Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
15.1.2012 08:48 - Naoki
zip ve středozemí?
15.1.2012 10:32 - Sosáček
sirien píše:
upřímně, některé z těch otázek mi přijdou poněkud nefér, ale v zásadě...
Test originality pro mladé spisovatele

To je fascinujici. Namatkou neprojde:
* Wakfu
* Avatar: Last Airbender
* Slayers
* Libovolnej conan
* Nadrazi Perdido
* Dresden Files
* Song of Ice and Fire
... a urcite dalsi. Dokonce bych polemizoval, jestli je mozne mit knizku o ktere se jeste da rict ze je fantasy nebo urban-fantasy ktera by mohla projit.

Z toho bych vyvodil, ze ten seznam saje.
15.1.2012 10:55 - Khardix
Oranžový traktor píše:
Z toho bych vyvodil, ze ten seznam saje.


Mě to spíš přijde jako seznam těch nejvíce kopírovaných klišé... a s každým klišé musel někdy někdo přijít ;)
15.1.2012 11:34 - Quentin
jestli neprosel Avatar a Dresden files, tak to nemusim ani cist :D
15.1.2012 13:53 - Sosáček
Khardix píše:
Mě to spíš přijde jako seznam těch nejvíce kopírovaných klišé... a s každým klišé musel někdy někdo přijít ;)

Ano, ale ta idea, ze opakujici se vzory, opakujici se kostry pribehu nebo archetypy jsou v principu spatne, mi pripada mimo.
15.1.2012 16:39 - sirien
Oranžový Traktor píše:
Z toho bych vyvodil, ze ten seznam saje.

Já bych z toho odvodil, že jsi ten seznam nepochopil, protože půlka toho co jsi menoval byla použita jako základ toho seznamu - tj. "pokud to uděláte takhle, máte dost smůlu, protože už to takhle bylo uděláno právě tady".
Popravdě nejvíc sem se při čtení bavil domejšlenim toho, na které knížce je ta či ona otázka založena.

Kromě toho: a) to je myšlené jako vtip b) to naráží na fakt, že spousta autorů prostě obšlehává archetypální věci naprosto nudným způsobem - neříká to že nemůžeš porušit některý z těch bodů a napsat dobrou knížku, říká to, že když si začínající autor co si myslí jak děsivě je hustej, tak by ses měl možná nad svojí hustotou hodně zamyslet, pokud některej ten bod porušíš.
15.1.2012 16:51 - Sosáček
Rika to "pokud vase prace splnuje aspon jeden z nasledujicich bodu tak je apriori spatna". Je mi jasne, ze je to (pokus o) humor, jenom mi nepripada tak moc humorny.

Kdybych to myslel vazne, tak samozrejme poukazu na nekonzistenci toho seznamu -- napred ti vycita "trpaslici a elfove se maji radi abys byl jinej" a pak ti rovnou zakaze nelidsky rasy, atd.
15.1.2012 17:50 - sirien
V úvodu to má jasně napsáno: "anybody considering writing a fantasy novel", což docela jasně ukazuje na koho to je cíleno
15.1.2012 19:00 - Dukolm
Troška inteligentního humoru
15.1.2012 19:17 - Quentin
Koukal jsem na ten test originality a myslim, že kdybys v knize použil všechno od čeho tě odrazuje, tak by to nejspíš bylo hustý čtení :)
15.1.2012 19:58 - Colombo
Eragon?
15.1.2012 20:09 - sirien
V Eragonovi pokud vim neni žádné proroctví, nebo je?
A neni tam žádnej zapomnětlivej kouzelník.
Ani Karamon. Eh - mocný a šlechetný, ale pomalý válečník
A ženské hrdinky tam moc neřešej šminky
17 Stejně jako mi nepřišlo, že by tam nějaká postava byla jen aby ztělesňovala feministické ideály (i když tenhle bod je spíš pro ženské autorky, předpokládám)
19 Podobně tam neni ani Tika (hrdinka co by mlátila nepřátele pánví)
20 Není tam zarputilý trpaslík
21 Neni tam Tanis (půlelf trhaný mezi svou lidskou a elfí částí)
22 Elfové a trpaslíci tam nejsou žádný super kamarádi
23 Ani si nevybavuju žádné komické charaktery, natož menší jednoho metru
24 Lodě se tam neřešej skoro vůbec

ok, nechce se mi to procházet dál.

Quentin: No, musel bych přinejmenším nechat, že autor co by to zvládnul narvat do jednoho díla tak, aby to bylo pořád aspoň trochu čitelný, by si zasloužil ocenit už jen za to :D
15.1.2012 23:50 - sirien
16.1.2012 00:07 - Nerhinn
QuentinW: Hláška "Když je vám šest set let, tak pro vás výraz puma neexistuje" mi s koutky vskutku zacukala :)
16.1.2012 00:29 - Colombo
Jn, Twillight, film o děvčeti, které si nedokázalo vybrat mezi nekrofílií a zoofílií.
16.1.2012 00:34 - sirien
Nerhinn píše:
QuentinW: Hláška "Když je vám šest set let, tak pro vás výraz puma neexistuje" mi s koutky vskutku zacukala :)

Jako já se mu nedivim. Když si vezmu, jaké duševní trauma mi obvykle působí konfrontace s teenagerkami, a to mi ještě nebylo ani pětadvacet, tak mám mnohdy velmi podivné představy o staletých upírech, co sou celý hotový z nějaký sedmnáctky...
16.1.2012 01:10 - Shako
16.1.2012 02:06 - sirien
ve skutečnosti se na ten level dostal ještě o něco dřív

a tady můžeme i vidět, jak se k němu přibližuje
16.1.2012 06:47 - noir
Byť měl i jisté drobné propady:

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10434198379517 secREMOTE_IP: 3.145.163.58