Nerhinn
8.8.2012 15:53
Amazing Encounters
Zápisky: Aiss, Sven1, Sven2, Sven3, ostatní
Užitečné: diskuse, wiki
Ikony: seznam, fungování
.

IKONY
1) Vecna (tak trochu Lich King a tak trochu Princ stínů)
2) Igwilv/Baba Jaga/Démoni/Stínopádové hnusky (Diabolistka)
3) Letní dvůr/Tiandra (Elfí královna)
4) Zimní dvůr/Ledopaní/Herald zimy (ano, všechno hezky pohromadě)
5) Peklo (Asmodeus, Glasya a kdokoli další)
6) Havraní Královna/Maeve (Kněžka)
7) Divoké přírodní síly/gnollové/Zelený dvůr/Nifterlú/Jaseb (High Druid)
8) Vládci Varteny/Stornonti/ Mori (?) (Císař) chápejte jako "civilizace, řád" a lidstvo vůbec

A nyní rozdělení shora uvedených ikon kvůli bodům:
hrdinská (heroic): Císař, Tiandra
dvojznačná (ambiguous): Havraní královna, High Druid
záporácká (villainous): Vecna, Igwilv, Peklo, Ledopaní

Příští hra: ST 3.12.
13.3.2013 10:51 - Beltar
Tak tedy co nějaké deskovky ten pátek?
13.3.2013 19:29 - Sethi
To víš, že jo, a zase mi dáš košem. =)
14.3.2013 08:21 - Beltar
Sethi píše:
To víš, že jo, a zase mi dáš košem. =)

Sethísku, tentokrát nic jiného nehrozí, už jsem příliš chudý, na to abych někam jezdil, takže každopádně budu doma. Eva pojede na víkend ke kamarádce, abychom ušetřili za teplo :-).
14.3.2013 11:48 - Almi
Beltar píše:
Eva pojede na víkend ke kamarádce, abychom ušetřili za teplo :-).


..přineste každý briketu, jinak dneska zmrznem... :))

..zvlášť, co si Nerhinn pořídila Gloves of Ice + frost weapon :)
24.3.2013 11:41 - Nerhinn
Chathův brácha? :)
24.3.2013 17:26 - Shako
Moc pekny obrazek. :-)
Jen jsem to pochopil, ze kazdy z bratu se jmenoval jinak, Chat byla jejich prezdivka pro spolecne "podnikani".
24.3.2013 17:31 - Nerhinn
Shako: Se mi nechtělo lovit v papírech a hledat jeho jméno :)
25.3.2013 10:50 - Smud
Tenhle tyden opet ctvrtek?
25.3.2013 13:26 - Almi
Smud: Jojo, počítám s tím.

..a nabrušte si meče/implementy/luky. Bude se bojovat :)
28.3.2013 12:58 - Smud
29.3.2013 14:51 - Beltar
kde prosím najdu zápisky z našich her, chtěl jsem si to pročíst, případně se zapojit a na té Wiki co je v odkazu jsou jen sumarizace ze staré party.
30.3.2013 00:51 - Nerhinn
No, ony tam ve skutečnosti jsou, jen titulní strana není aktualizovaná, protože jsem s tím chtěla počkat, až budu mít názvy a titulní obrázky. Ale nevadí, sice to nebude perfektní, ale aspoň můžete začít se... spolutvorbou, do jaké míry se vám chce :)

Pro nás je v tuhle chvíli relevantní tahle stránka se seznamem sumarizací. Nejnovější přírůstky sice nemají ještě obrázek a název, ale kliknout se na ně dá. Jen pro upřesnění; příběh AE začíná číslem 38, což je hra dělící sedmou a osmou kapitolu našich dobrodružství.

Momentálně věci fungují tak, že někdy večer si se Sethi sedneme k IM, vytáhneme papíry a sepíšeme všechno, na co si vzpomeneme (sumarizace původně vznikly proto, že deníky jednotlivých postav byly vyprávěny pouze z omezeného úhlu pohledu a logicky nemohly obsáhnout všechny senzační a důležité momenty). Já pak záznam naší konverzace učešu a hodím v podobě dokumentu na web/pošlu zájemcům v e-mailu, a kdo chce, ten ho opraví, upraví a doplní. Poté, co je ve většině případů dostatečně dlouho ignorován, ho hodím na wiki.

Tam to pak vypadá nějak takhle:


Všimněte si, prosím, prvního kroužku - horní lišta s odkazem na seznam sumarizací je přístupná odkudkoliv na wiki.
Druhý kroužek vede na číslo sumarizace. Většina z nich sice má jméno a odkaz ono jméno obsahující - "http://cs.amazingadventures.wikia.com/wiki/S04_Poslední_dny_ve_Varteně", například. Ale pokud znáte číslo hry, po které jdete, v tomto případě tedy "S04", odkaz "http://cs.amazingadventures.wikia.com/wiki/S04" vás přesměruje na hledanou stránku. Kdybyste ji tedy z nějakého důvodu náhodou potřebovali hledat takhle a ne kliknutím na tu horní lištu.
Třetí kroužek: pod obrázkem a také úplně dole pod celým dokumentem jsou vždycky šipky odkazující na předchozí a následující sumarizaci, aby nebohý čtenář nemusel zpátky na seznam. Pakliže se liší chronologické pořadí sumarizací od pořadí, v jakém jsme je odehráli, je to u šipek zdůrazněno, jako je tomu zde (hráli jsme flashback).
Čtvrtý kroužek: v drtivé většině případů to vypadá takhle.

Mno a to je pro ty z vás, kteří nemají v plánu se nějak výrazně zapojit, asi vše.

Ti z vás, kteří by se na tvorbě wiki rádi podíleli, mají můj nehynoucí vděk. V tuhle chvíli je wiki editovatelná kýmkoliv, tedy se nemusíte registrovat. Pokud se ale zaregistrujete, můžete sbírat achievementy, které jsou zde aktivovány a jsou hrozně super :)

Takový nějaký obecný seznam toho nejčastějšího, co člověk při editaci potřebuje, je zde, pakliže by vám nestačilo, co vám nabídne editační lišta.

_________________________

Mno a teď už k obsahu.

Wiki je velký projekt, víceméně se sestávající z restů, takže - tadá - tohle je sumarizace, která má jméno a obrázek:

S38 Předpředevčírem, včera a dnes (v noci)

(flashback v Černém Prstu)

Co potřebuju od vás, je pročíst pokud možno co nejvíc těch dalších (ale klidně i tuhle; pokud si vzpomenete na něco, co tam chybí, doplním to) a poslat mi návrhy na jména. Jak můžete vidět na čísle 38, jména her můžou být i naprosto idiotská a nepraktická.
Následuje to, co zatím je z našich her sepsáno (vsadím se, že jste nečekali, že jsme toho odehráli už tolik, co?). Pro Almiho pohodlí posílám jednotlivé sumarizace jak odkazem na (nedodělanou) wiki stránku, tak na dokument ke stažení. Jména jsou zatím dána u S38 a S40, zbytek jsou pracovní názvy, které mám pro orientaci v deníčku.
________________________________
S38 Předpředevčírem, včera a dnes (v noci)wikiword
S39 (Noc u Stornontů)wikiword
S40 Ctění předkůwikiword
S41 (Sarbatoin, babice a synové)wikiword
S42 (Nifterlu svírá zima)wikiword
S43 (Nifterlu)wikiword
S44 (další hydra)wikiword
S45 (Nifterlu - finále)wikiword
S46 (Vartena - vyšetřování)wikiword
S47 (Vartena - požár a bál)wikiword
________________________________

EDIT: Jo, ještě jedna věc. Momentálně je logo wiki tohle:

Jelikož jsme se změnili na AE, klidně to tam nějak zakomponuju, niceméně by mě docela zajímal váš názor na věc (od toho, jestli vám taková změna přijde smysluplná, až po návrhy, jak byste si nové logo představovali).

EDIT2: Abyste neřekli, updateovala jsem titulní stranu.
2.4.2013 17:33 - Beltar
Tak jsem na Wiki trochu editoval Jaseba, snad se vám to bude líbit.
6.4.2013 17:45 - Sethi
Mí drazí, od úterý 24 do úterý 30 nebudu k dispozici, jedny AE vycházejí někam na 26, což za mě moc nepůjde, tak to hlásím předem, abychom se nějak domluvili, jestli to třeba neprohodit s nějakou přilehlou hrou...
6.4.2013 18:41 - Shako
Wiki: Skvele ctivo.
Jaseb - hmm, zajimavy pohled na vec. :-D Jen si asi smazal cely puvodni test nebo to byl zamer? :)

Prohodit terminy AE a E asi muzem...
6.4.2013 22:19 - Beltar
Shako: Dřív tam nic nebylo, teda byl jsem tam několikrát a nikdy nic neviděl.
8.4.2013 09:21 - Smud
Jasny, me urcite nevadi pokud se hry jakkoliv prohodi.
10.4.2013 11:12 - Nerhinn
Mám takový menší problém - nejsem úplně fit. Jestli se to do zítřka nezhorší, tak určitě jsem schopná cesty a hry, spíš se ptám, jestli to někomu z vás nebude vadit (trochu chrchlám).
10.4.2013 11:42 - Beltar
Já jsem na tyhle nemoci imuní, schvátí mě, jen když mám ject někam na výlet...
10.4.2013 13:09 - Smud
Na me doma ted chrchlaji obe deti, a predpokladam ze zena bude ode dneska nebo od zitrka. Cili mi to asi taky nevadi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078332901000977 secREMOTE_IP: 3.140.242.165