sirien
18.8.2015 15:19
10. výročí d20 na Dálavě, 16.-18.10. 2015
Nejsem si jistý, kolik lidí to zaregistrovalo, nicméně Kostka koncem léta a začátkem podzimu (přesné datum se ztratilo kdesi v pradávných kronikách) oslaví 10 let své existence.

Protože bude i letos podzimní sraz, tak bychom to tam mohli patřičně oslavit :)

Sraz bude, jako obvykle na podzim, v Jižních Čechách na Dálavě poblíž Kaplice (všechny relevantní informace v odkazu).


Abychom se trochu vrátili ke kořenům (vzpomínáte na ten první sraz vůbec? (správně, já ne, byl jsem tenkrát místo toho na FFS)), tak bychom to asi pojali víc herně, než posledně - tj. kdokoliv kdo je ochoten nabídnout nějaké to hraní ať tak učiní.

Zároveň si dovolím náš sraz trochu rozšířit a rád bych pozval i naše sousedy z RPG Fóra (ostatně ten první sraz - a i několik dalších - byly tehdy právě srazem RPG Fóra - a jen tak mimochodem, letos to bude 10. podzimní sraz od doby toho prvního v roce 2006), popř. i lidi z GC a dalších podobných míst... prostě především lidi správně RPG / geekovitého ražení s případně RPG / geekovitým doprovodem :) .

Téma na RPG Fóru


Finální účast:
  1. Sathel
  2. Sirien
  3. Cemi
  4. Kryštof
  5. Michal
  6. Martin
  7. Nachtrose
  8. Pjotr
  9. Dominik (Iridin)
  10. Demonica
  11. Ilgir
  12. Treven
  13. Jerson
  14. Tomáš
  15. Julča
  16. Sparkle
  17. Gurney
  18. captain66
  19. Filip
  20. Žížalka
  21. Naoki
  22. Lukáš
  23. Kuba
  24. Kerigen
.
Autorská citace #1
18.8.2015 15:34 - Shako
Gratulace Kostce. :)

Píše:
vzpomínáte na ten první sraz vůbec?


Tyjo, existuje fotka a dokonce to nevypadá ani jako fake - nějaké lidi i poznávám. :-D

Iniciativu vítám. Láká mě i herní sraz více než kecací, ale nejspíš nedorazím. Leda by nějaká historická náhoda učinila, že budu mít volný víkend a nebudu vědět, co s ním. Ale pro začátek se to kryje s Deskohraním v Praze.
Autorská citace #2
18.8.2015 16:03 - sirien
nn, real deal. A jo, většinu lidí tam je poznat... Sathel, Fritz, ...Ája?, Jerson, Qualdezar/Bajo, Bazi?, Sosáček, Invictus, Kin?, Quasit, Ebon. Ta dolní řada je... horší... Bart? Myslim... je to dávno, možná Wan-To, ale myslim, že Bart. Ten na tý zemi. Toho nalevo se přiznám nedávám. Pak... tyjo, RomiK? Že by? Goran, možná? Spíš RomiK. Vlasák, samozřejmě. eeeeeeerrrr.... Pieta? a napravo Markus.


Každopádně pokud by Ti to vyšlo, bylo by to zupa. Na Deskohraní kašli :)


(jinak doufám, že jsem ty lidi co sou v záhlaví naklikal tak od odhadu správně...)
Autorská citace #3
18.8.2015 16:04 - Naoki
Já bych rád rdorazil, jenže nevím jestli to zrovna na tento konkrétní termín stihnu :-(

Jinak jseš si jistý že Dálava pojme účastníky z d20 + RPGf + GC? ;-)

EDIT: dolní řada Kafe (hráč romíkové družiny), Romík, Vlasák, Pieta a Markus - nechceš doplnit popisky na tu fotku? :-)
Autorská citace #4
18.8.2015 16:42 - wlkeR
To bohužel nejsou prázdniny Q_Q A vzhledem k tomu, že nejspíš budu učit nad rámec 1 úvazku, tak to vidím velmi bledě :(
Autorská citace #5
18.8.2015 17:01 - sirien
Naoki: Dálava je větší, než tehdy. Kdyby nás začínalo být příliš, tak přinejhorším zkonfiskujeme i tu druhou velkou chatu, co tam tehdy pradávno vůbec nestála :D

Hm, Kafe... dávné časy, fakt, matně si vybavuju někoho s tím nickem, ale reálně se už nevzpomínám.

Ta fotka je linknutá přímo z RPG F, popisky jsou nejspíš někde nad/pod ní v tom původním tématu... fotka o dva roky pozdějc už je má vpálený přímo do obrazu :D
Autorská citace #6
18.8.2015 17:04 - Nachtrose
Hmm... hraci sraz... to tam bude Almi coby GM celkem chybet :-/

Jinak je sance, ze bych mohl privezt tak 2-4 dalsi lidi ( 3 z nich by alespon nekteri z vas mohli znat ), bude zalezet, jak jim sedne termin.
Autorská citace #7
18.8.2015 17:15 - Demonica
Já skoro určitě dorazím. Hrozí mi leda zahraniční služebka, tak se uvidí.
Autorská citace #8
18.8.2015 18:49 - PetrH
Ja jsem na 30℅. Syn ma mit na slavii hokej turnaj
Autorská citace #9
19.8.2015 10:41 - Gurney
J, zúčastním se.

K první fotce - začínám Ebona podezírat, že je to nesmrtelný highlander, který šel zrovna kolem a tak jste ho odchytili na D&D - jednak mezi těmi odpohledu-geeky hrozně razí a navíc vypadá pořád úplně stejně :D
Autorská citace #10
19.8.2015 12:21 - Jerson
Téměř jistě přijedu i s rodinou a je šance, že zůstaneme do druhého dne (takže zabereme jednu chatku)
Autorská citace #11
19.8.2015 16:00 - Naoki
sirien: pozvals už lidi z rpgf? to tam nikde nevidím
Autorská citace #12
19.8.2015 16:19 - Faskal
Moc se omlouvám, rád bych přijel, ale tou dobou jsem někde v trapu.
Autorská citace #13
19.8.2015 16:24 - sirien
Naoki: Dal jsem vědět příslušným jedincům a nechávám na nich ať se rozmyslí jak věc pojmou. Nerad bych jim tam dělal bordel nějakým vyhlašováním něčeho co tam nemám úplně nárok vyhlašovat, tak jestli to budou chtít pojmout jako prosté pozvání nebo jestli na 10. vúročí původní první Sleziny se rozhodnou vrátit minimálně pro tuhle příležitost zpátky na Dálavu se dozvíme až si to sami promyslí.

Osobně doufám, že se přidají, ale pokud by jim to nesedělo do nějakého jejich rozvrhu protáčení míst srazů nebo něčeho takového, tak jim to nechci bořit.


EDIT: Faskal: škoda, kdyby se to změnilo, dej vědět :)
Autorská citace #14
19.8.2015 20:47 - sirien
Naoki: Tak E^J to napsal na RPG F sem :)
Autorská citace #15
20.8.2015 09:36 - Shako
Na to kostko-forové usmíření jsem fakt zvědav. :-D
Autorská citace #16
20.8.2015 11:49 - Gurney
Ach jo, tak jednou se chcete na Dálavě pobít o novou edici D&D, teď dojde Shako s tím že to má být velké usmíření...

...já se naštěstí na Dálavu jedu bavit a jestli někdo cítíte potřebu dělat z toho mírovou konferenci, hned za můstkem, dostatečně daleko od chatek a lidí co nežijí hlubokou minulostí, tam bylo takové ohniště s pařezy na sezení :D
Autorská citace #17
20.8.2015 12:48 - Babaj
a v parezech dost sekerek :-) kdyby doslo na padne argumenty :-)
Autorská citace #18
21.8.2015 12:52 - ilgir
Jestli tam budou i deskovky, tak přijedu.
Autorská citace #19
21.8.2015 13:14 - Nachtrose
ilgir: za sebe to zatim nemuzu slibit. Jedno auto s ridicem nam odpadlo, tak zalezi, jestli bude dalsi, bebo bude bus :-/
Autorská citace #20
21.8.2015 13:28 - sirien
ilgir: Deskovky bývají relativně dost hojně a Adam s Pájou a Kenym určitě pár tašek přivezou. Btw. vem prosím Veronu, slíbil jsem Páje že si jí tam bude moct příště zahrát :)
Autorská citace #21
21.8.2015 13:31 - sirien
PS - omlouvám se za komunikační šum, Almi nejspíš přijede (dával vědět že neví jak na tom v daném termínu bude, já to omylem přečetl jakože v daný termín nemůže, moje chybka)
Autorská citace #22
21.8.2015 13:59 - Sparkle
Účast nevím, netuším, budu vědět den před akcí, klasicky.
Autorská citace #23
21.8.2015 15:33 - ilgir
Ok, od té doby, co jezdím kombíkem, můžu vozit i Veronu XD
Autorská citace #24
21.8.2015 16:19 - Nachtrose
Merlin s Babajem nepojedou? Ja doufal, ze se dockam svych WoD kostek :-)
Autorská citace #25
21.8.2015 17:09 - sirien
Merlin psal, že nejspíš nepojede. Babaj možná pojede, pokud si k nám najde cestu bez Merlina :)
Autorská citace #26
22.8.2015 16:55 - Babaj
no ja nevim.. ja bez rodicu ani ranu :-)) asi budu muset pockat az se mi sestricka trochu vyvine aby se rodice aspon trochu uvolnili:-)))
Autorská citace #27
23.8.2015 01:20 - captain66
Zaradte me nekam k tem 30%, v soucasne dobe netusim, co se v rijnu bude dit.
Autorská citace #28
24.8.2015 14:13 - Ebon Hand
Gurney píše:
K první fotce - začínám Ebona podezírat, že je to nesmrtelný highlander, který šel zrovna kolem a tak jste ho odchytili na D&D - jednak mezi těmi odpohledu-geeky hrozně razí a navíc vypadá pořád úplně stejně :D

Tak to nikde moc nevytrubuj.. :-)
Autorská citace #29
24.8.2015 14:51 - Gurney
Ajo, sry :)
Autorská citace #30
24.8.2015 15:45 - Jerson
Neboj,,až ti budectolik co Ebonovi, tak tě deset let sem nebo tam taky nerozhází :-)
Autorská citace #31
27.8.2015 23:03 - sirien
Omlouvám se za mystifikaci s Ninou a Ebonem, další nepříjemné nedorozumění - E a N nejspíš dorazí, ale asi jen na pátek a sobotu (v pondělí pak Nina jede do zahraničí).


Dál doplňuji nějaké org detaily: Bydlet se bude primárně v Obéze (tak jako na první Dálavě), tj. nahoře jsou dvě spací místnosti (ta druhá primárně pro chrápače a zimomilce). Obě chatky budou herní pokud bude zájem je využít (jakože doufám, že jo... ostatně jsem si říkal že z pátku na sobotu bych vyhlásil nějaký chutný horůrek), deskovky ve společenské místnosti. V případě potřeby bude i letní klubovna.
Jídlo se asi ještě dohodneme před srazem aby se zorganizovalo nějakým herně nerušícím způsobem, nejspíš po vzoru dřívějších srazů, ale to bych řešil až pozdějc.
Autorská citace #32
28.8.2015 09:27 - ilgir
Této události by se rád účastnil i Alef, nicméně má to z Košic 12 hodin cesty a je bez auta. Pojďme se mu složit na letenku! http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=295&t=13000&p=454716#p454716
Pokud myslíte, že by Alef na výročním srazu neměl chybět, napište přímo sem, zda a za kolik jste ochotni ho podpořit a já to zaeviduju. Dík.
Autorská citace #33
28.8.2015 10:48 - Nachtrose
12 hodin neni tak moc. Ja to mam ze slovensko-moravskeho pohranici cca 10h, pokud neni auto a jezdim kazdorocne minimalne na podzimni Dalavu...
Autorská citace #34
28.8.2015 13:13 - Nachtrose
sirien píše:
Obě chatky budou herní pokud bude zájem je využít (jakože doufám, že jo... ostatně jsem si říkal že z pátku na sobotu bych vyhlásil nějaký chutný horůrek),


Jaký plánuješ použít systém?
Autorská citace #35
28.8.2015 14:46 - sirien
Nevím, záleží. Možná WoD nebo GUMSHOE.

Pokud se sejdou hráči co to nehráli tak bych mohl dát znovu Ashen Stars: Dead Rock Seven, ten se odehrává v malém prostoru uprostřed prázdného vesmíru, takže na Dálavě v té chatce uprostřed ničeho obklopené koncentrovanou tmou za okny by to mohlo být naprosto super-epické...

...popř. bych mohl udělat nějakou jinou Ashen Stars variaci na Vetřelce. Heh, nebo bejt naprosto super-evil a použít Ashen Stars prostředí a pár vedlejších mechanik, ale hrát to ve Fear Itself :D A to by bylo fakt hodně zahuštěně koncentrované evil...

Nebo nějaký horor v Mage by mohl být dost chutný. Mage jsou k hororu rezistentní, na druhou stranu když se ta rezistence probije tak to bývá fakt hodně epic.


Každopádně určitě bych rád využil příležitosti a skutečně to šel hrát přes noc v nějakém fakt hodně hororovém podání...
Autorská citace #36
28.8.2015 14:52 - Naoki
Jestli budeš masterovat Ashen Stars tak se určitě hlásím (pokud dorazím).
Autorská citace #37
28.8.2015 16:11 - ilgir
Připište tam Trevena, osobně ho přivezu.
Autorská citace #38
28.8.2015 16:39 - Nachtrose
WoD ( HtV, MtL, MtA ) bych si asi dal, Ashen Stars... nevim. Mozna. System to je fajn, uplne jsem si s nim neporozumel... a taky nevim, co z DR7 jsem zaslech najare a co ne...
Autorská citace #39
28.8.2015 21:56 - sirien
A když budete hodně, hodně a ještě víc moc hodný, tak možná uvidíte i Rytíře :)

ilgir: Treven připsán :)
Autorská citace #40
30.8.2015 01:04 - Pjotr
Vidim ze uz se ani nemusim hlasit :-) Tentokrat se mi podzimni Dalava vyjimecne nekryje s zadnou dalsi akci, takze jedu na celou dobu a muzu nabidnout odvoz z Prahy a zpet.
Autorská citace #41
30.8.2015 01:13 - sirien
Pjotr: Všechny podezřelé osoby jsou evidovány přednostně a jejich záměry jsou předávány mezi relevantními pracovníky Ministerstva Soukromí, kteří je okamžitě zpracovávají dle instrukcí Počítače v zájmu bezpečnosti naší dokonalé společnosti. Prosím zašli své poděkování Počítači. Ze svého statutu podezřelé osoby nemusíš být nervózní, jsi-li bez viny, Počítač to zjistí. Pamatuj, Počítač je Tvůj přítel, Počítač se o Tebe stará, i Ty miluješ Počítač.
Autorská citace #42
3.9.2015 09:27 - Nachtrose
Tak zatim mam jedno "+1" potvrzeno a jedno zamitnuto. Dobra sprava je, ze by melo byt auto, zatim ale nemuzu na 100% zarucit.
Autorská citace #43
4.9.2015 17:33 - Nachtrose
Sirien & all: jen tak mezi reci jsem natuknul jednu kamosku aktualne z Prahy a hodne se nadchla a rada by prijela taky. Jen se chtela jeste zeptat, zda by mohla sebou vzit jednoho-dva kamarady, kteri "jsou vasnivi deskovkari a strasne prima".
Autorská citace #44
4.9.2015 19:45 - ilgir
Píše:
jsou vasnivi deskovkari a strasne prima

Rozhodně ano!
Autorská citace #45
4.9.2015 20:42 - sirien
tak jestli to nejsou jen random kamarádi, ale skutečně aspoň deskovkáři, tak určitě jo :)
Autorská citace #46
4.9.2015 21:12 - Nachtrose
Tak Blanche že pojede určitě, kluků se ještě zeptá. Jeden z nich i organizuje deskovkářský turnaje a intenzivně závodí. Tak mě napadlo, že ho tu možná i někdo zná ( doufám, že když, tak v dobrém :-) ): Andre Ondrej Sestak.
Autorská citace #47
4.9.2015 21:57 - Winnie
Andreho znám, skvělý člověk :-)
Autorská citace #48
4.9.2015 22:07 - Nachtrose
Winnie: když už ses tu mihla, tak mě napadá: Přijedete s Nerhinn taky? V žádném seznamu vás zatím nevidím.
Autorská citace #49
4.9.2015 22:12 - Winnie
Nachtrose:Jak Nerhinn, nevím, nebavily jsme se o tom. Za sebe můžu říct, že mám Dálavu v diáři a pokud mi to časově vyjde, moc ráda přijedu. Ale v tuhle chvíli nedokáži řict, jak moc je to reálná šance.
Autorská citace #50
17.9.2015 19:32 - Nachtrose
Blanche nakonec pojede sama, kluci se nepřidají. Nicméne jí tím odpadla i doprava a tak mě to vede k obligátní otázce: Nebude mít někdo z Prahy jedno volné místo v autě?
Autorská citace #51
17.9.2015 21:41 - sirien
Možná... u mě záleží hlavně na tom, jak pojízdné bude auto :/
Autorská citace #52
18.9.2015 14:17 - PetrH
ja 0%, neb máme se synem dvou denní turnaj, takže budu mimo....
Autorská citace #53
20.9.2015 00:31 - Nachtrose
Sirien: kdy bys tak asi mohl vedet s jistotou?
Autorská citace #54
20.9.2015 01:15 - sirien
Tak týden před Dálavou
Autorská citace #55
20.9.2015 20:25 - Jerson
S největší pravděpodobností pojedu sám.
Autorská citace #56
20.9.2015 20:47 - Naoki
a bude nějaký airsoft? :-)
Autorská citace #57
21.9.2015 03:16 - Pjotr
Nacht> ja urcite volny misto mam
Autorská citace #58
21.9.2015 07:08 - Nachtrose
Pjotr: super :-) Pojedes uz v patek?
Autorská citace #59
21.9.2015 07:15 - Jerson
Osobně airsoft neplánuju, po operaci nejsem v kondici a dvakrát jsem vezl na Dálavu třináct kilo zbraní, aby se pak nic nekonalo pro malý zájem.

Jiná otázka, je tu někdo, kdo by si chtěl zahrát Omegu více než dělat jiné činnosti?
Autorská citace #60
21.9.2015 12:20 - Meldin
Ahoj. Moc rád bych jel, ale jsem celý víkend v práci. Tak si to užijte se vší parádou :)
Autorská citace #61
21.9.2015 21:15 - captain66
Prosim o presun do skupiny s pravdepodobnosti 95%, situace se vycistila a vypada to dobre.
Autorská citace #62
24.9.2015 02:43 - sirien
MWAHAHAHAHA

Chce si někdo zahrát Dungeons and Dragons v... Ashen Stars? :D

Synthculture = planeta osídlená lidmi co cíleně vytvoří umělou kulturu, ať už z vědeckých, historických, kulturních (life-style) nebo zábavních důvodů. Synthculture může určit v podstatě libovolné vlastní zákony, avšak její členové musí vědomně souhlasit s účastí v ní a musí mít kdykoliv právo na opt-out.

Píše:
CONTRACT: PHILOSOPHICAL UPLIFT

SITE: DUNGEONWORLD

OBJECTIVES: Dungeonworld began as a breakaway
synthculture colony, dedicated to replicating a quasimedieval
fantasy setting. Genetically engineered “monsters”
and automated dungeons were seeded throughout the
planet. The synthculture was managed and overseen by
an order of “wizards” - engineers based on the orbital
DMStation. Dungeonworld closed to outside traffic in 2485.

At some point in the intervening eighty-three years, the order
of wizards was overthrown by DETHLAR, a self-proclaimed
‘Dark Lord’. Knowledge of the colony’s true nature - always
limited due to the designers’ desire for immersion - was
suppressed. The majority of the population of Dungeonworld
no longer know they are living in an artificial environment.

As per legislation applying to all such synthcultures,
individuals may consent to be subject to the rules and
conditions, however perilous, of that world. However, this
consent must be given voluntarily.

OBJECTIVES: Inform the population of the true nature of
their culture (and, especially, their legal right to depart)
without damaging the synthculture as a whole or provoking
retribution from Dethlar the Dark.

SUPPORTING MATERIALS: Character sheets and other
cultural artifacts will be provided to the winning Laser team.

CLIENT: Interstellar Cultural Bench

BROKER/CONTACT: Ministry of Settlement



note: tohle je minimálně proteď dost nevážně míněná nabídka :D
Autorská citace #63
24.9.2015 05:54 - Vojtěch
Tak to je bomba :D
Autorská citace #64
24.9.2015 12:02 - A15
Kam se posílají přihlášky? A mají ještě místo?
Autorská citace #65
24.9.2015 13:49 - Ebon Hand
Pro mongoly je místo pouze v převýchovném táboře.
Autorská citace #66
24.9.2015 15:12 - A15
Oni ani ti Moldavci na tom poslední dobou nejsou nejlépe.
Převýchovný tábor je něco jako tělovýchovný tábor? Budou tam i ostatní bratři Sokolové?
Autorská citace #67
24.9.2015 15:25 - sirien
A dost. Vaše ironické podtexty byly zachyceny sémantickou subrutinou Počítače. Porušujete přání našeho přítele Počítače pro přátelské a sympatické soužití. Oba se prosím ve jménu naší Utopistické společnosti co nejdříve hlaste na Ústavu přívětivé etikety v oddělení Kamarádské resocializace.

Pro případ dlouhodobějšího pobytu nezapomeňte před odchodem deaktivovat všechny vaše elektrospotřebiče a požádat sousedy o péči o případné domácí mazlíčky.

Pamatujte, Počítač to s vámi myslí dobře. Počítač se snaží zlepšit vaše životy. Počítač je váš přítel.

(EDIT: A jako vždy připomínáme: pokud máte podezření na přítomnost komunistů, anarchistů, teroristů nebo klonů, je vaší povinností v rámci zajištění budoucnosti naší společnosti neprodleně nahlásit podobné informace Počítači. Počítač vám přeje šťastný den.)
Autorská citace #68
4.10.2015 21:43 - Gurney
Jerson píše:
Jiná otázka, je tu někdo, kdo by si chtěl zahrát Omegu více než dělat jiné činnosti?

Jen tak čistě pro zajímavost, nešla by dát misi Omegy nebo třeba jen něco ze třicátých let v klasickém CPH? Jen tak mimochodem při přemýšlení o dalších věcech mě napadlo, že jsem ještě nehrál CPH ani žádnou hru zasazenou do meziválečné doby.
Autorská citace #69
6.10.2015 06:49 - Jerson
CPH by šlo, jen jsem podle něj už sedm let nehrál. Druhá věc je, zda budou zájemci.
Autorská citace #70
6.10.2015 09:53 - Gurney
Tak pokud by se nějací další našli, určitě se hlásím.
Autorská citace #71
6.10.2015 16:51 - Nachtrose
Člověk míní... znáte to. Blanche bude nakonec v termínu srazu mimo ČR :-( Tak snad příště.
Autorská citace #72
7.10.2015 09:10 - Winnie
Bohužel mi to také nevyjde :(
Autorská citace #73
7.10.2015 14:50 - Jerson
Samru můžeš taky z účastníků odepsat.
Autorská citace #74
8.10.2015 10:45 - Shako
Můžeš mě přepsat do nepojede. Náhoda, ve které bych šel kolem se určitě nestane.
Autorská citace #75
8.10.2015 13:16 - Jerson
Co sepsat i nějaký seznam nabízených her?
Autorská citace #76
8.10.2015 15:00 - Nachtrose
Jen RPG, nebo všech?
Autorská citace #77
8.10.2015 16:00 - Jerson
Asi všech, které vyžadují víc než hodinu či dvě.
Autorská citace #78
8.10.2015 20:34 - Nachtrose
Ja jen, ze bych mel jet autem a tudiz sebou potahnu asi velkou cast svych deskovek. Kolem hodiny se umi natahnout vetsina, ke dvema hodinam zrejme jen maloktera... Roborally, Hra o Truny, Through the Ages...
Autorská citace #79
8.10.2015 21:10 - sirien
Hra o trůny se na GC strandardně hraje ve 4h bloku, Roborally se dá hrát celou noc jedna jediná hra - stačí udělat dost velkou mapu a narvat na ní dost hráčů... nebo, ještě hůř, vzít maximum hráčů na nejmenší možnou mapu, vybrat ten nejvražednější tile a rozházet na něj maximum checkpointů do té nejnemožnější možné konstelace. Když k tomu vytáhneš pár flašek, tak už se to NIKDY nedohraje.
Autorská citace #80
8.10.2015 21:19 - Nachtrose
Jo, slyšel jsem něco o víru, jezdících vlajkách a sedmi hodinách :-)
Autorská citace #81
9.10.2015 00:10 - Jerson
Roborally už nehraju, ani jednou jsem neviděl konec hry.
Autorská citace #82
9.10.2015 00:25 - Gurney
Více alkoholu, méně methanolu?
Autorská citace #83
9.10.2015 00:35 - sirien
Jerson: hm. Já hodněkrát, několikrát i za míň jak hodinu. RR je krásně flexibilní - můžeš jí hrát pod hodinu nebo na osm hodin, je to jen o tom jak si nastavíš mapu, nic víc. Je pravda, že jsme občas napálili mapu úmyslně na extrémní obtížnost s vědomím, že to je v daném časovém intervalu nedohratelné, prostě protože vysoce obtížné mapy jsou fun to play a existují lidé, co si někdy chtějí především zahrát a ne nutně vyhrát nebo dohrát, ale to je zase trochu jiná story.

Mimochodem, někdy je vtipné dát si v RR jiné módy hry. Třeba deathmatch je občas docela psina a bývá to i relativně dost rychlejší než checkpoint races. Sprints (jeden cílový checkpoint) bývají dost rychlé (ale občas až moc jednoduché). Super sranda je občas team deathmatch. Team checkpoint race je taková zábavně strategický (vítězí tým který zvládne projet v jednom tahu všechny checkpointy... tj. je potřeba se rozestavit a pak provést jednokolovou exekuci, zatimco Ti druhej tým hází klacky pod nohy... ale chce to minimálně 6, ideálně 8 lidí)
Autorská citace #84
9.10.2015 08:55 - Jerson
Roborally nechci řešit, zajímaly by mě ta RPG, vzhledem k tomu že budu mít k dispozici jen páteční večer a sobotu bez nočního hraní.
Autorská citace #85
10.10.2015 18:18 - captain66
Tak jsem si poridil Shadow of the Demon Lord a je to patricne huste, takze pokud se naleznou nejake obeti, tak jednu hru povedu. Casove je mi to asi jedno, mel bych byt na celem srazu.
Autorská citace #86
10.10.2015 22:20 - Sparkle
Bude chuť na magicový draft nebo sealed? že bych vzala displej.
Autorská citace #87
10.10.2015 23:15 - Nachtrose
Sparkle: za mne chut urcite. Ale bude dost lidi? Btw. jaka edice? Novy zendikar?
Autorská citace #88
11.10.2015 02:32 - Sparkle
Na draft stačej 4 lidi a dala bych ten nový zendikar.
Autorská citace #89
11.10.2015 08:51 - Demonica
Já bych do draftu šla, když mi to minule nevyšlo.

Btw bude někdo s klíčema na Dálavě už ve čtvrtek? Nebo je sraz až v pátek? Nějaké bližší časové určení?
Autorská citace #90
11.10.2015 09:07 - Nachtrose
Demonica: jelikoz tam nejsou zadne svatky, tak pocitam s tim, ze se sjizdime v patek. Ale otazka kdy dorazi klice je imho namiste.
Autorská citace #91
11.10.2015 10:28 - Sparkle
Super, tak ještě jeden zájemce a vezmu boostry a země.
Nejlevnější varianta draftu je taková, že každý zaplatí 210 kč za 3 boostery, ty nadraftujem, zahrajou se s tím minimálně 3 kola, po hře se sesbírají rare, foil uncommon a foil land do backdraftu a to si pak lidi rozeberou podle umístění v turnaji.
Autorská citace #92
11.10.2015 16:28 - Nachtrose
Btw. Proc jsou foily nekdy o dost drazsi, nez non foil? Jen kvuli tomu, ze jsou jeste vice rare? Pac mne osobne ten foil na kartach spis vadi...
Autorská citace #93
12.10.2015 13:32 - Sparkle
Jsou více rare a sběratelé mají rádi ooooh shinies.

Z jiného soudku, zahrál by někdo Fiasco?
Autorská citace #94
12.10.2015 14:04 - Naoki
plánuje někdo cestu z prahy autem v pátek večer a měl by volné místo?
Autorská citace #95
12.10.2015 15:33 - ilgir
Aha, taky bych ocenil iformaci, o kdy se v pátek můžeme začít sjíždět.
Autorská citace #96
12.10.2015 16:08 - Nachtrose
Co mi odpovedel Sirien, tak maji s klicema ETA 6PM.
Autorská citace #97
13.10.2015 00:20 - Pjotr
Ja mam porad v aute volno, odjezd z Prahy kolem 3.

Varovani pro ridice, opravuje se most pres Cernou, tesne pred brodem. Znamena to nutnost jet z jihu pres Malonty.
Detaily
Autorská citace #98
13.10.2015 00:29 - sirien
Tak já Ti tři lidi dohodim, Syntaxe, Tomáše a Tomášovu ségru :)

Napsal sem jim ať se Ti ozvou :)
Autorská citace #99
13.10.2015 05:44 - Dukolm
Plánuje někdo jet přes Pardubice po 4 hodině nebo po 6 hodine z Prahy?
13.10.2015 07:26 - Nachtrose
Pjotr: dik za info.
13.10.2015 16:29 - Ebon Hand
Musíme se s Ninou omluvit, ale nedorazíme. Posunuli jí odjezd na zahraniční studium už do víkendu, takže bez nás.
14.10.2015 11:51 - Gurney
Měl bych takovou prosbu - když už budete brát ty boostery, mohl bych si nechat dovést jeden Reversible Battlemat ? A mohl bych ho zaplatit na místě když se budou řešit ty boostery nebo si ho mám objednat skrz mephit?
14.10.2015 12:38 - Nachtrose
Gurney: me Sparkle nejake veci poveze, tak se skus s ni domluvit. Problem by to nemel byt. A nebo mi napis jakej a skusim to s ni domluvit ja.

/edit: ok, nevsimnul jsem si, ze tam mas primo link O:-)
14.10.2015 12:45 - Nachtrose
Ebon: skoda preskoda... :-( ja si uz mesic chystal chutove poharky...
14.10.2015 13:23 - Sparkle
Kdo chcete co dovézt z Mephitu, napište mi to sem. Peníze mi dáte na srazu, zkuste si prosím vzít ten obnos přesně.

Zatím beru věci pro Nachtrose a Gurneymu Reversible Battlemat. Jestli mám brát mtg zatím nevím, jsme 3 na draft, chtělo by to aspoň ještě jednoho.
14.10.2015 13:50 - Naoki
Sparkle: kin zde je línej psát ale jede a ten si určitě zahraje (nevím jestli si budou chtít zahrát i další co si přiveze)
14.10.2015 14:09 - Ebon Hand
Nachte neboj, není to poslední Dálava. :-)
14.10.2015 22:36 - Sathel
DŮLEŽITÉ INFO PRO ŘIDIČE!!! MOST přes řeku Černou u Dálavy NENÍ. Odskočil si do opravy. Musíte v Kaplici odbočit na Malonty a přijet z druhé strany. Už v Kaplici by měla být značena objížďka.

Malonty, Malonty, Malonty... to je to co hledáte :-)

Pokud byste náhodou dojeli k řece ze špatné strany, volejte, navedu vás na parkování na hrázi, ať to nemusíte 16km objíždět. Půjdete ale pěkný kousek pěšky.
15.10.2015 07:08 - A15
Měl by někdo v pátek volné místo z Budějc? Můj samohyb se přestal sám hýbat :-(
15.10.2015 07:31 - Jerson
Domluvím se s Dominikem, kdyby to nešlo jeho autem, pojedu vlastním a můžu tě vzít.
15.10.2015 12:18 - Sparkle
Magicy teda vemu, snad se na ten draft sejdem, vemte si kdyžtak prosím obaly na karty.
15.10.2015 15:52 - Jerson
Btw jak to bude s grilováním, poveze někdo gril, když Ebon nejede?
15.10.2015 16:44 - sirien
Zajímavá otázka.

Chceme, aby někdo vezl gril a celý sraz se zvrhl do tuctového "vstaneme, dvě hodiny čekáme na jídlo, dvě hodiny jíme, hodinu zažíváme, dvě hodiny čekáme na jídlo, tři hodiny večeříme, zachlastáme a deme spát"? Protože mě tenhle koncept posledních srazů na Dálavě poněkud unavil.


Nicméně jo, asi by to nějakej gril chtělo, přecejen se hodí i něco jíst, že. Jen tím poznamenávám, že by se mi osobně dost líbilo, kdyby se k tomu přistupovalo tak, jako na našem letošním jarním sraze a tak jako na dřívějších Dálavách a ne tak jako na Dálavách posledních let.
15.10.2015 17:26 - sirien
Ebonův gril beru.
15.10.2015 19:09 - Jerson
Já bych bych taky raději, kdyby grilování nenabourávalo program celého dne od oběda do večera, takže pokud by se grilovací čas zredukoval, nebudu proti.
15.10.2015 19:50 - sirien
Já bych se vrátil ke starému dobrému zvyku, že se kolem grilu socializuje, kdo zrovna nemá nic jiného na práci, ale výsledná tvorba se hází na kamna do pekáče a jídlo se vyřeší naráz v momentě kdy je toho udělané dost pro všechny. A těm co hrají něco někde bokem se to případně donese. Byl to poměrně funkční systém, který nikoho nebolel, všichni se dobře najedli a minimálně to narušovalo cokoliv, co někdo zrovna dělal.
15.10.2015 20:43 - Jerson
Jestli tam bude okolo 30 lidí, tak se možná vrátíme k tomu, že jídlo zmizí do pěti minut od udělání, a ne že se nezvládne dojíst ještě další den poté.
Nicméně dopředu to řešit nebudu, uvidíme na místě.
15.10.2015 20:52 - ilgir
Přes ČB budu projíždět cca kolem sedmé a budu mít jedno místo v autě. Takže kdyby někdo potřeboval lift, ať volá na tři sedmičky 125010.
15.10.2015 22:05 - Dukolm
Omlouvám tentokrát mi dálava nevyjde, na vině je pracovní vytížení a to že bydlím pro dálavu hodně z ruky.
15.10.2015 22:33 - ilgir
Škoda, v neděli jsem tě mohl vzít až do Pardubic.

Jarilo taky vypadává, pro nemoc. Ale sehnal jsem za něj náhradu, pojede můj spolužák a spoluRPGčkař Pavel.
16.10.2015 09:35 - Gurney
Sparkle: Díky, zaplatím to tedy na místě.
16.10.2015 10:33 - Naoki
Tak vypadá to že nakonec nedorazí Kin, ale dorazím já + 2
16.10.2015 16:36 - Jerson
Nevím čím to je, ale lidé z RPGF se jeden po druhém odhlašují, takže to možná bude obvyklý sraz na Dálavě.
Jen bych tentokrát uvítal seznam nabízených RPG :-)
18.10.2015 18:12 - Jerson
Tak já bych řekl, že dobré, ne? Sice nás bylo výrazně méně, než se hlásilo, ale já byl spokojen :-)
18.10.2015 20:40 - Naoki
výrazně méně, krátký, málo nabízených RPG, ale jsem rád že jsem jel :) bavil jsem se
18.10.2015 21:31 - Demonica
Já jsem si víkend moc užila, díky všem.
18.10.2015 22:27 - Nachtrose
Mne se libilo. Sice jsem se na zadny RPG nedostal, ale viken jsem si uzil. Videl jsem zase lidi, ktere mam rad, spoznal lidi nove a taky si "oprasil" lidi, ktere jsem uz dele nevidel. Jedine negativum toho srazu bylo, ze byl tak kratky :-(
19.10.2015 11:59 - Jerson
Poté co jsem na posledních srazech byl v řádu hodin jsem spokojený i s délkou :-)
Fotky sem hodím, až dám dohromady počítač, včera mi přestal fungovat.
19.10.2015 12:26 - Gurney
Tak musím říct, že zrovna tenhle sraz byl docela náročný a cesta zpět po dvou hodinách spánku docela stála za to. Ale taky byl neskutečně zábavný.

Co se RPGček týká, já ani nestihl co jsem chtěl (moc se omluvám hráčům CPHčka že na mě čekali když jsem potom nehrál, ale jednak jsem nějak přestal koukat na čas a jednak jsem si myslel, že celou dobu čekají na chatku ... poučení pro příště - nedělat si iluze o tom, že dávat dvě cca sedmihodinový hry denně je reálný) a jsem si jistý, že jsem před hraním SW probíhal chatu a ptal se jestli se najde ještě jeden člověk co by si chtěl zahrát. Pak tam někdo měl ten Shadow of the Demon Lord a chtěl to vyzkoušet, ale nazaregistroval jsem jak to dopadlo. Jerson má pravdu v tom, že bychom si (napříště) měli udělat seznam nabízených rpgček, protože že si někdo nezahrál rpg (a chtěl) bych dával spíš na vrub dost živelné organizaci než že by ta rpg nebyla (ono taky pár posledních srazů se hrálo v průměru tak jedno rpg, tak nebyla potřeba). Přičemž kdo o něco bude stát může si tady na Kostce rovnou zamluvit místo... zkusím ten seznam udělat před příští Dálavou.

J a děkuji Sparkle za dovoz battlematu.
19.10.2015 12:40 - Gurney
Nemáme všeobecnou srazovou diskuzi, tak sem hodím ještě jednu věc co mě napadla cestou domů a snad se na to nezapomene - co takhle udělat příští sraz takovou velice zjednodušenou variaci na Gameconový Klub dobrodruhů? V podstatě nic složitého, jen stačí aby se aspoň dva ke GMování ochotní jedinci shodli na tom, že svoje hry odehrají ve stejném světě a budou se týkat stejného konfliktu (tj Republika a Sithové bojují o X, Hunteři se snaží zlikvidovat organizaci Y, ...) a na konci si spolu sedli a nad skleničkou probrali co se v jejich hrách událo (což se stejně děje), přičemž prodiskutují a následně vyhlásí jak na základě toho co se v které skupině odehrálo dopadl ten velký konflikt, který se obou her týkal.

Kdyby byl zájem, tak se hlásím jako jeden z GMů.
19.10.2015 13:12 - Nachtrose
Gurney: ja to spis konstatoval, nez si stezoval. Ja vetsinu soboty zabil draftem MtG, aniz bych popredu tusil, kolik to vlastne zabere casu :-) A mam pocit, ze ze Shadow of the Demon Lord nakonec nejak seslo.
19.10.2015 13:48 - captain66
SoDL se nakonec nehral, protoze se perspektivni hraci nemohli rozhodnout mezi mou a Trevenovou hrou a ja se rozhodl pri cekani podivat na chvili na Gurneyho Star Warsy. Kdyz jsem se po vic jak pulhodine (nemohl jsem prece odejit v pulce souboje mezi Jedii a zbytkem posadky), tak uz hrali s Trevenem :)

Jinak jsem pro co se seznamu nabizenych rpgcek tyce.
19.10.2015 13:53 - Nachtrose
Captain: na nekterem pristim srazu bych si SotDL ale temer urcite zkusil.
19.10.2015 16:31 - Kerrigan
Hádanka:
Jak obyčajný pilot-voják na lvl 1 zabije dvoch rytierov Jedi a jedného sexuálneho otroka?
19.10.2015 16:50 - Vojtěch
Dobře hozený granát a pár failů na všímání?
19.10.2015 16:53 - Naoki
nope
hint: připoutejte se
19.10.2015 17:36 - sirien
Pomalu doregenerovávám :D

Sraz byl super. Krátký, ale velmi hezký...

________________________

Pár organizačních poznámek na příště:

- když nevychází svátek, můžeme nahodit možnost vzít to stejně na 4 dny (dost lidí zmínilo, že by si vzalo dovolenou), ale je potřeba to asi potvrzovat včas (aby si někdo nevzal dovolenou zbytečně)

- na jaro jsem tiše počítal s Merlinem a Moravou, ale Naoki nahodil možnost udělat sraz i v Plzni. Asi valid option? Možná by měli říct zejm. lidé z východu (Morava, Slovensko) jak smysluplně to je pro ně dostupné.
________________________



Jsem rád, že se i přes krátkou dobu srazu (jen 3 dny, tj. příjezd, sobota, odjezd) hrály RPGčka.

Moc mě potěšilo, jak jsme prozměnu zvládli umírnit grilovací orgie. Jídlo bylo dobré, ale hezky neobtěžující - udělalo se, snědlo a nikde neopruzovalo do ostatního dění.

Nabídnout RPGčka dopředu - jo, chtělo by, tentokrát to nějak nevyšlo. U mě zapůsobilo to jak to bylo jen na 3 dny, nějak jsem neměl moc jasno v tom co budu chtít hrát protože mi bylo jasné že dám tak jednu hru, takže... Je zjevné, že zájem o Star Wars přetrvává. Skoro mě to motivuje dodělat revizi těch Star Wars STs pravidel co jsem tu kdysi sepsal a udělat nějaké hraní v nich příště :)



Kerrigan: já nebudu podvádět, protože odpověď znám, nicméně byli to padawani, ne rytíři... troufnu si tvrdit, že na full power Jediho by ten trýček fungoval o dost hůř. A u nějakého badass Jediho by Tě to ještě mohlo dost bolet.

(hint: termal detonator je samozřejmě validní možnost, ale v tomto případě nikoliv správná odpověď)
19.10.2015 17:56 - Nachtrose
@Sraz v Plzni: co jsem se dival na cestovni poradky pripadne na odhad na g-maps, melo by tam bytvrychlejsi cesta nez na Dalavu, takze minimale za sebe s tim problem nemam.

Pruzkum zajmu a ochoty prijet by byl rozhodne vhodny. Hlasi se dobrovolnici? ;-)
19.10.2015 18:33 - Sparkle
Díky za sraz, bylo to fajn.

Na problém s délkou MtG draftu jsem nebyla připravená, protože přihlášeni tu na fóru jsme byli 3 zájemci. Pro příště už vím a nastuduju si, jak se ručně páruje švýcarák, aby mohly být vždy jen 3 nebo 4 kola bez ohledu na počet hráčů.

Shadow of the Demon lord jsme se předběžně domlouvali s Captainem, že by se udělal aspoň v prosinci na RPG Day. Ale potvrdit to musí on.
19.10.2015 21:16 - ilgir
Jo, bylo to parádní. Pár fotek mám zde: http://ilgir.rajce.idnes.cz/Dalava_10_2015/

Užil jsem si MtG Draft (víc než jsem čekal :-), deskovky (díky dobrovolníkům za playtest prototypu) i nekorektní karty.
19.10.2015 22:21 - sirien
Smějící fotka:



Serious business:



:)
19.10.2015 23:59 - Malabar
Sraz v Plzni super napad :) Alespon za mě a Kina (a nase grupy). Jestli se na příští sraz dostanu, tak bych Shadow of the Demon lord taky rad zkusil.
20.10.2015 08:17 - Nachtrose
Naoki: bylo by nejaké bližší info ohledně té navrhované plzeňské lokality?
20.10.2015 08:38 - Naoki
Lokalitu nabízel lukáš, zkusím se poptat (případně bychom určitě našli jiné alternativy)
20.10.2015 08:50 - Nachtrose
Tak se poptej, at pak lidi muzou ucinit informovane rozhodnuti.
20.10.2015 09:44 - Jerson
Gurney píše:
nedělat si iluze o tom, že dávat dvě cca sedmihodinový hry denně je reálný

Taky jsem rád, že jsem nakonec pro kluky nevedl Omegu, kterou chtěli, protože bych Firefly už taky nedával.

Musím říct, že se mi dost líbil Samurajův meč - na karty jednodušší než Bang, na taktiku o dost lepší.

Gurney píše:
co takhle udělat příští sraz takovou velice zjednodušenou variaci na Gameconový Klub dobrodruhů?

Máš namysli něco jako multikampaň?

Ještě jedna věc nakonec - po dvou minulých Dálavách, na kterých jsem byl jen pár hodin jsem si všiml, že všude začalo zbývat použité nádobí - lidé vstanou od stolu a všechno tam nechají, ba co hůř, ani se nevrátí, aby uklidili. (nevím, zda se to jednou nestalo i mně, pokud jo, tím hůře). Příště by bylo dobré tohle nějak eliminovat.
20.10.2015 10:31 - Babaj
myslis rovnou postrilet jedliky jeste pred dojedenim posledniho sousta?:-)
20.10.2015 11:23 - Naoki
btw, sirien, nechceš k těm fotkám dodat popisky? abys za 10 let zase nemusel horko těžko vzpomínat jak se jmenují ti co tam byli :D
20.10.2015 12:14 - Gurney
SW jsou super vždycky... za mě tentokrát zabodoval hlavně jedijský koutek a jak moc byl ochoten vyhrotit vzájemné konflikty :) především Žížalina jedijka byla naprostým ztělesněním hlášky, že cesta na Dark Side je dlážděna (jakž-takž) dobrými úmysly :)

sirien: to je zas jednou hrozná parta geeků...

Jerson píše:
Máš namysli něco jako multikampaň?

Spíš takový multioneshot, kde konečný výsledek nějakého většího konfliktu v pozadí celé hry bude dán akcemi více skupin namísto jedné. Ani by to nebylo moc práce navíc (oproti obvyklé přípravě a odehrání nějaké hry na srazu), stačilo by se před samotným srazem domluvit na tom, jaký má být ten velký konflikt a hrubě co z něj chce který GM ve své hře řešit a následně po odehrání obou her se domluvit, jak to tedy dopadlo (což by mohlo být velmi zábavné samo o sobě). Ani není potřeba, aby ty hry probíhaly ve stejném systému.

Jerson píše:
Ještě jedna věc nakonec - po dvou minulých Dálavách, na kterých jsem byl jen pár hodin jsem si všiml, že všude začalo zbývat použité nádobí - lidé vstanou od stolu a všechno tam nechají, ba co hůř, ani se nevrátí, aby uklidili. (nevím, zda se to jednou nestalo i mně, pokud jo, tím hůře). Příště by bylo dobré tohle nějak eliminovat.

Jo, to je hodně dobrá připomínka. Sám jsem vinnen asi dvěma prázdnými skleničkami :(
20.10.2015 13:05 - Demonica
Magic jsem si užila, delší doba hraní mi vůbec nevadila. A důležitější pro mě bylo, že jsem si zahrála se všema.

Firefly bylo super :)

Srazu v Plzni se nebráním a jak psal Nachtrose, na vzdálenost to bude podobný a dopravou nejspíš i dostupnější.
20.10.2015 13:11 - Gurney
Jinak sraz v Plzni je pro mě taky OK, dle stupně rozkopání D1 (ok, nebudu si zas dělat iluze...) by to dokonce mohla být rychlejší cesta než na Dálavu (a určitě kratší než na tuhle Dálavu)
20.10.2015 13:57 - Nachtrose
Magic byl cool. Zajímavé bylo porovnávat jednotlivé decky. Jediný, co mě opravdu nepěkně vymetl, tak byl Michal. To byl opravdu blitzkrieg :-)

Nemáte náhodou ještě někdo výsledkovou tabulku jednotlivých zápasů?
20.10.2015 14:07 - Jerson
Nemůžu si pomoct, ale ve finálním seznamu lidí tři lidé chybí (a zrovna ti, na jejichž jména si nemůžu vzpomenout)

Gurney píše:
Spíš takový multioneshot, kde konečný výsledek nějakého většího konfliktu v pozadí celé hry bude dán akcemi více skupin namísto jedné. Ani by to nebylo moc práce navíc (oproti obvyklé přípravě a odehrání nějaké hry na srazu), stačilo by se před samotným srazem domluvit na tom, jaký má být ten velký konflikt a hrubě co z něj chce který GM ve své hře řešit a následně po odehrání obou her se domluvit, jak to tedy dopadlo (což by mohlo být velmi zábavné samo o sobě). Ani není potřeba, aby ty hry probíhaly ve stejném systému.

Škoda, u jsem myslel, že bych ti na to vnutil Omegu :-) Ale nebylo by to špatné, šel bych do takové akce jako hráč (protože nepočítám, že by někdo chtěl takovou hru hrát v předválečném světě).

Btw. na nějaké příští Dálavě bych opět rád uspořádal Larp na motivy filmu Věc, tedy "je mezi námi emzák, kterého nelze snadno odhalit a může všechny zabít". Jen oproti minulé hře před mnoha lety bych chtěl použít lepší pravidla, která by lidem dala rozumnou šanci, místo airsoftek použít Nerfky (co si kdo přiveze, to bude mít - obyčejné pistole na jednu ránu jsou fakt levné a dají se pořídit i různě rotující kousky), ale hlavně bych chtěl, aby o nejvíc lidí mělo minikameru, případně natáčelo na mobil v kapse, aby se z těchto záběrů dal složit relativně autentický film.

První film byl super, i když místy trochu strojený, ale hlavně v minulé hře byla řada situací s fakt skvěle ztvárněnými charaktery (ani nemůžu říct zahranými, to nebylo hrané, spíše to bylo jako opravdové). Některé scény byly natočené, ale řada dalších ne a film by se z toho skládal jen těžko. Takže bych tenhle nedostatek rád napravil.

Kdo by do něčeho takového šel?
20.10.2015 14:13 - Naoki
chybí Kuba a Lukáš (ty moje +2 z plzně)
20.10.2015 14:14 - Nachtrose
Myslím, že to byli všechno kluci od Naokiho z Plzně. Lukáš, Kuba(?) a ...???
20.10.2015 14:18 - Nachtrose
Ještě si nevím vzpomenout na toho zrzavýho kluka ( nejak jsme se u her nesešli ) a v soupisu taky chybí Kerrigan ( moje +1 ) na fotce mezi Kubou a Michalem.
20.10.2015 14:30 - sirien
Jo, seznam sem editoval někdy pozdě v noci, chybí tam ve skutečnosti 4 lidi (bylo nás 25)


Naoki: Radši to přenechám někomu kdo je v editování fotek zdatnější než já (tj. dělal to aspoň někdy :D )
20.10.2015 16:23 - Malabar
Jerson: Tvůj Věc larp vypadá zajímavě. Už před lety jsem si vyhlídnul članek zde na kostce a říkal si, že bych to někdy rád zkusil, popř. zorganozival.

Pokud bych tedy mohl na termín dorazit, tak bych do toho šel.
20.10.2015 19:51 - captain66
Bylo to fajn, hodne jsem si to uzil, i kdyz jsem se k hrani rpg vlastni vinou moc nedostal. Cards against humanity je uzasna vec, kterou musim nekde sehnat.

O opengamingu SotDL jsem se bavil se Sparkle, pokud se nic nestane, tak bych ho vedl na RPG Day (davam tomu ted cca 90%, najisto bych to potvrdil tak tyden dva pred, zrovna dnesk jsem se dovedel, ze muj plan na tenhle vikend pada, takze jsem v tomhle ohledu trochu opatrnejsi).

Co se Plzne tyce, tak jsem jasne pro, mam to blizko jak z Prahy, tak z domova. A Jersonuv Larp vypada hodne chutne.
20.10.2015 23:33 - kin
Je mi líto že jsem nejel (blbá nemoc).
Jinak sraz v Plzni by mi asi vůbec nevadil :D
A jersone, já si stejně nějakou NERFku plánuji koupit, kámoši taky, takže bych mohl mít i teoreticky nějaké na půjčení do příštího srazu.
21.10.2015 00:10 - ilgir
Plzeň, to je to město, kam se z Břevnova dostanu rychleji, než na druhý konec Prahy? Jsem pro :-)
21.10.2015 08:34 - Winnie
Kdyby byl zájem o sraz v končinách ne tak zatraceně daleko od Moravy, mohla bych zkusit domluvit http://www.grunt.unas.cz/main.html.
22.10.2015 10:51 - Gurney
Jerson píše:
Škoda, u jsem myslel, že bych ti na to vnutil Omegu :-) Ale nebylo by to špatné, šel bych do takové akce jako hráč (protože nepočítám, že by někdo chtěl takovou hru hrát v předválečném světě).

No Omegu mi asi nevnutíš, to je skoro pravý opak toho co mě na tom láká, tj. že se těma simultáníma hrama rozhodne nějaký velký konflikt a dvě skupiny lidí si pak budou moct popovídat o tom, jak k tomu která přispěla... v zásadě by to záleželo na tom, o co by byl zájem - Star Wars nebo Hunteři (tj víceméně moderní svět, s nějakým tím nadpřirozenem navíc) mi přijdou nejschůdnější, protože se na ně a srazech vždycky hlásilo hodně lidí. Jestli to půjde asi bude záležet na to, jestli se najde aspoň jeden člověk ochotný sesynchronizovat svoji hru.

Věc - NERFky nejsou problém, jen by asi bylo dobré vyhlásit kdy se to bude dít. Trochu se po posledních zkušenostech bojím hlásit na víc srazových aktivit zároveň, takže aspoň počkám než se vyřeší na kolik dní ten další sraz bude.
22.10.2015 11:41 - Nachtrose
Huntery bych si zahral prakticky automaticky. SW nejspis taky. A mozna Omega neni na to nejlepsi system, ale pred/mezi/po-valecny setting by mohl mut taky sve kouzlo. Treba takova The Bureau:X-Com declasiffied me jako hra moc neuchvatila, ale setting se mi libil. Nebo souboje draku a dvouplosniku...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17717599868774 secREMOTE_IP: 18.225.117.183