Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
16.9.2014 14:44 - Nerhinn
To "již" mě trochu znepokojuje.
16.9.2014 15:35 - sirien
jejich představivost není zrovna z nejpůsobivějších...
16.9.2014 18:33 - Jerson
Shako píše:
Astralni Doupe jsme precizovali radu roku a jednodussi system si jiz nedovedeme pro nase ucely predstavit...

Už dříve jsem říkal, že fantasie fantasáků občas velmi drasticky omezuje jejich možnosti.
18.9.2014 09:30 - Shako
Další perly z facebooku o Astralní doupěti:

Nemáme někde nějakou diskuz o AD, napostoval bych to přímo tam....


Píše:
Ze to zni nehratelne rikaji vsichni, co to nezkusili precist, pochopit a zahrat si to. My to uz radu let hrajeme. Ja DnD hral a je to jeden z nejhloupejsich systemu vubec, ale vetsinu z asi tri set tech, ktere jsem mel v ruce/compu jsem jen prolistoval, takze tam mozna bude neco jeste horsiho. Nejsem zda-se o moc lepsi, ale hodnotit neci system v dialogu s autorem, tak si to urcite prectu a nebudu kolem sebe kidat hnuj.


Píše:
Pokud se ptas, zda to muze konkurovat DnD, tak v blbosti urcite ne, ale v kvalite nemuze naopak DnD konkurovat Astralnimu Doupeti.


Píše:
Reakce na Astralni Doupe jsou jen dve. Asi deset procent lidi rika, ze je to nejlepsi. (Vetsina ale nema na hru cas.) Devadesat procent do toho nepronikne a uvadi duvody, proc je neco jineho lepsi. V pripade lidi z rpg fora a Altaru to slo tak daleko, ze popsali 14 stran nadavkami a vycitkami, ktere se vubec nezakladaji na pravde a s mym systemem maji spolecneho priblizne to, ze vytrhuji z kazdeho i sebejednodussiho kontextu jednotlive vetne celky, ktere dezinterpretuji k omasteni svych prazdnych proklamaci. V takove situaci mi nemuze nikdo vycitat, ze uz jsem na takove slovni vytrzmosti haklivy. Cas tu patrne opravdi ztracime, protoze ja se sem neprisel obhajovat. Hledam tu hrace, kteri hledaji intelektualni altermativu k bussinesu doplnku. DnD je kyc!
18.9.2014 10:06 - Lokken
Shako píše:
...


No, zdá se že Končina a Void mají zdatnou konkurenci! :-D

*popcorn time*
18.9.2014 10:47 - Shako
Z autora Astrální doupěte padají další zajímavá vyjádření:

Hodnocení hraní AD v Mephitu píše:
Altar a jeho nohsledi se s nami jednou sesli hru vyzkouset. Od sameho zacatky prisli s nesmyslne povysenym postojem a snahou urazet jine zpusoby hry, nezli ty, ktere uzivaji. Musel jsem se ovladat, abych setkani neukoncil. Cele to pak odesli splachnout pivem do hospody, coz meli od zcatku v planu.


Konspirační teorie o propojení rpg scény píše:
Vase propojeni s lidmi z Altaru je velmi uzke a projevuje se v tendencnosti vasich recenzi. Ja rpg forum drive neznal, ale od te doby jsem mluvil s nekterymi lidmi, kteri vase recenze ctou, a vsichni se shoduji, ze jedine pozitivum je, ze se o hre dozvedi. Vase hodnoceni vzhledem k ucelovosti nepovazuje nikdo rozumny za kvalitni.
18.9.2014 11:42 - Vojtěch
Mephit v těsném spojení s Altarem :D
18.9.2014 11:45 - Shako
Vojtěch píše:
Mephit v těsném spojení s Altarem :D


No, Altar je něco jako USA a všichni ve všech jiných organizacích jsou jen jeho přisluhovači a nohsledi - ještě to třošku rozvineme a bude z toho pořádná konspirační teorie o rpg scéně u nás. :-D
18.9.2014 11:53 - sirien
Bude ta konspirace aspoň židozednářská? A budou i Ilumináti?

Líbí se mi jak je Sparkle evil protože celou dobu plánovala jít po hře na pivo.

A nelíbí se mi že obviňuje z konspirace sousedy a ne nás. My si taky zasloužíme svojí konspiraci :(

Zajímalo by mě jestli je ten týpek fakt tak moc mimo nebo to jen hraje pro uražené ego.

Každopádně repostuj dál, chipsy sem už otevřel :D
18.9.2014 11:58 - York
sirien píše:
A nelíbí se mi že obviňuje z konspirace sousedy a ne nás. My si taky zasloužíme svojí konspiraci :(


Kostka totiž tu konspiraci záludně maskuje rozmělněním do zdánlivě nesouvisejících diskusí (jako třeba do téhle ;-)). Aneb když konspirovat, tak rozhodně na Kostce!
18.9.2014 11:59 - Shako
Dál už je diskuze spíš slabší, ale můžu zkusit nějaké starší posty, třeba metafyzicky pojatý souboj

Píše:
Jakejkoliv Clasovej ramec je pro nas neprijatelnej a o realisticnosti hack&slash souboju v dnd nemuze byt rec. Jedinou vyhodou techto systemu je, ze to lze hrat s detmi, munchkiny nebo s lahvi piva v ruce. Astralni Doupe hrajeme treba se sermiri (temi chytrejsimi, co se nechteji v nedeli zlejt) a ten souboj lze vnimat v duchu starovekych kategorii. Ma to nejakou metafyziku a lze s tim polemizovat do urcite miry, ktera take nezdrzuje. Mira realisticnosti je nekde uplne jinde.
18.9.2014 12:03 - Shako
sirien píše:
A nelíbí se mi že obviňuje z konspirace sousedy a ne nás.


No, mám pocit, že ten týpek vůbec netuší, že existuje něco jiného než Altar... objev rpgfora byl pro něj velkým překvapení... takže těžko může tušit něco o D20... Všichni jsme přece Altaří nohsledi!!
18.9.2014 12:08 - Merlin
Autor je členem nějaké mlékárenské lobby? nebo je členem sekty Pivo je hřích a kdo ho pije nepoletí na meteoritu?
18.9.2014 12:12 - Nerhinn





Píše:
nice of people to stop murdering with steam in the year 2000
18.9.2014 12:14 - Vojtěch
Já bych si udělal numerologický rozbor slova pivo a podíval se, jestli mu lze přiřadit nějaký správný polyhedron. Pokud ne, tak do hry nepatří!
18.9.2014 12:23 - shari
Vojtěch píše:
Já bych si udělal numerologický rozbor slova pivo a podíval se, jestli mu lze přiřadit nějaký správný polyhedron. Pokud ne, tak do hry nepatří!

Pi = 3.1415962.....
V = objem
o = obvod

tudíž aby to bylo pivo, tak to musí mít jak objem, tak obvod tak, počet stran rovný 3.1415962.....
18.9.2014 12:31 - Dukolm
Radši se mu nezmiňujte že některé hry člověk hrál se skleničkou whisky v jedné ruce a kostkami v druhé :-D
18.9.2014 12:55 - Vojtěch
Když už, tak už...

1 - A J S
2 - B K T
3 - C L U
4 - D M V
5 - E N W
6 - F O X
7 - G P Y
8 - H Q Z
9 - I R

P + I + V + O
7 + 9 + 4 + 6 = 26
2 + 6 = 8

Osmistěnka je povolená, pokud se dobře pamatuji, ale v numerologickém čtverci

3 6 9
2 5 8
1 4 7

je vpravo uprostřed, takže musí vaše pivo stát na stole vpravo uprostřed (na rohu by mohlo spadnout a uprostřed by se motalo k papírům. Jak je ta numerologie chytrá!)

Píše:
Lidé s číslem 8 kladou velký důraz na společenské postavení. Jsou ctižádostiví, zaměření na kariéru a rozhodní, dokáží těžit ze své vytrvalosti a tvrdé práce. Dokonale ovládají své emoce a neochvějně směřují za svým cílem, někdy na úkor osobních vztahů. Měli by se naučit sdílení s ostatními, nebo budou nemile překvapeni prázdnem ve svých životech.


No, reklamu, že buď jsi král, nebo ne asi známe. Tak odsud vítr fouká!

Jinak Pivo má čtyři možné linie
7-9 Duchovní liniie
4-6 Intelektuální liniie
6-9 Linie kreativity
4-7 Linie materiálního světa

Shrňme to do toho, že Pivo podporuje tělo i mysl a pivní filosofování má asi metafyzický základ.

8-Nevědomá mysl,rovnováha,dharma

Možná mám špatný systém :D
18.9.2014 12:58 - York
Vojtěch píše:
Možná mám špatný systém :D


Systém je dobrý, jen to pivo ti nejspíš zvětralo, než jsi to všechno spočítal a napsal :D
18.9.2014 13:07 - Vojtěch
Coby abstinenta mě to netrápí. Ber to jako službu pro milovníky piva aby právě nemuseli své pivo vystavovat tomuto riziku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10841679573059 secREMOTE_IP: 3.19.56.45