Volná diskuze

captain66
24.9.2018 12:43
Mage - captainuv pokus na Dalave
Projevili zajem - sirien, Nachtrose (doktor Clavius)

Tvorba postavy - Atributy 6/5/4 + magsky bonus bud k resolve nebo ke composure
Skilly 33 volne rozdelenych + 4 specializace
Merity 14 bodu
Sfery - novych 10 sfer, a pak bud Arete 3 + 10 bodu do sfer, nebo Arete 2 + 12 bodu do sfer.
Wisdom 6
Paty puntik kdekoliv stoji 2 body.

Bude se to odehravat v Americe. Pribeh probehne v Baton Rouge, LA, ale postavy budou odjinud.

Pokud mate zajem, tak nahodte alespon koncept a paradigma. Nektere veci (merity napr.) resit nemusite, pokud nechcete, spis pokud mate zajem se mechanicky vyzit :)

SirienEbonNachtLoki??
Arete2?33
Space
Fate2
Death33
Forces4
Matter2
Mind
Life123
Prime
Time3
Spirit32
Autorská citace #21
24.9.2018 16:53 - sirien
7/6/5 + 20/14/8 + 14 ?

Ok...

...as you wish.

Rutiny / Formule?
Autorská citace #22
24.9.2018 17:41 - captain66
LokiB: Patek by mel byt v pohode, Nacht muze, ja taky, sirien snad taky a nikdo dalsi se zatim neprihlasil.

Nachtrose: Upravil jsem trochu tu tvorbu postavy, ale porad si tim nejsem uplne jisty. Pokud mas Claudiuv denik z posledni hry nekde po ruce, tak se prosim podivej, kolik mel tecek v atributech a skillech.

sirien: Nevim, jestli se mi je chce resit, jelikoz jsem Magy vsdycky hral jako one shot, tak jsem si vystacil s improvisovanou magii. Pokud bys je chtel resit, tak asi ok, ale nejspis se tomu moc venovat nebudu.
Autorská citace #23
24.9.2018 18:17 - captain66
Protoze sirien mel za to, ze hrajeme v Los Angeles - Baton Rouge, Louisiana :)
Autorská citace #24
24.9.2018 18:17 - Ebon Hand
Siriene, pokračování těch tvých mágů nebude? V tom případě bych si zahrál. Mám i starý deník.
Autorská citace #25
24.9.2018 18:22 - sirien
Ebon: já slíbil Vampire a spíš si chci i zahrát než jen vést. Zejm pokud Captain vede Mage. A z Británie si ty postavy můžou udělat výlet :)
Autorská citace #26
24.9.2018 18:31 - Nachtrose
Captain66: Atributy 5/4/3(+1), Sféry 8, Skills 10/9/7(+3 spec) Merity mám 7(+2?)
Autorská citace #27
24.9.2018 18:49 - captain66
Nachtrose: Tak to si to pamatuju fakt blbe.

Upravil jsem jeste jednou pocty tecek. Co se vypravy z UK tyce, tak v tom asi nebude problem, ten prbeh zavisi na tom, ze se prijisdi do neznameho prostredi.
Autorská citace #28
25.9.2018 10:37 - Nachtrose
Captain: Petr ze by to taky zkusil ( jeste to nehral ) a mista mame zatim zda se dost.
Autorská citace #29
25.9.2018 10:49 - LokiB
Taky jsem se chtěl přidat, ale právěže jsem Mágy ani WoT ještě nehrál, a tak nevím, jestli bych moc nebrzdil hru.
Autorská citace #30
25.9.2018 11:47 - Nachtrose
LokiB: kazdy to nekdy "jeste nehral" ;-)
Autorská citace #31
25.9.2018 12:24 - Tarfill
LokiB píše:
jsem Mágy ani WoT ještě nehrál, a tak nevím, jestli bych moc nebrzdil hru.

Haleď, v tomhle musim Mage nebo Vampiry jenom doporučit. Je to zase trochu jinej styl hry než třeba DnD nebo SW, každopádně jako zkušenost je to určitě fajn. Když nepodceníš přípravu a něco si o tom přečteš tady na Kostce, když budeš udržovat svojí mysl čistou a pustíš uzdu kreativitě, lze se dobrat k zajímavým zážitkům... ;-)
Nehledě na to, že pro Captaina je tohle výzva jakožto pro Vypravěče ještě větší...
Autorská citace #32
25.9.2018 12:36 - LokiB
Tarfill: ale což o to, to já ty sirienovy články přečetl poctivě všechny. několikrát. jen když by to chtěli jet kluci "expertním módem", tak se nebudu chytat a mohl bych je zdržovat a tak.
Autorská citace #33
25.9.2018 14:40 - captain66
Ad novacci: ja se jim nebranim, tady spis zalezi na sirienovi, jak moc drsne to chce.
Autorská citace #34
25.9.2018 15:22 - sirien
Já bych jel tak na 50% obtížnost (tj. při "dobrém" průběhu 50% přežije :D )

Loki: Mage jsou tricky v tom že fungují jinak než valná většina ostatních systémů. Otázka je, jak rychle se na ně zvládneš naladit. Z mojí zkušenosti je lepší když máš kolem sebe zkušenější hráče (může ten přístup snáz okoukávat), jen je asi dobré počítat s tím, že minimálně z kraje hry asi nepojedeš na stejnou rychlost jako hráči co s Mage už mají zkušenosti.

Technicky když si vytvoříš nějakou "nadanou ale nezkušenou" postavu, tak by to mělo zapadnout relativně rozumně.

Z Captainových možností ze záhlaví si vem Arete 3 a 10 bodů sfér - to Ti dá silnější kouzla co budou častějc funkční s menšim rozsahem Sfér, takže by Tě to nemělo zahltit. Sféry si rozděl buď 4/3/2/1 nebo 3/3/2/2. Obecně platí, že vyšší sféry umožňují přímější řešení problémů, což u nováčků dost strhává pozornost od nižších možností a táhne to víc k fireshow než ke velký kreativitě. Tj. pokud si víc chceš prostě zahrát for fun, tak to první rozdělení co Ti dá 4 bude lepší, ale pokud Ti de hlavně o to co nejvíc proniknout do toho systému, tak je lepší to druhý. To je asi na Tobě.

Occult skill drž spíš dole a mágské merity asi spíš neřeš (popř. jdi po těch přímějších a silovějších spíš než po těch mystických nebo těch co dávají něco z nějakého výběru jako např. Artifact atp.)
Autorská citace #35
25.9.2018 15:28 - sirien
Jinak jako přemýšlím co si udělat za postavu...

Hrál sem si s myšlenkou vzít si Arete 3 a po 1 bodu ve všech Sférách, k tomu Occult 5 a nějaké vtipné merity (typu rituals, poly-tradition, ritual synergy...) Ale říkám si, že to je možná až moc overkill :D

Pak sem si řikal, že bych Captaina trochu trolloval a vzal sem si nějakého kvalitního divination / time mage. Nějaké combo jako Time 4, Fate 3, Correspondence 3 a nějakou libovku k tomu (buď Prime nebo Mind 2... záleží jestli bych chtěl víc šmelit s kauzalitou nebo s lidma) Ale to si zas řikám, že bych byl zlej :)

Nacht a Ebon si teda berou svoje Britské postavy?
Autorská citace #36
25.9.2018 15:43 - LokiB
A hrajete tedy podle Ascension verze Magu?
Autorská citace #37
25.9.2018 16:24 - sirien
Podle zmixovaný verze.

Mágské tradice hrajeme původní Ascension (tj. podle tohodle
...tj. jedeme i starý koncept paradigmat, rituálů a souvisejících.

Systém používáme nWoD (tj. dicepooly sou Arete+Sféra, úspěchy 8+...)
...nicméně adaptovaný na původní magii, tj. pořád používáme původní quintessenci (potřebuješ jí vzácně a málo, ale je dost silná) a původní načítající se Paradox

Setting a jeho kosmologii používáme +-nWoD, ale bez higher worldů (a vůbec bez other-worldů), tj. máš materiální rovinu, na jedné straně spirit realm, na druhé straně zásvětí a co je za hranicí těchto se moc neřeší
...a máme z něj vyházené všechny globální konspirace a další pitomosti a máme to sražené na mnohem lokálnější úroveň.
Autorská citace #38
25.9.2018 17:30 - Nachtrose
Sirien: mne je to relativne jedno. Ale je pravda, ze s Claviem me to bavi a snad mi to i jde ;-) Ale pri Tebou zvolene obtiznosti se Claviovi hodi kazdy novacek do party ]:-)
Autorská citace #39
25.9.2018 20:08 - Nachtrose
Chtel jsem v práci natisknout pár dení... listů postav, ale když jsou takhle pomíchané edice, tak mi moc nesedí ani jeden :-/

Btw. když už bych chtěl řešit merity, po které edici raději sáhnout?
Autorská citace #40
25.9.2018 20:35 - sirien
Jasně, pro tenhle mix karty postav nejsou, zejtra si zkusim najít chvíli nějaký vyrovit nějakym zplagiovánim MrGone sheetů... stejně sem chtěl ještě upravit ty vampýří.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18892192840576 secREMOTE_IP: 3.227.254.12