Volná diskuze

captain66
24.9.2018 12:43
Mage - captainuv pokus na Dalave
Projevili zajem - sirien, Nachtrose (doktor Clavius)

Tvorba postavy - Atributy 6/5/4 + magsky bonus bud k resolve nebo ke composure
Skilly 33 volne rozdelenych + 4 specializace
Merity 14 bodu
Sfery - novych 10 sfer, a pak bud Arete 3 + 10 bodu do sfer, nebo Arete 2 + 12 bodu do sfer.
Wisdom 6
Paty puntik kdekoliv stoji 2 body.


Bude se to odehravat v Americe. Pribeh probehne v Baton Rouge, LA, ale postavy budou odjinud.

Pokud mate zajem, tak nahodte alespon koncept a paradigma. Nektere veci (merity napr.) resit nemusite, pokud nechcete, spis pokud mate zajem se mechanicky vyzit :)


SirienEbonNachtLoki??
Arete2?33
Space
Fate2
Death33
Forces4
Matter2
Mind
Life123
Prime
Time3
Spirit32
Autorská citace #1
24.9.2018 13:02 - Nachtrose
Aha... Takze Doktor Clavius zustane doma :-/ Hmm... co uz.

Trochu ale rozved to "nove sfery" pls.
Autorská citace #2
24.9.2018 13:13 - captain66
Jde o seznam sfer - puvodni z Ascension (a ten co pouzil sirien na posledni Dalave) ma 9 sfer - Correspondence, Entropy, Forces, Life, Matter, Mind, Prime, Spirit, Time. V Awakeningu je sfer pak 10 - Prime, Fate, Mind, Spirit, Death, Forces, Time, Space, Life, Matter. sirien preferuje ty puvodni, mne ty z Awk prijdou snazsi na uchopeni.

EDIT: Clavius se mohl klidne vydat na vylet za ocean :)
Autorská citace #3
24.9.2018 13:18 - Nachtrose
To mohl, ale ma "stare sfery". Life, spirit a entropy? Teda pokud to z hlavy davam spravne.
Autorská citace #4
24.9.2018 13:19 - Nachtrose
Ale zase kdyby se to odehravalo pobliz Chicaga, o jednom carodeji bych tam vedel :-D
Autorská citace #5
24.9.2018 13:47 - captain66
Tak ten prevod je trivialni - 8 sfer je namapovano 1 ku 1 na sebe (Correspondence - Space, Forces - Forces, Life - Life, Matter - Matter, Mind - Mind, Prime - Prime, Spirit - Spirit, Time - Time). Entropy je pak rozdelena na Fate a Death (ktere si trochu berou i z ostatnich sfer, ale ne moc). Clavius by pak byl Spirit 3, Life 2 a nejaka kombinace Fate a Death (co si Claviuse pamatuju, tak neco jako Death 3 Fate 1).

Hmmm prozatimni umisteni mam v hlave Baton Rouge, coz je temer presne na druhe strane US od Chicaga.
Autorská citace #6
24.9.2018 14:09 - Nachtrose
Mrknu doma na to. Ale taky pravda, ze by mi to dalo moznost zkusit neco jineho. Jen zase krome silne stereotypniho hermetika mne nic nenapada, s cim bych dokazal nejak pracovat... :-/
Autorská citace #7
24.9.2018 14:17 - sirien
Captain: dejme nějaký adepty aspoň... Hrát pořád low level je poměrně nuda.

A staré sféry sou stylovější plus je díky mě lidi už znaj víc... :)
Autorská citace #8
24.9.2018 14:20 - sirien
Btw to mapování není tak jednoduchý. Nový sféry sou víc vědecky logicky uspořádaný což je právě nudný (resp takový technokratický). Např Correspondence obsahuje i vazby a souvislosti, což je v novém systému ve Fate.
Autorská citace #9
24.9.2018 14:25 - captain66
Nachtrose: Zalezi na tobe, ale Clavius byl dobrej :)

sirien: Jak rikam, nove sfery se mi zdaji mnohem uchopitelnejsi. Co se tyka sily postav - puvodni plan byl lehky postup od minule hry (tedy z Arete 2 + 8 bodu do sfer tak na Arete 2 + 11 bodu novych sfer nebo Arete 3 + 9 bodu sfer, k tomu samozrejme nejaky narust mundannich vlastnosti, skillu a meritu), coz mi prije jako rozumny power level, ale nebranim se i nejakemu dalsimu zvyseni.
Autorská citace #10
24.9.2018 14:27 - captain66
sirien píše:
Nový sféry sou víc vědecky logicky uspořádaný což je právě nudný (resp takový technokratický). Např Correspondence obsahuje i vazby a souvislosti, což je v novém systému ve Fate.


Jo, mozna proto je mam radsi :D. A jo, souvislosti presly z Correspondence do Fate, ale jeji hlavni cast je imo z Entropy.
Autorská citace #11
24.9.2018 14:59 - sirien
Víte jak jste byli fascinovaní tím jak mágové dali soudu tomu jezernímu bohu a jak sou hustý?

Tak Captain pravdě někde našel mágskou příručku antagonistů Book of Madness - příručku s tím nejzrůdnějším, co oWoD znal - s věcmi, kterých se děsí sami mágové.

Na mě ještě budete koukat jako na hodného GMa...
Autorská citace #12
24.9.2018 15:48 - Nachtrose
Sirien:

Autorská citace #13
24.9.2018 16:03 - captain66
Upravil jsem puvodni prispevek, tak si to muzete nejak rozmyslet.
Autorská citace #14
24.9.2018 16:06 - LokiB
captain: který den to budete hrát?
Autorská citace #15
24.9.2018 16:08 - captain66
LokiB: Nevim, zalezi, kdy se sejdeme. Predpokladam, ze bud v patek nebo v sobotu (to jsem to moc neupresnil).
Autorská citace #16
24.9.2018 16:22 - Nachtrose
Captain66: pro nas zapometlive: jaky je rozdil mezi Arete 2 a 3 krome kostky navic?
Autorská citace #17
24.9.2018 16:29 - captain66
Nachtrose: Je to kostka navic ke kouzleni, zvysuje to pocet Quintessence mozne spalit za kolo, zvysuje to 1 obranu proti supernaturalnim utokum. Obecne je ten mag bliz svemu avataru. (Mozna jsem na neco zapomnel)
Autorská citace #18
24.9.2018 16:40 - Nachtrose
Mozna to ted beru trochu power gamisticky,
ale snazim se zvazit pomer mezi pontikem v Arete a puntikem ve sfere ( de facto dvema ).
Autorská citace #19
24.9.2018 16:40 - LokiB
captain66: rozumím. já už vím, že v sobotu nebudu určitě, protože se mi vrací rodina a ráno vyzvedávám na letišti. Tak jsem ještě uvažoval jet čtvrtek večer až pátek/noc nebo až sobota/brzo ráno
Autorská citace #20
24.9.2018 16:45 - Nachtrose
Takze mage v patek odpoledne/vecer/v noci a v sobotu se muzu znicit u stipani drivi :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080549001693726 secREMOTE_IP: 3.94.102.228