Varianta: Zkušenosti dle povahy

Nabízím vám alternativní systém přidělování zkušeností adaptovaný ze hry The Shadows of Yesterday.
Napsal Alnag
Obsah článku:
Tento systém kompletně nahrazuje jiné systémy přidělování XP a neměl by se s nimi kombinovat. Jedinou výjimkou snad může být jednorázová XP odměna za splněný úkol (typu Quest).
Na začátku hry si každý hráč vybere pro svou postavu dvě charakteristiky z následujících (z obecných si mohou vybírat všichni, ostatní jsou omezené rasou, povoláním nebo původem postavy).
Za okolností specifikovaných u jednotlivých charakteristik (viz položka Ztráta) postava danou charakteristiku ztrácí. V takovém případě si volí novou. Jednou ztracenou charakteristiku si nelze znovu vzít.
Pokaždé, když se postava zachová ve smyslu specifikovaném v jejich popisu dostává množství zkušeností uvedené tamtéž. Množství zkušeností se násobí úrovní postavy. Tedy na první úrovni postava dostává 50, 100, 150 resp. 250 zkušeností za výskyt dané situace, zatímco postava na úrovni čtvrté již 200, 400, 600 nebo 1000 zkušeností.
Následující seznam charakteristik není v žádném případě konečný. Je zde uveden pro inspiraci a jako vodítko, když si budete vytvářet vlastní. Je tedy přímo žádoucí vytvořit si charakteristiky odpovídající vaší postavě, nikoliv slepě převzít ty nabízené. Snažte se je učinit právě tak konkrétní, aby se aktivovaly dost často, ale ne neustále.

Designérská poznámka: Množství přidělovaných zkušeností je odhadnuto (tedy netestováno) pro D&D 3e/3.5e a z něj odvozené verze d20 systému. Předpokládá, že aktivace charakteristik nastane průměrně 7x za dobrodružství v němž postava postoupí o úroveň. Například na první v událostech za 50, 50, 50, 50, 100, 100, 100, 250, 250 XP. To je zhruba v polovina z počtu "střetnutí", které mají v klasickém přidělování zkušeností vést k postupu, což se vzhledem ke specifičnosti charakteristik zdá jako vhodné.
Pokud vás napadnou nějaké další charakteristiky, napište... rád je přidám.
Napsal Alnag 13.12.2007
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 31 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13941192626953 secREMOTE_IP: 44.222.218.145