Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
8.12.2011 15:12 - Vannax
To taky na sebe nesesílal sám. Vždyť měl spoustu henchmanů.
8.12.2011 15:12 - sirien
Tak znovu shrnutí z veldejšího tématu:
- ta recenze je fake (nikdo nikdy nedohledal původní zdroj, i když se dost lidí snažilo)
- objevila se kdysi dávno, původní legenda byla že jde o postkomunistický překlad polského článku (svého času se to probíralo i na RPG F, jestli někdo pamatujete)
- následně šlo o ještě komunistický překlad (Rudého práva) z Polského komunistického plátku
- následně šlo o původní recenzi Rudého práva
- teď to začalo kolovat znovu s legendou, že jde o přepis původního komunistického článku z Haló novin
- ...už jen čekám, to začne být původní článek z Haló novin

Když zrovna někdo nepostuje výše postnutý printscreen, tak se navíc k legendě o původu ještě nabalují různé přídavky co do obsahu
8.12.2011 15:19 - sirien
Omlouvám se, nějak mi ušla předchozí strana kde to už bylo řečeno...

Vannax: Dostuduj si historii DnD. BADD které se dlouhou dobu snažilo DnD (a RPG obecně) zazdít (nebo na něj dát aspoň nálepky že "může ohrozit psychický a sociální vývoj dětí" atp.) mělo podporu spousty náboženských skupin. Jeden z hlavních argumentů byl, že když na někoho míříš puškou, o které se domníváš, že není nabitá, tak to ještě nemusí znamenat, že opravdu nabitá není - ergo i herní a fiktivní využívání kouzel může ohrozit Duši hráčů a připravit je o možnost spasení.
Čistě z mého zájmu o argumentaci, logiku a projev se mi ten argument hrozně líbí - naprosto perfektně postavenej, sice stojí absolutně na vodě, ale hrozně dobře to maskuje a tváří se že skutečně má vnitřní logickou návaznost.
8.12.2011 15:19 - Me-dea
Díky za schrnutí, ale teď už ryjeme do jehovistů. Klidně se přidej :-)
8.12.2011 15:25 - Merlin
Me-dea píše:
to zmrtvýchvstání muselo být trochu něco jiného ... těžko na sebe něco sešleš, když už jsi v limbu


Máš to "nareadovaný" :) až umřu, tak se spustí tohle kouzlo
8.12.2011 15:30 - Me-dea
jo no na prep spell jsem úplně zapomněla :-). Ale tak to raději nějakou plošnou apocalipsu.
8.12.2011 15:34 - Vannax
Apokalypsu uměl sesílat Jehovův fotřik. Tehdy tuším použil flood-everything-besides-Noe´s
8.12.2011 15:36 - Vannax
Tuším že na tohle kouzlo snad ani nikomu nebyl povolenej záchrannej hod
8.12.2011 15:37 - Merlin
byl..ale s tím, že pokud v něm uspěješ házíš dál, dokud neselžeš
8.12.2011 15:44 - Vannax
No jo, no, GM byl autokrat...
8.12.2011 15:45 - Shako
Vannax: Jehova je obecne oznaceni pro Boha. Tj. Jehovuv fotrik nedava smysl, je to spis jehova-fotrik.
Ad Jehovisti: Tak protoze tomu (zminenym udalostem) tak veri, tak cokoliv, co by se to pokouselo nejak napodobit je spatne. Cemu na tom nerozumite? Kdyz dva delaji totez, tak to proste neni totez... vtipny je az pak ten zaver - zakazeme to.
8.12.2011 15:46 - Vannax
Stejně by mně ale zajímalo, jaký kouzlo tehdy použili, protože je tady taky varianta, že z něj mohli udělat walking dead nebo něco horšího.
8.12.2011 15:57 - Merlin
co tak obyčejný wish? samo se nabízí...mass wish
8.12.2011 16:01 - Naoki
Kdo říká, že to bylo kouzlo? Mohl to prostě být kouzelný předmět :-)
8.12.2011 16:03 - Naoki
a ad Noe: jasnej rail-road. Kdo se nechtěl podřídit příběhu musel holt být potopenej.
8.12.2011 16:47 - Vannax
Prostě mi celá ta bible připadá jako takovej né zrovna povedenej zápis ze hry. A protože to patrně tušili už když to sepisovali, tak se nakonec do psaní tý samý pasáže pustilo víc hráčů - Matouš, Marek, Honza a Lukáš.
Ovšem výsledek byl podobně tristní ať to převyprávěl kterejkoli z nich.
Ale tak zase se nedá čekat, že úplný začátky D&D budou na vysoký úrovni :-)
8.12.2011 16:54 - Me-dea
Vannax, to už je moc :D
8.12.2011 17:16 - Shako
Vannax: :D Tak todle je hodne prisne. :D
8.12.2011 19:31 - Vojtěch
Merlin píše:
co tak obyčejný wish? samo se nabízí...mass wish


Marjájosef, to je snad jasný, že Cleric 9 spell - MIRACLE (a pak GATE směr Heaven - já vím, jde to bez lvl 9, ale není to takový odvaz) ;)
9.12.2011 08:49 - Me-dea

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11965894699097 secREMOTE_IP: 18.119.139.50