13.10.2015 19:57 - Assassin
Píše:
Cítila prý takovou sílu, jaká by možná zastínila i Srinshee, Larlocha, Shoona VII, Zeměvidce, Aiolauma nebo Tabru.
13.10.2015 21:18 - hadrian
:) to druhý mi uteklo, dík.
14.10.2015 09:22 - Winnie
Technická: pokud se nepletu, tak dobrovolnice jsme nezískali v sanatoriu, ale v chrámu Melory.
Do sanatoria jsme se vypravili s tím, že najdeme nějaké "nesvépravné" tělo s trpící duší, kterou rituálem osvobodíme a tělo dáme Evě. Když jsme ale zjistili, že rituál sám bude zatraceně nepříjemný proces, rozhodli jsme se změnit loviště a získat vhodné tělo tak, že budeme hledat dobrovolnici mezi nábožensky zapálenými kněžkami Melory.

Dál teď bohužel nestíhám číst, takže případné připomínky později :(
14.10.2015 10:37 - Nerhinn
Díky za zápis. Na to, jak málo jsme toho stihli (kaji se), jsi z toho vytřískal dost :)
A zde pár poznámek:

Píše:
Za chvilku nás přišel přivítat kněz bohyně Erathis, správce sanatoria. Zavedl nás do refektáře řádu a po malém pohoštění se nás zeptal, co zde pohledáváme.

Píše:
Řekli jsme mu, co světu hrozí a co pro to chceme udělat. Že k tomu potřebujeme dívčí tělo pro Evu a že to nebude zrovna „bílý“ rituál. Že chceme dobrovolnici, nebo nějakou nebožačku, kterou už duch opustil. Zachmuřil se, ale nakonec nám dovolil si vybrat ze tří dobrovolnic. Allyks a Akasha nakonec vybraly dívku jménem Geriana.
Také nám řekl, že před časem to tu vedli čarodějové. V podzemí dělali strašlivé pokusy na chráněncích, které znetvořovali do podob zrůd určených k boji. Pak sem přišel ďábel jménem Mephasm se svojí kohortou a čaroděje si odnesl včetně jejich duší. Od té doby to tu spravují paladinové Erathis.

Řekli jsme mu, co světu hrozí a co pro to chceme udělat. Že k tomu potřebujeme dívčí tělo pro Evu a že to nebude zrovna „bílý“ rituál. Zmínka o temnotě rituálu znervóznila Allyks, Akashu a Williama, a tak Peblíg, mistr magie, vysvětlil, že tělo musí být vystaveno ohromné bolesti, zároveň ale musí být léčeno, aby neumřelo. Až bude bolest stokrát za prahem snesitelnosti, duše bude vyhnána ven.
Správce nám řekl, že před časem to tu vedli čarodějové. V podzemí dělali strašlivé pokusy na chráněncích, které znetvořovali do podob zrůd určených k boji. Pak sem přišel ďábel jménem Mephasm se svojí kohortou a čaroděje si odnesl včetně jejich duší. Od té doby to tu spravují paladinové Erathis.
Kněz řekl: "Mágové také prováděli pokusy na místních pro vyšší dobro. Chtěli výsledky použít pro obranu dobrých lidí. V čem se liší váš cíl od toho jejich? Nebudu vám bránit v tom, abyste si odvedli jednu z mých svěřenkyň, ani nemám jak. Ale nebudu vám pomáhat."
Akashu a Allyks se mu podařilo přesvědčit, ze značné části i díky tomu, že předtím netušily, co onen rituál obnáší. A tak jsme upustili od plánu najít bezduché tělo v sanatoriu (žádné vpravdě bezduché tělo není) a místo toho se přesunuli do chrámu bohyně Mellory.
Tam jsme představené zopakovali, proč přicházíme, s tím, že tentokrát jsme hledali dobrovolnice. Tři dívky se dostavily a Allyks a Akasha nakonec vybraly dívku jménem Geriana. Zbylé dvě vypadaly zklamaně. Allyks smutně. Všiml jsem si, jak si bezděky přejíždí prsty po okrajích své poslední jizvy, té, která jí definitivně znetvořila půl tváře, jizvy, kterou způsobil řemdih držený Mephasmem.
Píše:
Stáli jsme v prvním chrámu Mellory

Píše:
Chodba nás přivedla do velké jeskyně pokryté obrázky podivných tvorů a pitoreskních obrazců.

pitoreskní=malebný Nemyslel jsi spíš groteskní?
Píše:
Zůstal jsem viset v prostoru zachycen obrovitou tíží vázající mé nohy k zemi a zabraňující mi v letu.
14.10.2015 11:11 - Winnie
Pitoreskní může být i ve smyslu... úsměvně zvláštní, směšný.
14.10.2015 11:35 - Nerhinn
To platí v podobném smyslu, v jakém je "potencionální" platné slovo. To jest - dost lidí to používá, tak to povolíme, i když je to hloupost.
14.10.2015 11:43 - hadrian
Dík, zapracováno a opraveno až na "pitoreskní" - to slovo je tam schválně kvůli jeho významu - není to jen malebný (má to víc významů) - spíš tím rozumím něco jako malebně bizarní nebo i úsměvně zvláštní jak psala Winnie (mám rád jeskyní malby a představuju si ty jejich podobně, jen víc bizarnější pro nás savce).

Díky moc Allyks za ten přepracovaný text, to mi hodně usnadnilo práci s opravou, jen jsem ho vložil a bylo. Super. :)
14.10.2015 11:46 - Winnie
Tak jsem zběžně googlila a opravdu to vypadá, že primární (a jediný) výraz je malebný. Člověk se pořád něco učí... :-)
14.10.2015 11:49 - hadrian
On s tím slovem přišel Čapek - sem teď vygooglil. A jeho význam je v prní řadě malebný. Já ho, kdoví proč, vnímám jako nejen malebný,ale zároveň i jako bizarní.

Mám to změnit? Třeba právě na to "malebně bizarní"?
14.10.2015 11:54 - hadrian
Teď čtu, že pitoreskní a malebný není možno brát jako synonyma, protože obě to jsou česká slova, malebný není překladem pitoreskního.
14.10.2015 11:55 - hadrian
Co s tím? To ví jen Bůh a svatý Václav.
14.10.2015 12:05 - hadrian
Opravil jsem to takto:
Chodba nás přivedla do velké jeskyně pokryté obrázky podivných tvorů a bizarních výjevů. Ať je kreslil kdokoliv, měl talent. Ale nemohl být příčetný. Nebo střízlivý.
14.10.2015 14:49 - sephi
Diky za super zápis.Ten rituál by určitě zaujal Sadnesse.:)
21.10.2015 11:10 - Assassin

Maglubiyet


Bane, poté co se dooblíkl
27.10.2015 10:28 - hadrian
Leuthilspar

Podělil jsem se s ostatním o zábavnou myšlenku nabídnout Gaie bezpečí přenosem pomocí Bukharských věží. Do světa kam odešla Eva. Koutky jim zacukali, když si představili setkání obou sester, ale brali to jako vtip. Škoda. Před odchodem nám Gaia ještě znovu zdůraznila, jak je Bílý krystal důležitý, že má moc ochránit sféry před téměř čímkoliv, včetně nás samých.

Přemístili jsme se na Peblígův ostrov v astrálním moři. A překvapením jsem se zastavil. Jeho svět už nebyl prázdný, ve skutečnosti zde byla poměrně velká kolonie dobrodruhů, čarodějů, zahlédl jsem i nějaké gythianki. Peblígovo semínko bylo mnohem větší, než jsem si pamatoval. Z řečí okolo jsme poznali, že si to tu osadníci pojmenovali Nový Mechanus. Peblíg překvapně vyletěl do vzduchu (jen tady si to může dovolit a tak si to tu náležitě užívá) a začal hřímat, kdože se mu to tady roztahuje. Ruch kolem pomalu ustal a jeden čaroděj se mu postavil a ptal se ho, jakým právem se tu rozkřikuje a přikazuje.
„Tímhle právem.“ Suše poznamenal Peblíg a lusknutím prstů ho vyslal do prázdnoty astrálního moře. Oněmělý dav pochopil, že do osady se vrátil skutečný vládce. Peblíg jim vysvětlil pravidla, ustanovil novou vládkyní Maralii, dokud se nevrátí a lusknutím prstů přivolal poněkud schlíplého kouzelníka zpět. Z davu se ozval smích a vystoupil z něj Garl Zlatatřpyt tleskající dlaněmi. „Výborně mistře Peblígu, velice jste mě pobavil. A to jsem si myslel, jak dnešní den bude nudný“. Peblíg ho požádal, aby Maralii pomohl s vládou a zejména, aby ji ochránil před těmi, kteří by si mysleli, že by břímě vlády na Novém Mechanusu zvládli lépe.
Za zády se nám otevřel portál a z něj vyšla mladá lidská žena s krátkými vlasy. Každému z nás podala dopis. Překvapeně jsme na sebe pohlédli. Přelétl jsem řádky pohledem. Šlo o pozvánku, za pět dní na enklávu Orbedal. Podepsané to bylo pouze jako „L.“. Nemohl to být nikdo jiný než Larloch.

Orbedal – netherská enkláva, která nyní ležela sice zachovalá, ale nepoužitelná. Leží blízko Trolích hor. Nazývaná také „Město nemrtvých“. Původně enkláva patřila Rhaughilatovi Nestárnoucímu. Jenže když ostatní enklávy po Karsově největší chybě padly k zemi, Orbbedal dopadl poměrně nepoškozen. Zato enkláva patřící Larlochovi byla zničena v podstatě na prach. Larloch byl Rhaugilathovým nepřítelem už dříve a tak, když viděl, že Orbedal je téměř nepoškozen, navštívil jej. Při té příležitosti přemohl Rhaugilatha, sebral mu jeho domov a jeho samotného otročil svou magií. To on se podepisuje nyní jako „Larlochův spoutaný písař“. Vzpomněli jsme si na historku o skupině dobrodruhů z tehdy přelidněné Baldurovy brány, kteří to místo navštívili. Jen jeden z nich se vrátil zpátky do Baldurovy brány a přinesl s sebou Morovou nákazu, která zabila víc jak dvě třetiny obyvatele. Přelidnění přestalo být problémem Baldurovy brány.

Dívka s dopisy nám přiznala, že má od svého pána ještě čtyři další dopisy pro Ilsevelle, Araevina, Deyno a Euryalé. Dívka měla zlatý prsten, který ji měl přenést za dalšími adresáty, ale když ho chtěla použít k přemístění na Evermeet, tak nefungoval. Jako by Evermeet neexistoval, nebo byl odstřižen od reality. Peblíg zbledl. A pak nám trochu roztřeseně řekl, že cítí moc Lolth, jak brání přenosu čehokoliv na Evermeet. Okamžitě jsme vyrazili k Bukharským věžím.

A tam další překvapení dne. Stál u nich stan, jaký si staví lidští generálové. Jen stráž neodpovídala lidským měřítkům. Pokud tedy lidským měřítkem není obr mezi gobliny, hnusný jak trolí prdel. Celý byl zjizvený. Ruku mu někdo usekl a místo ní měl hrozivý rezavý bodec a v druhé ruce sekeru tak velkou, že na její čepeli bych si klidně mohl zatančit s Ilsevelle a nebyly bychom nijak omezeni v pohybu. Vedle něj se o stan opíralo černé kopí. Moc z něj sálala kolem. Nebylo pochyb, toto byl artefakt hodný boha.

Allyks nám řekla, že goblin bude asi Maglubiyet. Kdysi dávno býval gobliním bohem. Než potkal Baneho. Ten ho přemohl a udělal z něj svého strážce.

A taky, že ano. Ze stanu vyšel nevysoký, ale dobře stavěný válečník. Pouze v kožených kalhotách. On a jeho kopí udělali největší dojem asi na Akashu, vzhledem k jejímu chvilkovému nepřítomnému pohledu.
Všem podal ruku, Allyks počínaje a mnou konče. Vydal se prý na zem, aby se střetl buď s Lolth, nebo Grůmšem. Zatímco Lolth a její hordy se vrhly na Evermeet, Grůmš a jeho pohůnci vtrhli do Jižního Amnu, někdo tam prý vraždí jeho oblíbené orky. Zamrazilo mě. Ilsevelle je teď ve velkém nebezpečí.
Domluvili jsme se, že my půjdeme do Evermeetu a on přijde na pomoc do Amnu proti Grůmšovi. Vezme si na pomoc Asmodeovy Ďábly a tak jsem mu předal psaní pro Ilsevelle, aby věděla, že je spojenec. To mě ponouklo k dalšímu nápadu, poslali jsme Sadnessovi žádost o pomoc jeho a ďáblů v Evermeetu.

A tak jsme prošli Bukharskými věžemi a stanuli na východním pobřeží Evermeetu a před námi ležel Leuthilspar. Mýtické město naší rasy. Hrdě se vzpínající alabastrové věže, diamanty poseté ulice, ladné linie křišťálových fontán prolínající se s křehce vypadajícími stavbami. Připomínka toho, kdo vládl po dracích tomuto světu, vzpomínka na moc a slávu našich předků. Nyní by zde vládla Paní Selsharra, vnučka původního vládce eladrinů na světě středu. Slyšel jsem pověst, že pokud padne toto město, bude konec naší rasy zde na světě středu. A o to se snažily armády před námi bojující ve městě.
Městem se řinula armáda tisíců malých démonických stvoření pod vedením obřích Balorů. Po bojišti se přemísťovali drowí čarodějové a mátli tak obránce. Oblohu křižovaly stvůry v podobě obřích leviatanů a na jejich hřbetech obsluhovali démoni katapulty a vrhače kopí. Kolem nich všude kroužili padlí temní andělé a zabíjeli obránce. Občas se někomu podařilo anděla zabít, ale ale jejich těla pak vybuchla takovou silou, že zraňovala nejenom démony, ale i obránce. Zahlédli jsme i místo, odkud velely démonickým šikům Drowí velekněžky a rozesílali posly s pomocí telepatie, aby řídily útok jejich armád. A nad tím vším v obloze zela obrovská díra na místě, kde mělo být slunce. A z ní vyšlehávala obří chapadla a dopadala na obránce drtíc jejich kosti.
Allyks ucítila, že Araevin je naživu. Peblíg zase, že Eurialé stále bojuje v ulicích města. Akasha měla dojem, že se celé to místo vzdaluje vílí divočině. Viděl jsem, že elfové a eladrini jsou přečísleni. Ale necítil jsem se sklesle. Naopak, byl jsem na půdě, která odedávna patřila mému rodu. Cítil jsem chladný vztek a věděl, že je nutno zašlapat je do země. Rychle jsme poslali pro Araevina a Euryalé a rozdělili si úkoly.
Allyks se vrhla na pomoc těm, kteří bojovali s příbojem démonů v ulicích města. Vyšlo slunce nad ulicemi města a démoni hynuli v jeho očistných plamenech po stovkách. Doslova je pálila na prach. Euryalé se vrhla na drowí čaroděje a rušila jim teleporty tak, aby je pak spolu s lovci čarodějů mohla snáze zlikvidovat. Araevin svojí mocí začal ničit leviatany na obloze a posílat je k zemi tak, aby dopadali na armády démonů v ulicích. Já se vrhl z nebe na temné anděly a vykřikoval po každém zabitém jedinou větu, kterou mi Allyks v rychlosti řekla v jejich řeči „Odejděte, jinak zemřete.“ Někteří poslechli, někteří ne a někteří prostě umřeli. Peblíg se proplížil mezi chapadly z portálu na obloze a zkusil portál pozměnit tak, aby už pro ta chapadla nefungoval. Zčásti jej zavřel, takže teď z něj trčelo jen jedno chapadlo. Akasha pomocí svých mentálních schopností zmátla telepatické velení drowích velekněžek s takovým úspěchem, že jednotlivé části armády se začaly zmateně zastavovat. A to byl jejich konec.
Stanuli jsme na návrší drowího velení. Byli jsme zaprášení, zbrocení vlastní i cizí krví. A před námi stála nejvyšší z velekněžek Lolth se třemi anděly. Kolem nás bilo do země poslední chapadlo. Nakonec jsme přemohli ji i anděly a já jí vypálil Corellonovu obrácenou hvězdu do čela. Vzdávala se, chtěla milost a té se jí dostalo. Setnul jsem ji čistě a rychle. Ať její duše po smrti slouží navěky Seldarin.
A pak se otevřely pekelné portály a z nich vyšlo Ďábelské vojsko se Sadnessem a Miven v čele. S řevem a krvežíznivým vytím se vrhli na své odvěké démoní nepřátele. Za pár okamžiků kolem nebyl jediný živý démon nebo drow.
Vyšlo slunce a město kolem nás se rozzářilo barvami duhy. Jistě, bude třeba jej opravit, ale přežilo a s ním i jeho byvatelé. Paní Selsharra nám řekla, že Lolth je ukrytá mezi dimenzemi a její čarodějové hlídají její kroky. Odpočinuli jsme si a druhý den rokovali, co dál. Nakonec jsme požádali Araevina, ať si vybere, zda půjde na pomoc Ilsevelle. A my se vydali za Lolth. Araevin nás varoval, že to není moudré. Odpověděl jsem, že bych rád tuto záležitost přenechal jiným, ale nikdo jiný tu není. Až tu bude někdo lepší, ať mě nahradí, ale do té doby nemůžeme stát stranou, když svět kolem nás hrozí zánikem. Dlouho mlčel, hleděl na mě, uklonil se a odešel.
Sadness nám nabídl pomoc, on a Miven nás doprovodí k Lolth a společně s námi se s ní utkají. Překvapil mě, nečekal bych od ďábla pomoc bez smlouvy o tom, co si za to bude žádat. Zakroutil jsem hlavou a potřásl mu spárem.
Prošli jsme do do útočiště naší pradávné zhouby, Lolth. Všude samé pavučiny a uprostřed nich stála ona. Nádherná s kůží barvy obsidiánu. Jako bych koutkem oka postřehl temné stíny kroutící se kolem ní v nepřirozených tvarech. Změřila si nás a řekla: “Tady jsi, můj šampióne, konečně jsi dorazil.“ A s tím se objevila u Peblíga a pokusila se jej políbit. Ten uhnul a zavřeštěl: „Jsem zadaný gnóm, bohyně, nebohyně, tohle bych Maralii nevysvětlil!“. A magie kolem něj byla náhle téměř viditelná, byla jako modravý štít. Vrhli jsme se na ni. Skočil jsem dopředu, abych ji mečem války probodl. Pohlédl jsem jí do očí a… Svět zčernal. Má paní byla v ohrožení a ti malí rouhači se ji pokoušeli zranit. Ji, nezměrnou a mocnou Lolth, hned jsem toho nejmenšího z nich sekl rubem, až odlétl dozadu. Pak se vše pročistilo. A mě s hrůzou došlo, že jsem málem zabil Peblíga, svého přítele. Měl jsem pocit, jakoby se mi po zádech kutálel studený stříbrňák. Lolth se příšerně smála. Její nádhera tímhle nepříčetným smíchem dostala povážlivé trhliny.
Nebylo to naposled, co ovládla mou mysl. Měli jsme štěstí, že s námi byl Sadness a Miven. Jejich společná pomoc zřejmě byla tím, co nakonec převážilo. A nakonec jsme ji začali zatlačovat. Ze začátku jen o maličko, ale stále víc slábla. Vzdálená od své domoviny a oslabená po bitvě v Leuthilsparu nakonec popálená od Allkysiina bílého ohnivého světla zavrávorala a tehdy můj meč našel cestu a probodl její černé srdce. Nebo co to taková bohyně může mít. Naposledy překvapeně zamrkala a rozplynula se. Vyčerpaně jsem se posadil. Spíš upadl a meč zařinčel vedle mě.
Bylo nám jasné, že není mrtvá v pravém slova smyslu a možná se za několik staletí znovu objeví. Nádherná a prohnilá. Zlá a smrtící. Byl čas na návrat.

Bane přemohl Grůmše, ale nepodařilo se mu ho zotročit stejně jako Maglubiyeta. Byl z toho smutný. Akasha dostala Baneovo kopí, náhle se jí zjevilo v ruce. Vypadala potěšeně. Ilsevelle přežila. A to bylo to hlavní. Dostal jsem se do nám vyhrazených komnat a usnul snad ještě před dopadem na postel. Do schůzky v Orbedalu zbývaly tři dny a do pádu komety šest dní.

Hlavou mi vířily myšlenky,:
- že vrátit Bílý krystal zpátky Teřře a Gaie by nemuselo být dobré potom, co jsme zjistili, jaké jsou a s jakým tónem jsme mluvili s Gaiou. Snad Akasha s moudrostí druidů nebo Peblíg jako teoretický mistr magie by dokázali krystal sami použít.
- že Szass Tam byl opravdu jen něčí loutkou. Zřejmě Larlochovou?
- že Larloch věří, že zachrání svět. Je už takový. Ale já si na našich cestách všiml, že bytosti, které posunuli svůj věk za hranice možnosti jejich rasy (a to zejména nemrtvostí) nejsou v pořádku. Uvažují jako by byly několik kroků vedle. Pokřiveně. I když si myslí opak. Nakonec všechny jejich činy končí v temnotě. Jenže Larloch si toto i přes svůj rozum neuvědomuje. Arogance zastírá jemu podobným úsudek, stejná arogance, která je hnala za limity lidství k nemrtvosti.
- že Larloch je někdo, kdo si nenechá sebrat Bílý krystal. Je tak mocný, že jen Srinshee se mu vyrovnala a ta je mrtvá. Nevím, jestli bychom my čtyři zvládli někoho tak mocného. Navíc v jeho vlastním městě plném jeho posluhovačů. Někdo, koho se bál i Telamont Tanthul a Szass Tam posílený Baneho mocí.
- že bez pomoci někoho, kdo ho zná, to bude příliš těžký úkol. Snad bohové Vecnu přestanou trestat, pokud by pomohl proti Larlochovi? Dalo by se mu věřit? Co se pokusit proplížit se tam před zahájením schůzky? Pomocí Buharských věží bychom se tam mohli dostat nepozorovaně. Ale kde v tak velké enklávě hledat Bílý krystal? A jak se popasovat s Larlochem? Nepomohlo by osvobození Rhaugilatha? A nebylo by to ještě horší? A co ostatní služebníci Larlocha? Příliš mnoho otázek a příliš málo času. Rozbolela mě z nich hlava.
29.10.2015 16:45 - Assassin
Píše:
Suše poznamenal Peblíg a lusknutím buclatých prstů ho vyslal do prázdnoty astrálního moře.

Pokud si dobře pamatuji, Peblíg je štíhlý gnóm. Věřím, že s Marálií velmi rychle "zfotrovatí", ale zatím jej dobrodružný život a hlavně zbytek družiny značně prohání.

Píše:
A taky, že ano. Ze stanu vysel nevysoký, ale dobře stavěný válečník.


Píše:
Městem se řinula armáda tisíců malých démonických stvoření pod vedením obřích Balrogů.

Balor, ano vzniklo to zkomolením Tolkienova Balrog, ale ve FR je to Balor, nejmocnější druh démona z Propasti.

Rád bych, abys doplnil také zmínku o příchodu Sadnesse se svou armádou + přítomnost Sadnesse a Miven v boji proti samotné Lolth.

Pokud se ti bude chtít, tak bys také mohl sjednotit názvy Orbedal a Euryalé.

Jinak moc pěkný, děkuji.
29.10.2015 18:17 - hadrian
Vše zapracováno, opraveno a přidáno něco textu o Sadnessovi a Miven.
31.10.2015 17:50 - Assassin
Napsal jsem krátký epilog hrdinské kariéry Mlhy. Třeba se vám bude líbit :)

Mlha
Pohlédnout a zaostřit svůj zrak na Mlhu nebylo jednoduché nejen kvůli všudypřítomnému štiplavému dýmu, ale navíc se jeho tělo zřetelně pohybovalo na hraně mezi Základním Světem a Stínopádem. Jakoby snad už i Základní Materiální sféra vnímala mladého hobita jako cizince, obyvatele Devítipeklí, a neumožňovala mu snadný pobyt na jednom ze svých odrazů.

Pokud by se vám přesto podařilo si Mlhu důkladně prohlédnout, spatřili byste malého štíhlého půlčíka s výraznými kruhy pod očima, na jehož těle byste marně hledali jediný chloupek. Po jeho kudrnatých vlasech nezbyly ani památky, a dokonce i obočí bylo opáleno ohromným žárem, který však nijak nepoznamenal hobitovu kůži.

Říká se, že oči jsou odrazem duše. Mlha, poznamenán ďábelskou smlouvou a Peklem, o tu svoji, nebo její velkou část, přišel. Možná i proto místo svých původně kaštanových očí měl po většinu dobrodružného života duhovky barvy od cihlově hnědé přes rudou až po černou dle intenzity moci, kterou právě z Pekla čerpal. Nakonec se však jejich barva ustálila nečekaně na světle modré, připomínající chladné světlo vzdálených hvězd.

Se změnou barvy očí přišly i povahové změny. Z neposedného, po okolí těkajícího kluka s velkými a naivními plány se stal s osudem nesmířený muž, zdánlivě nesoucí tíhu všech sfér. Hrozivě se však změnila i Mlhova moc. Plameny, které v boji šlehal již ničím nepřipomínaly pekelné ohně, byly ještě intenzivnější a čistší. Jako nestranný žár hvězd.

Možná se v malém půlčíkovi, na místě, kde bývala duše, uchytil malý zárodek nově vznikající hvězdy. Možná tíže, kterou nesl, nebyla z těchto sfér, ale upíraly k němu svůj hvězdný zrak entity mnohem vzdálenější. Protože ať už z problémů současnosti budeme obviňovat kohokoliv, to ON předal rituálem znehybněnému Szassu Tamovi sarrukský artefakt, to ON byl hvězdonošem, který světu přinesl Nihala a ztratil tím úplně všechno.
31.10.2015 18:15 - hadrian
Oh, to je... hodně dobrý. Tohle ale není epilog, ale začátek nějaké epické závěrečné scény.
31.10.2015 21:44 - hadrian
Moc se mi to líbí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091314077377319 secREMOTE_IP: 3.135.207.129