Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
19.3.2011 18:21 - sirien
Novinky.cz píše:
Francouzská trysková letadla Rafale začala v sobotu odpoledne hlídkovat nad libyjským městem Benghází, které stále drží vzbouřenci. Uvedla to francouzská televize BFMT-TV. Francouzské letadlo shodilo první bombu na území Libye v 17:45.

"Sovětský traktor si poklidně oral na Rusko-Čínské hranici, když byl náhle zákeřně napaden třemi Čínskými tanky. Incident naštěstí dopadl dobře, neboť posádka sovětského traktoru pohotově opětovala palbu, agresory zneškodnila a pak se s traktorem vznesla a o dvacet minut později bezpečně dorazila na blízké civilní letiště"

hej, Novinky.cz sou dneska FAKT dokonalý :D
Píše:
Letouny podle nich při přeletu nad Libyí nenarazily dosud na žádné problémy. Podle AP se akce útočí i stroje Mirage 2000 připravené k útokům na tanky.
19.3.2011 18:45 - noir
sirien: Co je na tom divného nebo k zasmání? Asi už jsem profesionálně deformovaný, ale hlídkování při udržování bezletové zóny VŽDYCKY znamená bombardování.
19.3.2011 19:16 - Alnag
Noir: Já vždycky myslel, že bomby padají na zem, zatímco "bezletová" se jaksi odehrává ve vzduchu. Ano chápu, že lze bombardovat letiště nebo letouny na zemi, ale to IMO úplně nenaplňuje moji představu udržování bezletové zóny. Pod tím si spíš představuji vzdušné souboje, event. patřičný typ raket.
19.3.2011 19:27 - Vojtěch
Nezapomeň, že ten traktor orá a vznese se až kdyř se na něj vystřelí. Oni prostě shodí bombu, aby vyplašíli hejno traktorů a pak je předpisově uzemní.
19.3.2011 19:44 - andtom
Neřeknu přesnou definici, ale držet hlídku letadlama vždy znamenalo a znamená aktivně bránit svěřený prostor, napadat vymezené cíle, které se objeví v dané zóně, nebo bránit určitým činnostem v této zóně. Rezoluce neobsahuje pouze vytvoření bezletové zóny, kromě jiného se mandát týká: "all necessary measures, notwithstanding paragraph 9 of resolution 1970 (2011), protect civilians and civilian populated areas under threat of attack in the Libyan Arab Jamahiriya, including Benghazi".
19.3.2011 19:47 - noir
Alnag: Udržování bezletové zóny znamená především to, aby nebyly ohrožené vlastní letouny. To jest - vždy se při tom útočí na nepřátelská pozemní zařízení schopná ohrozit letectvo. Bylo to tak v Srbsku i Iráku.
20.3.2011 00:01 - sirien
noir: Přijde mi to jako výbornej eufemisnus. Buď vymáhám bezletovou zónu, tzn. lítám si sem a tam a při cestě občas sejmu nějakej ten radar nebo protileteckou baterii, nebo útočim na tanky (tak jak se to teď děje) a v tom případě to rozhodně nenazývám "hlídkování" ale říkám tomu "cílené údery".
Každopádně jsem teď četl další článek a našel jsem tam něco ještě lepšího:

Píše:
zabránit pozemním akciím Kaddáfího bude mnohem těžší

Mám teď fiktivní účet u Interactive brokers v rámci předmětu The Financial Markets a docela by mě zajímalo, na které burze se s těmahle obchoduje, pod jakým kódem a kolik je cena jednoho lotu, docela s chutí bych je totiž shortoval, to teď musí bejt prakticky jistej výdělek (pokud je teda aspoň pár magorů, kteří by je byli ochotní odkoupit) :)
20.3.2011 00:50 - sirien
hih. Sleduju teď Terminátora 2ku a dubing je fakt geniální: "můj čip na bázi neutrální sítě"
20.3.2011 01:40 - Radan
Ale houby cílenej úder, ta bomba spadla omylem, to je snad jasný ne, protože jí zapomněli na tom letadle...prostě blbej den, ale důležitý je, že to nezačalo válku, žejo.
20.3.2011 01:52 - sirien
Píše:
Slyšel jsem, že francouzi poslali do Libye armádu. To jsem zvědav, co bude Kaddáfí dělat s tolika zajatci.
20.3.2011 02:26 - Nachtrose
Ta orci technologie mi hodne pripomela cinskou armadni lopatku.
20.3.2011 10:23 - noir
Nachtrose: O té jsem psal v Česku první!
sirien: To je problém špatné představy, co znamená bezletová zóna. Pod výrazem "stanné právo" si taky někdo vybaví nějaké právo, které se týká stanů... Jinak Francouzi LOL.
20.3.2011 11:37 - Nachtrose
Noir: muze byt, sam netusim, kde jsem na ni prvne narazil.
20.3.2011 12:56 - skew
Píše:
Nachtrose: O té jsem psal v Česku první!

...chceš za to kupon na jeden internet zdarma ? X-)
20.3.2011 13:16 - Nerhinn



Lust, hate, secret ftw! :D



20.3.2011 13:25 - Sethi
Nerhinn píše:
Psychological Find-a-Word

Rage, Mania, Passion.

Oooookay...
20.3.2011 14:23 - Naoki
Flesh, Men, Past

...

ne, nevím...
20.3.2011 14:37 - sirien
Nerhinn: Vidíš, s touhle upravenou transkripcí je en hnedka mnohem blíž němčině... nebo spíš je víc vidět jak blízko je němčině? Tak něco.

btw: hidden, rage, flash (vlkodlak?)

EDIT: Naoki: To znamená, že jíš maso nějakého člověka z minulosti. Můžeš si vybrat, buď si zombie, nebo křesťan ;)
20.3.2011 14:49 - sirien

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10550284385681 secREMOTE_IP: 18.224.38.3