Čas pro hrdiny

18.10.2021 10:47 - LokiB
Šaman: moje postava má třeba osobní motivace k tomu Arkham navštívit. a zároveň jako hráč chápu tu potřebu "jít tam společně", takže hraju v akordu, nerozbíjím, jen se někdy trochu divím :) Možná chvilkama to "svoje supernaturálno" tlačím víc, abych to do hry víc dostal a učinil ho tak "reálným" i pro ty "nevěřící" :)

Popravdě celou argumentační linku "v reálu by to lidé udělali" mám za absurdní a vůbec bych ji do hry netahal. Hra je hra, a snažit se ji hrát "podle reálu" to celé kazí, protože se lidi na fungování v reálu shodnou daleko hůř než na fungování ve hře.

Aegnor píše:
Jako jo, zklamu tím Lokiho, ale on to přežije, je už velkej kluk.


Poslední dobou tu chcípl pes a tohle slibovalo určité oživení :( Ošklivý, ošklivý hobitek.
18.10.2021 11:41 - Šaman
LokiB píše:
Popravdě celou argumentační linku "v reálu by to lidé udělali" mám za absurdní a vůbec bych ji do hry netahal. Hra je hra, a snažit se ji hrát "podle reálu" to celé kazí, protože se lidi na fungování v reálu shodnou daleko hůř než na fungování ve hře.

Tohle je docela zajímavé téma, i když možná na samostatnou diskuzi. Zatímco ve fantasy, nebo čistém postapu (obecně poměrně nerealistické, arkádní settingy) mi nedělá problém hrát heroickou postavu, tak pokud je setting v reálných kulisách a málo hrdinském nastavení, tak uvažuji daleko více reálně.

Když budu hrát nějakého pražského židovského obchodníka za Protektoriátu, tak budu nejspíš posraný až za ušima a budu se snažit sebe neupozorňovat. I když by dávalo smysl pomáhat třeba nějakým odbojářům.

Když jsme hráli Maškarádu jako sami sebe v současném Liberci, kde nás při kalbě na kolejích sbalily pro zábavu dvě upírky a následně se o nás postaralo čistící komando, tak největší problém byl "jak tohle vysvětlím rodičům"?

A myslím, že Omega se o reálnost kulis hodně snaží. Takže takovému uvažování jde možná trochu naproti.

---
Tohle trochu souvisí i s předherní domluvou a social kontraktem. Nechci hrát žida v koncentráku, protože tohle téma je mi jako hráči velmi nepříjemné.

Ale obecně souvislost s kulisami a settingem tam cítím. I když se to dá překonat - třeba staré Commandos hry byly také provázené dobovými fotografiemi, ale tam byly postavy elitní vojenští specialisté na přesně zadané misi. Nebo Indiana Jones (který by mohl s Omegou souviset kulisami, ale asi už ne nastavením žánru).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18670988082886 secREMOTE_IP: 3.238.232.88