Hunter
21.12.2011 14:07
Shadowrun v prostredi Falloutu
Jirkuv Shadowrun, Praha, v tematickem prostredi Falloutu
Autorská citace #81
2.1.2012 09:58 - Hunter
Za sebe jedna poznamka smerem k bukrum a vseobecne moznostem preziti...
Cina i Rusko na tyhle veci vseobecne daji a zridili spoustu krytu pro sve civilni obyvatelstvo. Teoreticky tak byli schopni zachranit kraktodobe cca 50% sve mestske populace. Coz je sakra hodne. Problem je ve slove kratkodobe :-) Jestlize vsechno je radioaktivni, respektive v noci chodite na zachod bez baterky, protoze vsechno kolem vas a za chvilku i vy svitite, tak jim pomre spousta lidi. Presto jsou na tom stropro lepe, nezli amici, kteri na to vseobecne vzdycky pekli...

Pro svet Jirky je to jedno, jenom bych rad poukazal na to, ze narozdil od "zapadaku" jsou kryty rozumne vybavene, testovane a hlavne k pouziti pro mnooooho lidi tam daleko na vychode :-) Tak jen aby nedoslo k hlaskam typu "delali to rusove, je to naprd" - u tohohle zrovna naopak :-)

Ad Super mutanti v Evrope apod, mame tu misto toho ty "trolly" apod - ve vysledku je proto uplne jedno, co tu je a jak to tu je, nechal bych to na Jirkovi, svet Falloutu mu na hlavu nehazel a nechal ho samotneho, aby si to rekl podle citu :-)

Ad procenta, ktera totalni atomovou valku (vsichni hazi atomovky na vsechny + druhy sled z ponorek), tak 2% jsou blbost - v Evrope to koupime stopro spatne, spousta lidi na malem pisecku, na druhou stranu Rusko i Amerika jsou sakra rozlehle a jednoduse nema smysl vysmazit vsechno, pac tam krome par lidi vlastne nic neni.
No a co se tyka zpusobu niceni, dovolil bych si podotknout, ze atomova bomba ma nicivy dosah pri dopadu na zem, tj. kdyz vyhodi do vzduchu spoustu radioaktivniho materialu cca 25%, oproti moznosti odpaleni ve vzduchu. Odpal ve vzduchu je proto vyrazne nicivejsi na plochu a klasicka mesta. Jedine "tvrzene" cile, jako je NORAD a jina velitelstvi armad, potazmo samotna sila jsou vhodnym cilem pro bombu explodujici na zemi (znici solidne i do hloubky v miste dopadu). Navic, vetsina problemu vznika casove kvuli tomu, ze zemina vyleti hooodne vysoko do atmosfery. Tohle dela vicemene primarne bomba o sile 1 megatuny. Prumerna sila vetsiny bomb dneska je cca 400 kilotun, coz je ta lepsi varianta. Rusove, sycaci, maji 550 kilotunovou hlavici jako nejcastejsi...
Vysledkem stale je, ze nejspis i po totalni valce, kde se strili uz po mestech, mesteckach a obcas i jen tak pro srandu po kralicich stale povede k tomu, ze prezije celkem hodne lidi a bude teoreticky mit co jist.
Nuklearni zima je opet minulosti - znamena, ze rvete atomovky do zeme (mene nicive) a tudiz zatemnujete slunce, generujete zbytecne radioaktivni spad ve velkem a potrebujete vic atomovek... Neboli budme vdecni za to, ze se dneska rakety navadi hezky na cil, cca metr az deset je presnost, takze nepotrebujete velkou bombu, protoze se umite trefit (coz predtim ani jeden neumel :-) )...

No, ehm, kdyz to shrnu, je obzvlaste obtizne udelat svet tak nehostiny, jako je ve Falloutu - uz jen proto, ze blba sopka vybuchuje o neco vetsi silou, nez cokoliv, co jsme kdy odpalili (TSAR bomba - ruska, cca 50 megatun, energie uvolnena odpovidala cca 25%, kdyz bouchla Krakatoa a tady mate, co to udelalo se svetem z hlediska podnebi...).
http://en.wikipedia.org/wiki/Krakatoa
Pro predstavu, ten nejvetsi vybuch, co sopku roztrhal odpovida cca 150 megatunam TNT... Atomovka na Hirosimu byla, myslim, 20 kilotun :-) Problem u vsech tehle veci totiz je, ze energie vybuchu se rozsiruje vsemi smery - nahoru, dolu a do stran. Jenze vas zajima jen cca 1/2 efektu. To vede k tomu, ze silnejsi 1 megatunova bomba neznici stejne uzemi, jako ctyri 250 kilotunove bomby... No a ty mensi, jeste ve vzduchu odpalovane vam s prostredim nic moc neudelaji, protoze i kdyby neco vyhodily do vzduchu, nedostane se to az do hornich vrstev atmosfery = zadna zima :-)
No nic, konec, mam k tomu podklady, pokud vas to bude zajimat a presna cisla (z hlavy je nedam presne, tak nechci tipovat)... Jo a jeste maly detail, radioaktivita je z predmetu ozarenych uvolnovana s casem exponencialne. To znamena, ze po vybuchu mame krasnou silu 1000 R / hodinu, po sedmi hodinach mame uz jen 100 R / hodinu a po 48 hodinach mame prijemnych (pokud jste ghoul) 10 R/ hodinu...
Graf je tady, ostatne tohle jsou stranky (v anglictine) te knizky, z ktere cerpam informace.
http://www.oism.org/nwss/s73p912.htm#Top
Autorská citace #82
2.1.2012 10:07 - Hunter
Hmm a trochu ke hre, kdyz uz jsem se nechal unest - Tondo, ja vim, tohle jsi psal uz v zasade nam, kdyz jsme hrali s tebou... Za sebe rikam, ze bych vazne ocenil, kdyby se Jirka tohohle nedrzel a udelal si to podle sveho, pac se mi tohle reseni sveta proste porad nelibi :-/
Jsme proste v Evrope, konkretne CZ, jak jsme se s Jirkou bavili, ale dal bych to kompletne nechal na nem - a prosim, nekafrejme mu do toho, je to jeho svet a jeho napad, nebyl bych striktni, vzhledem k tomu, ze hrajeme na zaklade pravidel, co magii do sveta narvou pomerne ve velkem (oproti Falloutu klasickemu)...
A taky se chci nechat prekvapit a objevovat, to je soucast kouzla postApo, ze nevis, co na tebe kde vykoukne a vsechno je mozne... Ne ze mam poznamkovy blok a vim, co kde je, co kde sezenu a co kde ma byt :-)
Autorská citace #83
2.1.2012 10:31 - Colombo
http://infinitum.cz/pribeh
Autorská citace #84
2.1.2012 14:28 - Hunter
Tak tomu rikam hezky pribeh :-) Sice tam hapruji drobnosti, jako kde jsme na to vsechno sakra vzali prasule, ale co uz :-) Teoreticky asi z pronajmu patentu ostatnim :-)
Ale jinak je to celkem uveritelne (az na tu ropu :-))...

No jsem zvedavy, s cim Jirka prijde :-) Na Tondove napadu se mi ale libi reseni Bratrstva Oceli - na zaklade tohohle pribehu by to nemuselo byt ani spatne napojeni, ze jsou to Blanicti Rytiri :-D

Ze Spellcrossu si ale pamatuju, ze ti Rytiri jsou primarne metafyzicky fenomen, ktery enemaky ve velkem masakruje :-) Achich, jaka je to sranda, kdyz se berou ty pribehove podklady z ruznych her/svetu :-) Stejne byl Spellcross super pribeh :-)
Autorská citace #85
2.1.2012 14:31 - Colombo
ta ropa právě zas takové sci-fi není. O abiotickém vzniku ropy se v poslední době celkem dost mluví.
Autorská citace #86
2.1.2012 14:39 - chrochta
Pokud by dostačovaly jako protiatomové kryty bývalé doly, tak přinejmenším ve střední Evropě muselo lidí přežít o DOST víc, protože tady byly slušné zásoby kovů respektive jiných věcí těžených hlubinnými doly (fluorit, sůl - v Polsku mají skutečně monumentální komplex solných dolů).

V okolí Varů se shodou okolností nachází hned dvě docela "prohrabané" oblasti (Slavkovský les, Krušnohoří), takže klidně by tam mohlo existovat i rozsáhlejší osídlení.
Autorská citace #87
2.1.2012 15:13 - Colombo
Ostrava!!! (u Žambocha velmi oblíbené postapokalyptické místo:))
Autorská citace #88
2.1.2012 16:17 - tony
no upřímě pro mne na těch číslech byli nejdůležitější ty 4% a ta hláška k tomu :)

Na druhou stranu mi vadí že v postapu je jen jedno město,které ovládá všechno.Já bych se prostě sebral a šel do P***
Autorská citace #89
2.1.2012 16:18 - Hunter
Heh a na Stodolni sidli otrokari :-)
Me osobne by prislo vtipne posilit naopak nejake mini misto, prave protoze nebylo dost dulezite a bylo jaksi stranou... A pak se dozvime, ze divocine vladnou treba Dacice... Mesto, ktere dalo svetu kostkovy cukr! :-)
Autorská citace #90
2.1.2012 16:20 - Hunter
Sel bys do Prahy? Ne, ta je na pet pismenek... Do Prcic? Taky moc pismenek... Hmm... Aaa, uz to mam! Píšť v okresu Opava? A co tam? :-D
Autorská citace #91
2.1.2012 21:44 - jira
nevladne jedno mesto celemu okoli jenom se snazi dat okoli rad aby se mohlo rozsirit mest tam bude vic a nebude po 3 svetove valce ale na zemi dopad meteorit a byli v nem nejake bakterie ktere zacali lidi menit obcas vybuchla nejaka atomova elektrarna takze taky spad taky to celkem dost lidi neprezilo. Lide si mysleli ze to prejde za 10 leat ale ouha mrak prachu atd trval skoro 200 let tak falouty zacali zit vlastnim zivotem vlady padly na zemi zacala bejt anarchie pravo silnejsiho vyhralo bezpravy vrazdy otroctvy a jeste do toho monstra a nejhorsi ze vsech jsou upiri kteri si delaj z lidi otroky na jidlo ale prece jenom svitla nadeje z zrodili se blanicti rytiri kteri udelali mesto prava a poradku kde mohou lide zit v miru a pokoji a mimo mesto vysilaj do boje svoje soudce vojaky v jednom jsou to marsalove novodobi rytiri.
Autorská citace #92
3.1.2012 10:29 - Hunter
Ou jeee, baby, kdo mi chce delat panose? :-)
Pekne Jirko :-)
Autorská citace #93
3.1.2012 16:10 - Hunter
Tak jsem si aktualizoval postavu - pridal jsem obrazky :-)
Nasel jsem si, jaky kulomet treba pouzivam... Kdyz je v pravidlech psany heavy machine gun od rusaku, tak jsem nasel tenhle :-)
http://www.zid.ru/en/products/military/kord.html Dole jsou videa, takze se muzete pokochat :-D Vtipne je hlavne ctvrte video, kde se hezounky strili stopovkama... Jsou tak jiskrive a roztomile... Jeeee :-D
No a video cislo tri mi dost napovida, co to udela s teroristou za zdi :-)
Autorská citace #94
3.1.2012 20:32 - jira
tak asi takovej kulas mas
Autorská citace #95
3.1.2012 22:56 - Osidlus
Zdravím pánové, zítra zkusím dát dohromady postavu, jede se podle čistých trojek nebo podle té nástavby? Napadla nová postavička, ale nevím jestli bych chtěl něco tak temného hrát :-) (kupčení s lidskou esencí pro potřeby probuzených)
Autorská citace #96
3.1.2012 23:54 - Hunter
Osidie, uff, to zni zbesile :-)
Nekde jsem tu psal, co v druzine stopro chybi, takze kdyz bys neco pokryl, bylo by to fajn... Co se jinak tyka pravidel, tak asi takova ta klasicka sada - kdyztak se asi zkus zeptat... V zasade ale oficialni pravidla k trojkove edici (tj. ne nejake domaci napr. adepti schopnosti - to leda pro inspiraci apod :-) )...
Autorská citace #97
4.1.2012 16:55 - jira
ahoj vsem takze hrani je 8.1 od 11:00 u tondy v praci kdyz tak pockame na pavla a zatim se vyresej postavy fibriho a osidia jinak tondo prosimk posli na d20 adresu kde delas at to osidius najde petr nevi jestli pujde
Autorská citace #98
4.1.2012 18:05 - Borek
Ahoj
Adresa je, pokud se nepletu, tahleta: http://g.co/maps/gg4sf

Jak to vidíte s délkou hraní? A začne se rovnou? Protože sice mi jede autous v 21:30 z Čerňáku, ale raději bych jel tím v šest...

JEště zkusím něco vyplodit ke své postavě.
Autorská citace #99
4.1.2012 20:30 - jira
sraz v 11:00 ale zacne se hrat as od 12:00 v jedenact hlavne pride fibri s osidius jinak hrani pokud to pujde vydim na dyl zalezi jak vas to bude bavit
5.1.2012 01:51 - tony
k té adrese ,je to přesný obrázek,nicméně v reálu je to značený tuším trochu jinak takže ignorujte co vám řikaj tabulky a sejdeme se v pohodě.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.048985004425049 secREMOTE_IP: 52.14.20.147