Volná diskuze

Sparkle
12.5.2014 18:03
Hraní RPG s malými dětmi
Máte zkušenosti s hraním RPG s malými dětmi (cca do 12 let?) Podělte se o zážitky a dojmy.
Autorská citace #61
25.5.2014 11:15 - Kostivít
Rytíř: Jo tak jsem to myslel
Autorská citace #62
25.5.2014 12:08 - Argonantus
Rytíři,
tak to je bomba. Chybí ti jen, jak je to dítě veliké, protože to má hodně velký vliv na plno věcí.

Poznamenávám, že vlastně hodně věcí, o kterých jsem tu kdy psal, bylo hráno s dětmi, různě starými.
Autorská citace #63
25.5.2014 22:42 - Rytíř
Aha, pardon, věk mi nějak vyklouzl.. myslel jsem že jsme ho psal. V srpnu mu bude 7 let, doupě ho začalo bavit až tak kolem Vánoc. A chodí do školy, takže už si sám čte a píše deník postavy, případně potvory.. :) to mi přijde taky důležitý mezník.

Má ještě sestřičku, 4 letou princeznu, která chce občas hrát taky, ale ta neudrží pozornost a rychle ztrácí zájem, na ní je to moc nuda, furt jen do něčeho bušit a ještě jen jako, kostkama.. pch. :) ale její trpaslík bušící o půl těla vyšší kostlivce kladivem do hlavy byl stejně boží :D
Ona je děsnej prcek a tak mi prostě věrohodně ukázala, jak si ho trpoš chytne, stáhne dolů a praští.. Naštěstí ne na mě, ale na bráchovi, mě by z toho bolela hlava. Nádhera, zasmáli jsme se jako dlouho ne. :)
Autorská citace #64
3.8.2019 12:12 - ben222
Hral jsem d nekolika detmi v tomhle vekuy a dost je to bavilo.
Mimochodem na začátek hraní s detmi odporučím vzburu na Astre od Maelika
Autorská citace #65
9.6.2022 12:04 - RodDeLawry
Aku hru by ste oporucali pre zaciatocnika PJ, ktory to chce hrat s detmi (10r, 7r)? DrD, DnD, DH, alebo JaD? Neviem sa zorientovat, ktore by bolo najjednoduchsie a najzaujimavejsie pre nich. Ja osobne mam skusenosti ako hrac s DrD este z vysky.
Momentalne hrajeme stoluvu hru Descent so synom (10r) cez apku, a je velmi nadseny. Dceru (7r) to az tak nebavi, tak mozno, ked bude mat svoju postavu, mozno ano.
Autorská citace #66
9.6.2022 12:29 - Šaman
RodDeLawry: Tohle téma se probírá poslední roky v této diskuzi: RPG pro úplné nováčky. Projdi ji a pokud budeš mít další otázky, ptej se asi raději tam. Chápu, že nováček ≠ dítě, ale tamta diskuze je o obojím a už tam proběhlo mnoho názorových výměn, tak ať se to tu nerozjíždí celé nanovo. :)

Spoiler: Každý doporučuje něco jiného a najde se mnoho takových, kteří z těch jmenovaných nedoporučí pro děti na prvním stupni ani jedno.
Autorská citace #67
9.6.2022 16:00 - Tarfill
RodDeLawry píše:
Aku hru by ste oporucali pre zaciatocnika PJ, ktory to chce hrat s detmi

Jarik tuhle nedávno doporučoval do češtiny přeložený RPG systém Lone Wolf. ;-)
Autorská citace #68
11.6.2022 14:55 - Jarik
Jo. Se jukni na nějaké moje video o LWAG. A pochopíš.
Autorská citace #69
11.6.2022 15:34 - Jezus
A kde ho najdu?
Autorská citace #70
11.6.2022 15:42 - Jarik
YT. Kanál Johnjarik.
Jedu z mobilu... link až večer.
Autorská citace #71
11.6.2022 17:20 - Jezus
Stačí takhle, dík.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075470924377441 secREMOTE_IP: 54.226.25.246