Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
22.1.2016 08:54 - Inga
K pojmenovávání astronomických objektů: oficiálně je za to zodpovědná Mezinárodní astronomická unie. Pro jména nových planet žádná doporučení nejsou, ale pro trpasličí planety (zatím známe Ceres, Pluto, Haumea, Makemake a Eris) jsou, z nich vybírám:

"The name is intended to reflect the characteristics of the body itself, and be an appropriate moniker derived from mythology. Objects, including dwarf planets, far beyond the orbit of Neptune are expected to be given the name of a deity or figure related to creation; for example Makemake, the Polynesian creator of humanity and god of fertility, and Haumea, the Hawaiian goddess of fertility and childbirth... The IAU finally decides on the assignment of the name, priority given to the ones proposed by the discoverers."

Což nevím, jestli Yuggoth tak úplně splňuje (odkdy začíná být literatura mytologií ;) ?).

U planetek dává jméno objevitel (ale úplnou libovůli už taky nemá).
22.1.2016 09:12 - Vojtěch
Pfff... všichni víme, že Lovecraft jen přepisoval z daleko starších materiálů. Pnakotické rukopisy se sice nedochovaly, ale to původní verze egyptských spisů také moc ne :o)
22.1.2016 09:18 - ShadoWWW
28.1.2016 13:25 - sirien
28.1.2016 13:34 - Vojtěch
As it should be
31.1.2016 16:44 - sirien
Nevím, jestli to je zamýšlené jako reference na Penny Dreadful (s02), ale funguje to tak docela dobře :)

16.2.2016 10:30 - PetrH
Polemizoval jsem o drd a rpgf spadlo:(
16.2.2016 11:23 - sirien
A spadlo pod vahou Tvých myšlenek, nebo v čisté sebeobraně před nimi?


16.2.2016 11:30 - sirien
Někde jsme tu měli i téma o lukostřelbě, že?

16.2.2016 13:02 - Aegnor
Moc pěkné, Siriene, Moc pěkné:-))
16.2.2016 13:36 - Babaj
nos? a ja myslel ze amazonkam upadavaly kozy :-)
16.2.2016 15:01 - Aegnor
amazonkám ty kozy upadávali i když stříleli správně, nos jenom když střílí špatně:-)
16.2.2016 17:11 - PetrH
sirien píše:
A spadlo pod vahou Tvých myšlenek, nebo v čisté sebeobraně před nimi?
dovolil jsem si říct, ze svatý vůl rasy nejsou v nové predelavce potřeba, ze stačí lidi a skoro 15 minut mi pak forum střídavě ukazovalo obsah nebo stránka nedostupna
16.2.2016 19:26 - sirien
PetrH píše:
dovolil jsem si říct, ze svatý vůl rasy nejsou v nové predelavce potřeba, ze stačí lidi a skoro 15 minut mi pak forum střídavě ukazovalo obsah nebo stránka nedostupna

:D
Dobře, tenhle detail tomu právě dodal úplně nový rozměr :D

Ale jako to si mohl čekat, takovou herezi nemohlo oficiální altaří fórum pro DrD unést ani s tím největším vypětím sil, chápeš...
16.2.2016 19:41 - PetrH
Bohužel bylo to podle, už sisbiram dřevo na hranici, vallum už okrese oheň, naštěstí k10 mu haze malo
22.2.2016 11:41 - Gurney
29.2.2016 17:43 - sirien
Vim, že XKCD všichni znáte, ale teď sem se začet do "What If" sekce a jako ty geek hlody tam sou epický...

Píše:
How much Force power can Yoda output?

I’m going to—of course—ignore the prequels.



Píše:
Lastly, we need to know the strength of gravity on Dagobah. Here, I figure I’m stuck, because while sci-fi fans are obsessive, it’s not like there’s gonna be a catalog of minor geophysical characteristics for every planet visited in Star Wars. Right?

Nope. I’ve underestimated the fandom. Wookieepeedia has just such a catalog, and informs us that the surface gravity on Dagobah is 0.9g.


Píše:
This means that the odds of acing the SAT by guessing are worse than the odds of every living ex-President and every member of the main cast of Firefly all being independently struck by lightning … on the same day. (Everyone survives but Alan Tudyk and Ron Glass)


Píše:
What people don't appreciate, when they picture Terminator-style automatons striding triumphantly across a mountain of human skulls, is how hard it is to keep your footing on something as unstable as a mountain of human skulls.


...
1.3.2016 14:01 - sirien
Ten moment, když v Itálii dojedete dolů na sjezdovce a zapadnete do hospody na něco teplého k pití...

...a začnete litovat, že sebou nemáte kostky, figurky a prtu spoluhráčů :)

1.3.2016 21:01 - Gurney
Yes, ideální herní stolek! Jak je velký a kolik mají ty čtverce?

...a uvědomuješ si, že jediný co postneš z lyžování v Itálii je fotka prázdného stolu z hospody, a já to nadšeně komentuju? Jen aby ti neuniklo, že jsme právě oba postoupili na další level prestižky Nerd :D
1.3.2016 21:26 - ShadoWWW
Já to tam objevit, tak už vytahuju z batohu kostky a Starter Set a večer rozjíždím kampaň s místními štamgasty. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1133770942688 secREMOTE_IP: 18.222.179.186