeš Ok ;-),
12.1.2012 20:36 - tony
myslím že nepřekvapím když řeknu že mohu/chci (hrát)pořád
13.1.2012 10:45 - Hunter
Tondo, ty jsi jak reklama na ten Clavinex, nebo jak se to jmenuje - ze muzes a chces porad :-D To je desny :-D

Zitra urco nebudu - chci si radsi opravdu jeste jeden den vylezet, abych na SW byl ready :-)
13.1.2012 11:07 - Fibriso
upřímně, zítra bych mohl, ale dvoje hraní o víkendu je pro mne dosti náročné a raději bych preferoval pouze SW v neděli
13.1.2012 20:02 - jira
jasny tak hrani as za 14 dni
13.1.2012 20:04 - Hunter
Prima, jsem rad, ze o nic neprijdu :-)

Takze si pisu do denicku toho 29.01. - jinak co se mrknout na ten autobus, mrknete nekdo na ty statistiky? Jako treba jak rychle jezdi apod? Pro predstavu :-)
18.1.2012 22:07 - Hunter
Toz decka, pochlubte se s postavama, nebo s vasima pribehama, at mam co cist, kdyz uz jsem nemocnej :-)
Pripadne pohled na ubehle udalosti z pohledu vlastni postavy potesi me stare srdce... Nebo mlade a nemocne... Vlastne synteticke... Kruci! :-)
19.1.2012 02:22 - tony
1)autobus - ty v pravidlech jaxi počítají s tím že jsou používaný v relativně normálním světě,takže ty v postaapu by se měli lišit v některých číslech i o dost

můj osobní odhad je: rychlost 60-120km/h dle motoru a jeho součástek
plášť 2-6 možná 8 podle kvality spracování a použitých dílů
signatura totéž
armor viz signatura.
dojezd ???
počet lidí k převozu 30 i s věcma.70-120 v MHD :)
sensory - v řidiči :)
autopilot - no toho bych si i uměl představit
ale nejspíš nee,to ty součástky použijou jinde.
19.1.2012 13:31 - Hunter
Huh, za sebe bych pak jeste uvital, kdyby jsi, Tondo, napsal, co co znamena a k cemu se to pouziva :-)

plast 2-6 eee, co to znamena? :-) Tedy napriklad kolik ma plast vojenske APC, klasicke osobni auto apod...

Signatura je, myslim, napadnost vozidla, tj. jak moc tepla apod vydava - neboli jak snadno se hleda? Cim vic, tim napadnejsi?
Armor - tak tim si jisty nejsem, jaky je rozdil mezi armorem a plastem... Ale myslim, ze armor se pocita 2x proti klasicke osobni strelbe, ne? Jinak nevim :-)
A kolik ma "zivotu" takovej autobus? Taky 10 ctverecku?

Ad lidi, tak jsme s Jirkou rekli, ze v zadu je basa pro az 30 lidi. Tudiz v predu bych to videl na takovych 10 osob max + jejich vybava a par beden navic...
Dojezd rikal Jirka na nabiti baterie (vezeme solar panely) cca 400 km. Solar panely za rozumneho pocasi dobiji baterii jeden den.

Autopilota jsme myslim rikali, ze to prave ma - takoveho, aby to umelo jezdit po silnicich a to je v zasade cele :-) Nebo ne? Uz nevim :-)
19.1.2012 15:16 - tony
No právě že tohle řeit má smysl až budeme mít rigera jinak bych to viděl na domluvě.

Plášt je "tělo" dopravních prostředků,stejně jako u lidí čím víc tím líp pro posádku.

Armor je armor :)

Signatura : je nápadnost nejen v teplu ale i na radaru a čemkoliv dalším,všeobecně pokud používáš sensory používáš je proti signatuře.Neboli pokud někdo střílíte řízenou raketou zají mávás tohle číslo.
Tady kupodivu platí čím méně tím lépe pro posádku.

Autopilot říká kolik kostek má když se řídí sám většina prostředků v klasickým světě SR mívá 2 což říká že to jezdí přesně podle předpisů a v podstatě asi i správně
19.1.2012 16:29 - Borek
Co takhle založit zvlášť příběhovou a zvlášť kecací diskusi? Abychom se mohli za rok kouknout a pročíst si náš příběh....
19.1.2012 21:31 - jira
hoj vsem tak jak rikal pavel takovej autobus mate tak muzem bud hrat 28 nebo 29 nebo pak 11 a 12
20.1.2012 08:12 - tony
Tak zatím to vypadá na 29 u mne v práci
20.1.2012 12:34 - tony
Takže první pokus o deníček doktorky Marie,pokud bude zájem bude i pokračování :)


Už týden posloucháme s holkama co se děje na obloze.
Teprve ted vlády přiznali že už o tom nějakou dobu vědí a chystají se na všechny možné scénáře.
Mi jim jako obvykle nevěříme a chystáme se do práce.
Moje jednotka dostala na starost evakuační tábor na kavčích horách.
Ke stovce lékařského personálu se tu připojili skoro dvě stovky vojáků.
Já velím doktorům a major Horník vojákům.Přivítal mne v táboře takže to vypadá že to není úplnej debil.
Když vláda přiznala že vaulty poberou jen třetinu naší populace strhla se oprávněná vlna nevole u toho zbytku.
Jo demokracie je v tomhle ohledu pěkně na pytel.
Jak to vypadá snědí spoluobčané do vaultů nebyli vůbec zařazeni takže nám ted běhají po okolí rabují a vypalují.
Naše bojové sondy létají po okolí a větší skupinky rabujících zmenšují.Kupodivu na rozdíl od míst ve vaultech je munice mnohem víc.
Hned první den po oficiálním zveřejnění katastrofy si z nuseláku zaskákalo skoro třista lidí.
Záchranáři to nakonec přestali zbýrat a sněžným pluhem to jen schrnují bokem na hromadu.
Alespoň že to nedělají sněžnou frézou.
Na dětském hřišti přistávají koleoptery české armády se zásobama nebo lidma a mi tu děláme sklad a schromaždujeme lidi co měli štěstí.
Jedno z mích děvčat vyhrálo zelenou kartu do amerického vaultu se slzama v očích sme se s ní rozloučili a
popřáli jí hodně štěstí.Slíbila že hned jak to půjde se k nám vrátí.
Tenkrát jsme všichni doufali že to bude opravdu jen těch deset let.
Došlo k prvním přestřelkám s davem zoufalců jak to vypadá konečně si pořídili střelné zbraně a mi máme naneštěstí konečně co na práci.
Raněných přibývá a venku se kupí mrtví.
Ten měsíc uběhl jako voda a práce s evakuací skončila.Skupinky zoufalců už nás obchází obloukem,munice je ještě pořád dost a mi jsme za solidním opevněním.
Velitel nechal několik okolních domů strhnout.Opravdu nemáme za potřebí aby z jejich střech na nás někdo střílel.
Taky jsme zabavili budovu ČT.Vždyt ted už se na televizi odsud stejně nikdo nedívá.
Ty kurvy televizní si totiž taky vybudovali vault.Mi si alespoň zabavili střechu a několik úklidovích robotů.
Na střeše se usídlila skupinka našich odstřelovačů.A lůza kolem nás začala chodit ještě větším obloukem.
Děvčata to zatím zvládají dobře,stejně jako vojáci.Sice ta střelba zabrnkala na naše nervy ale držíme se protože víme že evakuace přijde už za pár dní.

Den D -1

Večer jsme si já i velitel vzali u večeře slovo všem jsme poděkovali a poblahopřáli k vzorné službě.
Ráno začne evakuace takže poslední večer venku trochu oslavíme i když jsme všichni stratili spoustu známích.
Můj kamarád z Nuslí který se se svojí paranoiou chystal na apokalipsu celou dobu co ho znám to nakonec nevydržel a s celou rodinou se přidal k davu skokanů.
Do rána jsme balili a sklízeli většinu doby.A sem tam jsme se objímali a přáli štěstí.

Den D

00,11 / 26.5.2055
Asteroid vstoupil do atmosféry a severozápadní nebe se rozhořelo všemi možnými barvami.
I přes spoustu slz jsme zůstávali víceméně klidní.Byli jsme spolu a měli jsme plán.
Tlaková vlna oběhla třikrát zeměkouli než stratila sílu a nebe se ráno nerozjasnilo protože vodní páry a popílek behem zbytku noci zastínilo nebe.
Teploty začali klesat a nemělo se to zlepšit příštích deset let.
Do rána jsme všichni poslouchali správy v rádiu které prošli.Jak to vypadá meteor jen těsně minul moře a trefil gronsko.
Připili jsme si na zdraví všech tučnáků kteří jsou nyní vypařený v tučnáččím neby kde je spousta ryb a žádná kosatka.
A pak i za ty co z gronska nestačili utéct.Přílivová vlna smetla Japonsko jak mýdlo z těla a z japonska už nepřišlo nic .
Jejich vaulty snad vydržejí víc.A Nizozemí je ted taky mořem a to by mě zajímalo jak odtamtud tu vodu dostanou.
Květa říkala že na nešndžeografik byl dokument o přepouštěcích komorách vyvíjených speciálně pro nizozemce tak uvidíme za deset let.

8,00 / 26.5.2055
Evakuace byla odložena o hodinu ,rabující sebrali zbytky sil a staví po městě barikády aby se nikdo nedostal nikam.
Děvčata se zatím baví,posedávají po zavazadlech a klábosí s vojáky.Někteří z nich jsou nicméně pořád na stráži.Lůza je naším jediným nepřítelem.

8,24 / 26.5.2055
Doráží sonda mojeho přítele v záznamu má..jedinou větu.."už nemohu splnit slib".
Do očí mi vyhrkli slzy a já rychle smazala správu a šla pro zbytek Johnyho do svého stanu.
Major Horník přišel o pár minut později sednul si ke mě a koukal se jak dojíždím láhev.
Když jsem mu řekla že pro nás nikdo nepřijede ani se moc nedivil a mě nechybělo moc abych ho tou láhví nevzala.
Popadl mne za klopy a zvedl, tváří se dotýkal té mojí když říkal seš důstojník tak se podlo toho chovej.

10,00 / 26.5.2055
Další kontakt s velením ,oddálili evakuaci pro pouliční boje o další hodinu.Horník začal obcházet svoje muže a bylo vidět že z něj nejsou štastní.
Víc mi ale vadilo že nejsou překvapený.
Doktoři to nepřekvapivě nesnášeli dobře během hodiny jsem ukliňovala nejednoho ze svého personálu a dokonce došlo na pár facek.

13,00 / 26.5.2055

Velení odložilo evakuaci na příští den s tím že nám pošlou zásoby.
Naděje umírá poslední ale někdy to kurva bolí.Slíbili pomoc a jediné co dorazilo bylo několik sond na obloze.
Jak asi ftipně dodali vojáci "budme rádi že na nás nestřílí pro naše dobro".
A mi skutečně byli rádi.Major rozeslal několik průzkumných týmů na výzvědy do okolí.Munice si brali vážně dost.

Zase jsme rozbalili několik stanů kde jsme se společně tlačili aby nám nebyla taková zima.
Nyní už to taková sranda nebyla ale pořád jsme ještě nebyli zoufalí.

17,00 / 26.5.2055

Spojil se s náma nějakej radioamatér z moravy ,jak to vypadá motorizovaná rota poručíka Procházky z brna taky nebyla evakuovaná.
A tak se ti hajzlíci zakopali ve viném sklípku jeho strýce se spoustou dalších moraváků.
Když zjistili že máme polní nemocnici pozvali nás k nim.A mi jako trotlové dál věřili že velení neodepíše svojí nemocnici i s lidma.
Moraváci slíbili že když si na nás vzpomenou budou si připíjet na naše zdraví.
Zasraná morava je plná těch sklepů už několik století vybudovat během měsíce vlastní vault je pro ně brnkačka ,prostě další sklípek.
Pitomí ožralové.


21,00 / 26.5.2055

Vrátili se první z našich průzkumníků jak to vypadá dostali za úkol najít obchody se zimní výbavou.
V několika dalších dnech městem procházeli a projížděli naše tými a rabovali co zbylo jenže místo chlastu a jídla zimní bundy a lyže.
Jídlo už bylo dávno pryč.Vojenské jídlo sme se rozhodli šetřit a tak naši průzkumníci vystříleli v Troji Zoo.
Česnek je dobrá přísada k čemukoliv a kůže ze zeber a lvů se stali terčem našich smutných vtipů v následujícím období.


Den D +1

8,00 / 27.5.2055 Velení nám oznámilo že vrtulníky dorazí po poledni.
zase jsme začali balit a plni naděje že včerejšek byl jen hrozný sen čekali na pomoc.

13,00/ Pro špatné počasí se odlet odložil na sedmou odpoledne.
Když jsem velitele letecké základny požádala o rozhovor se svým přítelem nešlo to protože byl údajně odvolán do mise.


Den D +6 /2.6.2055 Velení už po 11 odložilo naší evakuaci.
Po táboře ti co ještě mohou trousit jedovatosti odhadují důvod pro který to nepůjde tentokrát.
Stále se nemohu spojit se svým přítelem,jak to vypadá není v čechách jediná vzdušná mise u které by nechyběl.
To že za mnou přišel jeho duch v té krátké chvilce kdy jsem spala si nechávám pro sebe.
nejen že to je nesmysl ale morálce by to jen stěží pomohlo.

Den D +11 / 7.6.2055
Naše jednotka se přesunula o kilometr dál do stanice metra Pražského povstání a neprodleně tu začala budovat tábor a opevnění.
okamžitě jsme začali zabírat a opevnovat tunely.
Tedy po tom co několik chlapců pro nás úspěšně nesehnalo několik souprav ve kterých se ubytujeme.
Protože jsme očekávali že nuselák to nevydrží zasekli jsme se v tunelech před vyšehradem.
Odtud jsme skusili vybrakovat hotel forum a spojit se s vaultem pod vyšehradem.
První mise byla vojenskej problém protože sondy přestali reagovat na naše vojenská ID
a začali nás považovat naprosto správně za rabující dav.
Ten druhej byl softvérovej problém protože vyšehrad na naše volání neodpovídal.

Den D +41 / 7.7.2055
Naše jednotka se rozrostla o lidi z vězenské správy a stráže.
Nebylo to daleko a byl celkem dobrý předpoklad že tam budou nějaké zajímavé zásoby.
Krom zastřelenejch věznů a několika pracovních robotů tam byli i ti zminovaní dozorci.
I je nikdo neevakuoval a i jim to bylo docela dlouho slibováno.
Tak i mi každé ráno zavoláme velení že pořád čekáme a oni nám pokaždé slíbí že přijdou hned jak bude lepší počasí.
Zoo jsme sežrali a musím říct je mi z toho smutno.Ale alespoň neumřeli ti chudáčkové jen tak.
V našem táboře se začíná šířit podivná viroza,Antibiotika nezabírají a skoro 10% lidí leží v horečkách.
Alespoň tu je tepleji a venku -50.
20.1.2012 12:47 - Tony
Sory Pájo ani druhou narážku si neodpustím,protože je moc prima

Den D +43 / 9.7.2055
Konečně se s námi spojili lidi z vyšehradu.Že prej si mysleli že jsme lidi co vybrakovali náš tábor,někdo nás prohlásil za mrtvé ten den co přišla ta prokletá sonda.A oni neměli potřebu zjištovat víc.
Ted mají náhodou zdravotní problém a tak se uvolili s námi promluvit.
Jejich lékařský důstojník potřebuje pomoct s transplantací srdce jednomu vojákovi.Požádali jsme je o přístup do vaultu - odmítli.Požádali jsme je o nějaké zásoby - odmítli.Takže jsme jim řekli co přesně si mohou s tím srdcem udělat a kam si ho strčit - odmítli a už se s námi nespojili.
Zatím co mi mrznem ten hajzl co se s náma bavil seděl v kanclu v košili s krátkým rukávem.Když jsem ukončila vysílání proklela jsem ho do pátého kolene.
(a nikdy se nedozvěděla že on i všichni jeho příbuzní měli ten den prapodivnou sérii nehod která nebyla nikdy objasněna)
20.1.2012 15:35 - jira
dost dobry tondo
21.1.2012 19:44 - Borek
Mám několik návrhů. Co kdyby někdo (já?) založil novou skupinu.
Nebo alespoň, jak už jsem tu psal, by se oddělilo fórum na kecací a příběhovou.

Sapsal jsem vaše příběhy do souboru, který zkusím nahrát sem na web. Do Tondovýho jsem dodal nějaký čárky a tak podobně (ale nebyl jsem si jistej, jestli nechybí záměrně)

Pavle, mohl bych tě poprosit, abys psal tyhlety příběhový věci s diakritikou, abych ji nemusel doplňovat? ]:-)

Jedu teď na tejden pryč, ale příští víkend v neděli už budu mít čas celej den.
21.1.2012 19:46 - Borek
Jo, možná jste to říkali ale pro tvorbu mojeho příběhu by se mi hodilo obecný info o prostředí:
cca kolik let po dni D se to odehrává, jaké je klima, jak stálé je počasí, kolik je asi průměrná teplota (je zima a všude je sníh, nebo je to vyprahlá vysušená poušŤ) A tak podobně.
Dík
22.1.2012 09:11 - jira
tak neco kolem 150 let po dopadu,klima je jaro tak kolem 5-10 celsia,leto 10-20 celsia,potom je pulorcni zima -10 az -40,jaro leto prevazne lesy,savana,obcas nejaky pole v zime nic vsechno zmrzle vsude snich kdyz roztaje snich na jaro tak je dost rovodnenich rek takze jsou i zaplavy jelikoz neni zadna regulace toku takze dost casto stava ze cesty ktere byli sjizdne jsou ted zatopene atd
22.1.2012 14:39 - tony
takže zatím to vypadá že by šlo hrát u mě v práci toho 28.2.2055 totiž 2012
(nebo29)
a co vy? Kterej den vyhovuje vám.

PS: můj pravopis je jako já - tlustý a PRASE a nejspíš se to nezlepší takže se za něj vám všem omlouvám :)
22.1.2012 15:23 - jira
tak ja bych preferoval sobotu ale podridim se vetsine
23.1.2012 15:55 - Hunter
Sobota je lepsi kvuli nedelnimu SW :-D
V sobotu muzu...

Jinak parada Tondo :-) Sice te kopnu to zadnice za to, ze bych si skocil a nevzletel (do haje ruzovyho, kolikrat ti mam rikat, ze umim litat??? :-))...

Jdu hodit soubor do materialu a co se tyka vlakna bokem - nevim, bojim se, ze by tam nikdo nic nepsal... Muzeme to ale nejak hodit do clanku - ty jsou k pribehu idealni...
23.1.2012 17:50 - tony
skvělý Pavel můj článeček přežil mohu se pustit do dalšímo.
A motivace pro čtení?
V dalším díle umře petrova a jirkova rodina a nakonec já :)
23.1.2012 17:52 - tony
ou džízis *do dalšího*
24.1.2012 15:27 - Hunter
Heh, tak se pust do dalsiho, ale vic by me zajimalo soucasne vypraveni :-) I kdyz je fakt, ze u tve postavy by bylo zajimave vedet vic... Hlavne me zajima vypraveni, kde si prestane pamatovat, kdo je a kde je :-D

Btw. hezke napojeni s tim srdcem a Bednou - estli jsem to nerikal... Pomerne by to vysvetlovalo, proc na me sakra zapomeli - meli najednou problem sami se sebou :-)
24.1.2012 18:07 - jira
ahoj vsem tak predbezne hrani u tondy tuhle sobotu od 10:00 ste pro hlaste kdo bude
24.1.2012 19:25 - tony
tak JÁ budu :)
24.1.2012 19:50 - Fibriso
ja bych taky mel dorazit
24.1.2012 22:36 - tony
Během několika málo dalších dní bylo jasné že viroza má nám neznámý původ(virolog původce nezná).
V každém případě jsme zahájili další fázy přežití dalších deseti let.
Několik našich týmů(neboli všichni doktoři) zvažovalo postupy co dál.
Jako fázi jedna jsme si dali za úkol sehnat dostatek stavebního a lékařského materiálu.
Pro ten lékařskej jsme vyrazili do relativné blízké lékařské a přírodovědecké fakulty UK na Albertově a v jeho okolí.
Jednalo se o akvárka, přístroje a potřeby na pěstování rozličných kultur.
U botaniků jsme si pořídili nějaké semena a nástroje.
Zatím co jsme se potloukali liduprázdným městem jeden z vojáků na hlídce na termu zaznamenal teplo v budově.
Pomalu a obezřetně jsme tam vyrazili abych zjistili kdo tu měl takové štěstí.
A k našemu překvapení jsme to byli mi.Nalezli jsme několik dalších externích vědeckých pracovišt se spoustou
strojového vybavení které určitě a rádi využijem.Krom jiného se jednalo o dva malé fůzní americké motory.
V každém případě toho bylo dost na tři cesty s velkým autem pokud nechcípne motor,posádka nebo obojí.
Nicméně původcem tepla byla jiná budova která skrývala velkou kotelnu pro blok místních budov
a stala se pro nás zdrojem spousty náhradních dílů.Ve vrátnici kde byla teplota jen pár stupnů pod bodem mrazu
jsme našli v hromadě talárů a akademických pláštů zamotanou postavu zřejmě vrátného.
Pod oblečením měl zasunutou spoustu papírů jako izolaci a jeden z nich byl i titul phdr.
To hloupé hovado tam leželo s úsměvem na tváři a čerstvím titulem a nejspíš sám si ručne ten titul dopsal
do občanky,soudě podle rostřihnutého obalu průkazu a toho že ji držel v ruce až do svého konce.
Povzdechla jsem si nad lidskou hloupostí, na druhou stranu umřel štastný a to mu můžeme všichni závidět.
A jak jsem se začala zvedat zničeho nic otevřel oči, chytl mne za ruku a zasípal.
A já jako klasická bloncka v hororu příšerně zařvala a uskočila tak blbě že sem si kecla na zadek.
Naštěstí voják co mne hlídal byl profesionál takže mu mozek rostříknul po podlaze a okolí jenom dvěma kulkama.
Pak se zeptal co se stalo,ehm no co sem mu asi tak měla říct?
Vždyt první pomoc tomu chlapovi byla očividně zbytečná, když obsah jeho hlavy byl všude kolem.
Takže jsme se zvedla a poděkovala mu.O chvilku později sem se vrátila abych si sebrala vzorky tkáně.
Protože jsem myslela že mrtví byl už před tím,opravdu bych za to dala ruku do vlažné vody.

Později nám suroviny z tohodle nájezdu umožnili upravit dva ze zabavených tunelů na biofarmy.
Houby a plísně které jsme zde pěstovali na našich výkalech a nalezenejch "zmzlinách" se stali hlavní složkou naší stravy.
A tady jsme měli jedno velké morální dilema:Nakolik je správné naše mrtvé použít k výrobě jídla?
Nakolik je to správné stále nevíme ale nakonec se shromáždění jednomyslně rozhodlo že to je lepší než umřít hlady.
A kanibalismus to nebyl,tedy zatím.A tak jako kdysi ti sportovci v letadle jsme někteří nahlas a jasně vyjádřili přání ,
aby místo pohřbu použili naše těla pro dobro všech.Stejně jako jsme řekli že ti kdo to neudělají nebudou perzekuováni.
Naštěstí tady jsme ještě byli jednotní.

Druhá část,získat stavbní suroviny byla větší problém.
Nevěděli jsme kde poblíž je nějaký sklad a tak nakonec chlapci vyrazili na dlouhou tůru přes celou Prahu.
Prošli několik velkoobchodů se stavebninama kde jsme se částečně napakovali v průběhu dalších dnů.
Nakonec jsme se stali sprostředkovaně svědky toho co z lidí dělá samota,odloučení a zoufalství.
Na dvorku jedné stavební firmy hlídka našla několik ohlodaných lidských koster.
Ty podle všeho patřili nepřizpůsobivým spoluobčanům,na druhou stranu jak se mrazu kolem -50 přizpůsobit jinak než se naučit rusky?
V každém případě v přilehlém velkoskladu byli palety srovnané taky aby vytvořili přístřešky pro několik rodin.
Těm nakonec také došlo jídlo a podle všeho se zde strhlo něco co vojáci nazvali rvačkou o maso.
Z původně pěti skupin přežila jen jedna a tu naši vojáci popravili za zločiny proti lidskosti.
Jo kanibalismus se nevyplácí a my museli začít řešit jak tomu zabránit u nás,nemluvě o ponorce.

(Takže já,Petrova a Jirkova rodina to máme za sebou,jestli se chce někdo přidat ozvěte se mi :D )

Zatím co se situace kolem jídla stabilizovala,zhoršovala se situace po psychycké stránce.
Na nějaký čas jsme to vyřešili tím že i doktoři a sestřičky sloužili jako ostraha na perimetru a nebo dělali s vojákama výjezdy.
Co nejvíc jsme je protáčeli ale stejně to byla otázka času.A začali se dít sem tam sebevraždy.
A nakonec nás dost rozkmotřila infekce.Viroza nechtěla ustoupit a tak jsme nakonec pro bezpečí ostatních jeden z tunelů
vyhlásili za infekční oddělení a všichni kteří jsme se necítili dobře jsme tam dobrovolně šli.
A tehdy to začalo být natolik zajímavé že jsem se vrátilak datování zápisků.

11.8.2055 / D+75

První z nemocných upadl do bezvědomí,uložili jsme ho a začali živit nitrožilně.
Během sedmi hodin ho následovalo dvanáct dalších.Žádný z testů nám nedokázal říct co se s nimi děje.
Vojáci ten virus nazvali FEV (Fatál Evžena Vejvody - posledního vrchního velitele naší armády a našeho úžasného a milujícího prezidenta)
Ostatním vojákům jsme alespoň doporučili zvýšit příděl vitamínů a minerálů.
No a naše biofarma dostala za úkol zvíšit podíl těchto látek v potravinách.

12.8.2055 / D+76

Několik z nás (celkem 32) nemocných začalo cítit různé závratě,bolesti kloubů,zubů.
tři z nich všechno sestřičky nahlásili ztrátu barevného vidění.
Prozatím tohle zhoršení stavu bereme s klidem,udělali jsme všechno co jsme dokázali a ted už jen ukáže čas jestli to bude stačit.

14.8.2055 /D+78

7,28
Náš první pacient v bezvědomí začal trpět epileptickým záchvatem.
Ten byl potlačen medikamenty ale přístroje hlásí že svalové křeče v omezené míře pokračují.

13,24
Během dne jsme zaregistrovali že pacintovi se mění ochlupení těla.
krom toho že vlasy zbělali po těle mu vyrašilo něco co skoro připomíná srst.

15,30
Teplota tělo pacienta se zvedla na 42,7 a drží se i přes podané medikamenty.
Tělo pacienta na zvýšenou teplotu nereaguje,skoro jako by jí akceptovalo.

15,48

oči pacienta stratili také barvu a tvoří nyní bílí povlak
ochlupení po celém těle narůstá do příjemného zimního kožichu.
Byl informován vojenský velitel,na celé oddělení byla uvalena zvýšená karanténa.
K vchodu byla postavena stráž která dostala rozkaz zastřelit kohokoliv kdo vyjde bez mého výslovného povolení.
Pacient byl přikurtován k posteli zdvojenou sadou pout,což se nakonec ukázalo jako prozíravé.

16,13

pacient je pokrytý po celém těle včetně obličeje hustým bílím kožichem,sklidnuje se a probouzí.
Teplota je konstantních 44 stupnů celsia.
Skupina čtyř zubů by udělala radost Spilbergovi a jeho čelistem.
Na hrudi mu dorostli další dva páry bradavek.
Nabízíme mu lehké nemocniční jídlo a on registruje svůj stav a panikaří.

16,15

aplikována dvojitá dávka sedativ aby se pacient uklidnil.
Snad ho prozatím nebudeme potřebovat.No v nejhorším ho někdo zastoupí,porodník tu zatím snad není potřeba.


V následujících šesti dnech jsme si prošli očistcem, pacientovo tělo odmítlo jakoukoliv formu potravy kterou máme, včetně nitrožilní.
přestalo reagovat i na běžná sedativa,vojáci došli do zoo pro sedativa pro zvířata a ani ty nezabrali.

20.8.2055 /16,15

pacientovy selhávají postupně všechny vnitřní orgány a umírá.
Následující pitva prokázala významné změny ve truktuře biologické stavby těla.
Infekčním oddělením se začíná šířit panika a děs.A co hůř nikdo nám nemůže nijak pomoct.
Náš hlavní biolog si dělá pečlivou poznámku,změny jsou natolik významné že se podle něj jedná o noví živočišný druh.
Na našem oddělení jeho nadšení nikdo nesdílí.
Po dohodě s velitelem Horníkem zesiluje stráž a posiluje dveře o několik dalších mechanických "zábran".
S největší pravděpodobností jsme jako viníka našeho stavu určili meteor a změna na mimozemštany těší jen málo z nás.
Voják kterej doufal že by se z nás mohli stát klingoni dostal službu navíc.

22.8.2055 / D+86

Další z pacientů v bezvědomí začali vykazovat fyziologické změny,okamžitě jsem je začala pumpovat sedativy.
Pro jistotu začínám pravidelné kontroli všech na oddělení.
Několik sestřiček,doktorů a vojáků registrují nárůst váhy i tělesné hmoty.
Oproti tomu dva kupodivu registrují zmenšování.
Několik lehčích případů jako jáneregistruje nic,bohužel nás to nijak neuklidňuje.

23.8.2055 / D+87

Během dopoledne zničeho nic zahynuli dva z případů bezvědomí,Jeden voják a jedna sestra.
Pitva prokázala rozsáhlé poničení nervové soustavy u obou.
Odpoledne jsme zaznamenali čtyři případy sebevraždy,tři medici a jeden voják neunesly momentální situaci.
nařídila jsem hospitalizaci dalších tří případů abych předešla dalším sebevraždám.
Jedním z nich je Naše sestra Krystína,jedna z nejhezčích sester před infekcí.
Nyní třímetrová bytost s tělem plným bradavic a zuby kterých se lekne i grizli.
Jak jí říct že jí máme pořád stejně rádi nevím náš psychiatr je z našeho stavu v troskách a potřebuje pomoct sám.
Jak se Major Horník zmínil náš zdravotní stav začal dělat problém i lidem vedle.
A aby toho nebylo málo přibyli nám další tři případy.


25.8.2055 / D+89

dva ležáci se probudili ostatní upadli do komatu a nemáme je jak probudit.

Ti z nás kteří přežili to čtrnáctidenní martirium jsme nyní jako rodina.
Seděli jsme vedle sebe celou dobu a čekali kdy si umřeme v náručí.
Stala jsem se coby velitelka takovou Matkou smečky ,všichni říkají že se v mojí blízkosti cítí lépe.
Já se sice díky tomu zájmu cítím mnohem hůř ale dělám všechno pro to aby to na mě nešlo poznat.
(pravidelné sesílání plošného zlepšení nálady :D,počkejte až to bude mnou propagovaný orgasmus)

Dalším pozitivem bylo že jsme zjistili že mnozí z nás vidí jinak.
těch několik větších vidí v termálním spektru a to menší/ostatní vidí při slabém osvětlení jako kočka.


2.9.2055 / D+96

Nakonec jsme po dohodě s majorem Horníkem izolaci ukončili,Z třiceti pěti pacošů jich polovina umřela vlastní rukou nebo vlivem viru.
Ostatní dělíme do tří skupin velcí bradavkáči které jsme pojmenovali Obři,menší hromotluci které jsme pojmenovali na přání jednoho vojáka Goblini.
Třetí skupinku tvoříme mi na kterých ty změny vpodstatě není vidět,říkáme si štastní,nazvali jsme nás nicméně uzdravení.
Byla ještě skupinka zmenšených kterým jsme říkali trpaslíci ale kupodivu to nikdo z nich nepřežil.


2.9.2057 / poslední autorizovaný záznam v deníku

Dnes má naše komunita která časem zhubla o spoustu našich bratrů a sester další výročí.
Narodilo se nám první dítě.Dostalo jméno Barbara,rodiči jsou dva z našich goblinů.
Škoda že se toho nedožil major Horník.Sežral ho přerostlej lední medvěd když byl s oddílem na hlídce.
Velitelkou tábora poslední naděje jsem prozatím já.
Necht nám jsou duchové našich předků nakloněni.
24.1.2012 22:47 - tony
poprosím někoho z vás kdo se nudí jestli by to nemohl opravit pravopisně kujů.
25.1.2012 11:05 - Hunter
Tentokrat ne tak dobre, jako prvne, takze do tretice :-)
V sobotu tedy u Tondy na desatou. Odchazet budu asi kolem seste - jdu pak jeste vecer na ples.. Do Kladna :-)
25.1.2012 13:01 - Hunter
Mas na vic Tondo :-)
25.1.2012 20:20 - jira
takze hrani u tondy v sobotu od 10:00 zatim sme 4 i semnou borek myslim je pryc
26.1.2012 17:30 - jira
cau vsem takze borek mozna dorazi o neco pozdejc prijede z hor osidius se neoziva tak asi nebude hrat jinak piste co tak zhruba chcete delat ja pridu za tondou o neco driv jeste snim musim probrat neco ohledne jeho postavy
27.1.2012 11:07 - Osidlus
Zdravím, zítra bych měl dorazit, asi tak v 10:30, potřebuju se trochu prospat :-).
27.1.2012 13:04 - Hunter
Spani je potreba, to je fakt :-)

No, co bychom meli delat je dostrilet ty najezdniky, k jejichz zakladne se blizime. Pak vyresit problem s mrtvolami. Pote najit starsi z Tvrdakovi vesnice. A tak nejak mimochodem se musi vyresit ten problem s duchy na hrbitove - ten ale resit nechci :-)
Pokud zbyde cas, respektive tohle vsechno vyresime, tak bych se koukal po dalsich vecech, ale zcela urcite bych mel tendenci plnit svuj "tajny" ukol, Jirko - takze se v tomhle smeru pak budu ptat jak Tondovi postavy, tak Osidiovi...

Tady je ctrl+c z toho, co jsem psal predtim...

Cilem je tedy momentalne se dostat k najezdnikum, nejak je poresit (postrilet/zajmout), ziskat par mrtvol (mame uz ty trolly) a ty pak pouzit jako lakadlo, abychom vystopovali, co se deje s mrtvolami ve meste. Predpoklad je, ze jsou navazany na kosti v lese s paraci, kterych se tam povaluje celkem hodne. Bez vybavy, jenom v hadrech. Na miste nalezeny tuby, nejspis po lecich/drogach, doktorka udela ve meste rozbor...
Druhy ukol je najit starsi z Tvrdakova kmene - unesli je cca pred mesicem, v zasade den na to, co zautocili najezdnici na mesto. Je potreba overit, jestli najezdnici nekoho unesli z mesta. Bylo to organizovane a vypada to na pouziti nejake omracovaci magie, nebo tak neceho. Po solidnim pruzkumu. Utocnici (otrokari) meli auta a odjeli na sever z vesnice, pak se stopa ztratila na silnici. Predpoklad je na nejake ovladaci kouzlo spis, nezli na omraceni tech unesenych, kdo by se tahal 500 metru s 10 trolly... Nejspis nekdo dalsi umi to, co doktorka...
Na hrbitove take strasi nejaci duchove. Tam se podivat nechci, ale nejspis by to mel nekdo omrknout. Prave jsem si uvedomil, ze to, na co jsme se chteli zeptat samanu u Trollu, jsme pozapomeli - takze se tam bud budeme muset zastavit znovu, nebo zkratka posleme nektereho z nasich kouzelniku, aby si s samany promluvil v duchovni rovine, nebo jak tomu rikaji...
28.1.2012 08:22 - Osidlus
tak tohle mě dneska rozesmálo:

Že je někdo paranoidní neznamená, že po něm nejdou...
3.2.2012 09:50 - Osidlus
Ahojte, jak vidíte další hraní? Kolik týdnů bude trolík krvácet :-)?
3.2.2012 16:55 - Hunter
Za sebe asi jen rikam, ze by nebylo vhodne hrat, jak budeme mit SW, tj. 19.02. Takze bych hral idealne pristi vikend :-)
3.2.2012 18:26 - jira
ahoj vsem delam kratkej dlouhej tyden takze volno mam,10,11,12 tak navrhuju hrat podle tondy kdy bude v praci 11 nebo 12
3.2.2012 19:56 - Fibriso
víkend 11-12 mam bohužel plno
3.2.2012 22:13 - jira
nevadi das treba jindy
6.2.2012 08:46 - tony
12.2 mám volno takže když se najde místo na hraní proč ne :) fibri stejně snajpuje v zádu....

další týden to vypadá zatím dobře a po domluvě by šlo hrát u mě v prácí 18,2 celej den
6.2.2012 13:11 - Borek
Nevím, jak moc se mi tam chce lízt bez sniperské/hermetické podpory...
6.2.2012 13:52 - Hunter
Za me ten vikend vypada rozumne :-) Tj. 11./12.02. je ok...
Toho chlapa na strese sejmem, jsme te poslali na pruzkum, ne jako likvidatora enemy sniperu :-)

Btw. kouzelnici te snad daj svihem do poradku, ale kdo vi, oni to totiz, moc neumi, co chlapci? :-D Ale slibuju, ze te zahrabem, kdyby to nevyslo a v tvem odkazu budeme pokracovat i nadale...

Ehmm, nedivte se mi, delsi vikend a na dnesek neprilis mnoho spanku :-)
6.2.2012 15:46 - Borek
Jsem zvědavej, kdo bude kopat tu díru.... Nebo na to použijete tu plastickou trhavinu?
6.2.2012 17:55 - Fibriso
ne, Bedna vezme četu vojáků, zapůjčí powerammory, plnout těžkou polní a nechá je pochodovat na místě....
6.2.2012 20:56 - jira
tondo ses 11.2 v praci?Jestli jo tak bych to vydel na toho 11.2
7.2.2012 00:21 - Borek
11.2. mám DnDčko
7.2.2012 19:21 - Hunter
Ty jsi ale kombinator, Jirko, s tim vasim Pathfinderem :-D

O vikendu si zahrat chci, jeden den muzu, takze mi staci rict ktery, zbyly se budu zbesile ucit :-D
7.2.2012 19:27 - Borek
Tak to jsme na tom podobně Pavle. Prostě se dohodněte, ideálně tak, abych stihl oboje..... :-)
7.2.2012 19:56 - jira
no ja bych hral v sobotu pokud mozno jeste nevim jestli bude tonda v praci kdyz se bude hrat paitfandr v sobotu tak nepudu dam falouta
7.2.2012 22:32 - tony
tak sobotu mám zabitou(11,2) ale v neděli čas mám a nebudu v práci tak bud u jirky nebo pavla
7.2.2012 23:51 - jira
tak u me äsi ne pokud to nepude u pavla tak budem hrat as 14 dni
8.2.2012 16:35 - jira
tak hrani faloutu nedele ale zatim neni kde pokud budete mit nekdo misto kde hrat piste
8.2.2012 22:36 - Borek
Teoreticky by se mohlo hrát tady u mě, ale v současnosti to má několik nevýhod.
1: Je to v Letňanech.
2: Nějak se nám posrala elektřina, ale to by snad mohlo bejt do neděle opravený.

3: Ještě byhc se musel zeptat spolubydlů.
8.2.2012 23:05 - Hunter
U me v pohode, s nedeli tedy pocitam... Klasicky cca na tu 10:30?

Do Letnan se mi nechce :-) Borku, netusim, jestli jsi uz u me byl, ale pro zmenu je to pod Vysehradem, respektive pod metrem Vysehrad - primo pod Nuselskym mostem... Takze idealne na Ccko a pak sebehnout dolu po schodech... Svatoplukova 7. Cislo snad na me mas, takze prozvon, az budes dole a ja ti hodim klic :-)
Coz mi vlastne pripomina Osidia, kteryzto snad u me taky nebyl... Nu coz, chlapci, jestli nemate telefon, tak bud pak prozvonte Jirku, nebo mi pisnete treba do posty o nej :-)
9.2.2012 07:30 - jira
ahoj vsem tak hrani v nedeli u pavla jinak cislo na me je 608244630
10.2.2012 08:10 - jira
tak piste kdo v nedeli pride
10.2.2012 12:50 - Borek
Sesmolil jsem příběh mého narození. Přijímám jakékoli poznámky a kritiku (i vzhledem k tomu, jak to zakomponovat do současného nebo budoucího questu)
Jo a v neděli přijdu.


Ta zima, kdy jsem se narodil byla jedna z nejkrutějších. Když jste se šli vychcat, museli jste si dávat pozor, abyste nepřimrzli. Kmen si sice udělal nějaké ty zásoby přes léto, ale ty rychle ubývaly a proto se lovci vydávali na stále delší výpravy. Na bezpečnosti taky nepřidaly smečky vyhladovělých bělovrrků, které se potulovaly v okolí a přepadávali osamělé a oslabené jedince. Ani ohně se nebály a několikrát napadly i naši vesnici. Při jednom z těchto útoků zemřel i můj otec - bělovrrk ho rozsápal a ani náš šaman Bludimír mu nedokázal už pomoci.

Moje matka byla v té době už v očekávání. Zpočátku se nic nelišilo od normálu, ale asi měsíc před termínem se matce udělalo naráz špatně. Nejdřív jen zvracela, ale pak i dostala horečku a začala línat. To není v zimě vůbec dobré. Bludimír ji vzal k sobě do chatrče, vařil jí bylinkové odvary a staral se o ní. Zima na nás velmi dopadla a nemohli jsme si dovolit přijít o další dva členy kmene. Navíc se už několik malých trollátek narodilo mrtvých.

Bohužel se matčin stav nelepšil a ani mě se nevedlo v jejím lůně moc dobře. Bludimír se snažil seč mohl, aby tentokrát odvrátil smrt. Vzýval duchy, dělal všemožné rituály, obětoval několik magických předmětů, aby situaci alespoň stabilizoval. Když nastala matčina hodinka situace se ještě eskalovala. Matka se svíjela v nepřirozeně silných křečích a já jsem se dusil v děloze. Bludimír se ocitl před velkým dilematem. Věděl, že oba nás zachránit nedokáže.

"Když zachráním Bělu," říkal si, "zdrtí jí po ztrátě druha i ztráta dítěte. Navíc je na tom hůře, než její dítě." Otočil se ke stolku, aby rozdrtil sušený psí kořen. uv{Na druhou stranu, když zachráním dítě, bude vyrůstat bez matky v téhle kruté zimě, která nezná slitování. A kdo ví, jestli nebude postižené, vzhledem k tomu, že ji už měsíc léčím čím se dá.} Plivl do nadrceného psího kořene, zamrmlal zaklínadlo a přidal popel z bělovrrčí srsti. "Ovšem mohl bych toho, že bylo už odmala vystavené magickým látkám využít a vyzkoušet můj nápad. Navíc bych mohl prozkoumat, zda ta série potratů není náhoda." přesvědčoval se, zatímco potíral matčino čelo směsí na snížení horečky a uvolnění svalů. "Snad bude moje svědomí klidné..." pomyslel si a v duchu učinil konečné rozhodnutí.

Když se ráno vesnice vzbudila, měla o jednoho člena kmene navíc a o jednu členku méně. Bludimír si mě vzal do opatrovnictví a vychovával mě.
10.2.2012 12:51 - Borek
Jo. Je to kopírované ze zdrojíku, takže si nahraďte uv{text} "text"
10.2.2012 20:00 - Osidlus
Ahojte, tento víkend jsem mimo Prahu, takže si bohužel nezahraju...
11.2.2012 00:38 - tony
sice hlásili že má být až -42 ale alespoň to tomu světu dodá štávu :) takže pokud to půjde dorazím nebo zmrznu cestou :)
13.2.2012 09:29 - Hunter
Tak hra dopadla dobre :-) Vsichni zijeme, i kdyz nekteri k tomu meli chvili daleko :-)

Zabili jsme dokonce jednoho upira (tedy, on ho zabil upir druhy :-D), ukoristili dva lehke kulomety, zajistili demolici jedne budovy a videli, jak bedny s Trolly bohuzel opousti scenu v najezdnicke, dobre organizovane a vyzbrojene (kanon! utocny kanon na aute!) kolone...

Takze uvidime, jestli je nekdy najdeme. Momentalne si davame par dni pauzu, aby se nam dolecil Tvrdak pote, co jsme zmanipulovali Drsone, aby ho uz nemlatil (aspon chvili)...

Uvidime tedy, jestli dostaneme informaci z Vysehradu, kam se nam tento novy, zakerny upir podel a v mezicase budeme resit, co se stalo s nedalekym mestem, ze neodpovida na zpravy a nikdo se odtamtud nevratil...
17.2.2012 13:09 - Borek
Nějak sepisuju, co se zatím přihodilo a uvědomil jsem se, že jsme se neptali, jestli na to městečko nakonec ti nájezdníci zaútočili nebo ne...
17.2.2012 17:31 - Hunter
Myslím, že ne, ale jistě to nevím :-)
21.2.2012 13:39 - Hunter
Ahoj vsem, vyhledove budu moct hrat 3.3. potazmo 4.3. a to klidne u me doma. Vikend na to mam zaplacany... Jak to vidis ty, Jirko?
21.2.2012 22:15 - jira
ahoj vsem tak volno mam 10-11 nebo 24-25
27.2.2012 15:46 - jira
tak hrani muze bejt 10-11 nebo pak as 24-25
27.2.2012 18:29 - Borek
10-11 tu nejsem, ale vzhledem k tomu, že se stejně povaluju v nemocnici (jako Tvrďák) to tolik nevadí.
28.2.2012 11:05 - Hunter
10-11 mam skolu, jak jsem psal vyse (snad jsem to napsal :-D), takze tak nemuzu... 24-25 uvidim, jestli budou lidi na SW, budu delat SW...
28.2.2012 15:50 - jira
tak uvidite jak se vam bude chtit
29.2.2012 11:06 - Hunter
Hral bych rad, ale z teminu si nevyberu.. Tak treba najdem nejaky dalsi bud v prubehu, nebo v dalsim mesici :-)
2.3.2012 07:28 - jira
to chapu ale ja nemam na vyber jednu sobotu,nedeli delam drohou mam volno

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17663216590881 secREMOTE_IP: 18.191.211.66