Seriálový roleplaying

Tento článek pojednává o jednom z pokročilých RP stylů, o komplexu postupů, myšlenek a technik, které dohromady co nejvěrněji připodobňují RPG seriálové struktuře i tvorbě. Seriálový RP je nezávyslý na systému a částečně i herním stylu a i když o něm mluvím jako o "pokročilé technice", tak je přístupný i hráčům, kteří se za "pokročilé" nepovažují.
Napsal sirien
Obsah článku:
Pro lepší pochopení článku je dobré si přečíst i Alnagův překlad článku Robina D. Lawse "Struktura TV seriálu", i když se budu snažit psát tak aby byl článek sozumitelný i sám o sobě.
Seriálový RP jak vám jej zde chci představit není mou původní ideou, byla mi představena jedním z mých přátel, se kterým jsme jednu seriálovou hru hráli asi před půl rokem, než se nám bohužel rozpadla. Další informace jsem si dohledával v anglických zdrojích a zde bych vám rád přehledně a představitelně představil základní myšlenky celého tohoto stylu.
Pokročilý styl roleplayingu - proč mluvím o pokročilém stylu, když zároveň píši že je přístupný i méně zkušeným hráčům a vypravěčům? Protože jeho pokročilost není dána ani tak náročností, jako spíše složitější strukturou hry, trochu větší časovou náročností i rozdělením zodpovědnosti mezi jednotlivé hráče.
Dalšími pokročilými styly jsou např. styl filmový, který možná popíši v nějakém článku později, a styl literární, kterého se ode mě nejspíše hned tak nedočkáte, protože do něj mé vědomosti nesahají ani zdaleka v dostatečné míře.
Pokročilé styly RP jsou na západě známé již dlouhé roky a k nám se zatím nestihly moc dostat, což je značná škoda vzhledem k potenciálu, který nabízejí. Doufám, že tento článek alespoň trochu přispěje k probuzení zájmu hráčů u nás o nápady, které jsou na západě již dlouhou dobu známé.
< úvodem >
od začátku
Napsal sirien 18.07.2008
Zaslat reakci na článek
Velikost okna: [1] [2] [3]
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14418601989746 secREMOTE_IP: 3.238.71.155