Volná diskuze

Sparkle
5.9.2016 14:27
RPG Day 2016 Praha
Datum: sobota 3. 12. 2016
Program: přes den hraní RPG, večer hospoda
Kde: Klub Tomovy hry (bývalý Mephit), Arbesovo náměstí 14, Praha 5 Smíchov. www.tomovyhry.cz
Začátek ve 13:00.

Co byste si chtěli zahrát, co jste ochotni vést za hry?


Tarfill - Das Schwarze Auge
Přihlášení hráči: Nachtrose, Demonica, Sniper, LokiB, Mildar - PLNO

Vojta - Dungeon Crawl Classics
Přihlášení hráči: Klojstr +2, Jirka R., Jakub Š.

York - Hra bez přípravy (improvizace)
Přihlášení hráči: Daniel K., Dany S., Clotho

Sroty - Burning Wheel
Přihlášení hráči: Flowerpot, Nerhinn +1, Pipin - PLNO

Almi - 13th Age
Přihlášení hráči: Martin P., Alzur, Elgard, Meldin

Chtějí přijít, nejsou rozhodnutí co chtějí hrát: Selhan, Johnny Ch.
6.12.2016 13:04 - Šaman
Klíč je v tlamě ještěra. Ale pšššt, jinak ho PJ přesune… :)
Za dobrodružství pro otrlého hráče bych považoval i originální Prokletí Karaku. My ho hráli až ve velmi upravené podobě a stejně některé věci nedávaly smysl. Ale rozhodně je to klasika.
6.12.2016 13:15 - LokiB
York: 1.2 není žádnej oldskool ... v krabici mám úplně první "verzi", bez zcela základních oprav tabulek či textů, vše v jedné knize, žádné dělení na pro hráče a pro PJ

Bílý hrad je náhodou super ;)

A upřímně ... na krátký one-shot ten rozdíl ani nepoznáte. Kdybychom na RPG dni hráli místo DSA staré DrD ... na kolika místech by se přitom něco odehrálo jinak? Nebylo by toho moc
6.12.2016 13:48 - York
LokiB píše:
v krabici mám úplně první "verzi", bez zcela základních oprav tabulek či textů, vše v jedné knize, žádné dělení na pro hráče a pro PJ


To už je dneska docela poklad ;)
6.12.2016 14:17 - Sparkle
sirien píše:
Popř. další možnost by byla udělat program z totálních šíleností typu Astrální doupě, Void atp. v kombu s věcmi jako FATAL nebo Myfarog plus samozřejmě legendary Violance (TM), jenže to bys to pak musela hrát parodicky s vědomím, že deš ten systém sežvejkat co to pude, což je opět dost jiný typ zážitku, než u těch larpů, kde jsme se jako hráči fakt upřímně snažili tam něco nějak odehrát, ale prostě to bez ohledu na naší snahu fakt nešlo.


No já jsem to určitě myslela, pokud už, tak jako parodii. Že by to GM vedl co nejvíc as written, včetně tónu dobrodružství a settingových prvků.
6.12.2016 14:31 - Gurney
Taky mám dost velké pochybnosti, jestli se dá něco jako festival otrlého hráče zopakovat v rpg podobě. Věci jako FATAL nebo Racial Holy War (Myfarog jsem neviděl, tak nevím jak moc se v něm projevuje, že je autor magor, nicméně očekávám podobnou kvalitu) jsou totiž (odhlédne-li člověk od extrémně podivného fetišismu/primitivního rasismu) v jádru nepříliš zajímavý způsob jak strávit odpoledne. Void je to samé bez té kontroverze navíc (nebo vlastně čehokoli navíc).

DrD by možná bylo zajímavé si zahrát na nějakých fakt vysokých úrovních (30+) a skutečně podle toho co v těch pravidlech je, nikoli podle toho co si obvykle lidi myslí že v nich je, protože už to před nima někdo zhouseruloval (zajímalo by mě, jestli už to vůbec někdy někdo zkoušel). Nicméně osobně by mi stačilo přečíst si z toho nějaký zápis, trávit čas byť jen vytvářením postavy, nedejbože přípravou a vedením té hry by se mi fakt nechtělo.

High-level DCC nebo nějaké další netradiční variace na OD&D zní naopak zajímavě.
6.12.2016 14:44 - Sparkle
Gurney píše:
v jádru nepříliš zajímavý způsob jak strávit odpoledne


Faktem je, že mám zkušenosti s tímto typem hry jen v nameteném stavu. Za střízliva by to asi nebylo ono.
6.12.2016 14:53 - Vojtěch
Ono High level DCC... má to 10 lvlů. I když ty mají své bonbonky.
6.12.2016 16:45 - Nachtrose
A Končina by se nehrála?
6.12.2016 16:51 - Vojtěch
Než s tímhle začneme... kdo se hlásí dobrovolně, aby ty věci nastudoval dost na to, aby v tom něco odvedl? Já tedy ne.
6.12.2016 17:04 - sirien
Nachtrose píše:
A Končina by se nehrála?

Bohové, jak jsem ve svém výčtu mohl na tuhle perlu naší scény zapomenout! (možná, protože už chcípla? *hope in my eyes*... už je tam půl roku totálně mrtvo, o tom že tam byly jen dva trapné články a předtím půl roku taky nic... promising, promising...)
6.12.2016 20:53 - Jarik
Ja ten poklad DrD "1,0" mám taky. (se ztracenýma prvníma 2 stranami)
Akorát už nemám ty nejstarší verze PPP a PPE. Škoda. Tam ještě chodil chodec s flétnou.
6.12.2016 20:56 - LokiB
Jarik: a lupič se škrtící šňůrou a obuškem ;)
6.12.2016 21:29 - Naoki
Že bych vyhrabal své starý pravidla Rolemasteru na kterém jsem začínal?
20.12.2016 09:29 - Mildar
Ja se ted zamiloval do Dogs in the Vineyard RPG. Asi bych to byl i ochotny vest. Uchylarna to je na "podivny system" dostatecna :D Jestly je hra z roku 2004 dostatecne odlschool, to v teto diskusni skupine radsi rozebirat nebudu :D
20.12.2016 11:25 - Sparkle
Mildar píše:
Ja se ted zamiloval do Dogs in the Vineyard RPG. Asi bych to byl i ochotny vest. Uchylarna to je na "podivny system" dostatecna :D Jestly je hra z roku 2004 dostatecne odlschool, to v teto diskusni skupine radsi rozebirat nebudu :D


Jů, to by byla paráda!
20.12.2016 21:17 - Shako
Mildar píše:
Dogs in the Vineyard RPG


Hrávalo se to u nás pár let zpátky, párkát i na OG. Určitě bych si znova zahrál.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081063985824585 secREMOTE_IP: 44.204.164.147