Volná diskuze

TM0
14.1.2021 10:57
Doporučení systému pro úplného začátečníka
Zdravím, doporučil by někdo prosím nějaký systém vhodný pro úplné začátečníky a ideálně dobře hratelný ve dvou? (hráč + PJ)
Autorská citace #42
14.1.2021 22:23 - Corny
TM0: A co kdyby jste si jen našli nějakého GMa a vy dva byli hráči? To by tak divné být nemuselo, ne? Vy byste byli spolu na jedné kameře, to by mě osobně jako GMovi by přišlo i docela v klidu.

Jinak bych být Vámi si stáhl přeložený Fate zrychlený, a jak říká Sirien si ho prostě vytiskl a zkusil to. FAE je podle mě jednoduché na takový start, není to nijak komplikované, podle mě to dobře snese i dva hráče, můžete v tom hrát klidně i Shadowrun, i fantasy, není to dlouhé na přečtení, na oneshoty taky úplně v pohodě...a z druhé strany si osaháte, jestli by Vám to ve dvou šlo.
Autorská citace #43
14.1.2021 22:26 - TM0
Steampunk neklapne, vypadá to na nějaký přímočařejší fantasy. Tím pádem asi fakt Ironsworn nebo Fate. Pokud se to setká s úspěchem, tak bych to později viděl na přesun směrem k DnD a časem snad i vytouženýmu Shadowrunu.

EDIT:
Corny píše:
A co kdyby jste si jen našli nějakého GMa a vy dva byli hráči? To by tak divné být nemuselo, ne? Vy byste byli spolu na jedné kameře, to by mě osobně jako GMovi by přišlo i docela v klidu.

Na tohle online hraní se netváří, takže to taky neklapne, každopádně díky za nápad, možná časem.

EDIT2:
Po pročtením diskuze a sáhodlouhým pročítání všeho možného o těch doporučovaných systémech jsem se nakonec rozhodl pro koupi DnD Essentials kitu. Ty úpravy uspůsobující hru pro 2 (parťáci) se zdají fajn, uvidíme jak to půjde.

Díky za všechna doporučení a omlouvám se těm, na jejichž rady jsem nakonec nedal :)

(snad tohle vlákno pomůže i někomu dalšímu v rozhodování)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23975205421448 secREMOTE_IP: 18.234.247.75